Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Medyada motosiklet övülmeye başlanacak

Motovento
    REKLAM ALANI

Doğan grubu, "trend motor" adı altında bir şirket kurarak, italyan markaların distribütörlüğünü ferco motorun yerine devraldı.
    Vespa, Piaggio, Aprillia gibi markaları bünyesinde bulundurarak, satış ve servis ağını yönetecekler. Yazın bir köşeye, çok yakında medyada motosiklet övülecek, trafiğe çözüm olduğu söylenecek.
    Bence olumlu oldu. Biraz olsun sesimiz duyulur belki. Hatta bir mucize olsada şu motorların fiyatları düşse, altımıza birer vespa çekebilsek.
    Salurbey, aonal, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

suzuki de doğan grubunda 🙄
    bursalıali bunu beğendi.

Hocam bu yeni bir şirket. Yani daha ciddi ve somut bir adım bence. Bakarsınız daha çok aktif olurlar. Suzuki Türkiye ölü gibiydi biraz olsun hareket geldi.
    Salurbey, bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Gökten Armut yağsa motorcuya sapı düşer, oda yerden sekip gözümüze girer.
    Umutlandirma tertemiz yürekleri hocam boşver.
    Shrieker, Crenox, sneakers ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen abi doğan grubu aldı alalı bir inazuma çamurluğu 300 tl oldu...
    MrMud ve bursalıali bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Hocam bu adamlar yatırım yaptılar. Para kazanamayacak olsalar asla böyle bir işe girmezler. Motosiklet konusunda bir gelecek olduğunu veya yaratabileceklerini düşünüyorlar bence. Doğan grubu umurumda değil ama belki rekabet olur, motosiklet bilinci artar, insanlar motosiklete daha sıcak bakmaya başlarlar.
    Italya'da adım başı scooter var. Bizim ne fazlamız varda eşek kadar araçlarla geziyoruz?
    Benim ki biraz öngörü ve temenni aslında: )
    bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Dostum doğan grubundan bir cacık olmaz emin ol.
    bursalıali bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabadan bu kadar para indiren bir sistemin motosiklete olan bakışının değişeceğini hiç sanmıyorum.

Anasını sattığım gezegeninde şu otomobilin icadı bizden başka kimsenin bu kadar işine yaramamıştır herhalde. Suya sabuna dokunmak yok, dükkana dışardan bir şey getirmek yok, trafik sigortası benzin parası vergisi idi derken yeryüzündeki en acımasız tekel sistem kurulmuş.

Mexico da diyor ki fiyatlar düşse de bi Vespa alsak

Umut bizim ekmeğimiz olmuş valla
    jimi_hendrix ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu adamlar yatırım yaptılar. Para kazanamayacak olsalar asla böyle bir işe girmezler. Motosiklet konusunda bir gelecek olduğunu veya yaratabileceklerini düşünüyorlar bence. Doğan grubu umurumda değil ama belki rekabet olur, motosiklet bilinci artar, insanlar motosiklete daha sıcak bakmaya başlarlar.
    Italya'da adım başı scooter var. Bizim ne fazlamız varda eşek kadar araçlarla geziyoruz?
    Benim ki biraz öngörü ve temenni aslında: )
    Kardeşim sen umut ediyosun kötü bir şey değil eyvallahta.

Be kardeşim yeter be ! Aha düştü aha düşecek dediğin dolara euroya bi skim olmuyor afedersin.
    Yok falancı şirket ona el atmış , yok filanca grubun çocuğu motorcuymus ondan fiyatlar düşebilirmiş.
    Harbi scarlar böyle adalete ama.
    Bizim şimdi hak ettiğimiz hayatı yaşamamız, hatta hak ettiğimiz değil "Normal sartlarda" yaşamamız, doğan grubunun insiyatifine mi kaldı ?
    Doğan grubu para kazanmayacak olsa bu işe girer mi diyosun çok haklisin.
    Ama bi çelişki yok mu da ?
    Doğan grubu para kazanmak için kime kitleyecek özür dileyerek soruyorum sana ?

Bu saatten sonra ötv kalkarsa bi defa , kalkmazsa iki defa cebine elma koyayım bunların.
    Yayında ve yapımda emeği geçen her millet vekilin nenesini mumyalayayim sen anla artık.
    jimi_hendrix, HaktanAksu ve Bashwarp bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Doğan gurubundan bi cacık olmayacağı her ne kadar doğru olsa da güzelim Ülkemde biraz satalım diye moto haberleri , moto
    yayınları falan yaparlar da , neticede topluma ikiteker biraz daha tanıtılmış olur. (Umarım).SEVGİLERLE.
    bektanist ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yohhh
    Kardeşim sen umut ediyosun kötü bir şey değil eyvallahta.

Be kardeşim yeter be ! Aha düştü aha düşecek dediğin dolara euroya bi skim olmuyor afedersin.
    Yok falancı şirket ona el atmış , yok filanca grubun çocuğu motorcuymus ondan fiyatlar düşebilirmiş.
    Harbi scarlar böyle adalete ama.
    Bizim şimdi hak ettiğimiz hayatı yaşamamız, hatta hak ettiğimiz değil "Normal sartlarda" yaşamamız, doğan grubunun insiyatifine mi kaldı ?
    Doğan grubu para kazanmayacak olsa bu işe girer mi diyosun çok haklisin.
    Ama bi çelişki yok mu da ?
    Doğan grubu para kazanmak için kime kitleyecek özür dileyerek soruyorum sana ?

Bu saatten sonra ötv kalkarsa bi defa , kalkmazsa iki defa cebine elma koyayım bunların.
    Yayında ve yapımda emeği geçen her millet vekilin nenesini mumyalayayim sen anla artık.
    Abi yazınızı okuyunca canım sıkıldı,Mühendis işletmeci tornacı vs toplanıp motor yapalım anasını satayım.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğan gurubundan bi cacık olmayacağı her ne kadar doğru olsa da güzelim Ülkemde biraz satalım diye moto haberleri , moto
    yayınları falan yaparlar da , neticede topluma ikiteker biraz daha tanıtılmış olur. (Umarım).SEVGİLERLE.
    Hocam bizim hayrımıza hiç bir b*k olmaz bu ülkede bu saatten sonra.
    Kimine boş geliyor kimine imkansız , benim gözümde suan yapılması gereken tek şey kaçıp gitmek.

Forumda bi kac abimiz vardı avrupada yaşayan, tamam davulun sesi uzaktan hosgelir, belki günlük gulistanlik hayatları yoktur, belkide vardır onlara sormak gerek ?

Ama avrupa ülkelerinin hic birinde halk böyle düzülmüyordur.

Bi diyalog varmış eskiler belki bilir.
    Zamanın başbakanı demiş mitingde
    "Düzen değişecek !"
    Vatandaşın biri sormuş
    "Hep düzen değişiyor, düzülen ne zaman değişecek ?"(20 kusur yıl önce ülkemizde yaşanmış gerçek bir olay, düzen değişecek diyen kimdi onu hatırlamıyorum)

Imkani olan, engeli olmayan kaçsın gitsin abicim.
    Yurt dışına kalıcı olarak gitme imkanım olsun, içim kan ağlar belki, ama bir saniye durmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yazınızı okuyunca canım sıkıldı,Mühendis işletmeci tornacı vs toplanıp motor yapalım anasını satayım.
    Son umuttur şu yaptığın öneri yemin ederim.
    Oda seri üretime geçemez gücümüz yetmez.
    jimi_hendrix, espresso ve bursalıali bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Derdimi anlatamadım ona yanarım. Doğan Grubu indirim yapacak, harika günler bizi bekliyor demiyorum. Bu adamlar medya da söz sahibi. Yakında motosikletle ilgili yapıcı ve özendirici haberler çıkacak diyorum.
    Inazuma çamurlugu falan konu nerelere kadar gitti. Vespa ucuzlar derken demek istediğim şu; motosiklet camiası ne kadar gelişir, rekabet olursa o kadar ucuz fiyatlara düşeriz. Piyasada inazuma çoğaldıkça doğal olarak camurluguda ucuzlar.
    Bu arada gazetecilik mezunuyum, basın mensubuydum ve boyun eğmek istemediğim için mesleği bıraktım. Yani ne mal olduklarını bir çoğunuzdan iyi biliyorum merak etmeyin.
    Anlaşılmak adına bir örnek vereyim. Demirören grubu bilindiği gibi enerji ve medya sektöründe baya etkin. Gece gündüz, günısı sistemlerinin çatılarda ne kadar kötü ve çirkin durduğunu haber yaptırıyorlardı. Hatta bir keresinde total benzin istasyonlarında bir vatandaş yanmıştı da, patronun dükkanı diye ağzımızı açıp tek kelime yazamamıştık.
    Özet olarak: Ben bambaşka bir şey anlatıyorum. Merak etmeyin, doğan grubundan medet falan ummuyorum.
    espresso, jimi_hendrix ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yohhh
    Hocam bizim hayrımıza hiç bir b*k olmaz bu ülkede bu saatten sonra.
    Kimine boş geliyor kimine imkansız , benim gözümde suan yapılması gereken tek şey kaçıp gitmek.

Forumda bi kac abimiz vardı avrupada yaşayan, tamam davulun sesi uzaktan hosgelir, belki günlük gulistanlik hayatları yoktur, belkide vardır onlara sormak gerek ?

Ama avrupa ülkelerinin hic birinde halk böyle düzülmüyordur.

Bi diyalog varmış eskiler belki bilir.
    Zamanın başbakanı demiş mitingde
    "Düzen değişecek !"
    Vatandaşın biri sormuş
    "Hep düzen değişiyor, düzülen ne zaman değişecek ?"(20 kusur yıl önce ülkemizde yaşanmış gerçek bir olay, düzen değişecek diyen kimdi onu hatırlamıyorum)

Imkani olan, engeli olmayan kaçsın gitsin abicim.
    Yurt dışına kalıcı olarak gitme imkanım olsun, içim kan ağlar belki, ama bir saniye durmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

Son umuttur şu yaptığın öneri yemin ederim.
    Oda seri üretime geçemez gücümüz yetmez.
    Valla devlet sağa sola güzel destek veriyor makine ve elektronik işi için güzel destek fonları var. Ama, bu a.... koduğumun ülkesinde dolar euro 1 tl civarlarındayken, elimize geçen parayı çin ve hindistan gibi sanayi yatırımına harcasaydık tamamdık. Onun yerine ne yaptık bastık inşaata bastık inşaata...

Okuldan bir arkadaşım var makine imalatı için ailesiyle beraber şirket kuruyor; o bile "hacı mecburen inşaat ile para toplayıp sonra imalathaneyi ve argeyi kuracaz" dedi. Durum bu yani...
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    nasreddin hocanın çok borçlu olduğu bir adam varmış.adam bir gün yine kapıya dayanmış.
    Hoca nerde bizim borç?
    Ben senin borcu ödeyeceğim az daha bekle , yakında.
    Nasıl?
    Şimdi bak , şu kapının önünü görüyor musun?
    Evet.
    Ben oralara çalı tohumu ektim?
    Eee hoca ne alakası var?
    Bir dur dinle. tohum büyüyüp çalı olacak.
    Sonra?
    Bizim burdan çok koyun geçer , onların gelip geçerken tüyleri çalılara takılacak.
    Eee?
    Sonra ben o yünleri toplayıp eğireceğim ve iplik yapacağım. O ipliği de satıp sana borcumu ödeyeceğim.

Adam sinirlerine hakim olamamış basmış kahkahayı.
    Nasreddin hoca da adam kahkahaya başlayınca dayanamayıp yapıştırmış:
    seni köftehor seniii , peşin parayı duyunca nasıl da kahkaha atarsın
    jimi_hendrix ve astrofizik bunu beğendiler.

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    O zaman zam yolda desene. Doğan grubu suzukiyi alınca parçaları felan zamlandı anında çünkü iyi hatırlıyorum.
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    "Devrim arabaları" geldi aklıma.. motosikleti yaparız hemde en kralından fakat unutmayın ki bu ülkede hiç bir başarı cezasız kalmaz !

Medyada motosikletin daha cici gösterilmesi, tehlikeli ölümcül şeytan icadı vs. gibi kaka ilan edilmesinden yeğdir.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    V-STROM 650 - 46.950 TL
    SV650A - 36.950 TL

Bu fiyatlar nedir arkadaşım, fiyatlar ucuzlayacak diye bekleyenler çok beklerler. Suzuki'ye de VW, Audi gibi marka imajı verebilirlerse bu BMW gibi bu fiyatlara motor satabilirler. Yoksa zaten az olan pazar payını iyice kaybederler.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    sadece bir diyalog, varın gerisine siz karar verin.

hafta sonu fuara gittim, suzuki standında geziyordum, burgman 650'i aradı gözlerim, göremedim, stand görevlilerinden bir arkadaşa sordum

tufan- iyi çalışmalar, burgman 650 neden yok ?
    - bu sene getiremiyoruz.
    tufan- neden ?
    - henüz netleşen bir sebebi yok ama gelmeyeceği kesin bilgi.
    tufan- pekala, 400 ün kasası neden bu kadar küçüldü, ben 2006 kullanıyorum neredeyse benim motosikletim bunun iki katı
    -kasa ve panel yapısı küçültüldü, motosiklet hafifletildi, alışılagelmiş burgman serisi biraz değiştirildi.
    tufan- peki bu ufaklık kaç para?
    - fiyat henüz belli değil.
    tufan- nasıl yani? peki kaç para bandında olacak ?
    - 40 / 45 bin bandında olacak
    tufan- abi 650 i sormuyorum 400 için bilgi istiyorum
    - zaten 400 için konuşuyorum, 650 satılmayacak.
    tufan- yazık bu memlekete.. yazık..
    - haklısın abi ben de aynı fikirdeyim.
    tufan- iyi çalışmalar.

başka da birşey söylemek istemiyorum.
    lanet olsun.

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen abi doğan grubu aldı alalı bir inazuma çamurluğu 300 tl oldu...
    ki o ne tipsiz bi çamurluktur kırılsa yerine yenisini taktırmam görüntüsünden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler