Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yakıt Hortumu Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Arkadaşlar motorumu bilenler bilir toplamaya başlamıştım ve bitti dün turlamaya çıkacakken yakıt az geldiği için tekleyip stop etti.biraz bekleyip çalıştırdıktan sonra biraz daha ilerleyip durdu.yakıt musluğu biraz uzun ve karbüratöre açılı geliyor yani biraz karbüratörden aşağıda kalıyor.bezinin karbüratöre sağlıklı gitmesi için ne yapılabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    kes olması gerektiği kadar sonra tekrar aynı karbüratöre girdiği yere tak dostum.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu bilenler bilir toplamaya başlamıştım ve bitti dün turlamaya çıkacakken yakıt az geldiği için tekleyip stop etti.biraz bekleyip çalıştırdıktan sonra biraz daha ilerleyip durdu.yakıt musluğu biraz uzun ve karbüratöre açılı geliyor yani biraz karbüratörden aşağıda kalıyor.bezinin karbüratöre sağlıklı gitmesi için ne yapılabilir?
    Karbüratör temizliği özellikle de memelerin temizliği, benzin filtresi değişimi, benzin hortumu değişimi. Eğer scooter gibi benzin pompası olan bir modelse benzin pompası kontrolü, vakum hortumları kontrolu:

https://www.youtube.com/watch?v=FL2Af3yRrDw

https://www.youtube.com/watch?v=QCskx5LO33c

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kes olması gerektiği kadar sonra tekrar aynı karbüratöre girdiği yere tak dostum.
    ustad öyle yapmaya yaparım da .karbüraötr benzini aldığı yer ile benzin deposu çıkışı arasında 10 cm kadar mesafe var ve yükseklik olarak aynı konumdalar.benzinin aşağı doğru akmasını sağlamam gerek.
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Depo yukarıda olduğu sürece, musluk karbüratörle aynı seviyede olsada benzin akışı olur, sorun filitre ve ya musluğun tıkalı olması olabilir, belki karbüratör memeside tıkanmıştır, uzun bir hortumla depo yerine pet şişeden benzin beslemesi yapıp deneyin, o zaman karbüratör mü depo, musluk mu çıkar ortaya.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı Erhan Tosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo yukarıda olduğu sürece, musluk karbüratörle aynı seviyede olsada benzin akışı olur, sorun filitre ve ya musluğun tıkalı olması olabilir, belki karbüratör memeside tıkanmıştır, uzun bir hortumla depo yerine pet şişeden benzin beslemesi yapıp deneyin, o zaman karbüratör mü depo, musluk mu çıkar ortaya.
    beslemeyi yaptım sorunsuz çalıştı.daha önce benzin filtresinin sağlam halini görmemiştim bugün yeni filtre aldım ve baktım ki filtre bildiğin kömüre dönmüş depo içinde ki tortulardan pisliklerden aşırı tıkanmış.tekrar bi karbüratör temizliği ve depo temizliği yapıp sorunu halletim çok şükür
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)