Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Alamadığım kaporamı mahkeme yolu ile aldım..sevindirik

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar Ağustos ayında k7 burgman alacaktım sahibinden üzerinden..Şahsı aradım gelip alacağımı söyledim.. Şahıs bana gelin satışı yapalım dedi..Ertesi gün gittik elemanın yanına motor resimdeki gibi değildi anahtarı istedik..Şahıs anahtarı yok dedi..Bende nasıl olacak dedim buraya kadar geldim dedim...Bu şahıs ta bana yanınıza gelirim motorun satışını yaparız dedi..Bende eyvallah dedim..Hani insanın aklı tutulur ya bu adama ben 500 tl kapora verdim..Araya haftasonu girdi..Pazartesi aradım bunu sabah..Uğraşuyorum dedi geleceğim dedi.. ( Meğer motor rehin imiş icradan dolayı) Akşama kadar aradık en son noter kapanacağına yakın gelin dedi..( Oysa söz vermişti kendisi gelecekti).. Adamın yanına vardık motor yok bir süre sonra motoru başkası getirdi...Motora baktım kmsi 66 binde idi..Oysa ilanda 56 bin yazıyordu..Biraz sürdüm motor gerçekten gitmiyordu çok kötü idi ..Adama dedik kardeş bu motor gitmiyor kmsi fazla kaporamı ver üstelik motoru niye başkası getirdi dedim..Bana motoru haftasonu kiraya verdiğini söyledi..Bizde bağrınca üstümüze yürüdü sonra bizde tersledik bunu..Bu sefer tamam dedi üstümde yok yarın hesabınıza yatırırım dedi kimlik fotokopisine imza attı verdi bize..Oradaki esnafta kefil oldu..Ertesi gün oldu aradık..Bize motorunda hiçbir sorunu olmadığını söyledi..Sonra sizemi soracaktım motoru kime vereceğimi dedi..10 bin kilometreden öldün mü ne olmuş dedi..Bende artık dayanamadım ana bacı kalayladım oda bana küfür etti..Sonra ben bunu mahkemeye vereceğimi söyledim..Gülerek vermessen ..... diye küfür etti...Bende dururmuyum..Canım çıkıyor o parayı kazanana kadar..Gittim elemanın ilan eski ve yeni görüntülerini aldım (Km farkını bir güzel işaretledim tarihi ile ) kefil olan dükkanın resmini çekip yazıcıdan çıkardım..İlanın ekran görüntülerini de yazıcıdan çıkardım...İmzalı yazılı kimlik fotokopisini de çıkardım..Doğru adliyeye..Dilekçe yazdım koydum bir güzel dosya ya savcıya verdim...Yüzüme baktı bunu sen mi hazırladın dedi helal olsun avukatlar bize böyle gelmiyor dedi.. Sonra sahibindeni aradım durumu anlattım ( hayatımda gördüğüm en harike müşteri temsilcileri buradaymış..) uzun uzun dinlediler 24 saat içerisinde şahsın profilini kapatacaklarını ve ilanlarını sileceklerini söyledi..Başka bir isteğiniz var mı dedi kendinize iyi bakın dediler.. Sonra kontrol ettim ertesi gün adamın tüm ev araba ilanlarını uçurmuşlar.. Sonra bir kaç kere farklı profilden ilanları koydu sahibindeni aradım onları da kapattırdım..Kuduruyordu şahıs.. Dün kartal adliyesinden aradılar şahıs hakkında mağduriyetiniz devam ediyor mu paranızı alabildiniz mi dediler yok dedim..Bugün adliyeye davet ettiler o şahısta geldi..Paramı peşin aldım..Dosyaya baktım dolandırıcılık suçundan dava açılmış.. Suratına yaş tezek atsan durmuyordu beyin.. Mutlu mesut ayrıldım adliyeden... Kendimle gurur duydum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

O para ile de malzeme aldım işyerime..Kendime bir de iskender ısmarladım..
    okanius, banno1957, serene ve 92 diğerleri bunu beğendiler..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    gerçekten adaletin yerini bulduğunu görmek insanı mutlu ediyor sizi de tebrik ediyorum adama hakketiği cevabı vermişsiniz dava açarak
    roadpeople bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kendi malım kurtulmuş gibi sevindim, gözün aydın.
    Zalimin zulmü varsa , mazlumun Allahı var.
    aonal, 06Serhat, roadpeople ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    helal olsun hocam

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Kuran çarpsın böyle insanları takdir ediyorum. Helal olsun be abim sana.
    Tebrikler..

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    tebrikler,mutlu sonla biten bir olay,bravo tekrar. bu tarz insanlar kim bilir kaç garibanın veya hakkını arayamayan insanı istismar etmiştir.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Helal olsun. Kutlarım.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Canı gönülden tebrik ederim 👍 Gerekeni en güzel şekilde yapmışsınız

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    ulan çok seviyorum böyle konuları, çok seviyorum haklının kazanmasını. sizden ricam şu dilekçeyi buraya da yazın, lazım olan kişi yıllar sonra da görse, o dilekçeyi düzenleyip yararlanabilsin. çok teşekkürler, çok sevindim.
    l3v3nt ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 250R 2016 (S) - NC 750X 2017
    Zevkle okudum helal olsun.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Uzerine kahveyi de ben ictim
    Kutlarim..

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrik ederim iyi uğraşmışsınız sonuç güzel kutlarım.

Ancak burada olmaz olmaz ama şeytanın avukatlığını yapıp sizi bir konuda uyarayım. İnşallah bu zat buradakileri okuyup ağır küfür hakkındaki yazdıklarınızı itirafınız olarak kabul edip, size hakaret davası açmaz...

Ya olmaz ama olsa ne olur falan filan yine de aklıma geldi...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ağustos ayında k7 burgman alacaktım sahibinden üzerinden..Şahsı aradım gelip alacağımı söyledim.. Şahıs bana gelin satışı yapalım dedi..Ertesi gün gittik elemanın yanına motor resimdeki gibi değildi anahtarı istedik..Şahıs anahtarı yok dedi..Bende nasıl olacak dedim buraya kadar geldim dedim...Bu şahıs ta bana yanınıza gelirim motorun satışını yaparız dedi..Bende eyvallah dedim..Hani insanın aklı tutulur ya bu adama ben 500 tl kapora verdim..Araya haftasonu girdi..Pazartesi aradım bunu sabah..Uğraşuyorum dedi geleceğim dedi.. ( Meğer motor rehin imiş icradan dolayı) Akşama kadar aradık en son noter kapanacağına yakın gelin dedi..( Oysa söz vermişti kendisi gelecekti).. Adamın yanına vardık motor yok bir süre sonra motoru başkası getirdi...Motora baktım kmsi 66 binde idi..Oysa ilanda 56 bin yazıyordu..Biraz sürdüm motor gerçekten gitmiyordu çok kötü idi ..Adama dedik kardeş bu motor gitmiyor kmsi fazla kaporamı ver üstelik motoru niye başkası getirdi dedim..Bana motoru haftasonu kiraya verdiğini söyledi..Bizde bağrınca üstümüze yürüdü sonra bizde tersledik bunu..Bu sefer tamam dedi üstümde yok yarın hesabınıza yatırırım dedi kimlik fotokopisine imza attı verdi bize..Oradaki esnafta kefil oldu..Ertesi gün oldu aradık..Bize motorunda hiçbir sorunu olmadığını söyledi..Sonra sizemi soracaktım motoru kime vereceğimi dedi..10 bin kilometreden öldün mü ne olmuş dedi..Bende artık dayanamadım ana bacı kalayladım oda bana küfür etti..Sonra ben bunu mahkemeye vereceğimi söyledim..Gülerek vermessen ..... diye küfür etti...Bende dururmuyum..Canım çıkıyor o parayı kazanana kadar..Gittim elemanın ilan eski ve yeni görüntülerini aldım (Km farkını bir güzel işaretledim tarihi ile ) kefil olan dükkanın resmini çekip yazıcıdan çıkardım..İlanın ekran görüntülerini de yazıcıdan çıkardım...İmzalı yazılı kimlik fotokopisini de çıkardım..Doğru adliyeye..Dilekçe yazdım koydum bir güzel dosya ya savcıya verdim...Yüzüme baktı bunu sen mi hazırladın dedi helal olsun avukatlar bize böyle gelmiyor dedi.. Sonra sahibindeni aradım durumu anlattım ( hayatımda gördüğüm en harike müşteri temsilcileri buradaymış..) uzun uzun dinlediler 24 saat içerisinde şahsın profilini kapatacaklarını ve ilanlarını sileceklerini söyledi..Başka bir isteğiniz var mı dedi kendinize iyi bakın dediler.. Sonra kontrol ettim ertesi gün adamın tüm ev araba ilanlarını uçurmuşlar.. Sonra bir kaç kere farklı profilden ilanları koydu sahibindeni aradım onları da kapattırdım..Kuduruyordu şahıs.. Dün kartal adliyesinden aradılar şahıs hakkında mağduriyetiniz devam ediyor mu paranızı alabildiniz mi dediler yok dedim..Bugün adliyeye davet ettiler o şahısta geldi..Paramı peşin aldım..Dosyaya baktım dolandırıcılık suçundan dava açılmış.. Suratına yaş tezek atsan durmuyordu beyin.. Mutlu mesut ayrıldım adliyeden... Kendimle gurur duydum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

O para ile de malzeme aldım işyerime..Kendime bir de iskender ısmarladım..
    Ayıp ayıp. Belki adamın ihtiyacı vardı? Niye hemen adliye falan gidiyorsun?

Şaka şaka İyi yapmışsın. Beter olsunlar. Sen adamdan kapora al, el sıkış, sonra sattığın, kaporasını aldığın motoru kiraya ver, bide pişkinlik yap. Ulan ben kaporasını aldığım aracı kullanmıyorum garajda yatırıyorum olur ya kaza yaparız, mahçup oluruz diye.

Bu arada, insan bir iskender de bana ısmarlar, gece gece canım çekti
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    aslında kanun adalet diye bir şey varda biz umursamıyoruz boşveriyoruz sonrada yapanın yaptıgı yanına kar kalıyor.hadi şimdi o adam aynı şeyi bir kaskasınada denesin akıllanmıstır.siz siz olun haklı oldugunuz konuda sonuna kadar gidin.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bu konu güncel kalsın arkadaşlar.Öncelikle Hayırlı olsun kutlarım.Ayrıca O kişininde ahlak pusulasına tüküreyim ben.İyi noterin yolunu bulamamış ama adliyenin yolunu buldurmuşsunuz.Öyle adama böyle dava.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında kanun adalet diye bir şey varda biz umursamıyoruz boşveriyoruz sonrada yapanın yaptıgı yanına kar kalıyor.hadi şimdi o adam aynı şeyi bir kaskasınada denesin akıllanmıstır.siz siz olun haklı oldugunuz konuda sonuna kadar gidin.
    Hocam biz boşvermiyoruz.Herzaman böyle sonuçlar alamıyoruz.Yoksa düşünün bi Nazilli'deki motor hırsızını.Adamlar motoru çalındığında hukuki süreç başlatmadılar mı sizce.Sonunda ne oldu.25 defa motor çalan elemanı bıraktılar 26. Düşünsün diye.
    efendy06 ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adalet falan yok hocam. Dolandırıcılığa ceza var ama hırsızlığa yok. Memleket 16-20 yaş arası 40-50 dosyası bulunan hırsız dolu. Adalet olsa öyle olmazdı.
    maktama bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Sen vurursun dikiş atarlar

Ben vurursam toprak atarlar

Adam king dağılın
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen vurursun dikiş atarlar

Ben vurursam toprak atarlar

Adam king dağılın
    Oooo laf güzel hemen CG min arkasına yazdırıyorum...
    efendy06 bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    Uğraşmak gerekiyo böyle. 500 için mi uğraşıcam almim gitsin demek yerine, uğraşıp adama "500 içinmi uğraşıcam verim gitsin" dedirtmek gerekiyor. Tebrik ederim.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Bu olay türkiyede mi gelişti yani adli olarak şaşırdım
    ama sevindim tabi geçmiş olsun insanın bazen nutku tutuluyor hakikaten
    bu sebeple alım satım işlerine tek gitmemek lazım aga her zaman yanına kafası çalışan birini götüreceksin
    Quad87 ve maktama bunu beğendiler.
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)