Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yanlış Bilgilendirmeli İlan

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

06JJ872 nolu plakalı ve 405861515 sahibinden ilan numaralı motosikletin bir önceki sahibiyim. Motosiklet ticari amaçlı yeniden satılmaya çalışılınca alacak kişi veya kişileri bilgilendirmek istedim.

İlanda motosiklet temiz ve kazasız olarak lanse edilmiş ancak 2 kere ben motoru yatırdım sadece (öncesini bilmiyorum). Sol grenajdaki çizikler, çatlaklar ve sağ egzos üzerindeki çizikler bu sebepledir. Motosiklet arıza verince 2 sene gibi bir süre kapının önünde öylece yattı (paslanma var mı yok mu bakılması gerek), ta ki şuanki sahibi alana kadar. Motor numarası ruhsattaki motor numarası ile uyuşmamakta. İlan sahibi buna hiç değinmemiş. Ben motoru ederinin oldukça altına, tamir edilmesi gerektiği için sattım. Ancak şuana kadar yapılanlar motosikletin eksiklerini karşılamamaktadır. Almayı düşünen kişi kesinlikle motoru kendi ustasına götürmeden, denemesini iyice yapmadan almasın. Üstüne kâr koyup satmaya çalıştığını görmek, ve alacak kişinin sorun yaşamaması için bilgilendirme için yazdım. Detaylı görüşmek isteyen pm atabilir.
    zaferce, CrazyBullet, oggomoggo ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Sahibinden.comu ara uçururlar ilanı..Şahsıda denendi..Gerçekten harika müşteri hizmetleri hiç sıkılmıyorlar da yahu oradaki temsilciler..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Yaptığınız güzel birşey forumda bunun için ayrı bölüm mü açılsa acaba!İfşa bölümü
    s0me0ne bunu beğendi.

yarın mesai saatleri içersinde ilgileneceğim. ilanı görür görmez bilgilendirmek için internete yazmak geldi aklıma. sol tarafın hiç fotoğrafını paylaşmamız tertemiz motorun

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden.comu ara uçururlar ilanı..Şahsıda denendi..Gerçekten harika müşteri hizmetleri hiç sıkılmıyorlar da yahu oradaki temsilciler..
    Ben bir kere hatalı ilan bildiriminde bulundum, iki ay oldu sonuç yok, ilan süresi dolana kadar yayında kaldı ilan.
    Daha önce motosikletin aynı anda farklı kişilerde iki ilanı vardı, birinde km 75.000, birinde 50.000 di, sonra yeniden ilan açıldı bu kez km 30.000.
    oggomoggo bunu beğendi.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    12000 e 96 model 37424 kmde:D:D SS motor alacak birine herşey müstehak bence:D.
    efendy06 bunu beğendi.

GkRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rr
    Efsane motorlardandır kendisi ilan sahibi arkadaş keşke dürüst davranıp ne var ne yok yazsaydı.
    Parantez açmak isterim eski motosiklet hastalığı olan bir çok arkadaşımız bulunmakta olup biride benim açıkçası.
    Birgün temiz cbr900RR yada srad almayı düşünüyorum.lütfen genelleme yapmazsak sevinirim onu alıcak adam masrafınada katlanıcak.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    96 model 37bin km. evet.

Motosikleti
    R25
    İlan sahibine mesaj attım;

Ulan utanmasan sıfır km yazacan kazalı motora bu motoru biliyorum ben seni şikayet edicem..

Verilen cevap

İletişim numaranızı verir misiniz ? Motor hakkında bilgi almak isterim, bana da bir "00ç..." sattı o yüzden net bilgim yok.
    O ne dediyse onu yazdım
    obarey bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Satılık ilanlarında yalan beyan vermeye bir hafta hapis cezası vereceksin bak nasıl herkes km'leri olduğundan fazla söylüyor. Km'yi geri alan servislere de çok fantastik cezalar düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

Alıntı GkRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efsane motorlardandır kendisi ilan sahibi arkadaş keşke dürüst davranıp ne var ne yok yazsaydı.
    Parantez açmak isterim eski motosiklet hastalığı olan bir çok arkadaşımız bulunmakta olup biride benim açıkçası.
    Birgün temiz cbr900RR yada srad almayı düşünüyorum.lütfen genelleme yapmazsak sevinirim onu alıcak adam masrafınada katlanıcak.
    Meraklı olup almak başka şey, "elimde para yok SS motor sürmek istiyorum, şekil yapacağım, gürültü yapacağım" diye almak başka şey. Bilinçli kullanıcıları, gerçek motorcuları ayrı tutarsam, 20 senelik SS kullananların tamamına yakını şekil meraklısı biraz paralı apaçiler bana göre. Bu sebepten de bu motorların temizini bulmak imkansıza yakındır. Zaten motosiklet kullanmak isteyen adam özel bir sebebi yoksa 96 model SS'e 12 bin TL vereceğine gider mis gibi 250 cc alır biner.
    obarey ve bursalıali bunu beğendiler.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlan sahibine mesaj attım;

Ulan utanmasan sıfır km yazacan kazalı motora bu motoru biliyorum ben seni şikayet edicem..

Verilen cevap

İletişim numaranızı verir misiniz ? Motor hakkında bilgi almak isterim, bana da bir "00ç..." sattı o yüzden net bilgim yok.
    O ne dediyse onu yazdım
    ivb nikli arkadaş bu motosikletin bir önceki sahibiyim demişti. Buna yorumunu çok merak ediyorum.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

GkRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rr
    Bende merakla takipteyim bu değişik bir hastalık,kendimden örnek vericem Mt7 sahibiyim,birde 2008 model cbf 600üm var 34 bin küsür km de 3 yıl önce 58 yaşında bir abimizden aldım kendisi ilk sahibi olup iyi bakmam koşulu ile satmaya razı oldu.3 koca yıl oldu 42 bin küsür kmde çiçek karburatorun tadı başka benzin göstergesi yok jiklesiz çalışmaz vs vs şimdi ben bunu oğluma saklamak istiyorum mesela oğlum daha 3 aylık bu arada ) eskiler iyidir eskiler güzeldir dostlar...
    fearlesboyy ve s0me0ne bunu beğendiler.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Adam ağır laf etmiş
    can-kartopu bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ivb nikli arkadaş bu motosikletin bir önceki sahibiyim demişti. Buna yorumunu çok merak ediyorum.
    Satan kişinin iki alt binamda dükkanı var. Bu kişi 2 senedir motorun kapımın önünde yattığını zaten net olarak bilmekte ve görmekteydi. Kaldıki ben hiçbir zaman satmak için ne ilan verdim, ne de satılıktır dedim. Kendisi almak istedi. Hiçbir ücret almadan (kendisinin verdiği kapora harici) motoru aldı ustasına götürdü. Bu süreç içersinde motor numarasının ruhsatta farklı olduğunu kendisi de biliyordu ve bunu bilerek aldı. Usta motoru yaptı, hazır dedi, biz gittik birlikte muayeneye soktuk ve satışı sonrasında aldı. Aklınca alıp yaptırıp kâr edeceğini düşündü herhalde ki koyduğu fiyattan da bu belli. Konu zaten mahkemelik, hala paramın tamamını alabilmiş değilim. Durum bu iken bu kişinin motor hakkında bilgisiz oluşu tamamen yalandan ibarettir ki uzunca bir süre ustada kaldı ve tamir gördü motor. Sol tarafının çizik içinde oluşunu nedense hiç fotoğrafı konmamış ilana, kendi de mi görmedi acaba? Kişinin çakallık yapmaya çalıştı açtığı ilandan belldir. Yine aklınızda bir soru varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarım ancak konu mahkemelik olduğu için işin parasal yönü ve elimdeki kanıtlarla ilgili bir şey yazamayacağımı söylemek isterim.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı ivb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satan kişinin iki alt binamda dükkanı var. Bu kişi 2 senedir motorun kapımın önünde yattığını zaten net olarak bilmekte ve görmekteydi. Kaldıki ben hiçbir zaman satmak için ne ilan verdim, ne de satılıktır dedim. Kendisi almak istedi. Hiçbir ücret almadan (kendisinin verdiği kapora harici) motoru aldı ustasına götürdü. Bu süreç içersinde motor numarasının ruhsatta farklı olduğunu kendisi de biliyordu ve bunu bilerek aldı. Usta motoru yaptı, hazır dedi, biz gittik birlikte muayeneye soktuk ve satışı sonrasında aldı. Aklınca alıp yaptırıp kâr edeceğini düşündü herhalde ki koyduğu fiyattan da bu belli. Konu zaten mahkemelik, hala paramın tamamını alabilmiş değilim. Durum bu iken bu kişinin motor hakkında bilgisiz oluşu tamamen yalandan ibarettir ki uzunca bir süre ustada kaldı ve tamir gördü motor. Sol tarafının çizik içinde oluşunu nedense hiç fotoğrafı konmamış ilana, kendi de mi görmedi acaba? Kişinin çakallık yapmaya çalıştı açtığı ilandan belldir. Yine aklınızda bir soru varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarım ancak konu mahkemelik olduğu için işin parasal yönü ve elimdeki kanıtlarla ilgili bir şey yazamayacağımı söylemek isterim.
    Hocam sizin ilk mesajınızda daha açıklayıcı olup bu şahısla mahkemelik olduğunuzu,aranızdaki alışverişinde az bucuk detaylarını yazmanız daha etik olurdu.Sanki kişisel bir hesabı burada görmek gibi oluyor sizinkisi algı olarak, hoş değil yani.
    can-kartopu ve Taner YILMAZ bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sizin ilk mesajınızda daha açıklayıcı olup bu şahısla mahkemelik olduğunuzu,aranızdaki alışverişinde az bucuk detaylarını yazmanız daha etik olurdu.Sanki kişisel bir hesabı burada görmek gibi oluyor sizinkisi algı olarak, hoş değil yani.
    Tavuk yumurtlamaya başladı sanırım

Tavuk yumurtlamaya başladı sanırım
    Baştan beri söylediklerimde yanlış bir şey yok. İlanda hasarlı kısım gözükmemekte ve motor numarasının ruhsat ile uyuşmadığı yazmamakta. Alacak kişi için önemli olan bu değil mi ?

Motosikleti
    MT-07
    Merak ettim bir de ben yazacağım şu adama :D gerçekler saklanamaz ;)

Motosikleti
    R25
    Alıntı ivb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baştan beri söylediklerimde yanlış bir şey yok. İlanda hasarlı kısım gözükmemekte ve motor numarasının ruhsat ile uyuşmadığı yazmamakta. Alacak kişi için önemli olan bu değil mi ?
    Karşı taraf ile telefonda görüştüm sizin adamın dükkanına kaldırım taşı "atmışsınız" ve tamirden sonra motordaki arızaları söylememişsiniz adama, dükkana saldırırkende bi kaç kişi gittiniz sanırım, burada iki tarafta yalanlar söylüyor, forumun masum insanı kime inansın simdi ?

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Karşı taraf ile telefonda görüştüm sizin adamın dükkanına kaldırım taşı "atmışsınız" ve tamirden sonra motordaki arızaları söylememişsiniz adama, dükkana saldırırkende bi kaç kişi gittiniz sanırım, burada iki tarafta yalanlar söylüyor, forumun masum insanı kime inansın simdi ?
    Size ne dostum ya adamlarin arasindaki münasebetten İşiniz gücünüz yok mu herkes forumda Müge Anlı olmus isin pesine düsmüs Sonuc olarak arkadasimiz bu motoru olurda bizim forumdan biri almak isterse dikkatli olun ruhsatla bilgileri farklilik gosteriyor demis...Forumun masum insanlari da ruhsat bilgilerinin farkli oldugunu bilsin motosikleti almasin... Kimin hakli kimin haksiz kime inanilir kime inanilmazi bırakında Adalet versin cevabini.. Saolsun tesekkur edip gecmek lazim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)