Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

A2 Direksiyon Sınavı Kalma Sebebi(Fikirlerinizi bekliyorum)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    fazer
    Sinyal yüzünden benim arkadaşta kaldı. Sınavında olan hocanın duruma bağlı birazda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Trafikte tek bir sinyal vermemenin önemini biliyoruz. Bundan dolayı bırakmalarına lafım yok. Trafiğe kapalı alanda slalom için sinyal vermenin mantığı nedir? Dörtlüleri yakman falan gerekir hadi neyse.

Bu gibi durumlar için kamera şart diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

Alıntı demir2001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gibi durumlar için kamera şart diyorum.
    En azından keyfiliği önler

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Sınav komisyonu hatalı bir uygulama yapmış. Fakat sınavda bulunan kurs eğiticisı gerekli müdahaleyi yapmalıydı. O da kusurlu. Slaloma girerken sinyal diye bir şey yok. Farklı bir kusur yazmışlardır size. Bu da usulsüz bir iş olmuş. Kurs eğiticisi size yardım etsin. Ilgili şube müdürüne başvurun. En azından o kişiler dönem sonuna kadar sınav görevi alamaz. Bu işi öğrenip öyle yaparlar...

Bende 4 5 ay önce giridim a2 ye bize dedikleri şey bir kere slalom birde bahçeden çıkarken gerisi trafik sinyalleri dediler sen kuralı atlamışsın doğru bir karar.

Bende daha 2 hafta önce direksiyon sınavına girdim slalomda sinyal falan vermedim. Aynı gün sınava giren bir arkadaş trafikte bile sinyal vermediğini ve telsizden sinyallere dikkat etmesi gerektigi soylenmis sonuç olarak oda geçti sınavdan.. size gelen denetmenler cins çıkmış bence 😁 geçmiş olsun.

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok doğru bir tesbit.
    Salma girerken sinyal verecek diye bir KURAL YOKTUR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınav komisyonu hatalı bir uygulama yapmış. Fakat sınavda bulunan kurs eğiticisı gerekli müdahaleyi yapmalıydı. O da kusurlu. Slaloma girerken sinyal diye bir şey yok. Farklı bir kusur yazmışlardır size. Bu da usulsüz bir iş olmuş. Kurs eğiticisi size yardım etsin. Ilgili şube müdürüne başvurun. En azından o kişiler dönem sonuna kadar sınav görevi alamaz. Bu işi öğrenip öyle yaparlar...
    Evet. Yapılması gereken tam olarak bu...
    ''Ya olduğun gibi görün,
    Ya göründüğün gibi ol''

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    komisyonu motordan anlamayan adamlardan seçerlerse olacağı bu..

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Parkurda sinyal verme zorunluluğu yok ne slaloma girerken nede slalom yaparken zaten çok saçma biley olur sinyallemi uğras slalommu yap sinyal vermedi diye bırakabilir bunun ile ilgili sürücü kursuna gideceksin sınav yönetmeliğine aykırı olduğu beyan eden bir dilekçe yazacaksın bu durumda kursunda hatasının olduğunu unutmamak lazım usule aykırı olan bu durumde kurs yetkililerininde birşey yapmadığını özellikle belir bu durumun düzeltilmesi yanan hakkının yeniden tanınlanması (biraz zor ama) sınav harcının vs gibi durumların kurs tarafından karşılanmasını talep edeceksin ve seve seve meb e göndericekler ha ne olur dersen meb pek oralı olmaz fakat kurs belki sınav ücretş ve zorunlu eğitim paranı almaz belki az çingenelik yap hatta kursta neden kalır neden kalmaz diye o sınav kağıdında olan şeylerden çıktı al kurstta sor zaten bilemeyeceklerdir ve sonra siz bile bilemiyorken vs diye yürü işte

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Motoru tanıtma ve slalomda sinyal nerden çıktı. Sinyale trafik sürüşünde bakmaları lazım. Sizin müfettişlere kalacak adam lazımmış, piyango size çıkmış.

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    Haklılar ya da haksızlar demeyeceğim ama beni direksiyon eğitiminde kurs görevlisi uyarmıştı, sinyali kalkışta değil, slaloma başlarken ver diye

gSol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150 İnşallah :)
    Alıntı ride_safe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklılar ya da haksızlar demeyeceğim ama beni direksiyon eğitiminde kurs görevlisi uyarmıştı, sinyali kalkışta değil, slaloma başlarken ver diye
    ben de girdim ehliyet sınavına 4-5 ay önce, kurstan da sağlam bir eğitim aldım ama lafı bile geçmedi slaloma girerken sinyal vermenin. Çok saçma bence, orası zaten trafiğe kapalı bir alan, eğitim için ayrılmış bir alan, ya da sınav için diyelim. Sinyal vermenin mantığı hiç yok orada. Hadi tamam trafiğe çıkmıştık sınavda orda sinyale dikkat edildi tabi ki ama, herneyse olan senin sınav hakkına olmuş. Şanssızlık yaşamışsın, vardır herşeyde bir hayır diyelim..
    Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine...

Motosikleti
    Yok :(
    Bugün girdim bende direksiyon sınavına(A2) .herşeyi doğru yaptım 8 çizdim denge çizgisi hızlanma sinyal verme herşey.Sonra trafiğe çıktık tabi telsiz melsiz taktılar.Herşey güzel gidiyodu ilerde dönemeç vardı ordan bir motor u dönüşü yaptı.Bende döndüm komisyon üyesi lavuk afedersiniz oros*u çocuğu sağa çek dedi .çektim.arkama baktım noluyo lan diye indi arabadan yanlış yerden döndün kaldın dedi.Tabi sinirlendim baya üstelik ben eski motorcuyum güzel kullanıyosun ama güzergah dışına çıktın falan dedi.Bıraktım motoru okula şarabımı aldım parkta hüngür hüngür ağlıyorum a* :D.Nasip değilmiş baya planlar altüst oldu falan ama yapıcak bişey yok

Tamamen şans işi. Ben b ehliyetini alırken herşey 4 4 lük yapıyordum en sonda parka gelince (ki elenlerin %90ı parktan eleniyor :D ) yanlış yaptım. sarı çizgiye giremedi ön tekerlek. Yanımdaki adam diğerlerine neyse birşey olmaz deyip devam ettirdi :D biraz haketmesemde vermişti yani şansına kimisi çok p.. oluyor kimisi can :D

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı abseto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen şans işi. Ben b ehliyetini alırken herşey 4 4 lük yapıyordum en sonda parka gelince (ki elenlerin %90ı parktan eleniyor :D ) yanlış yaptım. sarı çizgiye giremedi ön tekerlek. Yanımdaki adam diğerlerine neyse birşey olmaz deyip devam ettirdi :D biraz haketmesemde vermişti yani şansına kimisi çok p.. oluyor kimisi can :D
    Aynen şans işi birazda. Bana koca otobüsü geri park ettiremediler bile. O zamanlar merak ettim sebebi arkada birinin olması gerektiği için kimse inmek istemiyormuş. Çarpar vs diye yıllar oldu tabii. Şimdi gitsem ne motoru ne arabayı geçerdim o tecrübe ile. Zamanla ustalaştık ayrı konu....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)