Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: hangisi?

Katılımcı sayısı
84. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • ys125

28 33.33%
  • mt-09

56 66.67%
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Asgari Ücretle - MT-09 mu? ys125 mi? almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Atatürk milli mücadeleyi başlatmış, milletle mücadeleyi değil!

Üstelik padişahlıkla yönetildiğimiz halde siyasi mücadele kanalı açıktı, bugün kapalı.
    Atatürk bile hain ilan edilip idama mahkum edildi.
    Fakat dibi görmüş bir millet vardı ve yoğun destek aldı.

Bugün henüz dibi görmedik. Siyaset kanalı 3-4 partinin elinde ve kapalı.
    Üstelik halkın önemli bir bölümü karşında.
    Yapacak bir şey maalesef yok.
    Çünkü dürüstçe memleket için çalışacağım deyip mücadeleni legal siyaset yaparak gerçekleştirmeye çalışsan derdini anlatamıyorsun.
    Düzenin savunucusu olmuş 4 partinin içinde eriyip gidersin.

Ülke dibi görmeden destek bulmak imkansız.
    Ülke dibi gördüğünde seni destekleyecek olanlar ise buna sebep olanlar.
    İnsanın canı istemez yahu.

Düşünsene öne düşeceksin. Arkandan eline bayrağı kapıp gelen ve seninleyiz diye bağıran ülkeyi batıran mal!
    Böyle moktan iş mi olur?

Akıllanmamız için illa ülkenin batması mı gerekiyor?
    İlla işgâl edilmemiz, illa bölünmemiz mi gerekiyor?

Ama öyle olacak maalesef.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    gidip de kendimi düze çıkarabileceğimi gözüm kesse, bi an durmam bu berbat memlekette.

görüşünü belirtince vatan haini olduğun,
    şehit kanını oy ile takas etmeni isteyen,
    aldığın maaşın yarısını vergi diye cukkalayan,
    doğru-dürüst eğitim alamadığın, muayene olamadığın,
    gittikçe fakirleştiğin,
    doğru konuştukça suçlandığın,

bir ülkeyi aklı selim bi insan evladı savunmaz. bu ülkeyi bu hale getirenlere peşkeş çekmez.

bizim memleketteki insanların en az 50%'si aptal olduğundan, çabalamanın da bi anlamı yok.

biri diktatör olma derdinde, peşkeş çekicilerde buna yalakalık derdinde.

arkadaş, lisede çalışıyorum ben, bu adamlar-kadınlar oy kullanacaklar artık, yaşları tutuyor. kendileri konuyu açıp soruyorlar, söylüyorlar. "evet diyeceğim" diyor. "neden?" diyorum, "bilmiyorum" diyor!

OKUYUN ULAN OKUYUN! Hayat hava limanı değil, köprü değil, 20-30 katlı apartman değil, kimsenin s.klemediği konuya "van minit" çıkışı yapmak değil...

angut angut mesajları görünce dayanamadım.
    gorefest, Thracian, COQ ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ergün Er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardes sana ve senin gibi ulkemizi surekli avrupaya karsi asagi gorenlere MT09 la mutluluklar dilerim.. 1 dk durmayin derim ardinizdan su da dokeriz.

Almanya’da bir ekmeğin fiyatı en az 1 euro,

Domates en ucuz mevsimde 1.5 euro , domates kokusu bile alamazsın.

Patates 1 euro,

Kabak gibi , iri salatalık "tanesi" 50 cent (oyle kiloyla badem salatalik yok, iyi maaş almalisin asgari ucretle anca reyon izlersin) ,

Etin ortalama fiyatı 8-9 euro, tavuk 3 euro, balık 5-9 euro,

Sabit telefon aidatı 15 euro,

"TV vergisi" ayda 17 euro (sosyal yardım alanlar ödemiyor), ikinci tv ye ayrica ekstradan vergi. Obur vergilere hic girmiyorum (oluktan akan suyun bile vergisi var malum yagmur cok ,kafalari yakmayalim)

Birkaç ay giyebileceğiniz kalitede bir ayakkabı 30-50 euro.

Bir-iki yıl giyebileceğiniz kalitede takım elbisenin fiyatı 100-200 euro,

Bir paket sigara 5 euro (örn. L&M)

Türkçe günlük gazeteler 1 euro, Almanca bulvar gazeteleri 80 cent, ciddi gazeteler en az 1 euro 50 cent, dergiler ortalama 4 euro..

Esi de calisan varsa eve giren ikinci maasa vergi /kesinti 3/1 i alaman devletinin yok oyle cukka ..

Daha elzem gida ve ihtiyac urunlerinin fiyatları keza ayni pahali...

Saygilarimla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Eklemeyi unutmusum 1+1 ev kirasi 500 euro dan basliyor eger tek basina 2 yada 3 odali ev tutarsan ona da vergi var bilgin olsun sonra niue uyarmadiniz bilgi vermediniz gibi aglamalar vs olmasin..
    Şu yazdığın fiyatların yanına bir de Türkiye fiyatlarını karşılaştırır mısın?Asgari ücretin 1500 Euro olduğu yerde valla bedava fiyatlar.Bilmem farkında mısın ama Türkiye'de dana biftek 50 TL den fazla.Sen bana Almaya'da etin kilosu 8-9 Euro diyorsun.Başka yerde söyleme böyle şeyler döverler valla.Almaya'da kira yardımından,sağlık masraflarına ne olursa olsun bir kuruş ödenmediğinden,işsizlik maaşından da söz etsene.Almaya'da yaşayan arkadaşlarımın anlattıkları senin anlattıklarının tam tersi.Ben şimdi bizzat Almayan'da yaşayanlara mı inanayım yoksa senin anlattığın şu saçmalıklara mı?Neymiş Almanya'da çok vergi varmış.Bilmem farkında mısın burada zıçtığımız moka bile vergi veriyoruz.
    COQ ve exteras bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    @coq, aklı başında insan artık milli mücadele de olunduğunun, nasıl bir milli felaketle yüz yüze olduğumuzun farkındadır zaten,

@shruikan, %50 aptal diyemessin, dememelisin, kandırılan iyi niyetli çok insan var,

şöyle örnek vereyim insanlar sonuç odaklı, diyor ki yol yaptı, köprü yaptı vs.. hizmet edildi, kullanmasa ve zararı cebinden çıksa bile bunu diyor, insanlar somut birşey görmek istiyor, kavga dövüş seviyor, karşındaki istediği kadar doğruları söylesin,

birde doğru yalan söyleme tekniğini çok iyi kullanıyorlar, mesala bir olaydan bahsed,yor fakat olay o şekilde olmamış ama olay olmuş mu olmuş gibi

neyse bu kadar konuşuyoruz umarım yalancı da, iftiracı da, yanılanda, aptal da biz olalım da dze çıkalım diyorum ama matematik engelliyor :(
    COQ bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Geçmişten bugüne kadar soykırım ve sömürge yapmış bir devlet var ve bu devlete yalakalık yapıp onunla aynı takımda olmayı başaran diğer devletlerde onunla aynı karaktersizliğe sahip.

Bu sömürgeci devlet öyle akıllıki her fırsatta değişik strateji uygulayıp yine diğer ülkeler üzerine baskı ve sömürge kurmayı BAŞARIYOR.

Amerikadan bahsediyorum, bazı arkadaşlar birşey konuşurken diğer gerçeklere değinmiyorlar. Şimdi EVET oyu vermemiz gerek. Şu an bende ekonomi ve fakirlikten yakınıyorum ama bu kalıcı bir durum değil. Almanyada miting yasağı getirilmeye çalışılıyormuş. EVET oyunu engellemek için her yola başvuruyor bu sömürgeci ülke ve onunla aynı takımda olan yalakalar.

Ülkenin menfaati için bir adım atılacak ama mevcut sistemdeyken hain bir kişi bunu engelleyebiliyor. Hayır demek için ne sebebiniz var?

Bizim geliştirip tasarladığımız şeyler(araştırın öğrenin) amerikaya veriliyor gizli kapaklı.

Yani arkadaşlar sizin vatan menfaati için konuştuğunuza bazen inanasım gelmiyor.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Memleketin menfaati için ne yapmak istedilerde yapamadılar.Birkaç örnek versende bizde öğrensek.

Motosikleti
    Honda
    Gorefest;
    Buyur canım mücadele et.

Gazan mübarek olsun.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmişten bugüne kadar soykırım ve sömürge yapmış bir devlet var ve bu devlete yalakalık yapıp onunla aynı takımda olmayı başaran diğer devletlerde onunla aynı karaktersizliğe sahip.

Bu sömürgeci devlet öyle akıllıki her fırsatta değişik strateji uygulayıp yine diğer ülkeler üzerine baskı ve sömürge kurmayı BAŞARIYOR.

Amerikadan bahsediyorum, bazı arkadaşlar birşey konuşurken diğer gerçeklere değinmiyorlar. Şimdi EVET oyu vermemiz gerek. Şu an bende ekonomi ve fakirlikten yakınıyorum ama bu kalıcı bir durum değil. Almanyada miting yasağı getirilmeye çalışılıyormuş. EVET oyunu engellemek için her yola başvuruyor bu sömürgeci ülke ve onunla aynı takımda olan yalakalar.

Ülkenin menfaati için bir adım atılacak ama mevcut sistemdeyken hain bir kişi bunu engelleyebiliyor. Hayır demek için ne sebebiniz var?

Bizim geliştirip tasarladığımız şeyler(araştırın öğrenin) amerikaya veriliyor gizli kapaklı.

Yani arkadaşlar sizin vatan menfaati için konuştuğunuza bazen inanasım gelmiyor.
    exteras bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Evet diyeceğniz aga. Ondan sonra diğer sorunlara akıllarının yettiği kadar yönelmeye devam edecekler.

Yani neden türkiyenin adımlarına bu kadar karşı çıkılıyor asıl onu bana söyleyin?

Suriyedeki pyd yi neden koruyorlar şu anda?

Arkadaşlar iddianızda haksızsınız demiyorum ama birde kafanızı çevirip başka şeylerede bakın ve yorumlarınızı eksiksiz göreyim.

Almanyada biliyorsunuzki bizim ülkede teröre neden olan bir örgüt destekleniyor şu anda ve almanyada istenilen şey bizim başkanlık sistemine geçmememiz. Onların işine böyle geliyor çünkü yalaka oldukları amerika bunu istiyor.

İçimizde vatan hayinleri var ve bu sistem sayesinde barınıyorlar şu anda.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ya şimdi çoklu alıntı yapmadan bi şeyler yazayım gene, okuyan kendine cevaben yazdığımı anlar zaten..

aga, bi insan 15 yıldır kazıklandığını anlayamıyorsa, aptalın önde gidenidir!

lan evet evet evet! ne getiriyor bu evet? neyin eksiğine evet? kimin önünde ne engel var ki evet? bizim yararımıza ne fark edecek ki evet? bir örnek verin lan. hayır dersem ne kaybedicem? örnek verin lan.

ülkenin her bürokratik, her siyasi, her idari işi bi kişinin keyfine göre işlemiyor mu zaten? senin bi şeyleri olumlu yönde değiştirmen için önünde ne engel var?

yok amerikanın işine gelmiyormuş, yok almanyanın çıkarlarına tersmiş! lan bu ülkeyi 15 yıldır yönetenler bu ülkenin adamımı ki, başkaları bunun işine taş koysun?

ne iyiye gitti ki 15 yıldır, bi şeylerin evet deyince düzeleceğine kaptırdınız kendinizi? hayır, yani ne düzelecek diye sormak istemiyorum çünkü neyin düzeleceğine dair mantıklı cevap alamicam.

Evet diyeceğniz aga. Ondan sonra diğer sorunlara akıllarının yettiği kadar yönelmeye devam edecekler.

Yani neden türkiyenin adımlarına bu kadar karşı çıkılıyor asıl onu bana söyleyin?

Suriyedeki pyd yi neden koruyorlar şu anda?

Arkadaşlar iddianızda haksızsınız demiyorum ama birde kafanızı çevirip başka şeylerede bakın ve yorumlarınızı eksiksiz göreyim.

Almanyada biliyorsunuzki bizim ülkede teröre neden olan bir örgüt destekleniyor şu anda ve almanyada istenilen şey bizim başkanlık sistemine geçmememiz. Onların işine böyle geliyor çünkü yalaka oldukları amerika bunu istiyor.

İçimizde vatan hayinleri var ve bu sistem sayesinde barınıyorlar şu anda.

exteras bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok

ya arkadaşım sen daha önce bu forumda defalarca bu insanlarla konuştun , fikirlerinin ne kadar sığ olduğunu ne kadar az gelişmiş bir beyne ve düşünceye sahip olduğunu burda da söyledin değil mi?
    ben defalarca gördüm bunu.
    bilgisizliğini de yazdın açıkça öğretin dedin.

şimdi sen kalkmış ahkam kesiyorsun ya ,beynini kullanmaya çalışmanın sırası şu an değil arkadaşım. önce onu geliştirmen gerekirdi.
    şimdi ben beynimi kullanıcam dersen birilerinin manipülasyonuna geliceksin.

Motosikleti
    Honda
    Şimdi Almanya,amerika ve diğer dış güçler salak.
    Çok salak olduklarından dünyayı yöneten bu adamlar Türkiye'nin iyiliğine olacak bir şeyi göstere göstere engellemeye çalışıyorlar.
    Aklımız ermediği işlerde de gizli yapıyorlar.

Diyelim ki evet çıkarsa Türkiye uçacak ve bu adamlar bunu engellemeye çalışıyor.
    Bunlar yıllardır Türk milletinin kendilerine gıcık olduğunu bilmiyor mu?
    Ak derlerse bu milletin kara,
    kara derlerse ak diyeceğini bilmiyorlar mı?
    Eğer hayır çıkmasını isteseler göstere göstere hayır derler mi?

Siz hakikaten bunları salak mı sanıyorsunuz?

Aklınızı başınıza toplayın.
    Başkanlık sistemi dış güçlerin arayıpta bulamadığı şeydir.
    Bir sürü adamla uğraşacağına bir kişiyi avucunun içine alır istediğin gibi oynatırsın.
    Uyanın yahu!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bana barzanini tayipin resimlerini atmayın. Boş işler bunlar boş.

Ben tane tane yazıyorum. Şu anda suriyede pyd neden savunuluyor?

Almanya yalakası neden bizim terör örgütü dediğimiz her örgüte yardım ve yataklık yapıyor?

15 yıl diyorsunuz ama yukarıda iki satır yazı var bende ondan bahsediyorum. Şimdi sömürgeci ülke ve yalakaları neden türkiyeye bir engel çabası içinde? 15 yıldır gelişemiyoruz çünkü biz yapalım hoooop bir başkası engellesin, biz yapalım hoooop özel bilgiler dışarı sızdırılsın.

Dış mihraklar içimizde arkadaşım içimizde! Sen dış mihraksın ve gerilememiz için provakasyon yapıyorsun nerden bileceğiz.

Bu yüzden eksiksiz ve mantıklı yorum alayım ki ikna olayım ve olalım.

15 yıldır dış mihrak içimizdeydi bu kadar. Arınıyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Coq hocam mantıklı söylediniz. Emperyalizm tek bir kişiyi yönetmek ister ama şu anda onu başarabilecek durumda olmadığını düşünüyorum ve yıllardır bir çok sömürgesini göstere göstere yaptı.

Tıpkı şu anda bizi suriyede engellemeye çalıştığı gibi.

Bana barzanini tayipin resimlerini atmayın. Boş işler bunlar boş.

Ben tane tane yazıyorum. Şu anda suriyede pyd neden savunuluyor?

Almanya yalakası neden bizim terör örgütü dediğimiz her örgüte yardım ve yataklık yapıyor?

15 yıl diyorsunuz ama yukarıda iki satır yazı var bende ondan bahsediyorum. Şimdi sömürgeci ülke ve yalakaları neden türkiyeye bir engel çabası içinde? 15 yıldır gelişemiyoruz çünkü biz yapalım hoooop bir başkası engellesin, biz yapalım hoooop özel bilgiler dışarı sızdırılsın.

Dış mihraklar içimizde arkadaşım içimizde! Sen dış mihraksın ve gerilememiz için provakasyon yapıyorsun nerden bileceğiz.

Bu yüzden eksiksiz ve mantıklı yorum alayım ki ikna olayım ve olalım.

15 yıldır dış mihrak içimizdeydi bu kadar. Arınıyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Coq hocam mantıklı söylediniz. Emperyalizm tek bir kişiyi yönetmek ister ama şu anda onu başarabilecek durumda olmadığını düşünüyorum ve yıllardır bir çok sömürgesini göstere göstere yaptı.

Tıpkı şu anda bizi suriyede engellemeye çalıştığı gibi.
    15 yıldan beri bizi kim yönetiyorsa gidip bunların hesabını ondan soracaksın.Buraya gelip saçmalamayacaksın.İşine gelmeyen şeylere de boş işler demeyeceksin.Barzani'nin kim olduğu belli.Kürtdistan paçavrasını hava alanına asanlar belli.Milleti de bölenler de belli.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

disturbed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kuyu, bir taş ve kırk akıllı.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Tıraçiyan kardeş 15 yıldır yıldır adam boş durmadı. Ben saçmalamıyorum sen eksik görüşün ile yorum yaparak kafamda soru işareti bırakıyorsun sadece.

15 yıldır hiç ekonomik yönden bu kadar sıkılmadık ama şimdi bir birimizi yiyoruz. Sence bunun tek anlamı tayibin beceriksizliği mi?

Bir kez daha düşün bak. Biz 15 yılın öncesindede beceriksiz bir ülkeydik ama hiç bu kadar sıkılmadık sizin tabirinizce.

Sence bunun tayyibin beceriksizliğinin dışında başka anlamları olamazmı?

Ekleme yapıyorum: tayyip beceriksizdir ama iyi olduğu bazı konularda var ve bu birilerinin işine gelmediği için o birileri yine farklı stratejilerle bizi vuruyor.

15 yıl önce o birileri bu stratejiye gerek duymadan hallediyorlardı bizi ama şimdi buna mecbur gördüler kendilerini çünkü bizim bu yönde eksiğimizi biliyorlar. Yani ekonomi yönünden eksiğiz ve bizi oradan vuruyorlar. Eskiden koşullar farklıydı.

Ben suriye konusunu açtıkça siz kapatıyorsunuz mesela ama neden?

Motosikleti
    Derbi ETX
    Tıraçiyan kardeş 15 yıldır yıldır adam boş durmadı. Ben saçmalamıyorum sen eksik görüşün ile yorum yaparak kafamda soru işareti bırakıyorsun sadece.

15 yıldır hiç ekonomik yönden bu kadar sıkılmadık ama şimdi bir birimizi yiyoruz. Sence bunun tek anlamı tayibin beceriksizliği mi?

Bir kez daha düşün bak. Biz 15 yılın öncesindede beceriksiz bir ülkeydik ama hiç bu kadar sıkılmadık sizin tabirinizce.

Sence bunun tayyibin beceriksizliğinin dışında başka anlamları olamazmı?

Ekleme yapıyorum: tayyip beceriksizdir ama iyi olduğu bazı konularda var ve bu birilerinin işine gelmediği için o birileri yine farklı stratejilerle bizi vuruyor.

15 yıl önce o birileri bu stratejiye gerek duymadan hallediyorlardı bizi ama şimdi buna mecbur gördüler kendilerini çünkü bizim bu yönde eksiğimizi biliyorlar. Yani ekonomi yönünden eksiğiz ve bizi oradan vuruyorlar. Eskiden koşullar farklıydı.

Ben suriye konusunu açtıkça siz kapatıyorsunuz mesela ama neden?
    Yazmıyım diyorum yok olmuyor, fatih ! ortadogu da sözümüzün etkisi ne kadar şu zaman da
    Eski eski diyorsun yaşın kaç senin be ? bak yaşça büyüklerin sana bi dünya şey anlatmaya çalışıyor yok, bi kulagından giriyor diğerinden cıkıyor.
    15 yıl önce evde bir kişi çalışıp aileyi geçindirirdi. Şu yüzyılın kaymagını yiyor iktidar partisi yaptıgını birşey yok, bu gelişmek değil çağa ayak uydurmaktır ki onuda yapamıyoruz, paraylan aslanım, paraylan. paramızın değeri var mı? yok, bitti.

Motosikleti
    MT-25
    Hey naber nabiyonuz
    Pardon kuzenim yazmis
    Darkfriairs bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hala laf anlatmaya çalışanlar var

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Bugünkü iktidarın 15 senedir neler yaptığını unutan arkadaşlar var sanırım burada. Kısaca hatırlatayım... 15 senedir insanların sürekli uyarmasına ve karşı çıkmasına rağmen bir terör örgütünün başta TSK olmak üzere Türkiye'nin bütün kurumlarına yerleşmesine göz yumdular ve destek verdiler.
    15 Temmuz gecesi yüzlerce masum insanın ölümüne sebep oldular. Sonra da pardon bizi kandırdılar dediler ve mağduru oynamaya başladılar.
    Bu adamlara değil devlet, bakkal dükkanı emanet edilmez. Bu yüzden referandumda hayır oyu vermeliyiz.
    Bu konu siyasi görüşlerimizin ötesinde, Cumhuriyet'in ve ülkemizin geleceği için çok ama çok önemli.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)