Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ANKARA-ÇUBUK YOLU ÜZERİ OLASI TEHLİKELER

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Arkadaşlar, malum havalar ısınmaya başladı. Özellikle hafta sonları ilçeye çok fazla motosikletli grup geliyor. Güzel bir doğaya sahip "Karagöl" bölgesine gitmek için ilçeye geliyorlar haliyle. Bazen de oldukça sert geliyorlar. O kadar ki yolun üzerinde olan işyerimin önünde, bazen sadece sesi duyabiliyorum, motor yok

Bu yolu kullanan, kullanacak motorlu arkadaşlara uyarımdır, her gün kullandığım yol, haliyle başınıza gelebilecek hadiseleri iyi biliyorum. Bu yolda lütfen ama lütfen hız yapmayın. Tamam 3 şerit gidiş 3 şerit dönüş bölünmüş bir yol. Asfaltı güzel, hız düşürmeyi gerektirecek viraj yok. Ancak bu bölgenin halkı maalesef bilinçsiz. Videoyu izleyin, bizzat kendi kamera kaydımdır.

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Keşke sadece çubuk için geçerli olsada oralarda temkinli olsak.
    Bu öküzlerden her yerde var.Uyursak ölürüz bu kadar basit..

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Ankara'nın genelinde araç kullandım. Çubuk yolu ile Hüseyingazi semti kadar trafik cahili insan görmedim. Akşam üzeri 5 gibi bu yoldaydım. Servis araçları makas atarak trafiği ağlatıyorlardı.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    görüntüler tam bir şark kurnazlığı içeriyor. herkesi aptal, kendini uyanık sanan, pratik zekası ile bütün kuralları çiğneyebilen; ancak ve de maalesef tüm bu özelliklerini genetik miras yoluyla bünyesinde toplamış bir şark kurnazı. eğitilemeyen cinsten. bir de altına ağır vasıta vermişler ki, tam bir fecaat örneği.

evet herkes enayi, sen akıllısın. bütün dünya sana hizmet etmek için yaratılmış. sen herkesten ve bütün evrensel yasalardan üstünsün dostum. motorcu da 1 saniye bekleyiversin canım, ne olacak!

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Herkes paşa torunu herkes adalet beklicisi kesildi yav biri şeridime atladı der diğeri kırmızıda geçti vursam mı acaba der ulan gidonu az kırın kontra verın gecın gıdın yanından cok mu zor bunu yapmak ya

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes paşa torunu herkes adalet beklicisi kesildi yav biri şeridime atladı der diğeri kırmızıda geçti vursam mı acaba der ulan gidonu az kırın kontra verın gecın gıdın yanından cok mu zor bunu yapmak ya
    Yahu senin problemin ne? Ben gidip kamyona çarpayım demiyorum. Azcık kontra verin diyor birde. Diyorum ki hızım yüksek olsa ne olacak? Bir anlığına ayna kontrolü yapıyor olsam ne olacak? O yolda 180-200 le giden motorcular var, ben onları uyarıyorum. 200'le giderken önüne böyle bir şey çıkarsa sen ver arkadaşım kontrayı.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

kardeş ne dediğinin farkında mısın? oradan bu arkadaş 180 ile de gecmeye calisabilirdi. ha bu yanlış ama olur ya adam dalmistir, hizi 180'e falan cikmistir. kamyon acik acik kirmizida geciyor ki bu cinayete teşebbüstür.

neyi savundugunun farkında değilsin galiba?
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş ne dediğinin farkında mısın? oradan bu arkadaş 180 ile de gecmeye calisabilirdi. ha bu yanlış ama olur ya adam dalmistir, hizi 180'e falan cikmistir. kamyon acik acik kirmizida geciyor ki bu cinayete teşebbüstür.

neyi savundugunun farkında değilsin galiba?
    Yok bitek bu akıllı. 180'e gerek yok, 80 km hız + 2 saniyelik dalgınlık ölmek için yeterli o pozisyonda. Ama anlamak için önce bir yazılanı okumak lazım. Benim hız orda zaten 40 km/h, ben az kalsın çarpacaktım demiyorum zaten. Adam diyorum kırmızıda geçti, hızlı gitmeyin bu yolda böyle çok araç var, maazallah çarparsınız, bu aralar çok motor geçiyor yoldan, bazıları çok süratli geçiyor, bu yol riskli diyorum, okuduğunu anlamadığı, anlamaya çalışmadığı için boş beleş yazıyor.

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok bitek bu akıllı. 180'e gerek yok, 80 km hız + 2 saniyelik dalgınlık ölmek için yeterli o pozisyonda. Ama anlamak için önce bir yazılanı okumak lazım. Benim hız orda zaten 40 km/h, ben az kalsın çarpacaktım demiyorum zaten. Adam diyorum kırmızıda geçti, hızlı gitmeyin bu yolda böyle çok araç var, maazallah çarparsınız, bu aralar çok motor geçiyor yoldan, bazıları çok süratli geçiyor, bu yol riskli diyorum, okuduğunu anlamadığı, anlamaya çalışmadığı için boş beleş yazıyor.
    troll müdür nedir anlamadım? nasıl yazabilme cüreti gösteriyorlar hayret!!

Arkadaş usenmemis uyarmis birde üstüne video eklemiş sağolsun, yukardakide boş boş konuşuyor.

Simsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emeğine sağlık hocam sen bakma yorumlara öküz olmak için ağır vasıta kullanmaya gerek yok kontra vermeyi bileni de var .

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Sizin gibileri trafikte gordukce guluyorum ya :D hadi paşa torunları açın çakarlarınızıda o kucuk egolarınız tatmin olsun yol verdiklerinde , herkes size yol verecek kimse hata yapmayacak neymıs efendım 180le gelsem vururdum ulan orası 180le gıdılecek yermı yasal olarak orda bı ısık var yaya geçiti var hani eşşek değilsen hız dusurmen lazım neyse siz 180le gazlayın oralarda

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Yav he he, okuduğunu anlamaktan aciz adama ne lafı anlatacaksak. Kural bitek bana var değil mi? Kırmızıda geçen öküze kural yok. Çünkü kural kırmızıda geçmeye karışmıyor, sadece sürat yasak.

Ayrıca sen engelli falan mısın? Niye ısrarla anlamıyosun? Ben 180 le gitmiyorum, 180 ile gidenler görüyorum ve diyorum ki yapmayın. Ayrıca orada o kamyona çarpmak için 180'le gitmeye gerek yok, 80 le giderken de çarpabilirsin.[COLOR="Silver"]

Bu arada bende senin gibileri görünce şükrediyorum Allah senin gibilerle beni yüz yüze karşılaştırmıyor diye. Sonra karakolluk olmak var malum.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bir çok acemi için ölümcül bir pozisyon, eğitimlerde de bu konuya dikkat çekilir... dikkatsiz, dalgın yada yeşilde önce fırlamayı , kırmızıyı görüp tam gaz gelip yeşil yandığında gazı daha çok açmayı seven yeni motor tutkunlarının pek çoğu bu şekilde yitmiştir ya da sakat kalmıştır...
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çok acemi için ölümcül bir pozisyon, eğitimlerde de bu konuya dikkat çekilir... dikkatsiz, dalgın yada yeşilde önce fırlamayı , kırmızıyı görüp tam gaz gelip yeşil yandığında gazı daha çok açmayı seven yeni motor tutkunlarının pek çoğu bu şekilde yitmiştir ya da sakat kalmıştır...
    Abi mesele şu, litrelik ss'ler falan geliyor ilçeye. Sen Ankara'da olduğun için biliyorsundur bu tarafın doğasını, mesire alanlarını falan. Çok sert geliyorlar, bu durum tehlike oluşturuyor.

Bu gün yine litrelik ss'lerle doluydu yollar

Unutmadan, bu tarafa gelecek olan arkadaşlar bana özel mesaj ile ulaşırlarsa, hem yeni ve güzel yerler keşfetmelerinde yardımcı olurum, hem de katılırım.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi yolda trafik ışığı varsa zaten 50 km hızı geçmemek lazım.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı bindiregandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi yolda trafik ışığı varsa zaten 50 km hızı geçmemek lazım.
    Bahsettiğim yolda hız sınırı 82 km/h hatta yeşil dalgası bile var 82 km/h ye ayarlı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

deme oyle yav bunlar rossi 180 200 geçicekler ışıktan kamera alan rossi aq
    696 ile 40 km h ile seyrediyorsundur eminim.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=efendy06;4105396]Bahsettiğim yolda hız sınırı 82 km/h hatta yeşil dalgası bile var 82 km/h ye ayarlı.[COLOR="Silver"]

Hani kavşaklara yaklaşırken yoldaki hız sınırının üçte bir oranında düşürme kuralı var ya. Kamyoncu renk körüdür. Hayatınızı riske atmaya değmez

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı bindiregandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğim yolda hız sınırı 82 km/h hatta yeşil dalgası bile var 82 km/h ye ayarlı.[COLOR="Silver"]
    Hani kavşaklara yaklaşırken yoldaki hız sınırının üçte bir oranında düşürme kuralı var ya. Kamyoncu renk körüdür. Hayatınızı riske atmaya değmez
    Videoyu izlemedin anlaşılan. Ben az daha çarpıyordum demiyorum. Videoyu izle, sonra bir daha yazdıklarımı oku. Ben gayet sakin durdum, kamyonun geçmesini bekledim.
    Ama bu bölgeye litrelik ssler ile gelen arkadaşlar var. Daha bu gün bir tane hayabusa bir tane r6 gördüm. Çok da sert gidiyorlardı. Hani bölgeyi, bölgenin trafiğinin nasıl olduğu bilmeyip, haritadan bakıp virajlamaya gelen oluyor, pikniğe gelen oluyor ya, onlara uyarı mahiyetinde açtım başlığı. Hani gaz kolunu açıyorsunuz sonuna kadar, bu yol tehlikeli, önünüze böyle bir şey çıkar, kaza yaparsınız, az yavaş gidin, trafik kültürü ve trafikte insana saygı sıfır bu ilçede diyorum.

Bu kadar zor mu okuduğunu anlamak?

Bak başlığın altında ne demişim? İyice bir oku. Yavaş yavaş, sindire sindire bir oku bakalım "az daha kaza yapıyordum" mu demişim yoksa "bu yolda hız yapmayın, kazaya sebebiyet verecek çok etken var" mı demişim?

Arkadaşlar, malum havalar ısınmaya başladı. Özellikle hafta sonları ilçeye çok fazla motosikletli grup geliyor. Güzel bir doğaya sahip "Karagöl" bölgesine gitmek için ilçeye geliyorlar haliyle. Bazen de oldukça sert geliyorlar. O kadar ki yolun üzerinde olan işyerimin önünde, bazen sadece sesi duyabiliyorum, motor yok

Bu yolu kullanan, kullanacak motorlu arkadaşlara uyarımdır, her gün kullandığım yol, haliyle başınıza gelebilecek hadiseleri iyi biliyorum. Bu yolda lütfen ama lütfen hız yapmayın. Tamam 3 şerit gidiş 3 şerit dönüş bölünmüş bir yol. Asfaltı güzel, hız düşürmeyi gerektirecek viraj yok. Ancak bu bölgenin halkı maalesef bilinçsiz. Videoyu izleyin, bizzat kendi kamera kaydımdır.
    Zorla kabalaştırıyorsunuz varya, hakikaten zorla kabalaştırıyorsunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)