Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motosikletler al beni demiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Bashwarp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha bak yine gelmiş misyonerlik faaliyetlerine devam ediyor..
    Plaka takmıyorum, sigorta yapmıyorum, asfaltada çıkmıyorum (Çıkarsam başıma gelebilecek musibetleri kabul ediyorum :D)

100-200 deme 300 olmadan 400 olmuyor demişler, kâr kârdır
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Yazılanları okudum. Anladıklarım;hırsızlık korkusu, sigorta belası, benzin parası, dolar ve euro, güvenlik sistemi eksikliği, konforsuzluk... Neyse; bugün de buna yakıyoruz.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 250 alsam; 19 000 TL,çok para hırsızı da çok olur, yedek parçası pahalı..Kar yağacak üstüne yazık değil mi ona.

Mt25 alsam abs yok, motorunun r25 karakterinde olması ayrı dert,fiyatına da yuh, hırsızı ayrı dert

Benelli tnt25 alsam, abs yok, sözde bu yıl gelecek abs.Fuara da gelmemiş hala, servisi ayrı dert , sanırım statör sorunu ayrı dert.

Kawa z250 alsam titriyor diyorum egzozunu beğenmiyorum,bi vites göstergesini motordan esirgiyorlar.Motor dediğin nasıl stop eder arkadaş..Ya hırsızı olursa!

Hadi cc ufaltayım, duke 125abs alayım, 125'lik motora 15000 tl verilir mi! Hele bu ekonomiyle!

Diyorum cbr250 alayım , ona o parayı vereceğime(15800), az ekleyip duke 250 alırım vazgeçiyorum..

Fiyat düşeyim diyorum cbr125 (11400) son hız düşük, şehirdışı redline da a.koyacağım motosikletin..Gene olmadı..

Ninja sl 250 olsa yine aklıma hırsız geliyor garaj sorunundan.Halbuki fiyatın makul senin..Ulan nasıl vites göstergesi koymazsınız be.Bir de motor nasıl stop eder.

Geriye kaldı gdn250 ile sym wolf, bilemedim, olmadı yani..

Geçiyorum hepsini, ''kaç para ulan bi vulcan S'', al beni diyorsun da üzerine kediler mi pislesin be güzelim.Kalsın.(9450euro)

Almıyorum lan bu yıl! Vur çamura, dağa taşa,nadir olan redlinedan korkma,egzosuna bi zımpara bi boya
    var mı senden iyisi. Gerekirse fıtı fıtı şehirdışı..İşte bugün ikiyüz km tık dedin mi demedin.Daha güzel
    bakacağım artık sana..

Devir bu devir şimdi.
    Hele şu ekonomi bi düzelsin!
    Yoksa bahane mi üretiyorum anlamadan!Fakirliğin gözü körolsun

Baş ağrıttıysak affola..
    Farklı tarzda motosikletleri karşılaştırmışsın Yani r25 düşünen biri neden duke 250 düşünsün Tarzlar farklı, beklentiler farklı. Bence ilk önce motosiklette ne yapmak istediğine karar vermelisin

Devir bu devir şimdi.
    Hele şu ekonomi bi düzelsin!
    Yoksa bahane mi üretiyorum anlamadan!Fakirliğin gözü körolsun

Baş ağrıttıysak affola..
    öncesi yazdıklarına aynen katılıyorum.

daha kriz tam gelmedi etkisi de sanıyorum bu sefer de 6-7 yıl sürecektir. beklemeye hevesin varsa da, 7 yıl sonraki teknoloji neler getirir, ben nerede olurum diye düşünmekte lazım. 🙄

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    teşekkürler,rks150.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Orda ne anlatılmış iyi oku.Abs takıntım yok, absli motorum da olmadı.Ayrıca o parayı vermişken olsa iyi olur çin değilse.

İyi ya işte o fiyatlara pulsar var isteyene çok şey istemiyorsa.Bir de espriler başkasından olmazsa daha makbule geçerdi..

Benim yazımda anlatılan başka şey.
    Hocam absyi bilmem ama kesinlikle hirsiz takintiniz var.calinmaya musait yerdeyse yazdiginiz modellerden hangisi olursa olsun calinma riski var zaten.Hepsine ayni seyi yazmissiniz,mt25 r25 karakterinde ne alaka onu anlamadim,ayni motor blogu kullaniliyor.Ben yazdiklarinizda hicbi mantik bulamadim

konu isabet olmuş bende aynı ikilemdeyim; kawasaki z250 ile duke250 absli modelleri arasında gidip geliyorum birinin artısı birinin eksisi hep var. Hadi kusuru olur aletin keşke döviz kurları yüksek olmasa ucuza kusurlu bineriz en fazla ama bu şekilde insan en iyisini istiyor haklı olarak.. Kaliteli birşey binelim desek bakımı parçası yüksek kötü binsek yolda bırakacak jant kıracak soğutacak.. Modeller makyaj geçirse bir an evvel ülkemize gelse bi ihtimal alınası olabilir.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    nacizane tavsiyem ınazuma olur...hem commuter değil hem pahalı değil..hem geniş lastik..hem gerçek bir naked..2.el 12-13 e temiz bişey rahat bulursun..paran çok kıymetliyse cbf al keyfine bak derim..ama statü itibar eş dost çevre iş ortamıvs beni bunla görmesin diyorsan paramda çok gitmesin dersen ınazuma tam senlik..

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Fuara gidip Dominar400'ün selesine oturdum. Oda al beni demedi. Z650'nin yanına gittim. Aynen şöyle dedi;
    https://youtu.be/-BN6OwJazqU
    Sonra etiketini gördüm. 8500 Euro. Oda şöyle dedi;
    https://youtu.be/LplCwCLjFS8

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    İkinci el bir duke 250 derim. Ben öyle yaptım şuan mutlu bir birlikteliğimiz var

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığı açmamı tetikleyen şey 'ybrnin yerine gelecek model 10000 tl fiyatlanacak'oldu.'Hangi motosiklet' diye düşünürken kafamda;

Enflasyon artışı kadar, gelirler artmıyor.
    Karşılıksız çek oranlarında belli bir seviyede de olsa artış var.
    Bir bakıyorsun dolar indeksi artarken döviz düşüyor,aksi şekilde borsa da düşüyor,sonuç merkez bankası rezervleri azalıyor.
    Yıl içi ülkenin yüzmilyar dolara yakın ödeme yapması gerekiyor ve maliyetleri ne olacak, bize nasıl yansıyacak..
    Krediyi krediyle kapatma oranları artmış durumda..
    Esnafta ve şirketlerde durgunluk hakim çevremde, düşük çaplı da olsa kapananlar oluyor.işsizlik zirvelerde..
    Markete gidiyosun üç parça alışveriş yüz lira,lokantaya gidince 15tl olmuş 25 tl gibi düşünceler yerini aldı..

Ekonominin ne şekilde gideceğini az buçuk biliyorum diyeyim, işimle de alakalı zaten.Ona vereceğim
    parayı başka şekilde değerlendirmeli..

Bu arada motorlara fahiş zam yapıyorlar demiyorum kurdan kaynaklı olduğu besbelli, fakat yazdan beri dükkanda
    yatan 2016 modelin üzerine satıcı üçbeş bin koyunca insanın canı sıkılmıyor değil.Hiçbir motosiklete de çamur atmadım fakat 250 dolar maliyetli motosikletin üzerinde vites göstergesi varken 2500 dolarlıkta olmayışını 'hepsi böyle' diyerek de hoş karşılamıyorum.Dörtte miyim beşte mi diye bazen lazım oluyor..

Farklı tarzların yazıldığını söylemişler haklılar, naked düşünürken diğerlerine de neden olmasın diyorum, kıyas yapmadım.

Hırsız da bahane, abs de,kawanın stop'uda-arada zincir ayarı ve benzinden olabiliyor diyor bir kısım kullanıcı sadece.

Konuya bakınca üst kısmın neredeyse tamamen bahane olduğunu bildiğimden son kısmında zaten belirtmiştim, biraz motosiklet tartışmasına döndü..

Konuya gelirsem buralarda kaçımız keyfe keder cc yükseltebiliyoruz? Hele şu sıralar.

Duke 200'e binen arkadaşım 390 alsam mı acaba deyip; 'dursun şimdi' demiyor musun?

Arabasını değiştirecek arkadaş; 'kalsın' demiyor musun?

Çinli kardeşim; thriller alacakken ertelemeden mi hiç?

Bi bakmışım motosiklet değiştirecekken vazgeçmişim ve bolca bahaneler sıralıyorum kendime.
    Keyfi harcamalar için kemer sıkma psikolojisine büründüğümü farkettim biraz, sıkmadan motosiklet'e bağlansın istedim.

Öneride bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.Fakat erteledim belli bi süre için..

Sanırım daraldım, derdimize derman motosiklet olacak yine.

Ben bi çıkayım hava alayım yeni motosiklet yerine..
    espresso, crxforever ve bursalıali bunu beğendiler.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2. Ele yönelmeni ve ya yeni motorlari beklemeni öneririm. 10 bin civarına abs li pulsar gelecek bence yeni yılın en iyi motoru o olacak. Kesinlikle kaçırılacak bir motor değil bu fiyata. Ayrıca illa sıfır diyorsan dominar 400 de gelecek. O da duke 250 ve 390 arsında bir motor. 17 18 den gelecek yedek parca ve bakımlar ucuz olur. Ama 2. El Duke 250 de alabilirsin. Yeni seri gelirse eger 14 e bulursun rahatça.

ARKADAŞLAR BANA YARDIMCI OLABİLECEK İRİ VAR MI kymco dink 200 i sahibiyim cuma günü şanzımanından ses geleye başladı motorcuya gittim varyatör dişleri bozulmuş krank dişlisini yemiş şanzıman dişliyeri değişeck dedi 1980 tl fiyat çıkardı bilgisi olan var mı yardı edecek birkaç sorum var

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Frensiz olsun motor freniylede dururuz yeterki ucuz olsun :=)

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Almak isteyene de bahane çok, almak istemeyene de..

yok mu yardım edecek

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı cannn15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR BANA YARDIMCI OLABİLECEK İRİ VAR MI kymco dink 200 i sahibiyim cuma günü şanzımanından ses geleye başladı motorcuya gittim varyatör dişleri bozulmuş krank dişlisini yemiş şanzıman dişliyeri değişeck dedi 1980 tl fiyat çıkardı bilgisi olan var mı yardı edecek birkaç sorum var
    buradan daha iyi bilen birisi çıkabilir
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/75046-y-e-n-i-d-i-nk-200-i.html?prefixid=23_Kymco_Motosiklet&daysprune=-1

bu arada bir nevi dertleşme konusu olmuş bu. maaşlar aynı masraflar artıyor ve bir tutku hobi olarak motosiklet giderek pahalılaşıyor. bugün çeşitli renklerde 3 kawasaki versys gördüm.bu veya muadili bir motor alsam sanırım 10 sene sürerdim. bir kaç sene önce bu motora " belki bir gün" derken şimdi bana ferrari kadar uzak geldi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ''Almıyorum lan bu yıl! Vur çamura, dağa taşa,nadir olan redlinedan korkma,egzosuna bi zımpara bi boya
    var mı senden iyisi. Gerekirse fıtı fıtı şehirdışı..İşte bugün ikiyüz km tık dedin mi demedin.Daha güzel
    bakacağım artık sana..''

demişken iki gün önce; bugün başımıza gelen ''önemsiz-belki önemlidir- bir park dokunuşu''konusu oldu ne talih..

Nazar değdirdim, ustaya bi yüzlük vereceğiz hayrına artık..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler