Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Regal Raptor DD150 İnceleme // Çin malı ama kaliteli

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal Raptor DD150
    Kendi motosikletimi tanıttığım video. Umarım beğenilir. Motosiklet hakkında daha fazla bilgi almak için sorular sorabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=RbXP-PKVbmI&t=12s

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Mondial MR150 Vulture ile aynı bloğu kullanıyor. Ama regal şık motordur, Vulture gibi minyatür de değil
    ubasaroglu bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor DD150
    Haklısınız evet ama işte Real raporun şeklini şemalini güzel yapmışlar

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kalıplı biri degilim, Ama regal raptor dd-150'nin cılız kaldıgını düşündügüm için fikrimi naked bir motordan yana kullanıcam
    ubasaroglu bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor DD150
    Yani güzel görünümlü ama dediğiniz gibi biraz cılız hayırlısı olsun artık

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalıplı biri degilim, Ama regal raptor dd-150'nin cılız kaldıgını düşündügüm için fikrimi naked bir motordan yana kullanıcam
    Cılız motor ama seleflerine göre yine de iyidir aslında kalıbı. Sonuçta bu hacimde ve bu görüntüde rakip yok. Ancak kalite durumu ayrı bir tez konusudur. Mondial Vulture ile aynı blok (blok sanırım zongshen üretimi, ben mondialde blokla ilgili sorun yaşamamıştım) metal kısımların boya kalitesi çok iyi değil. Yani depo falan tamam da arka maşada falan zamanla boya armaları oluyor, sonra oralar paslanıyor. Kesinlikle yağmur çamur görmemesi gerekiyor.
    ubasaroglu ve diablof bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Regal Raptor DD150
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cılız motor ama seleflerine göre yine de iyidir aslında kalıbı. Sonuçta bu hacimde ve bu görüntüde rakip yok. Ancak kalite durumu ayrı bir tez konusudur. Mondial Vulture ile aynı blok (blok sanırım zongshen üretimi, ben mondialde blokla ilgili sorun yaşamamıştım) metal kısımların boya kalitesi çok iyi değil. Yani depo falan tamam da arka maşada falan zamanla boya armaları oluyor, sonra oralar paslanıyor. Kesinlikle yağmur çamur görmemesi gerekiyor.
    Katıluyorum soyledıklerınıze. Gotuntu acısından galan gayet iyi ve motor sorunda cıkartmıyor. Grenajlara fıkkat etmek lazım dediğiniz gibi sonucta kalitesinde bir sınır var. Ama bakmak lazım yagmurda camurda kapalı yerde tutmak lazım

Arkadaşlar 2013 regal dd150 motora hangi çeşit akü almam gerek Motorcu sordu dik akü mü falan diye bana örnek model atar misiniz çeşidi ne olmalı?
    ubasaroglu bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor DD150
    Alıntı Rexiach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2013 regal dd150 motora hangi çeşit akü almam gerek Motorcu sordu dik akü mü falan diye bana örnek model atar misiniz çeşidi ne olmalı?
    Dostum akşam eve geçince bakıcam sana söylerim

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Motorundaki akünün nasıl bir akü olduğunu bilmeyen bilgeler ya siz motorun neresinden anlarsınız, nasıl bir akü? yok efendim kaç amperlik, ya siz nasıl motorcu oldunuz merak ediyorum,
    ubasaroglu bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor DD150
    Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorundaki akünün nasıl bir akü olduğunu bilmeyen bilgeler ya siz motorun neresinden anlarsınız, nasıl bir akü? yok efendim kaç amperlik, ya siz nasıl motorcu oldunuz merak ediyorum,
    Böyle saçma sapan dik dik konuşacağına bilgiçlik yapacağına aydınlat bizide tesekkur edelim. Ne bicim insaniz siz ya.
    Ben bilsem direk soylerdim ben bilmedigimi zaten soyledim. Sen bos bos kelime israf edecegine direk soyle arkadasimda ogrensin.

Bu nedir ya boyle.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Bindiğin motorun motor bloğu üstten eksantrikli 4 zamanlı bir motor. Eski tip iticili motorlara göre daha iyi performans sağlıyor 10,5 kw. Motorun virajları iyi, hele bir de kaliteli lastikle daha da iyi olacaktır. Hiçbir regalin orjinal aydınlatması iyi değildir. Sis farı takılacaksa led olmalıdır. Orjinal tesisat fazla akım çekecek ekleri kaldırmayabiliyor.

Bak ben kullanıcısı değilim, ama biliyorum.

Adam insan gibi soru sormuş, insan gibi cevap versen ne olur?
    ubasaroglu bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Regal Raptor DD150
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bindiğin motorun motor bloğu üstten eksantrikli 4 zamanlı bir motor. Eski tip iticili motorlara göre daha iyi performans sağlıyor 10,5 kw. Motorun virajları iyi, hele bir de kaliteli lastikle daha da iyi olacaktır. Hiçbir regalin orjinal aydınlatması iyi değildir. Sis farı takılacaksa led olmalıdır. Orjinal tesisat fazla akım çekecek ekleri kaldırmayabiliyor.

Bak ben kullanıcısı değilim, ama biliyorum.

Adam insan gibi soru sormuş, insan gibi cevap versen ne olur?
    Cok tesekkurler arkadaskm sagol. Bende taktirmayi dusubuyorum LED sis farlari. Gercektende aydinlatma kotu sorun yasiyorum.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Sayın ubasaroğlu, insanlara balık vermemeli, aksine olta ve misina alıp balık tutmasını öğrenmeli, altımızda kullandığımız aletin teknik özellikleri el kitabında detaylı olarak yazmaktadır, ayrıca aç akünün muhafazasını oku akünün üzerindeki rakam ve yazıları, işte birinci balığı tuttun,araçlara takılacak olan akım çeken objeleri akülererinin kaldırıp kaldırmayacağı konusu da söyle olur. Watt-volt-amper hesabı da şöyle olur Watt bölü Volt, diyelimki 12 volt bir Akümüz 7 Ah/saat gücünde, motorumuzun akım çeken elemanlarının toplamındam fazla yedek watt kalırsa ilave etmek istediğimiz objenin watt gücünüde ilave ederek çıkacak olan akım çekim gücü akünün üzerinde yazan amper değerini geçmemelidir, aksi halde bazı olumsuzluklar meydana gelir ve maddi manevi üzüntüye sebep olur, yoksa arkadaşımızın sorduğu soruyu anında cevaplamak en kolay olandır,şimdi sizde bu arada bu formülü öğrenmiş olduğunuzdan bilgi dağarcığınıza atar lazım olduğu zaman kullanırsınız, selam ve hürmetlerimle.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Sayın ubasaroğlu, insanlara balık vermemeli, aksine olta ve misina alıp balık tutmasını öğrenmeli, altımızda kullandığımız aletin teknik özellikleri el kitabında detaylı olarak yazmaktadır, ayrıca aç akünün muhafazasını oku akünün üzerindeki rakam ve yazıları, işte birinci balığı tuttun,araçlara takılacak olan akım çeken objeleri akülererinin kaldırıp kaldırmayacağı konusu da söyle olur. Watt-volt-amper hesabı da şöyle olur Watt bölü Volt, diyelimki 12 volt bir Akümüz 7 Ah/saat gücünde, motorumuzun akım çeken elemanlarının toplamındam fazla yedek watt kalırsa ilave etmek istediğimiz objenin watt gücünüde ilave ederek çıkacak olan akım çekim gücü akünün üzerinde yazan amper değerini geçmemelidir, aksi halde bazı olumsuzluklar meydana gelir ve maddi manevi üzüntüye sebep olur, yoksa arkadaşımızın sorduğu soruyu anında cevaplamak en kolay olandır,şimdi sizde bu arada bu formülü öğrenmiş olduğunuzdan bilgi dağarcığınıza atar lazım olduğu zaman kullanırsınız, selam ve hürmetlerimle.
    Watt bölü volt formülünü biraz daha açarmısınız? Watt cinsindeki güç ifadesini, Volt cinsindeki gerilim ifadesine böldüğümüzde elde ettiğimiz sonuç nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

Örnek olarak:
    6aH'lik bir aküye sahip olan motosiklette kullanılabilecek max değer 60W
    7aH'lik bir aküye sahip olan motosiklette kullanılabilecek max değer 84W
    özetle akü olarak 12Volt kullandığı sürece (%90'ı böyledir) akünün AH değeri çarpı 12'den motosikletin aküsünden alınabilecek maximum güç değerini mi buluruz diyorsunuz bu formüle göre?

Ön far 35W (ortalama) kullansa, sinyaller, arka far, korna, stop derken. Sanki ucu ucuna yetiyor gibi geldi bana. Hesapta bir yanlışlık olmasın?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler