Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu Nasıl Bir Mantıkdır ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    almayın bu kadar basit satamazsa mecburen fiyatı aşağı çekecek zaten satmaya gönlü yoksa elinde kalsın gitsin
    konu açmak için saçma sapan neden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40tan aşağı düşünmüyorum.
    Satıp kendimde 2. el alacak olsam belki tamam ama motoru satıp gıdıp düşük model 2.el alacak değilim 2. el motor almıyoruz biz zaten. Ee 2017 model sıfırların fıyatı belli. 30.000 a 600RR bırakmak bedavaya vermek gibi içimi yakar :D zaten 40da satsam yine ustune en az 25 koyacagım. Gerçi kawasaki 636 En son 65.000 cıvarıydı az bile söylüyorum yanı ustune koyulcak fıyatı :D kesin artmıştırda fıyatı
    2.5 sene kullanıp 40 satmak nedir. Bide kendiniz diyorsunuz 2.el almıyoruz diye.Hayır 35 e bile ilan açamam nedir? Bu çark nasıl dönecek?? Sıfır motor yada araç alıyorsanız değer kaybını göze alıyorsunuz demektir.

2.5sene binilmiş 600rr'a gözü kapalı binerim,ama 30-35 e binerim 40bine binmem,millet üzümlü kek değil.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almayın bu kadar basit satamazsa mecburen fiyatı aşağı çekecek zaten satmaya gönlü yoksa elinde kalsın gitsin
    İyi o zaman kimse konu açmasın hocam? Her şeyin basit çözümü var nasıl olsa. Burda bu fiyata bu motor alınır mı diye tartışılmıyor, bu ikini el piyasası neden böyle diye tartışılıyor.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.5 sene kullanıp 40 satmak nedir. Bide kendiniz diyorsunuz 2.el almıyoruz diye.Hayır 35 e bile ilan açamam nedir? Bu çark nasıl dönecek?? Sıfır motor yada araç alıyorsanız değer kaybını göze alıyorsunuz demektir.

2.5sene binilmiş 600rr'a gözü kapalı binerim,ama 30-35 e binerim 40bine binmem,millet üzümlü kek değil.
    Satılmazsada yapacak bişey yok elimde kalsın. Kendimizin 2. el almamasının sebebi fıyat degıl. Yenı motora bınmek ıstıyoruz ve En buyuk sebeblerinden bırıde ınsanlara güvenmemek. İlanlara bakıyorum 2014 600RR hep 10.000-14.000de daha yukarısı yok. Yahu bızde benım motorumla beraber 2 küçük motor daha var. Heryere 600RR ile gıtmıyoruz yanı ve cokta gezemedık ona ragmen 18.000 km oldu bile ve bu km bile cok az. Komik komik rakamlar. Ben nasıl güveneyim?
    2-3 senelık motorun 10.000lerde olması için hiç binmemek gerek neredeyse mantıklı mı yani. Surmeyeceksen nıye alıyorsun? Ya da cafe motorcusu fılandır anca motoru bagırtıp durur bıyerı yanasırken...

Bız temız kullanır, temız bakarız herkes guvenerek içine sine sine alabılır. Sorunu olan motoruda gızleyıp saklayarak ınsanlara ıtemeleye calışmayız. Varsa düşmesi kalkması, sorunu zaten belırtıp fıyatıda asagı cekerim. Yınede satılmazsa dursun ne yapayım. Henuz ilan açmış degılız bakalım...

Motosikleti
    R25
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi sen akıllısın zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Dinime söven müslüman olsa bari gam yemicem, bana laf söyleyen adamın açtığı konuya bir göz atın ve bu sadece konulardan birisi. Şimdi boş yapmazsın heralde daha..,

http://www.motosiklet.net/forum/moto...c-ilanlar.html

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ilan görüntüleme patladı gitti

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Satılmazsada yapacak bişey yok elimde kalsın. Kendimizin 2. el almamasının sebebi fıyat degıl. Yenı motora bınmek ıstıyoruz ve En buyuk sebeblerinden bırıde ınsanlara güvenmemek. İlanlara bakıyorum 2014 600RR hep 10.000-14.000de daha yukarısı yok. Yahu bızde benım motorumla beraber 2 küçük motor daha var. Heryere 600RR ile gıtmıyoruz yanı ve cokta gezemedık ona ragmen 18.000 km oldu bile ve bu km bile cok az. Komik komik rakamlar. Ben nasıl güveneyim?
    2-3 senelık motorun 10.000lerde olması için hiç binmemek gerek neredeyse mantıklı mı yani. Surmeyeceksen nıye alıyorsun? Ya da cafe motorcusu fılandır anca motoru bagırtıp durur bıyerı yanasırken...

Bız temız kullanır, temız bakarız herkes guvenerek içine sine sine alabılır. Sorunu olan motoruda gızleyıp saklayarak ınsanlara ıtemeleye calışmayız. Varsa düşmesi kalkması, sorunu zaten belırtıp fıyatıda asagı cekerim. Yınede satılmazsa dursun ne yapayım. Henuz ilan açmış degılız bakalım...
    Bakın 18 binde 2014 600rr 40 bin diyorsunuz. Peki siz bunu sattınız 40 bine.zarar etmek istemiyorsunuz çünkü, peki alan kişide 18 bin binse oda 40 istese?Niye onun hakkı değilmi?

Yanlış anlamayın da 2014 de 36 bine 600 rr alsam 2 sene binip 18 bin km yapsam, sonra satıcak olsam 32 33 e geleni üzmem veririm. Şuana kadar hepte öyle yaptım.

Neyse tercih sizin düz 50 yazın gitsin..
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    DUKE 200
    Bakın 18 binde 2014 600rr 40 bin diyorsunuz. Peki siz bunu sattınız 40 bine.zarar etmek istemiyorsunuz çünkü, peki alan kişide 18 bin binse oda 40 istese?Niye onun hakkı değilmi?

Yanlış anlamayın da 2014 de 36 bine 600 rr alsam 2 sene binip 18 bin km yapsam, sonra satıcak olsam 32 33 e geleni üzmem veririm. Şuana kadar hepte öyle yaptım.

Neyse tercih sizin düz 50 yazın gitsin..
    Sizin mantık 10.000km gecen motor çöptür yani. Gelene ucuzdan verelım? Apaçi apaçi kullanılmış 10.000deki motordan daha ıyıdır bızım motorumuz. Kaç km degıl nasıl kullanıldığı onemli.
    Sizin mantıkla yürürsek aldıgımız motoru 1 sene dolmadan satmak gerekir.
    Almayan almasın dert degıl. Elimizde durur bir işe yarar bedavaya gıdecegıne, 4. motoru alırız bızde Allah izin verırse.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Sizin mantık 10.000km gecen motor çöptür yani. Gelene ucuzdan verelım? Apaçi apaçi kullanılmış 10.000deki motordan daha ıyıdır bızım motorumuz. Kaç km degıl nasıl kullanıldığı onemli.
    Sizin mantıkla yürürsek aldıgımız motoru 1 sene dolmadan satmak gerekir.
    Almayan almasın dert degıl. Elimizde durur bir işe yarar bedavaya gıdecegıne, 4. motoru alırız bızde Allah izin verırse.
    Yooo siz beni yanlış anladınız. Sıfır alıp 2 sene binilmiş bari aldığınız fiyata verin, birazda bindiğinize sayın. Bu malı çöp etmez. Siz satarken inisiyatif gösterinki 2.el alanlarda sıfıra yönelmesin.

Sonra şu muhabbet dönüyor. '' 1 daha koyar sıfır alırım. ''

Sizin paranız ve imkanınız varki biz 2.el binmeyiz sıfır alır 2 3 sene biner aynı fiyata veririz diyorsunuz.

Olaya karşı taraftan bakın, enpati yapın. Yoksa ömir boyu 600rr'a binersiniz.

Motosikleti
    DUKE 200
    Yooo siz beni yanlış anladınız. Sıfır alıp 2 sene binilmiş bari aldığınız fiyata verin, birazda bindiğinize sayın. Bu malı çöp etmez. Siz satarken inisiyatif gösterinki 2.el alanlarda sıfıra yönelmesin.

Sonra şu muhabbet dönüyor. '' 1 daha koyar sıfır alırım. ''

Sizin paranız ve imkanınız varki biz 2.el binmeyiz sıfır alır 2 3 sene biner aynı fiyata veririz diyorsunuz.

Olaya karşı taraftan bakın, enpati yapın. Yoksa ömir boyu 600rr'a binersiniz.
    Satamadık dıye ömür boyu 600RR bınmeyız ama aldıgımız fıyat 30-35 degıl. 36.500 ve plaka vs işlemlerıyle bırlıkte 36.500u gecıyır zaten. Bu durumda dediğin rakamlarla aldıgım fıyata vermış bile olmuyorum. Paraya cok ihtiyacım olursa o fıyatlara bırakabılırım ama şuan öyle bısey yapsam içime sinen bır alışveriş olmayacak.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Satamadık dıye ömür boyu 600RR bınmeyız ama aldıgımız fıyat 30-35 degıl. 36.500 ve plaka vs işlemlerıyle bırlıkte 36.500u gecıyır zaten. Bu durumda dediğin rakamlarla aldıgım fıyata vermış bile olmuyorum. Paraya cok ihtiyacım olursa o fıyatlara bırakabılırım ama şuan öyle bısey yapsam içime sinen bır alışveriş olmayacak.
    Küçük bi örnek.

Eşinize 636 almak istiyorsunuz. =14950 euro krt editiyon. Yani 58.200 tl. Plaka ruhsat+500 desek. Çiçek gibi bir 636.

Malum sitede vatandaş 2016 636 ya 3bin kmde kız gibi cihaza 51 yazmış. Ekstra olarakda bakınız..

Sizin 600RR kar etmesede zarar yok.

1. Ninja 636 M4 egzoz : 640$ = 2.380 TL (Orjinal egzozu duruyor)
    2. Sonax 3M Şeffaf Folyo kaplama : 1.250 TL
    3. Ninja 636 MRA Ön Cam : 120$ + 10$ Kargo 480 TL (Orjinal Camı duruyor)
    4. Ninja 636 Koruma Takozları : 65 $ = 250 TL
    5. Sehpa Kaldırma Aparatları : 35 TL

=51 bin tl.
    Piyasa bu. Bu vatandaş 60 istese bi ömür ilanda görürüz. Ama eminim bu fiyata bu hafta gider.

Honda civic almıştım 94 model eg kasa. 1 sene bindik nişanlımla. Eskittik kız gibi baktık. Araç nişanlımın üzerine satış yapıcaz aradan 1 sene geçmiş ve aldığım rakamın 150 tl aşağısına verdim diye kıyameti kopardı. Yahu 1 sene kullandın, bugun araba kiralasan günlük 150 tl dedim. Bindiğimize say dedim yok anam anlatamadım derdimi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Küçük bi örnek.

Eşinize 636 almak istiyorsunuz. =14950 euro krt editiyon. Yani 58.200 tl. Plaka ruhsat+500 desek. Çiçek gibi bir 636.

Malum sitede vatandaş 2016 636 ya 3bin kmde kız gibi cihaza 51 yazmış. Ekstra olarakda bakınız..

=51 bin tl.
    Piyasa bu. Bu vatandaş 60 istese bi ömür ilanda görürüz. Ama eminim bu fiyata bu hafta gider.

Honda civic almıştım 94 model eg kasa. 1 sene bindik nişanlımla. Eskittik kız gibi baktık. Araç nişanlımın üzerine satış yapıcaz aradan 1 sene geçmiş ve aldığım rakamın 150 tl aşağısına verdim diye kıyameti kopardı. Yahu 1 sene kullandın, bugun araba kiralasan günlük 150 tl dedim. Bindiğimize say dedim yok anam anlatamadım derdimi.
    Buyrun örneğin alası verilmiş.Buraya şimdi o motor apaçi gibi binilmiştir gibi bir savunma yapmayın.Ayrıca hararetli tartışıp birbirinizide kırmayın.Arkadaşlar 2. El adı üstünde 2. Eldir.Çok absürt fiyatlar yazılmadığı sürece makul fiyatlar çerçevesinde satılması doğru.Forum burası herkes kendi görüşünü belirtiyor kimseye sert çıkışmaya kırmaya moralini bozmaya gerek yok.
    Alonedark93 bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    benim motorunda sıfırı 4750, 400 e de lastik aldım etti 5150. 2 sene sonra 20 bin km olunca 5 buçuğa falan satarım artık. lastiklerinde ömrü tamamlanmış olur ama olsun aldık bi kere, para verdik. hee plakaya da 20 tl vermiştim onu da ekliyim, ruhsat sayılıyo mu bu arada?. sigortaya da para verdim tabi 700-800 bunları da çıkarmam lazım sonuçta. en iyisi 6 bine satayım ben motoru. nasıl olsa 2 sene sonra sıfırı 6 bini geçer. ekstralı, temiz ve bakımlı diye de yediririm ki zaten ne motor ne de üzerine taktığım şeyler 2 senede 20 bin kmde hiç yıpranmıyor nasıl olsa.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Valla herkes EldekiDebryj a yuklenmis ama ben haksiz oldugunu dusunmuyorum ..Bundan 2 sene once 6750 e Cbr 125r aldim...Suan satmak istesem 8 binden asagiya vermek istemem. Ki neden vereyim ? Aldigim fiyatin altina satsam diyelim 6000 e napayim ?? Suan ayni model ybr mi alayim ?

Yani o zaman icin motorumu param birikim olarak dolarda oldugu icin dolar bozdurarak (2600$ gibi ) almistim. Ve o para gecen gun hesapliyayim dedim 9500 Tl yapiyor.. Dusunurseniz motoru aldigim fiyattan yuksege veriyormusum gibi dusunsekte aslinda 1500 tl zararla veriyorum.. Bence burada anlasilmasi gerek motoru alirken verdigim para degeri ile simdiki para degeri ayni sey mi ??
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    DUKE 200
    Küçük bi örnek.

=51 bin tl.

Anlaşabileceğimizi düşünmüyorum bende. Ben 30-35bine, aldıgım fıyatın bile altına motosikleti satmam. Satanlar görüldüğü üzere var ucuza almak ısteyen onlardan alabilir. O arkadaşın para çok bol heralde saçıyor. 3bin km nedir? 1km zaten rodaj de geriye 2bın kalıyor. Gıtmış bırde bırsuru ekstraya para vermiş sonrada 51e koymuş. Ben hayrına veremeyecegım kusura bakmayın.

Motosikleti
    R25
    Anlaşabileceğimizi düşünmüyorum bende. Ben 30-35bine, aldıgım fıyatın bile altına motosikleti satmam. Satanlar görüldüğü üzere var ucuza almak ısteyen onlardan alabilir. O arkadaşın para çok bol heralde saçıyor. 3bin km nedir? 1km zaten rodaj de geriye 2bın kalıyor. Gıtmış bırde bırsuru ekstraya para vermiş sonrada 51e koymuş. Ben hayrına veremeyecegım kusura bakmayın.
    YAW herkes mal bi sen akıllısın zaten ona vermem buna vermem sat o Zaman satabiliyorsan

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YAW herkes mal bi sen akıllısın zaten ona vermem buna vermem sat o Zaman satabiliyorsan
    Size ne? Siz nasıl fıkır belirtıyorsanız bende belırtıyorum. Eleştirecekseniz doğru durust eleştirin hakaret etmeden. İstedıgım fıyata satarım, istersem parçalarım. Satılmazsa satılmasın dıyorum baştan beri zaten, koydugum fıyat bu. Benım motorumu alın dıye zorlayan mı var sizi, ucuza koymuşlar ya onları alırsınız. İlk kez motosiklet satmıyoruz biz merak etmeyin.

Motosikleti
    R25
    Size ne? Siz nasıl fıkır belirtıyorsanız bende belırtıyorum. Eleştirecekseniz doğru durust eleştirin hakaret etmeden. İstedıgım fıyata satarım, istersem parçalarım. Satılmazsa satılmasın dıyorum baştan beri zaten, koydugum fıyat bu. Benım motorumu alın dıye zorlayan mı var sizi, ucuza koymuşlar ya onları alırsınız. İlk kez motosiklet satmıyoruz biz merak etmeyin.
    Akıllısın demek hakaretmi olmuş, ilginç

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla herkes EldekiDebryj a yuklenmis ama ben haksiz oldugunu dusunmuyorum ..Bundan 2 sene once 6750 e Cbr 125r aldim...Suan satmak istesem 8 binden asagiya vermek istemem. Ki neden vereyim ? Aldigim fiyatin altina satsam diyelim 6000 e napayim ?? Suan ayni model ybr mi alayim ?

Yani o zaman icin motorumu param birikim olarak dolarda oldugu icin dolar bozdurarak (2600$ gibi ) almistim. Ve o para gecen gun hesapliyayim dedim 9500 Tl yapiyor.. Dusunurseniz motoru aldigim fiyattan yuksege veriyormusum gibi dusunsekte aslinda 1500 tl zararla veriyorum.. Bence burada anlasilmasi gerek motoru alirken verdigim para degeri ile simdiki para degeri ayni sey mi ??
    Hiçbir şekilde birine yüklenmek yok.Bakın algıda yanıltma olmasın.Söylediğiniz doğru lakin anlaşılamayan nokta 2. El 0 fiyatına yakın olursa millet 0 km'ye yönelir zaten.
    Bu arada EldekiDebryj ve awesome ablalarım Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam akıllısın demek hakaret değil belki ama ifade şekliniz bildiğin hakaret gibi olmuş.Bende motorumu satıyorum fuardan önce yazdığım fiyat yüksek gibi görünüyordu.Lakin şimdi bir baktım benden çok düşük değerler yazan adamlar benim fiyatımı katlamış neredeyse.
    cıbırlover1 ve EldekiDebryj bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    2.el piyasasi neden boyle?

cunku altinda sosyo-ekonomik nedenler yatiyor.
    insanlar aslinda bir sey alirken, satarken herzaman bilincaltinda
    enflasyonu, dovizi ve diger ekonomik degiskenleri kabaca da olsa hesapliyorlar.

TLnin guvenilir bir para (hard currency) olmamasi, turk ekonomisinin her an buyuk dalgalanmalara acik olmasi, ve mikro piyasalarda (or: 1.el, 2.el motosiklet piyasasi) uzun donemli denge olusmamasi bunun temel nedeni.

kullanilmis bir mala, esyaya aldigindan ve hatta o andaki 1.elden daha yuksek fiyat istemek,
    enflasyonun yuksek oldugu, piyasanin her an buyuk dalgalanmalara acik oldugu, risklerin yuksek oldugu ekonomilerde gayet normaldir.

bugun 100TL olan bir sey yarin 200TL olabiliyorsa, veya piyasada boyle bir risk algisi varsa
    tuketiciler, ureticiler buna gore alim-satim yapmak zorundadirlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)