Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cbr 250R önden gelen bulamadığım ses

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kur4y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Selam arkadaşlar seslere karşı hassasiyetim var sorunuma gelince , devir yükselince titreme başlayınca motosikletimin ön tarafından vida oynama gibi değişik bir ses geliyor vidanın ağzı varda konuşmaya çalışıyor gibi ) ilk incelememde sanki sol sinyal bağlantı kısmından geliyor gibi yada ön konsoldan göstergenin oralardan bi yerden bu sesi nasıl hallederim ayrı problemi yaşayan oldumu sesin tam olarak kaynağını bulamadığım için servise gitmek te istemiyorum
    '' Geleceğini Geçmişinden Çalmayanlar Tamamlar ''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    İdareten silikon sıkabilirsin sıcak silikon sesi keser..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Sağ ve sol yan grenajları birleştiren depoya yapışık duran küçük bir parça var. O parçaya bir baktır...

afran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Ses hiç ummadığın bi yerden geliyordur belki. Anahtarlığı kontrol ettin mi hiç hızlanınca direksiyona çarpıyor olabilir. Bende öyle bi sorun yaşamıştım ve çözümü anahtarlık kullanmamakta buldum.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    ön sperliğin birleştiği gösterge ve sperlik arasında siyah bir parça var orasını bir kontrol et. yüksek devirlerde zırıltı yapabilir orası.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    aynısı başıma geldi, göstergelerin altındaki vidalardan biri gevşemişti, açıp sıktık ses gitti.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Arkadaşlar bir kaç test yaptım , yolda giderken bozuk yolda bir yandan da sol sinyali elimde tuttum ses gidiyor o zaman ses %100 sol sinyalden geliyor diyebiliriz sanırım ama sol sinyalde ötme yapan ne olabilir ki arkasında sadece 1 vidayla tutturulmuş oda gayet sıkı ?
    '' Geleceğini Geçmişinden Çalmayanlar Tamamlar ''

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    sinyal camını tutan vida gevşemiş olabilir. yada en kötü senaryo sinyalin arkasında grenajın içinde kulak var plastik bişi o kırıldı ise o ses yapar grenaja deydikçe.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Herşeyi kontrol ettim tüm vidaları güzelce sıktım şu lanet olası sesi bulamadım . Sanırım gösterde kısmından kapalı bi yerde göremediğim vida varsa oralardan geliyor olabilir Lynx in dediği gibi servis yolu gözüktü sanırım yakında gideceğim umarım çözerler boş yapmazlar :^(

Motosikleti
    Alıntı Kur4y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyi kontrol ettim tüm vidaları güzelce sıktım şu lanet olası sesi bulamadım . Sanırım gösterde kısmından kapalı bi yerde göremediğim vida varsa oralardan geliyor olabilir Lynx in dediği gibi servis yolu gözüktü sanırım yakında gideceğim umarım çözerler boş yapmazlar :^(
    göstergenin orayı kendin de sökebilirsin, biz kendimiz halletmiştik.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Göstergenin tam altındamı ? Birde kaç tane vida vardı hatırlıyormusun diyelim açtım baktım birşey yok herşey tam diyelim sonra ne yaparım bilmiyorum

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    sinyalin içinde ışığı yansıtan metal bir plaka vardır, plastik yuvasında ses üretebilir biraz kavis vererek yerinde sabitleyebilirsin..

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Benim motosikletimde 3.000-6.000 devir arasında ve kompresöre bindirdiğimde bir zırıltı-titreme-şıkırtı gibi bir ses geliyordu ön kafa tarafindan veya motordan geliyor sandım.

Bu sesi internette çok araştırdım ettim. 2-3 kere servise gittim ve servisteki arkadaş zar zor buldu sorunu. Hatta 2 sefer "Bu motorda ses yok, sorun yok." vs diyip ikna etmeye çalıştılar bu şekilde geri göndermeyi denediler yani onlar sesi duyamadılar ama sonradan çok ısrar ettim motosikleti benimle birlikte uzun uzun test etmelerini sağladım ve o zaman sesi farkettiler.

Sorun depo altındaki vidanın çevresinin ezilmesiymiş ve orda milimetrik bir boşluk oluştuğundan dolayı ses yapıyormuş. Test sürüşünde depoya oturarak test etti ve bu sonuca vardı sorunum net bir şekilde çözüldü.

vdeger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Intruder C800
    Bende buna benzer bir ses yüzünden bayağı bir civata sıkmıştım. Benim problemim çilingir boyutundaki anahtarlığımmış. Kontakla diğer anahtarları ayırınca ses kesildi sonra yine birleştirdim ama artık sebebini biliyorum.

Motosikleti
    Alıntı Kur4y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergenin tam altındamı ? Birde kaç tane vida vardı hatırlıyormusun diyelim açtım baktım birşey yok herşey tam diyelim sonra ne yaparım bilmiyorum
    şu an tam hatırlamıyorum vidanın yerini ama, göstergeyi komple çıkartmamıştım, biraz aralık verince ordan halletmiştik anahtar ile sanırım.
    ayrıca bi başka arkadaşın dediği gibi sinyale denk gelen kısımda, iç tarafta ucu yamulan yarı plastik yarı demir bi zımbırtı var, böyle ataç gibi, o da ses yapıyor olabilir.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Valla bilmiyorum en son çare servise gidecegim böyle sesler yüzünden motosikletten soğumak istemiyorum sesi bulurlarsa mutlu olucam bakalım servisten sonra yine dönüş yaparım şu an hava yağmurlu bugun gidemicem

Motosikleti
    14 CBR 250R HRC (eski) CBR 650F 2017 RED (YENİ)
    Aynı sıkıntı bende de vardı balatayla veya diskle alakalıymış meğersem değiştirdiğimde sesten eser yoktu. Balata değiştirdiniz mi sesten önce değiştirdiyseniz yan sanayi mi kullandınız ?

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Hayır hiç balata değişmedim motosikletim 12bin KM de bide en ufak birşeyde servise giderim hep orjinal parça kullanırım balatadan ses gelirmi diye düşünmedim değil ama ses ön konsol gösterge yada grenajlardan geliyor yada goremedigim yerlerde bi vida gevşedi bilmiyorum kısa sürede servise gideceğim artık uğraştiricam oradaki murat abiyi obsesyon haline geldi ses ya rahatsız oldum

Motosikleti
    14 CBR 250R HRC (eski) CBR 650F 2017 RED (YENİ)
    Ufacık bi seste olsa sinir bozuyor insan binbir türlü şey düşünüyor aynısını yaşadım bi an önce sorunu bulman dileğiyle kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    karenajların içine ufak tefek taşlar da girmiş olabilir, onları bi kontrol edin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)