Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2017 Bajaj Fiyat Listesi

Motovento
    REKLAM ALANI

11.300 tl plaka ruhsat ıvır zıvır 12.300
    Şimdi 12.500 e 2. El sağlam japon alaman var fiyata bu açıdan bakarsak bana göre mantıklı değil
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    görünen o ki bajaj bir şekilde piyasanın belirleyicisi olma yolunda.
    avrupa ya da japon markalı ürünlerin alım gücüne kıyasla ulaşılabilirliğinin ve işletme maliyetlerinin artışı ise tartışılabilir.
    gerçi ne'sini tartışacağız o da ayrı.

gönül ister ki piyasanın belirleyicisi medeni ve gelişmiş ülkelerde olduğu gibi japon ya da avrupa üretimi motosikletler olsun.
    olmuyor.
    düşük gelir grubu olarak tanımlanacak asgari ücretli vatandaşlar da hiçten ziyade motosiklete binebilsinler.

bajajın fiyatlarının ekrem beyin açıklandığından farklı olmasını beklemek hayal olurdu.
    fiyatlama nihayetinde kar amacı güden bir firmanın ürün satış stratejinin parçasıdır.
    alım gücünün yüksek olması firma için önemlidir.
    ekrem bey güzel bir noktaya parmak basmış;
    yalın olarak motosiklet fiyatının yanında sabit ve demirbaş giderlerin düşürülmesi için çalışmalar yapılması gerekiyor.
    sigortalar, koruma ürünleri gibi ürünler motosiklet kadar önemli ve fiyat artışı yüksek.
    bu konulardaki çabalarından dolayı teşekkür ederim.

sanırım taksicilere yapılan vergi indirimleri motosikletlerden toplanmak isteniliyor.
    hayır'lısı olsun.
    c4gin, Merdo ve taglis bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    noldu v15 belli mi fiyat

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Dolarmı düştü,enfilasyonmu???
    http://103.15.74.236/media/19889/fiyatlistesi.pdf
    bektanist ve efendy06 bunu beğendiler.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 390 ile Dominar 400 aynı motor bloğuna sahip. Yani kısmen yakın özellikte makinalar. Dediğiniz mantığın geçerli olması için Duke 250 ile 200ns için de aynısını şeyi söyleyebilmemiz gerekir. Öyle mi peki? Motor özellikleri yakın mı mesela?
    Aynı zamanda duke 390 ile duke 250 nin de motor blokları aynı

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bajaj pahalı değil.
    Türkiye pahalı diyerek uzaklaşıyorum.
    efendy06 bunu beğendi.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    aynı motor blokuna sahip olması aynı özelliklere sahip olacağı anlamına gelmez. İçinde teknik olarak krank milinin yerleşiminin yeri bile torkta farklılık yaratabilir. Bu işler biraz mm hesaplar içeren teknik bilgi içerir (benim öyle bir bilgim yok lakin :D )
    Fakat Euro4 normlarına uygun ve fiyat olarak en makul aracın yine dominar olduğunu düşünüyorum.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolarmı düştü,enfilasyonmu???
    http://103.15.74.236/media/19889/fiyatlistesi.pdf
    linki gömmüşler ya cıs yapmışlar. gören gördü görmeyene sölememek lazım.

bu arada bu EURO3 listesiymiş.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayfada koskoca euro4 fiyat listesi vardı oda uçmuş...
    efendy06 bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Sayfada koskoca euro4 fiyat listesi vardı oda uçmuş...
    onuda gördüm peşin satan veresiye satan gibi
    toptan prekande fiyat listesi %40'lık bir rakam var ama ne diyorum helal olsun sana helal olsun o tipine helal olsun nasıl bir karakter varsa sende ona helal olsun.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

onuda gördüm peşin satan veresiye satan gibi
    toptan prekande fiyat listesi %40'lık bir rakam var ama ne diyorum helal olsun sana helal olsun o tipine helal olsun nasıl bir karakter varsa sende ona helal olsun.
    Toptan derken şimdi biz 3 tane alsak Dominarı 12 bin TL den alabilecekmiydik

Gerçekten %40 kar marjı varsa Dominar 400 de bu otomotiv ve motosiklet sektörünün top kar marjı olur.. Böyle kar marjı görmedim motorlu taşıtta..
    bektanist bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toptan derken şimdi biz 3 tane alsak Dominarı 12 bin TL den alabilecekmiydik

Gerçekten %40 kar marjı varsa Dominar 400 de bu otomotiv ve motosiklet sektörünün top kar marjı olur.. Böyle kar marjı görmedim motorlu taşıtta..
    Valla Emre kardeşim paylaşana kadar bende görmemiştim net rakam hala var kendisinde ben 11.800 gibi hatırlıyorum bu civarlarda yani tabi saolsun millet görmeden kaldıralım demişler.
    Hani derler ya sana bir KAZ yollasam yolarmısın ( hemide ciyaklatmadan AĞAM ) o hesap yani.
    newmoto76 bunu beğendi.

Valla Emre kardeşim paylaşana kadar bende görmemiştim net rakam hala var kendisinde ben 11.800 gibi hatırlıyorum bu civarlarda yani tabi saolsun millet görmeden kaldıralım demişler.
    Hani derler ya sana bir KAZ yollasam yolarmısın ( hemide ciyaklatmadan AĞAM ) o hesap yani.
    Şahsen Dominarın o fiyatlarda olduğunu düşünüyorum. Hani yanlışlık oldu diyecekler o ayrı

Ancak Kuralkan %40 kar marjıyla satış yapıyorsa.. Gördüğüm en başarılı distributördür kendisi.. BMW de bu kar marjı yok vesselam..

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ben olayı anlamadığım için paylaşmıştım,anlayan olursa bizide aydınlatsın diye.Zamanında pulsar için ne kadar koşturdum çoğu arkadaş hatırlar.Çok savaş verdim fiyat için.Çokta dalga geçtiler benimle.Topu devlete atmak çok kimse için bulunmaz fırsattı.Ne diyelim,gerçek motosiklet sevdalıları elbet birgün kazanacak.Bajaja tavsiyem reklam giderlerinden vazgeçsin,motosiklet fiyatından düşsün.Mesajımın silinmesi beni üzdü,o fiyatları ben yazmadım,hakaret etmedim,sadece bajaj sitesinde bulunan fiyatı paylaştım,paylaşmamın sebebi de anlamadığım içindi.Hiç bişey yazmadan ??? koyup paylaştım.Anlaşılan iki yıl önce pulsar için yaptığım tezim doğruymuş.
    bektanist ve efendy06 bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

bu arada bu EURO3 listesiymiş.
    Bu listeyi kimse download etmemiş mi? ifşa edelim burada..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Ben olayı anlamadığım için paylaşmıştım,anlayan olursa bizide aydınlatsın diye.Zamanında pulsar için ne kadar koşturdum çoğu arkadaş hatırlar.Çok savaş verdim fiyat için.Çokta dalga geçtiler benimle.Topu devlete atmak çok kimse için bulunmaz fırsattı.Ne diyelim,gerçek motosiklet sevdalıları elbet birgün kazanacak.Bajaja tavsiyem reklam giderlerinden vazgeçsin,motosiklet fiyatından düşsün.Mesajımın silinmesi beni üzdü,o fiyatları ben yazmadım,hakaret etmedim,sadece bajaj sitesinde bulunan fiyatı paylaştım,paylaşmamın sebebi de anlamadığım içindi.Hiç bişey yazmadan ??? koyup paylaştım.Anlaşılan iki yıl önce pulsar için yaptığım tezim doğruymuş.

aynı listeyi bir daha paylaşırmısınız? en azında pazarlık payımızı ögrenelim)

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Ben internette öyle bir liste görmüştüm.Dominar'ın toptan fiyatı 12 bin felan görünüyordu.O liste gerçek mi? Gerçekse en yakın zamanda bajaj bayiisi açmak için teklifte bulunacağım.Tek motordan 6 bin kar varsa mesleği bırakalım bu işe girelim ya.Bir dükkan ikide usta mis gibi iş yeminle.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Volkswagen/Doğuş = Bajaj/Kuralkan

Ekrem Başgan dan açıklama bekliyoruz...

Değerli arkadaşlar; seyahatteyim ama mesajı gördüm. Açıklama yapmam uygun olacak.

Arkadaşlar bayilerimize gönderdiğimiz fiyat listesini siteye koymuşlar anladığım.

Gizli bir durum yok.

Tüm ürünlerde bayi karı % 8 dir. Ödenen damga vergisi ve yapmış olduğu pazarlıklarla bu rakam daha aşağı düşer.

Dominar 400 toptan fiyatı 12164,30 tl dir.

%37 ötv satış esnasında bayi tarafından maliye bakanlığına ödenir. 4.537 tl. Zaten anlatmak istediğimiz ürün üzerindeki ağır vergi yükü budur.

Yani toplam bayiye maliyeti 16.702 tl dir.

Bu rakamın üzerine 56 tl damga vergisi yatırılır. 16.758 tl toplam maliyeti olur.

Ayrıca bayi kesmiş olduğu faturanın % 18 KDV sini de öder.

Sektörde kar marjları bu kadar dar.

Çok açık olarak izah ettim.

1 tl eksik ya da fazlası yoktur.

İnanıp inanmamak arkadaşlarımın insafındadır.

İzmir'den Selam ve saygılar....
    bektanist, hattoi, Thracian ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu açıklamayı yapmak zorunda bırakılmak hoş değil.
    Ama ülke gerçeklerini görmek için etkili olmuştur diye tahmin ediyorum.

Motosikleti
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar; seyahatteyim ama mesajı gördüm. Açıklama yapmam uygun olacak.

Arkadaşlar bayilerimize gönderdiğimiz fiyat listesini siteye koymuşlar anladığım.

Gizli bir durum yok.

Tüm ürünlerde bayi karı % 8 dir. Ödenen damga vergisi ve yapmış olduğu pazarlıklarla bu rakam daha aşağı düşer.

Dominar 400 toptan fiyatı 12164,30 tl dir.

%37 ötv satış esnasında bayi tarafından maliye bakanlığına ödenir. 4.537 tl. Zaten anlatmak istediğimiz ürün üzerindeki ağır vergi yükü budur.

Yani toplam bayiye maliyeti 16.702 tl dir.

Bu rakamın üzerine 56 tl damga vergisi yatırılır. 16.758 tl toplam maliyeti olur.

Ayrıca bayi kesmiş olduğu faturanın % 18 KDV sini de öder.

Sektörde kar marjları bu kadar dar.

Çok açık olarak izah ettim.

1 tl eksik ya da fazlası yoktur.

İnanıp inanmamak arkadaşlarımın insafındadır.

İzmir'den Selam ve saygılar....
    olabilir ama motosiklet.net yönetiminin resmi kaldırmasını açıklamıyor kendi insiyatifleri ilemi kaldırdılar yoksa birilerinin ricasıylamı bilmiyoruz.
    aklıma takılmışken sorsam siz burdayken
    maliyet damga vergisi dahil 16.758 TL + %18 KDV 3.016,44 TL = 19.774,44 TL
    bu hesapta şirket batar
    Kimseyi yargılamak haddim değil İkna olan arkadaşlara derin sevgiler.
    SAYGILAR...
    efendy06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)