Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sıfır CBF150 vs. Alternatifler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cabuk metehan gelmeden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Kardeşim 3 senedir cbf'e biniyorum,valla taş gibi motor,varsın tipsiz olsun, o benim çirkin kralım
    Şaka bir yana da harbi motorun tofaşı,sokağa bırakıyorum kimse yüzüne bakmıyor,millet alıyor güzel pahalı motorları, sokağa bırakamıyor bile,yani kullanım rahatlığı ve bol yedek parça,hatta çok kaliteli yan sanayi yedek parçaları da mevcut 😉
    Yani ben hergün en az işe git gel minumum 80 km yol yapıyorum,yakıtı az şehir içi trafikte kıvrak,parça ucuz,servis yaygın,elim ayağım desem yeridir
    Daha önce de sym hd 200 i evo scooterım vardı ama parça ve servisten çok çektim sonra tamircide sattım motoru zaten,2014 senesinde 0 km cbf aldım iyiki de almışım motor şu an 40 000 km de ama maşallah saat gibi,yağmur çamur bu koşullarda bütün kış biniyorum,varsın tipsiz olsun ama cefakar motor,tavsiye ederim.
    hyanax100 ve metalman bunu beğendiler.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pulsar 150 aldım ben de aynı durumdayken, daha beygirli daha yakışıklı. stop etme vs. gibi sorunu yok, 200lük gibi enjeksiyonlu değil, karbüratörlü. cbfden daha atik bir motor. aslına bakarsan bu segmentte hero hunk, ybr, pulsar, cbf, apache hangisi hoşuna gidiyorsa onu almalısın. bulundğun şehirin servisini düşünerek karar vermek daha mantıklı olur bence.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    1 sene olacak 11 gün sonra. Tvs apache beğenmeyen ya çok lüks arıyor yada bende tuhaflık var. 16 bin küsür yol yaptım.

Gidon yükselteni gördüm ama ben gerek duymuyorum. Yatık sürün ne var yani.

Hero hunk demiş bir arkadaş yani böyle iddialı garantilere sahip modelleri denememek için nasıl bir sebebiniz var arkadaşlar? Honda yılardır neyi kanıtladı bana söyleyin? Cbf150 nin kanıtlanmış neyi var sele rahatlığı dışında?

Mühendis ve tasarımcılarca tip önemsenmemiş, yağ eksiltme sebebi yüzenden yüksek kalite yağdan vazgeçenleri gördüm, hantal ve iki teker arası mesafe uzun, ön kafa direksiyonla bir dönmüyor.

Daha vardır eksileri. Akıllı mantıklı olun biraz yaa. Seven sever ama kusurlarınıda gizlemeyin. Honda bize para vermiyor onun fanatikliğini yapmamız için.

Honda nasıl bu sektöre atılıp tutunduysa hero, tvs, bajav ve çeşitli markalarda bu sektöre atıldı ve tutundu bunu böyle bilin.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bir hafta önce 2 .el cbf aldım. Tabuları yıktım. Ben beğendim,yarın zararına satışını verip honda Marmara'dan sıfır alıcam kısmetse.

Hayatta büyük konuşmamak gerekir.!!

Barmenlik yapıyordum hayatta kuryelik yapmam dedim, 3 senedir kuryeyim.

Cbf'e öldürseler binmem dedim, cbf sahibiyim.

Öldürseler askere gitmem dedim,yaza tecili bozup gidicem.
    hyanax100 ve efendy06 bunu beğendiler.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir hafta önce 2 .el cbf aldım. Tabuları yıktım. Ben beğendim,yarın zararına satışını verip honda Marmara'dan sıfır alıcam kısmetse.

Hayatta büyük konuşmamak gerekir.!!

Barmenlik yapıyordum hayatta kuryelik yapmam dedim, 3 senedir kuryeyim.

Cbf'e öldürseler binmem dedim, cbf sahibiyim.

Öldürseler askere gitmem dedim,yaza tecili bozup gidicem.
    hocam sen ölümden korkmuyosun o zaman.

Pulsar 150 al keyfine bak hem duruşu on numara hemde gücü.kesinlikle pulsar 150

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sen ölümden korkmuyosun o zaman.
    Aksine aşırı ölüm korkusu olan biriyim. Bunun için psikolojik destek bile almayı düşündüğüm bile oldu.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Cbf kurye motorudur. Oldum olası sevmem. 20 yıldır biz kakalayıp duruyolar ne şekili var ne bişeyi... Pulsar vs alsan hem şekilli hem kendini kanıtlamış...

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    dede motoru cbf yi al keyfine bak, konu kapandı.

BekTürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LİFAN KP150 LF150-10B
    selamın aleyküm arkadasşım
    tavsiyem LİFAN KP150 çan çin çon deyipte bu motoru bilmeden kullanmadan konuşan KP150 cahillerine kulak asma bu motor çok farklı diğer konularda ki yorumlarımdanda okuyabilirsin
    [IMG][/IMG]
    ASFALT DENİLEN ZIMPARADA , 2 TEKERLE GİDEBİLENLERDENİM...!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Hondadan şaşma aga

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Cbf 150 nin alternatifi değil de daha iyisi var. Hero Hunk. Bahsedilmiş zaten. Bende var. 13.5 tork ve 15.6 beygir ile cbf den performansı daha iyi. Cbf 11.5 beygir. Üstelik Hunk daha az yakıyor. Çin malı (hadi üretimi olsun) cbf den ise Hint malı Hunk daha iyi. Fiyat avantajı da var.

Toparlayacak olursak düşük fiyat, düşük tüketim, yüksek performans, dayanıklılık ve 5 yıl garanti Hunk' ın cbf e karşı üstünlükleri. Cbf in avantajlarından bahsedecek olursak......? Ben bulamadım
    Konuyu açan arkadaş zaten Hero'ya yönelecek tir. Konu kapatılabilir. Herkese teşekkürler .

Motosikleti
    -
    [IMG][/IMG]

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Bu Lifan markasının pony diye bir modeli var Honda msx tarzı ufacık bir şey,
    Yazlıkta arkadaşta vardı, iki kişi 100km görüyorduk,ufacık motor deli gibi hızlanıyordu,
    5 litre depo ile 300km yol yapıyordu,
    Epey süre sorunsuz kullandı,
    Yani Lifan markasının belli bir kalitesi vardır diye tahmin ediyorum,bi araştırın.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Al Sym Wolf sana; https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...64993101/detay
    pazarlıkla istediğin fiyata kadar düşer bence, hayvan gibi kullanırsın bana mısın demez, 250 cc'de tek depoyla 440 km yapmıştım sen düşün yine,
    pulsar mulsar diyolar dalga geçer gibi :D
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Aradığın motor net Hero Hunk, çok yakışıklı motosiklet göstergesi falan çok çekici

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf i tip olarak ben de sevmem, çok bindim, ama almayı düşünmedim,
    Fakaaat, tavsiyede bulunduğunuz,kendini ispatlamış diye önerdiğiniz diğer motorlardan henüz kaçı sorunsuz bir şekilde 20.000-30.000 km leri devirdi.
    Hani bi söz vardır ya, s.çtığın b.k daha denize varmadı diye, pek acele etmeyin bence o yeni yetmeleri överken.
    Bu sınıfta ybr ve cbf e alternatif göstermek için daha çook km leriniz var.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)