Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Brezilya Üretimi Rosso 2 versus Alman Üretimi Rosso 2

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Yeni bir şey farkettim, ancak 2 gündür araştırmama rağmen internet bu konuda çok sessiz.

Benim CBR'de takılı Rosso 2'ler Brezilya malı, endustriela brasil gibi bişeyler yazıyor üzerinde. Öğrendim ki bunun bir de Alman malı olanı varmış. İkisinin arasında ne fark var? Bunlar farklı modeller değil ki biri iyi biri kötü diyelim, ikisi de pırelli diablo rosso 2. Fakat brezilya malı 750 tl civarıyken alman olanı 1000 tl civarı.

Desen aynı, hız endeksi aynı, nedir peki aradaki fark?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    AEA "Motolastik Lastiği Dosyası https://www.youtube.com/watch?v=WVRvtqqsIms" videosunda değinmişti bu konuya hafiften.
    Ama Brezilya üretimi olarak gösterdikleri araba lastiğinden halliceydi. Bir de sanırım Alman üretimi olan için daha yumuşak denmişti(Tam emin değilim bundan)

Bende de Brezilya üretimi olanlar var Eylül'den beri. Kar ve çamur haricinde neredeyse hiç kaymıyor, çok memnunum.
    Bu lastikler biterse, 300TL farka değeceğini düşünmediğim için tekrar Brezilya üretimi alırım.
    efendy06 bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bendekiler de Brezilya üretimi fakat vidyodaki kadar da düz değil.Pirelli üstüne logoyu bastıysa vardır bi bildiği diyorum.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AEA "Motolastik Lastiği Dosyası https://www.youtube.com/watch?v=WVRvtqqsIms" videosunda değinmişti bu konuya hafiften.
    Ama Brezilya üretimi olarak gösterdikleri araba lastiğinden halliceydi. Bir de sanırım Alman üretimi olan için daha yumuşak denmişti(Tam emin değilim bundan)

Bende de Brezilya üretimi olanlar var Eylül'den beri. Kar ve çamur haricinde neredeyse hiç kaymıyor, çok memnunum.
    Bu lastikler biterse, 300TL farka değeceğini düşünmediğim için tekrar Brezilya üretimi alırım.
    Hocam baktım da el arabası lastiği gibi birşey o

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:04 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendekiler de Brezilya üretimi fakat vidyodaki kadar da düz değil.Pirelli üstüne logoyu bastıysa vardır bi bildiği diyorum.
    Hocam bendekiler de Brezila. Dahası videoda gösterip "bu alman üretimi olan" dediği lastiğin görsel olarak aynısı. Öteki lastik zaten el arabası lastiği gibi bir şey.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Belli boyut altındakiler sadece Brezilya'da üretiliyor. Pulsar 200NS için de sadece Brezilya üretimi bulunduğu için ben de kullanıyorum. Çok memnunum. Kafaya takılacak bir durum olduğunu sanmıyorum.

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Bende r25 e bilmeden brezilya üretim olanı almıştım. Çok araştırdım zamanında ve yabancı forumlarda en sağlıklı yorumu buldum. Brezilya'da üretilen yol amaçlı rosso 2 Almanya'da üretilen pist için daha uygun olan versiyonu. Lastiğin yumusakligi ve daha erken ısınması gibi farklar var fakat ben Brezilyalı olan ile bile limiti görüyordum. Pek endiselenicek bir durum değil yani. Tabi piste daha uygun olan Alman üretimi viraj duskunleri için daha iyidir.
    Kuzey Kıbrıs'da Bir Motovlog Kanalı. Tek teker - Servis - Top Speed - Viraj - Yarışlar ve çok daha fazlası...

www.youtube.com/channel/UC_LM3TAaRp-ExXrzgUOrNGA

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bu almanya ve brezilya üretimini vakti zamanında metzeler de duymuştum brezilya sıcak iklim olduğu için oranın lastik hamurunun daha farklı üretildiğini öğrenmiştim yanı sıcak iklimde lastik iş yapıyor muhtemelde ömrü daha üzün oluyordur pirellide olay belki farklıdır pist için cadde için değişiyordur belkide alman üretimi olan rossolar diğerine göre öok daha çabuk bitiyordur diye düşünmekteyim net olmamakla birlikte

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)