Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Daystar da japon kalitesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Çok insan gördüm üzerinde elbise yok
    Çok elbise gördüm içinde insan yok
    Olay bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    lütfen yanlış anlamayın ama ben çok güldüm

did marka zincirin çinden sahtesi getirilip satılıyor diye bir sürü başlık var konumuz bu değil tabi ama bunu da bi köşede tutalım.

sadece zincir veya ne olduğu belli olmayan bir elektronik aksam japon malı diye, bu çinli motoru kaliteli yapmaz. bu konuda net olalım lütfen. bunun pistonu var, krankı var,şanzumanı var, debriyajı var, freni var, konjektörü var, statörü var, kablosunun kalitesi bile var düşünün. civatasının yerinde durması bile var.

tamam eskisi kadar kötü değil, artık durduk yere civata -eskiye nazaran o kadar çok değil- titreşimden dolayı düşmüyor.

ama bir japonla bir çinliyi, kaliteyi yakaladı abi, en az bir japon gibi yerlere getirmeyelim konuyu. japon japon olarak kalsın, çinli çinli olarak.

hayırlı olsun, güle güle kullanın. allah kaza bela vermesin. ama inazuma kullanan birinin, bir çinli motoru, sanki japon kalite standartlarını yakalamış bir ürün gibi bahsetmesi enteresan.

ayrıca resimlerde belli daha çamur bile olmamış makinanız. hele biraz zaman geçirin de birlikte. siz de editlerisiniz bu başlığı. he temennim hep güzel sürüşler yaşamanız ve hiç sorun yaşamamanız motorunuzla bunu ayrıca belirteyim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    iş gelir gene kim daha uzağa yapıcak olayına..

kore malları kalitelidir çin ve japon malı sürenler hazmedemesede bu böyle...

japondan bir tık düşük çinliden 5 gömlek iyi üretim yaparlar.. samsung lg kia hyundai almayı biliyor insanlar.. ama iş motora geldimi birden herkes kore mallarına çin malları ile mukayese ediyor..

samsung lg tv yada cep telini gidip çinmalı tellerle tv lerle mukayese etmiyorsanız.. yada kore malı hyundai si kia sını gidipde çin malı markalarla mukayese etmiyorsanız.. kore malı hysoung yada daelimide etmemeniz lazım.. doğrusu budur çünkü..

ediliyorsa buda bana göre hazımsızlıkdan kaynaklanıyor..

hysoung ve daelim koredeki iki farklı kesme üretim yapan firma kore ahlakı var ikisindede birbirlerinin alanlarına mümkün mertebe girmiyorlar müdahil olmuyorlar ikisinin sattığı segmentler farklı.. daelim esasen scooter alanında çok uzman bir firma ve dünya scooter şampiyonluğu olan bir firma..

Ayrıca daleim daha türkiyede bu çin markalarının furyası başlamamışken zaten ithal ediliyordu sonradan ithalatçılarda bir sorun çıkdı ve gelişi durdu.. yani daelim esasen otomatik motorda üstün bir firmadır..

hysoungda tam tersi suzuki üretimi yapıyor motorlarının hepsi suzuki ama geliştirmeleri kendi argeleri üstünden devam ettiler.. çok başarılı dünya çapında satışlar yapan bir marka oldular..

bu iki markada yerini biliyor dertleri japonlarla yarışa girmek değil kendilerine pazarda kar edebilicekleri bir yer edinmek müşteri kesmi yapmak bunun içinde kaliteli motor üretmek müşteri mağduriyeti olmasın diye.. iyide iş çıkarttılar şimdiye kadar.. japon parça kullanma nedenide odur.. demek ki pazarda en uzun ömürlü kaliteli parça olarak belli şeylerde japonları uygun görmüşler o markaları kullanmışlar..
    jimi_hendrix ve efendy06 bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    benzini araplardan aldık motor oldu arap kalitesi
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Daystar Avrupada farklı isimlerdede satıyor ve sym nin üretildigi fabrikadan çıkıyor diye biliyorum (yanlıştır büyük ihtimal)

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster

did marka zincirin çinden sahtesi getirilip satılıyor diye bir sürü başlık var konumuz bu değil tabi ama bunu da bi köşede tutalım.

sadece zincir veya ne olduğu belli olmayan bir elektronik aksam japon malı diye, bu çinli motoru kaliteli yapmaz. bu konuda net olalım lütfen. bunun pistonu var, krankı var,şanzumanı var, debriyajı var, freni var, konjektörü var, statörü var, kablosunun kalitesi bile var düşünün. civatasının yerinde durması bile var.

tamam eskisi kadar kötü değil, artık durduk yere civata -eskiye nazaran o kadar çok değil- titreşimden dolayı düşmüyor.

ama bir japonla bir çinliyi, kaliteyi yakaladı abi, en az bir japon gibi yerlere getirmeyelim konuyu. japon japon olarak kalsın, çinli çinli olarak.

hayırlı olsun, güle güle kullanın. allah kaza bela vermesin. ama inazuma kullanan birinin, bir çinli motoru, sanki japon kalite standartlarını yakalamış bir ürün gibi bahsetmesi enteresan.

ayrıca resimlerde belli daha çamur bile olmamış makinanız. hele biraz zaman geçirin de birlikte. siz de editlerisiniz bu başlığı. he temennim hep güzel sürüşler yaşamanız ve hiç sorun yaşamamanız motorunuzla bunu ayrıca belirteyim.
    Merhaba, dediğin gibi kaliteli moora alışkın birsi olarak daystar bana kaliteli geldi inazuma dan sonra yadırgamadım motoru çok hoşuma gitti şimdiye kadar piyasada çok silik kalmış bir motor, alıcı gözle bakmayınca kmsenin ilgisini çekmiyor ve kalitesini anlayamıyor insan.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam Daelim'de Honda ortaklığı vardı aynı Hero-Honda gibi. Bu ortaklıktan hiçbir şey kalmamış olmasını bekleyemezsiniz.

Buyrun inanmazsanız kendiniz bakın:

http://www.dmc.co.kr/eng/company/intro/history.do

Kaldı ki Daelim dediğimiz marka alelade bir marka değil, korenin esaslı sanayi firmalarından birisi:

http://www.daelim.co.kr/eng/daelim/overview/Intro.do

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Bütün markalarda bu böyledir rks jaguar modelinin motoru orjinal yamaha motorudur bütün markalar kaliteli üretmek ister ama maliyeti düşürmek için bazı aksamlarda çine kaçar.

Motosikleti
    Artık Yok...
    daelim hyo gibi markalar korede büyük lokomotif devlerinin alt markalarıdır yani daelim yada hyo nun bağlı olduğu gruplara bakarsanız dünya devi sanayi grupları çıkar.. keza hyundai de öyle .. hyundai dediğimiz marka aslında hyundai groupdaki en küçük gelir kalemine sahip şirket.. adamlar gemi ağır sanayi makinaları uçak kompozitleri üretiyorlar..

hysoung daelim gibi firmalarda böyle bu firmaların parasal yada argesel sorunları yok.. o yüzden çinli gibi eski nesil motorlar kullanmıyorlar tam aksine parayı basıp en yeni nesil motorları kullanıyorlar üstüne kendi arge lerini yapabilme yeteneğine sahipler..

en basit sistemi scooterlarda kullandığı EMS (Engine Management System) 13 sensörlü motor yönetim sistemi bu sistem yakıtta %20 düşüş performansdada %10 artış sağlıyor. s3 advanced da kombine fren sistemi var abs yi aratmıyor.. ben çok başarısız kombine fren sistemleri gördüm daelim çözmüş mevzuyu bu konuda.. anahtarsız çalıştırma falanda vardı.. kısaca bunca şeyler bir mühendislik bir araştırma geliştirme ar-ge olmadan yapılamaz..
    adamlar kendi teknolojilerini üretiyor..

bir üzüldüğüm noktada roadwin dir.. saçma sapan motorlar bu ülkede çok tuttu.. bu roadwine çok yazık oldu.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    daelim ve hyosung kaliteli maldır...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)