Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Al sat döngüsünü bitirip hayalindeki motoru sürenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayatımda hiç motorumu satmayı düşünerek almadım. 2004-2011 yılları arasında 3 kez Gilera Nexus 500 alıp sattım. Hatta forumda bunla ilgili anılarıma ait bolca mesaj mevcut

Sonra Xmax 400 aldım buraya fotosunu koymuyorum çünkü nefret ettim o motordan. MT-07ye aşık oldum ve 32 bin km sürdüm:

En son ise 2 yıldır BMW k1300r ve MT-09 kullanıp duruyorum. Özellikle K1300r konusunda Barkından yakıcan kendini laflarını devamlı duymama rağmen vazgeçmiyorum. Satıcı değilim, biniciyim.

efendy06, hasmet, jimi_hendrix ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu hondanın 300'luk modeli gelse, tarlayı tapanı dalağı böbreği satip alirim bir tane ve bir daha arkama dönüp bakmam bile anladın mı?

honda sana diyorum, 300'luk diyorum alooo!!!

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı acgh1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satabildiniz mi guzzi yi ?
    Guzzi'yi dün verdim İstanbula'a gelin gönderdim
    İçimde kaldı biraz çok özel bir motordu ama goldwingi elde tutabilmek için şarttı.
    Artık yeni sahibi keyifle kullanır inşallah.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Al sat sonucu Zirveye cbf 1000 ile çıkıp 9 ay dayanabildim çok yakıyo be benzine yetişemedim malesef.gönlümün efendisi candır cbf1000

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı k_ayhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al sat sonucu Zirveye cbf 1000 ile çıkıp 9 ay dayanabildim çok yakıyo be benzine yetişemedim malesef.gönlümün efendisi candır cbf1000
    CBF600'e hayranım bence, ama alıp denemeye gerek yok, biliyorum yakıtı beni aşar. CBR ile bile haftada 2 depo dolduruyorum.

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatımda hiç motorumu satmayı düşünerek almadım. 2004-2011 yılları arasında 3 kez Gilera Nexus 500 alıp sattım. Hatta forumda bunla ilgili anılarıma ait bolca mesaj mevcut

http://i.hizliresim.com/m3d2y0.jpg

Sonra Xmax 400 aldım buraya fotosunu koymuyorum çünkü nefret ettim o motordan. MT-07ye aşık oldum ve 32 bin km sürdüm:

http://i.hizliresim.com/O0kop4.jpg

En son ise 2 yıldır BMW k1300r ve MT-09 kullanıp duruyorum. Özellikle K1300r konusunda Barkından yakıcan kendini laflarını devamlı duymama rağmen vazgeçmiyorum. Satıcı değilim, biniciyim.

http://i.hizliresim.com/ZZW9l3.jpg
    Yakmazsın yakmazsın, Barkın yamahacı ama şu motorun tipine bir bak, bundan vazgeçilir mi Yamaha da neymiş bunun yanında

Bunun yanında, benim o döngüyü tamamlamama çok var. Aile baskısı sebebi ile 50 cc 50 cc artırıyorum. Önce 150 aldım, zamanla alıştılar, 200NS'e alıştılar, CBR250'ye daha alışamadı peder bey. "Bu çok kaçıyor, görmüşler, solu kapatıp gidiyormuşsun" diyor. Baba 160 alt tarafı desem de ikna olmuyor. Artık 500'e ulaşma vakti gelince ne olacak bilmiyorum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok bide tezcanlıyım ve iyi niyetimden hep, geleni boş yollamam.

Ama en önemlisi bi malın kısmeti gelmişse vereceksin, tutarsan kısmeti bağlanıyor.
    benimde huyum kurusun ilk gelene veririm daha pahalıya müşteri çıkmasını beklemem
    hatta hatta nc için pazarlık yaparken bi vatandaş aradı anlaştığımdan 500 tl fazla fiyat a indim eleman ok dedi eğer ötekilere çamur yapsam yapardım ama 500 tl için kendime yakıştırmayacağım bi hareket olurdu ve
    sonra fazla fiyat vereni aradım dedim arkadaş sen kendine başka makina bak ben sattım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Alıntı jabir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazıkladım demiyorsunda , kar ettim diyorsun. Bide bununla övünüyorsun bu yüzden 2. el motor almadım. Çoğusu senin zihniyette 10 bin km binmiş 20 bin binmiş aldığı para satıyor. Hatta sen üstüne kar etmişsin. Buna kar denmez kazıklama denir.
    terbiyeni bozma ..........
    kimseye zorla birşey satmıyorum
    isteyen alır veya almaz orası kişinin kendi bileceği iş
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R

http://i.hizliresim.com/ZZW9l3.jpg
    BMW k1300r diye bir motosikletin varligindan habersizdim. Hic Amerika'ya getirmemisler. Acaip gucluymus, ozellikle de tork acisindan. O bir yana, uzun wheel-base'i, shaft drive'i ve paralever suspansiyonu ile gunumuz SS turevi naked'larindan farkli bir oneri olmus. Sadece agirlik biraz dusundurucu. Onun disinda denemek isterdim dogrusu. S1000R malesef bu ozelliklerin hic birine sahip degil.
    Sj's bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde huyum kurusun ilk gelene veririm daha pahalıya müşteri çıkmasını beklemem
    hatta hatta nc için pazarlık yaparken bi vatandaş aradı anlaştığımdan 500 tl fazla fiyat a indim eleman ok dedi eğer ötekilere çamur yapsam yapardım ama 500 tl için kendime yakıştırmayacağım bi hareket olurdu ve
    sonra fazla fiyat vereni aradım dedim arkadaş sen kendine başka makina bak ben sattım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

terbiyeni bozma ..........
    kimseye zorla birşey satmıyorum
    isteyen alır veya almaz orası kişinin kendi bileceği iş
    Bende gelene satışı verme taraftarıyım.

Bugun cbf 150 aldım 6500 kmde. Valla billa satmıycam binicem artık yeter. Gittim adamın yanına, motor soğuktu marşı bastım dinledim motoru baktım abi cazcuz yaptı pazarlık yok filan, hadi notere dedim satış yaptık. Dayanamadı sen iyi bi kardeşsin dedi(44yaşında abi) 150 tlyi iade etti. tavrımı beğenmiş.
    F54 bunu beğendi.

gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    Bu fiyatlarla al, sat yapmak pek mantıklı iş değil :D Herkes umarım istediği motora kavuşur..

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW k1300r diye bir motosikletin varligindan habersizdim. Hic Amerika'ya getirmemisler. Acaip gucluymus, ozellikle de tork acisindan. O bir yana, uzun wheel-base'i, shaft drive'i ve paralever suspansiyonu ile gunumuz SS turevi naked'larindan farkli bir oneri olmus. Sadece agirlik biraz dusundurucu. Onun disinda denemek isterdim dogrusu. S1000R malesef bu ozelliklerin hic birine sahip degil.
    2nci kez k1300r sahibi olmamin sebebi bunlar
    jimi_hendrix bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    2nci kez k1300r sahibi olmamin sebebi bunlar
    Abi sizin k1300 hayalimdeki motordur, yakarsın diyen de motordan anlamıyordur. (AEA olsa bile)
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Her yıl bir marka olmasa diğeri yeni bir model çıkarıyor ve çoğu zaman hedefleriniz değişiyor.
    Bu döngüyü kırmanız dolayısıyla imkansız.
    Piyasaya daha iyisi sürüldüğü sürece hiç bir motosiklet son motorunuz olmaz.
    En fazla ömür boyu elde tutarsınız ama başka bir motosikletin ilginizi çekmesini engelleyemezsiniz.
    Eğer imkanınız varsa bu çoğu zaman ikinci hatta bir üçüncü motor alınarak devam eder gider.

En kral,en lüks,en pahalı,en üst düzey motorda bile
    "Ah şu da olsa"
    dediğiniz bir eksiklik veya
    "Şu olmasa iyi olur"
    dediğiniz bir fazlalık illa oluyor.

Eksik dediğimiz şey bugün yoksa bile yarın icat ediliveriyor.
    Kısaca son nokta yok bu işte.
    Bineceğimiz son nokta tabut ki o bile zamana uyum sağlayıp şekil değiştiriyor.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

yayan-bay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla pegaso 650
    Hayalini bu macerayı enduro ile bitirmek ti,çok şükür nasip oldu.Fakat şimdi bir hayalim daha var , onun la bir İran gezi macerası.
    R

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Neler kullandığımı yazmicam ama, 250 cc de karar kıldım. 15. motorum. Ve ne yükseltmeyi , nede düşürmeyi düşünüyorum artık. Yıllarca 1000 liklere boşa para verdiğimi anladım. Yavas gitmenin, düşük maliyet bakımlarının, düşük yakıt tüketiminin tadını çıkarıyorum artık. Amac varmak değil, yolda olmak ise , 1200 lük makinelere niye ihtiyac duyar insanlar hic anlamıyorum..

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    vay be birtane GOLDWING diyen görmedim.
    tek aşkım, çocukluk aşkım, nasip olur da olursa, sıralamam şöyle, burgman 400 (kullanıyorum) ----> burgman 650 -----> BMW K 1300 GT -----> GOLDWING

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neler kullandığımı yazmicam ama, 250 cc de karar kıldım. 15. motorum. Ve ne yükseltmeyi , nede düşürmeyi düşünüyorum artık. Yıllarca 1000 liklere boşa para verdiğimi anladım. Yavas gitmenin, düşük maliyet bakımlarının, düşük yakıt tüketiminin tadını çıkarıyorum artık. Amac varmak değil, yolda olmak ise , 1200 lük makinelere niye ihtiyac duyar insanlar hic anlamıyorum..
    İhtiyaç değil de tercih diyelim. Hem yolda olmaya engel değil yüksek cc bence. Hatta benim için tam tersi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    sigara içmeye dışarı çıktığımda motorun karşısına geçip içiyorum,
    romantizm içerisinde "uyurken seyrettim seni" kalıbı vardır ya aynen öyle.
    aşktan da öte bir bağımız var aramızda.
    her motorum için aynı durum geçerli idi.

anlam ve mana ile ilgili.
    salt materyalist bir bakış açısı ile yürümez bu tür ilişkiler.
    dünyanın lastiklerinin yani ayaklarının altında döndüğü hissetmiyorsan eksiklik vardır.
    böyle tanımlıyorum aramızdakini.
    efendy06 ve espresso bunu beğendiler.

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    Bugün nc 700 x imi aldım. Kafam artık çok rahat. Honda bana özel motor yapmış ya llen :D
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigara içmeye dışarı çıktığımda motorun karşısına geçip içiyorum,
    romantizm içerisinde "uyurken seyrettim seni" kalıbı vardır ya aynen öyle.
    aşktan da öte bir bağımız var aramızda.
    her motorum için aynı durum geçerli idi.

anlam ve mana ile ilgili.
    salt materyalist bir bakış açısı ile yürümez bu tür ilişkiler.
    dünyanın lastiklerinin yani ayaklarının altında döndüğü hissetmiyorsan eksiklik vardır.
    böyle tanımlıyorum aramızdakini.
    Güzel ve süslü kelimelerle ifade edilmiş olsa da nihayetinde akıldan geçen düşünceler bunlar. Net sonuçlardan bahsedelim....

Aylarca süren tamirden sonra eve dönen motosikleti kıskandı eşim, artık ne yaptıysam, nasıl baktıysam bilemiyorum...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ya motor beni bırakacak ya ben motoru bırakana kadar NC700X ile devam 2013 de aldım hurdası cıkana kadar kullanırım bakalım kim kimi gömecek :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)