Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kutsal saydığınız tüm değerler aşkına yardımcı olun, acil :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, YBR 2016 model motorum, kış dolayısıyla 2-3 aydır kullanmıyordum. Bugün çalıştırmak istedim ama sanırım akü bitmiş, korna bile basmıyor. Ayak marşı ile çalıştırmaya çalıştım, beceremedim. En son denememde motoru sol yanına yatırdım. Sele altından benzin aktı 100 ml kadar. Şimdi ne yapacağımı şaşırdım. Ne olur yardımcı olun. O akan benzin benim çalıştırmaya çalışırken verdiğim yanmayan gaz olabilir mi? Yoksa sola yan yatma ile benzin deposu mu çatladı? Niye o kadar az aktı? Bu ayak marşı nasıl çalışıyor? Kutsal saydığınız tüm değerler aşkına yardımcı olun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Çözüm bizde değil sende. Marş basmadan önce besmele çetin mi?
    YERUÇAĞI ve 03afyon bunu beğendiler.

Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çözüm bizde değil sende. Marş basmadan önce besmele çetin mi?
    Çekmedim, çok komiksin. Ama birde öyle deneyeceğim. Olmadı istavroz çıkararak deneyeceğim. O değil de bu akan benzin alev alıp ateistler gibi yanarsam?

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Arkadaşım moturu orta sehpaya alıyorsun.Jikleyi yukarı doğru kaldırıyorsun.Elini çak az şekilde gaz verecek şekilde ayarlıyorsun.Bir kaç defa ayak marşı deneme sonrası çalıştırıyorsun.Benzin açık değil mi bu arada?

Alıntı Murat Ceylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım moturu orta sehpaya alıyorsun.Jikleyi yukarı doğru kaldırıyorsun.Elini çak az şekilde gaz verecek şekilde ayarlıyorsun.Bir kaç defa ayak marşı deneme sonrası çalıştırıyorsun.Benzin açık değil mi bu arada?
    Benzin açık hocam, aslında bir denemem de motoru 2-3 saniye çalıştırabildim ama motor yan yattıktan sonraki akan benzin korkutuyor beni. Yanmayayım hocam?

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı lostmymindd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin açık hocam, aslında bir denemem de motoru 2-3 saniye çalıştırabildim ama motor yan yattıktan sonraki akan benzin korkutuyor beni. Yanmayayım hocam?
    Genelde motorlarda benzin tahliye hortumu olur.Bence ordan akıtmıştır.Zaten çatlak filan olsa sürekli akması lazım.Takip et akıntı yoksa bir şey olmaz.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    motoru yan yatırdığında benzinin nerden aktığını görmen lazım,dikkatli bak görürsün izi vardır,,muhtemelen yan yatınca depo ağzından sızdırmıştır
    öyleyse önemli değil akan yerleri bezle sil gitsin zaten bir zaman sonra benzin kendiliğinden uçar gider

esas mesele çalışmaması,,önce aküyü sök al eline git şarj a bağla çünkü akün tamamen sıfır olmuş,,tamamen sıfır olmuş aküde hiç enerji olmadığı için ,sen ayak marşı ile nekadar basarsan bas bujiye gelen benzini ateşleyecek enerji aküde olmadığından motor çalışmaz

aküyü şarja bağlat yada başka dolu akü tak veya başka bir aküden takviye yaparak çalıştırki bujiye benzini yakacak enerji gelsin

Motosikleti
    Duke250>YBR125
    Hocam o benzin akıntısı sürekli değilse sıkıntı etmene gerek yok.Arkadaşın dediği gibi yüksek ihtimalle tahliyeden geldi. Ben uzun süre kullanmadığım zaman marşa basmadan önce birkaç kez kickstart ile içerideki yağın hareket etmesini sağlıyorum.Sanırım yağ dibe çöktüğü ve soğukta kalınlaştığı için hareket zorlaşıyor ve marş motoru daha çok zorlanıyor bunu yapmayınca. Daha sonra marşa bastığımda motor tek marşta çalışıyor. Sizde korna da basmadığına göre akü bitmiş gibi gözüküyor. Aküyü şarj ettiğinizde veya değiştirdiğinizde önce birkaç kez ayak marşı ile hareketi sağlayın daha sonra marşa bastığınızda çalışacağını düşünüyorum.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Arkadaşlar motor normalde akü yokken bile ayak marşı ile çalışır.Bende bir ara motoran mtr 100 vardı.Aküyü garantiye vermiştim.Eleman abi yarın gel al dedi.Dedim akü yok.Abi ayak marşıyla çalışır dedi.Baktım harbiden çalıştı.Yalnız ışık zayıf yanıyordu ve korna canlı çalmıyordu.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Murat Ceylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor normalde akü yokken bile ayak marşı ile çalışır.Bende bir ara motoran mtr 100 vardı.Aküyü garantiye vermiştim.Eleman abi yarın gel al dedi.Dedim akü yok.Abi ayak marşıyla çalışır dedi.Baktım harbiden çalıştı.Yalnız ışık zayıf yanıyordu ve korna canlı çalmıyordu.
    o her motor için geçerli değil

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    depolarda hava deliği olur kapağının ordan deponun aşşasına gider yan yatırdığında deponun ağzına gelen benzin o tahliye hortumundan aşşağı akmış 2. olarak 2-3 aydır yatan çinli motorum tek marşta çalışıyor ybr nin aküsü nasıl bitiyor anlamadım ? her neyse motoru boşa al ayak marşındaki boşluğu al sertçe bas jigleyi açmayı ihmal etme

2. olarak o nasıl başlık yahu hayati mesele sanki

Karbüratör den akan benzin o merak etme ayrıca tahliye vidasını gevşet yarım çay bardağı benzin akıt emin ol calısır

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bu mudur acil? Başlığa bakan da ölüm kalım meselesi sanır. Kutsal değerlerden bahsedip insanları acil bir şeymiş gibi endişelendirmek nasıl bir çelişkidir, o da ayrı mesele.
    03afyon bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    kontağı açmayı unutma

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Bir yokuş bul. 2. Viteste iken debriyaja basarak motoru yokuş aşşağıya sal. Yeteri kadar hızlanınca debriyajı bırak gazı sonuna kadar aç. Motor çalışınca debriyaja tekrar bas ve motor ısınana kadar gaz ver.
    Google da motor vurdurma diye arat, videosu filan vardır

GkRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rr
    En yakın motosiklet tamircisi diyorum birazcık endişeli bi kardesimizsin anladigim kadarıyla hem için rahat eder.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)