Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HONDA CB500X Kesin Gelmiyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250

Bu sene de beklentimiz gerçekleşmedi. Kalıbımıza uygun Enduro olarak artık VSTORM 250 dışında seçenek yok. VSTORM250 de İnazumanın modifiye hali gibi.Fuarda uzun uzun inceledim lakin şu an kullandığım inazuma'yı değiştirmeye değecek çok anlamlı bir farkı yok. Honda'nın pazarlama politikası, 250cc altı pazara hakim ol, 250cc üzeri ne satarsan kar. 250 üzeri hacimlere çok asılmıyor. Kawasaki bile yılda 1000 küsür motor satıyor, model sayısı neredeyse Yamaha ve Honda nın 2 katı. 500cc civarı, 2 kişinin, orta mesafede(3-4 saat) rahat ve konforlu seyahat edeceği motoru çıkaracak firmayı arıyoruz. ER5 KLE500 GS500 türü nesli tükenen makineleri arıyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Gelmemesi gayet normal. Honda asla iyi bir fiyat vermek istemeyeceğinden ve koyacağı rakama da motoru satamayacağından bu motoru getirtmiyor. Meydanı boş bulan Benelli de TRK502'ye 27500 TL diyor. CB500X gelse en az 30 bin diyeceklerdi ve NC750X varken kimse almayacaktı.
    SAZMAN ve efendy06 bunu beğendiler.

Benelli nasıl hata yapıyorsa Japonlarda yapıyor. Honda hatanın kralını yapıyor Türkiyede..

CB500 x in gelmemesinin hiçbir mantığı yok. Aynı zamanda crf 250 m ( supermoto ) nun gelmemeside saçma sapan.

Naked ve SS haricinde Türkiye pazarı çöp olarak yorumlanıyor.

Motosikleti
    fazer
    Nasıl gelmiyor ya?

Motosikleti
    Yurt dışında cb500X fiyatı ile CBR500R fiyatı aynı. Kıyaslarsak ,Türkiye fiyatı 28000 tl olacaktır.Satar mı, bence satar. Eminim Cb500f den çok satar. Gel de anlat Honda ya. Honda nın pazarlama ekibi gitsin pazarda limon falan satsın.Ancak o işe yararlar.
    newmoto76 ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurt dışında cb500X fiyatı ile CBR500R fiyatı aynı. Kıyaslarsak ,Türkiye fiyatı 28000 tl olacaktır.Satar mı, bence satar. Eminim Cb500f den çok satar. Gel de anlat Honda ya. Honda nın pazarlama ekibi gitsin pazarda limon falan satsın.Ancak o işe yararlar.
    Gerçekten aklımdan geçeni siz yazmışsınız..

Çok defa aynı yorumu yapıyorum.. Bu iş diplomaya sahibim iyi ingilizce konuşuyorumla olmuyor.. Aynı sorun otomotiv sektöründede mevcut..Klişeleri uygulayıp duruyorlar.. Analizler öngörüsüz , motosiklet kültürü nedir ne değildir.

Kapsamlı bir anket çalışması bile yapmadıklarına eminim. Bu kadar lojistik / network kaynakları varken..

cb 500 f ten çokdaha fazla satardı buna %100 katılıyorum.. Ama işte klişeler, masabaşı memur kafası vs vs...

2017 de zaten motosiklet öldü diyebiliriz. Dip yaptığı sene oalcak.. bu yıl..
    Kızıl pars ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Kapsamlı bir anket çalışması bile yapmadıklarına eminim.
    Anket - araştırma yapıyorlar mı bilmiyorum ama
    Honda bayileri de motosiklet almaya gittiğinizde sizi CB500F'e yönlendirmezler.
    Abi Naked o, sana gelmez bak NC var, çok sattı vs. derler.
    750S al naked istersen diyen de çıkar.

Aslında CB500F de CB500x de Türkiye şartlarında gayet ideal iki motordur.
    500F'in satış rakamları ortada, 500X ise hiç yok.

Piyasayı pek iyi okuyamadıkları aşikar.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelmemesi gayet normal. Honda asla iyi bir fiyat vermek istemeyeceğinden ve koyacağı rakama da motoru satamayacağından bu motoru getirtmiyor. Meydanı boş bulan Benelli de TRK502'ye 27500 TL diyor. CB500X gelse en az 30 bin diyeceklerdi ve NC750X varken kimse almayacaktı.
    Seko burda yanlışın var. Honda mantıklı(uygun) fiyat verme konusunda sıkıntı çeken bir firma değil. bu motor avrupada cbr500R ile aynı fiyatlı. yani şuan makyajlanan 500R 27.800 NC750X ise 33.100. arada 5300 tl liste fiyat farkı var.

Düşündüğünün aksine bu motor gelse iyi satar zaten performansı ve yakıtı 750x ile şedeğer. üstüne 1000cc den MTV alınmayacak. ilk üç sene 1200 tl yapar. Üstüne istanbul-ankara gibi trafiği yoğun şehirlerde cehennem gibi trafikte kısa aks mesafesi ve daha az ağırlığı ile daha kıvrak başarılı olacak. Bunu sırf honda diye tracer 700 e tercih edecek(düşük vergi, az yakıt, uygun ve yaygın servis, ilk alım fiyatı) adamlar var. Ayrıca bu motor cbr500r ın çektiği 2. el problemini hiç çekmez, çoğu endurocu dual sportçu niye 200 yapmıyor 187 azmış demez. karardır iyidir der alır gezmesine bakar

Ama gelirse bu avantajları ile 750x ve cbr 500R düşünenlerin müşterilerine göz kırpacak, diğer bir deyişle ürün gamındaki iki modele büyük tehdit oluşturacak.

Bu yüzden son derece beyinsizce gözüken, R ve F versiyonu getirip X versiyonu 3 yıldır getirmemek aslında arkasında son derece seytanca bi düşünce barındıran bir stratejiden ibaret.

Tabi yine biz, hobi olarak Hondaya mail gönderelim onlarda formalite icabı cevap göndersin o ayrı, talep olmadığından mail geliyor, forumlarda tartışılıyor zaten
    Kızıl pars bunu beğendi.

Anketleri nasıl yaptılar, kaç kişiye, nasıl bir gruba, hangi soruları sordular da bunun satış rakamlarının veya fiyatının Honda için getirmeye değmeyecek olduğuna karar verdiler acaba? Bana tamamen yanılıyorlar gibi geliyor. O veriye bir de ben bakmak, analiz yapmak isterdim doğrusu.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Onuda geçtim orta sınıf kullanıcı için 350cc-400cc bir uzun yol motoru yapsa. Her işimizi görse. Ömürlük saklasak garajımızda. Şehiriçinde de tatmin etse, uzun yoldada tatmin etse. Yakıtıda az olsa. Ha birde Nc gibi depo yerinde kask sığacak bagajı olsa. Önüne cam, hafif geniş grenaj yapsa. Rüzgarda yemesek. Ah hayaller ah ( Yazdıktan sonra fark ettimde mini bir Nc tasvir etmişim)

Motosikleti
    Fuarda stand görevlisi 2 kişi ile konuştum, buraya göz atarlar mutlaka. Sanal ortamda çok konuşuluyor niçin gelmiyor diye sordum, sanal ortamda her yazılana bakarsak işimiz var gibi laflar ettiler. O halde dedim ön talep toplayın, ardından kaparo alın , belli bir zamanda, belli sayıda kesin talep olursa getirin yeterli talep olmazsa kaporaları iade edin dedim, boş boş baktılar. Daha ne deyim. GP500 arkadaşın dediği gibi, NC750 ve CB500 serilerini daha çok satmak için CB500X getirmiyorlar. Yukarıda yazdığım gibi Muğla bölgesinde 250cc üzeri Honda çok zayıf.Çok da umurlarında değil.Düşük hacimde piyasanın hakimi olmak Honda için yeterli.
    newmoto76 ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Beni Yamaha'dan anket için arayan eleman kekemeydi gerisini siz düşünün.. (Kişinin bu özelliği ile asla dalga geçmiyorum, ancak bu benim mini etek giyip fuarda motor tanıtmam gibi absürd bir olaya tekabül ediyor)

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuarda stand görevlisi 2 kişi ile konuştum, buraya göz atarlar mutlaka. Sanal ortamda çok konuşuluyor niçin gelmiyor diye sordum, sanal ortamda her yazılana bakarsak işimiz var gibi laflar ettiler. O halde dedim ön talep toplayın, ardından kaparo alın , belli bir zamanda, belli sayıda kesin talep olursa getirin yeterli talep olmazsa kaporaları iade edin dedim, boş boş baktılar. Daha ne deyim. GP500 arkadaşın dediği gibi, NC750 ve CB500 serilerini daha çok satmak için CB500X getirmiyorlar. Yukarıda yazdığım gibi Muğla bölgesinde 250cc üzeri Honda çok zayıf.Çok da umurlarında değil.Düşük hacimde piyasanın hakimi olmak Honda için yeterli.
    Boş boş bakarlar çünkü pratik çözüm yok. Deveye hendek atlatmak motosiklet distributorlerimizin en harika yeteneği.. Düşün işte 1200 lük motosikletle BMW GS 1200 den pay almak için deli gibi PR , reklam vs çalışması yapıyorlar.. Türkiye de kaç tane 1000 cc üzeri motosiklet satılıyor ???

500x 25 bin TL civarında ciddi tercih edilir makine olurdu..Keyifle uzun yıllar binilirdi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anketleri nasıl yaptılar, kaç kişiye, nasıl bir gruba, hangi soruları sordular da bunun satış rakamlarının veya fiyatının Honda için getirmeye değmeyecek olduğuna karar verdiler acaba? Bana tamamen yanılıyorlar gibi geliyor. O veriye bir de ben bakmak, analiz yapmak isterdim doğrusu.
    Bu adamları anlamak için ciddi kafa yorup tuhaf mantıklarını çözmek durumunda kalıyoruz. Bu motorun 2014 fuarında üstünde foto çekmiştim. gayette ilgi vardı biri kalkıyor biri oturuyordu. nC 750 yi dizel oto zannediyor bu distiribütör. Nasıl ülkemizde 18 bin daha verip millet hesap kitap yapmadan dizel oto alıyordu bir dönem(artık geçti) bunlarda NC750 yi rakipsiz sanıyorlar.

2017 de tracer 700 den darbe yerlerse 2018 de anca getirirler ama Tracer dövizde ki uçusu 1'e 1 yansıtıp zamlı satarken honda aradaki bu 3.000 tl yi korursa Honda yine iş yapar. Velasıl bunlara güven olmaz

Motosikleti
    İspanya'dan yeni geldim, bolca CB500X vardı. Gerçekten göz alıcı. Her gördüğümde Honda Türkiye ye lanetler okudum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    azizim neden getirsinki adam onu getireceği paraya cbf 150 getirir peynir gibi satar .....

düşünsene 2018 yılında kampanalı ve karbüratörlü motoru peynir gibi sattı....

2018 pcx hala kampanalı.... 140 yıllık teknoloji ...

sana neden inovasyon getirsin müşteri profili belli

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    5 senedir motor kullanıyorum, hondanın 1 tane güzel motoru gelmedi.Hala daha cb500x gelecek hey yavrum. (Yamaha-r25-mt25,mt-07,mt-09,tracer,yenir6,r25)

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    gelse bile mutlu azınlık hariç kim alabilecek bu motorları kredi çekip dünya borca girerek anca

cb500x

cb500x gelsin bende alacam

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bu motosiklet gelse zaten kaza olmadıkça parçadan , oradan buradan hiç para kazanamaz Honda, iyi seçim yapmış

Arada amortisör patlayacak, ekranı arızalanacak, zart diye aküsü bitecek ki firmaların işine gelsin .
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)