Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4 Motosiklet Arasında - Artıları ve Eksileriyle

Motovento
    REKLAM ALANI
    uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Herkese selamlar.
    Kısmetse Temmuz ayında düğünüm var. Düğünden hemen sonra motosikletimi yenilemek istiyorum. Uzun süredir araştırma içerisindeyim ve 4 motor arasında kaldım. Genelde şehir içi bazen de haftasonları gidiş geliş 200 km yolum olabiliyor. Vitesli düşünmemekteyim. Sıfır olarak düşünüyorum uzun süreli kullanmak istiyorum. Kullanıcı arkadaşlar fikir belirtirse sevinirim.

1- SYM JOYMAX 250i
    Bu motoru 2 sene önce sıfır olarak alıp yaklaşık 1 sene kullandım bi şikayetim yoktu. Parçaları biraz pahalıydı (özellikle aynaları). İstanbulda yaşadığım için servis sıkıntısı çekmedim evime yakındı. Orta sehpa çok geride olduğu için çabuk kurtulabiliyordu. Aldığım gün bu yüzden düşürmüştüm. Sele altı inanılmaz genişti. Ama hem bagaj arttırma hem de daha rahat artçı oturuşu için topcase kullanacağım. O yüzden sadece bagaj için motor almayı düşünmüyorum.

2-YAMAHA XMAX IRONMAX 250 ABS
    Bu 4 motor arasında daha ağır basıyor. Ironmax düşünmemin nedendi, araştırdığım kadarıyla xmax'a göre daha konforlu olması. Ironmax görüntü, marka, yol bilgisayarı gibi özellikleri yüzünden gözüme çok hoş geliyor. Bikaç dokunuşla daha da güzelleştirmek istiyorum. Ama amortisötlerin çok sert olması, en önemlisi boyuma göre biraz yüksek kalması beni düşündürüyor.

3-DAELİM S3 ADVANCE 250
    En önemli özelliği 250 cc'ler arasında en hızlısı olması. Bilinmemesine rağmen kaliteli bir motor. Anahtarsız çalıştırma özelliği mavi ledli göstergeleri çok hoş. Araştırmaya ilk başladığımda kesin bunu alacağım demiştim. Eksilerine gelecek olursak servis ağı geniş ancak asya motorda olduğu için güzel bir usta bulmak zorlaşabiliyor. 2. el piyasası çok ölü fiyatlara gidiyor.

4-HONDA FORZA 300 ABS
    Bu motor listemden çıkmıştı ancak 2017 model ABS'lilerin 19-20 arasında fiyatlandırıldığını görünce tekrar listeye ekledim. Özellikle düşük selesi benim için çok cazip. 300 cc olmasına rağmen nerdeyse daelimle aynı hp'ye sahip. Hatta daelimin topspeed olarak kendisini arkada bırakacağına eminim

Yorumlarınızı bekliyorum. Tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Hepi topu 250 lik scooter ile ince ince hız hesaplamaları yapman, henüz aldığın motorda ne beklediğini bilmediğini gösteriyor. Bu klasmanda bi scooter ın görev amacı , konfor + bagaj + sürüş keyfi dir.

Forza ile Yamaha arasında gider gelirim.. Ama Yamaha'nın 250 segmenti icin fiyatı biraz pahalı.
    Tercihim muhtemelen Honda olurdu.
    bpak bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepi topu 250 lik scooter ile ince ince hız hesaplamaları yapman, henüz aldığın motorda ne beklediğini bilmediğini gösteriyor. Bu klasmanda bi scooter ın görev amacı , konfor + bagaj + sürüş keyfi dir.

Forza ile Yamaha arasında gider gelirim.. Ama Yamaha'nın 250 segmenti icin fiyatı biraz pahalı.
    Tercihim muhtemelen Honda olurdu.
    Yorumun için teşekkür ederim. 6 senedir yaz kış her gün motor üzerindeyim bir çok marka modelde motorum oldu. Ben her anlamda özelliklerini yazdım. Daelim hondayı geçiyor cümlesine takıldıysan markacı olmamanı öneririm.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Inazuma F im var. Şehiriçi yılda 7000-8000 km sadece sıcak ve kuru havalarda motosiklet kullanıyorum. Şehirlerarası ile çok işim yok. En fazla senin de dediğin gibi git gel 200 km mesafelere, o da en fazla yılda 2 ya da 3 kez olacak şekilde bir scooter araştırıyorum. X Max 250 Ironmax bana da tercih edilesi geliyor.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Öneri ararken öneri de bulunmak değişik oldu :D

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inazuma F im var. Şehiriçi yılda 7000-8000 km sadece sıcak ve kuru havalarda motosiklet kullanıyorum. Şehirlerarası ile çok işim yok. En fazla senin de dediğin gibi git gel 200 km mesafelere, o da en fazla yılda 2 ya da 3 kez olacak şekilde bir scooter araştırıyorum. X Max 250 Ironmax bana da tercih edilesi geliyor.
    Hocam neden scooter düşündünüz?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Atla deve farklar olmadığı kanısındayım.. Işıkları renkli, tipi güzel,selesi yumuşak vb. Tabi bunları kullananların yorumlarını duymak daha iyi olur ama, genel düşüncem bu yönde.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Forza alın derim.

Motosikleti
    -
    bende o butcede olsa oncelıgım daelım ve abs den dolayı yamaha olurdu.

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Aynı arayış hemen hemen aynı motorlar arasında bende de mevcut. Şuan pcx kullanıyorum ve servisinden, sorunsuzluğundan çok memnunum o yüzden markaya olan güvenimden dolayı abs li bir forza düşünüyorum. Umarım diğer motorların kullanıcıları bize bilgi verir ve kendimizce doğru olan seçimi yapmamız kolaylaşır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    yeni kasada forza 300 alabiliyorsan direk onu söylerim.aralarındaki en güçlüsü ve torklusu ayrıca en yenisi olur.daelim piyasası yok sym eski görünüyor.yamaha yada forza diyorum.bugün motor aldım r25 ile xmax arasında kaldım vitesliden sonra xmax sıkıcı gelir diyerek almadım.ciddi derecede albenisi yüksek bir motor.lastiklerde michelin

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni kasada forza 300 alabiliyorsan direk onu söylerim.aralarındaki en güçlüsü ve torklusu ayrıca en yenisi olur.daelim piyasası yok sym eski görünüyor.yamaha yada forza diyorum.bugün motor aldım r25 ile xmax arasında kaldım vitesliden sonra xmax sıkıcı gelir diyerek almadım.ciddi derecede albenisi yüksek bir motor.lastiklerde michelin
    Hocam ben de çok istiyordum r25 bütçe de uygun ama sürekli olarak artçılı kullanım devreye girince bu seçenekler oluştu. Ironmax - Forza arası daha ağır basıyor bu dördüne göre. Daelim bi arkalarında

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)