Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sıfır CBF150 vs. Alternatifler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Merhaba MT. Sorum açık ve net bam güm görüş istiyorum. Sifir cbf150 almaya tam yetiyor durumum. Lakin kendimi 2001 sahine 20 bin tl vermis gibi hissedicem. Ne teknolojisini ne albenisini sevmiyorum motorun. Aldigim her motora da gözüm gibi bakarim bana max 7000 alternatif onerir misiniz. Tarz farketmez herkes aklina ilk geleni yazabilir.
    Ayrıca, yol asla bitmez..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    pulsar 150...

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Cf moto nk 150 özelliklerine ve kalitesine göre en ucuz en yakışıklı motor bu.
    Lazasker ve SAZMAN bunu beğendiler.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Madem teknoloji istiyorsun cf moto al. Bir taraftada kendini kanıtlamış cbf var ama

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Zaten bana basligi actiran dusunce de bu ya ☺

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    cbf150 motor sektörünün şahinidir ybr ise brodweyi
    kolay satayım ,aksesuar kaldırsın dilinden anlayan usta her yerde bulunsun hatta kendim de arada yapabileyim diyorsan cbf veya ybr(bu aksesuar kaldırmıyor bence)

bunların dışında tvs apache ilgimi çekiyor. kendince bir piyasası var, bana göre saçma bir oturuş posizyonu olsa da gidon yükseltiliyor, güç ve tork olarak 150likleri iyiydi 180liği daha da iyidir. apache 180 fiyatı 7300 sanırım düz 7 ye bırakırlar.
    sarpgray bunu beğendi.

Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alternatif, Haojue 150

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf150 motor sektörünün şahinidir ybr ise brodweyi
    kolay satayım ,aksesuar kaldırsın dilinden anlayan usta her yerde bulunsun hatta kendim de arada yapabileyim diyorsan cbf veya ybr(bu aksesuar kaldırmıyor bence)

bunların dışında tvs apache ilgimi çekiyor. kendince bir piyasası var, bana göre saçma bir oturuş posizyonu olsa da gidon yükseltiliyor, güç ve tork olarak 150likleri iyiydi 180liği daha da iyidir. apache 180 fiyatı 7300 sanırım düz 7 ye bırakırlar.
    Tvs apache ozellikle yesil olani kuba cr1 gibi duruyor ya hele zaten oldum olasi sevemedim tvs yi ne bileyim isinamadim. Bajaj avenger street 150 aklimi cok celiyor.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Artci konforu soz konusu ise alternatif yok, degilse pulsar dusunulebilir ama o zamanda Japon olmayacak.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Kardeşim şöyle birşey söyleyebilirim sana. Cbf 150 alabilecek kadar bütçem vardı, araştırıp alternatiflerini düşündüm. Ybr gibi bisiklete de binmek istemiyordum. Çin malı grubuna baktığımda kuba cr1 s, yuki drag 200 mondial 150 mh drift vs motorlara baktım fakat istediğim kaliteyi ve rahatlığı vermedi. Önceden 2 tane çin malı motosikletim vardı memnun değildim.

Bana yakın olan kuba bayisine son olarak tekrar gidip fiyat istedim. Cr1 s modeline 6000 tl fiyat çekti. Yedek parça fiyatlarına baktığımda sadece arka stopun 85 olduğunu görünce cbf almak mantıklı geldi. Zaten cbfnin kalitesine, rahatlığına çin malı motorlar rakip bile olamaz. Fuarda açıklanan yeni yamaha ys 125 in 10.000 tl lik fiyatını duyunca hemen gidip cbf aldım. mutluyum şiddetle tavsiye ederim.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Bajaj yeni modelerine bakabilirsin avengar 150 cc deyerlendirmeye alına bilir şuan sitesinde görümiyen 2 model var biri 160cc pulsar sıvı soğutmalı diyeri v15 modeli
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    -
    şahsi fikrim hero hunk..

neden ?

5 yıl garantisi var ,japonları bır yana koyarsak en saglam motorları ureten marka(hondaya yıllarca mtor urettı) , selesı cok rahat , zıncır koruma ve on arka dısk avantajı , guclu motor , ıscılık boya baglantı noktaları ve plastık gıbı caktırmadan kesıntı yapılan acılardan güzel , 72 saatde parca garantısı( japon alıpta kac hafta parca bekleyen bınemeyen arkadaslar vardı ) fıyat performans olarak cazip.

o CC deki motorda teknoloji son kullanıcıya hissiyat olarak birşey vermiycek, 150cc motorda su soğutma olsa nolur sanki. Albenisi dersen kaılıyorum ama genede var biraz albenisi ya.(azcık :D )

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    valla benimde çok hoşuma gidiyor hatta muadili sayılabilecek pulsara göre gitmeyen bir motor motor çok bağırmadan gitsin biraz daha uzun km gitsin dersen ön dişli büyütüyosun ( ki kullanıcıların en az %80'i bunu yapıyor ) rampa yukarı çanta demiri ve çantaların var ise motor gitmiyor yavaşlıyor uzun yola ızdırap çektirebiliyor uzun biraz dik rampalarda 50 60km hızlara kadar düşüyor

ama diğer yandan honda kalitesinde bir motora biniyorsun selesi tüm muadillerine göre çok rahat süspansiyonların yumuşaklığı tam ağırlık merkezi aşağıda ve dolayısı ile virajda yatırabilme kabiliyeti yüksek ( pazar günü arkadaşın cbfi ile ağvaya gittim pulsar 200ns olan arkadaşla rampa yukarı beni geçmesine rağmen virajda yakalayıp geçiyordum çok rahat pulsar yüksek açıya yatamıyor aynı yolda ve daha iyi lastiği olmasına rağmen arka lastik ufak ufak kaymaya başlıyor bi yerden sonra )

sonra servis ağı her yerde bulabilirsin. yedek parçaları çok pahalı değil ve orj kalitede muadili çok fazla ürün var daha da ucuz olan

bunun gibi vb vb vb

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bajaj boxer , ybr , cbf den başka motosiklet bakma hiç

Ben alacak olsam ne alırım ikinci el uygun bulduğum birini alırım sıfır almam
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Cbf dedik yine karsisinda ağır basan bir rakip bulmak zor. Gel gelelim o kasa cok eskimedi mi be 😂

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Abi ben öğrenciyim. Hayalim cbfimle finallerden sonta yakın illere gezmeye gitmek. Bak cbf'im dedim dikkatini çekerim. ☺
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Bu gidisle cbf olacak gibi zaten son karar.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı bekirulucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba MT. Sorum açık ve net bam güm görüş istiyorum. Sifir cbf150 almaya tam yetiyor durumum. Lakin kendimi 2001 sahine 20 bin tl vermis gibi hissedicem. Ne teknolojisini ne albenisini sevmiyorum motorun. Aldigim her motora da gözüm gibi bakarim bana max 7000 alternatif onerir misiniz. Tarz farketmez herkes aklina ilk geleni yazabilir.
    2.el az haşat 200ns öneririm,fakat iyi bir usta ve/veya y.servis de ayarlamalısın.
    The Power of The Dreams.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Geçen bu tür soru konu gene açıldı sonuç cbf 150 aldı buda ona benzer konu madem cbf 150 kafaya koymuşsunuz alıcaksınız boşuna konu açıp miletin narin parmaklarını yormayın sonuç cbf 150 git al hayrını gör aynı muhabetler dönüp duruyor sonuç cbf 150

Saten cbf 150 almıcak kadar ayık olan gider alır alması gerektiği makinayı

Merak ediyorum ülkemiz dışında başka yerde cbf 150 satılıyormu veya bu kadar popiler mi veya bizim ülkemiz insanına özelmi.......
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)