Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Motorumu Aldım Süremiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

A2 ehliyetimi aldım,ardından kuba superlight 200 aldım.

Ehliyet sınavında ve sürüş derslerinde pulsar 200 ns sürüyorduk,gayet alıştım ve sınavı geçtim.

Fakat superlight 200 farklı geldi oturuş cok rahat fakat,farklı geldi.

Şuan kapalı otopark'da duruyor,okula metrobüsle gidiyorum koyuyor açıkcası, kendimi gerizekalı gibi hissetmeye başladım

Ne önerirsiniz çok heyecanlanıyorum, motor benim ya düşersem ya bir şey olursa stress'i ile sanki ehliyeti geçmemiş 0 bilgiyim gibi oluyorum üstüne çıkınca
    selsa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Enteresan. Motosiklet kullanan bir arkadas a motorunu emanet et ve artci olarak arkasina otur. Biraz gezin. Trafigi az olan orman yollarinda keyif yapin. Bu haz sana iyi gelecektir. Donuste kullanmak isticeksin. Bence dene faydali olacaktir.
    TheSaviors ve Capitao_3 bunu beğendiler.

Alıntı bilalefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enteresan. Motosiklet kullanan bir arkadas a motorunu emanet et ve artci olarak arkasina otur. Biraz gezin. Trafigi az olan orman yollarinda keyif yapin. Bu haz sana iyi gelecektir. Donuste kullanmak isticeksin. Bence dene faydali olacaktir.
    Çok mantıklı fakat motorcu arkadaşım yok

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum ya motoru satıp pulsar al ya da kapalı bir yerde antrenman yap. Başka oluru yok

Alıntı Enis Yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ya motoru satıp pulsar al ya da kapalı bir yerde antrenman yap. Başka oluru yok
    Kapalı alanda antrenman diyorum

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    Ben nezaman boyle olsa 70 yasinda dedeler.15 yasinda cocuklar bile suruyor.ben neden yapamayayim derim.hepte ise yaradi.arabada motorda.dene
    TheSaviors bunu beğendi.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı TheSaviors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Ehliyet sınavında ve sürüş derslerinde pulsar 200 ns sürüyorduk,gayet alıştım ve sınavı geçtim.

Şuan kapalı otopark'da duruyor,okula metrobüsle gidiyorum koyuyor açıkcası, kendimi gerizekalı gibi hissetmeye başladım

Ne önerirsiniz çok heyecanlanıyorum, motor benim ya düşersem ya bir şey olursa stress'i ile sanki ehliyeti geçmemiş 0 bilgiyim gibi oluyorum üstüne çıkınca
    Kuba Superlight otoruş poizsyonu ve kalıbıyla pulsar 200ns den çok farklı , öncelikle boş-trafiğe kapalı , zemini düzgün bir yerde fırsat buldukça kullanın , frenleme testleri , dönüş çalışmaları yapın bu süreçte motora alışırsınız hemde trafik heyecanı olmadığı için stress olmazsınız , rahat olursunuz.Düşeceğim motora birşey olacak korkusunu bir yana bırakın çünkü o motoru binmek için aldınız keyfini çıkarın. Ha Bu süreç sonunda hala kullanamıyorsanız, size göre değil demektir, motoru değiştirip (takas da yapabilirsiniz) naked , spor touring tarzı bir motor alın derim.

Alıntı Ergün Er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba Superlight otoruş poizsyonu ve kalıbıyla pulsar 200ns den çok farklı , öncelikle boş-trafiğe kapalı , zemini düzgün bir yerde fırsat buldukça kullanın , frenleme testleri , dönüş çalışmaları yapın bu süreçte motora alışırsınız hemde trafik heyecanı olmadığı için stress olmazsınız , rahat olursunuz.Düşeceğim motora birşey olacak korkusunu bir yana bırakın çünkü o motoru binmek için aldınız keyfini çıkarın. Ha Bu süreç sonunda hala kullanamıyorsanız, size göre değil demektir, motoru değiştirip (takas da yapabilirsiniz) naked , spor touring tarzı bir motor alın derim.
    Teşekkür ederim moral oldunuz, tarz bu görünüş ve ruhum olarak bir şekilde halledicem !
    Ergün Er. bunu beğendi.

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Merhaba,

Antrenman yapmanız için size şöyle bir tavsiyede bulunabilirim. Öncelikle güzel bir eğitim alın. Bu ister kendi motorunuzla olan paket bir program olur yada Honda nın güvenli sürüş eğitimlerinde onların motorlarıyla olabilir. Benim tavsiyem kendi motorunuzla eğitim almanız. Ben de ilk motorumu aldığımda bir iki ay motorumu eğitim alanında bıraktım, ve kendi motorum ile bu eğitimleri aldım. Endişelenmeyin
    Ergün Er. bunu beğendi.

Senin yerine sürebilirim her hangi bir ücrette talep etmem.
    Ergün Er. bunu beğendi.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı TheSaviors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Benzer bir durumdayım aslında, tam alıştım rahatça işe gidip geliyorum derken hava şartlarından ara verdim haliyle. Şu an hava iyi olsa bile cesaret edemiyorum gibi bir durum var. Arkadaşlarım mahalle dekoru diye dalga geçiyorlar motorumla Hem tecrübe eksikliği, hem kendimde hissettiğim eksiklikler nedeniyle nedense hep kaza yaparım veya ani karar vermem gereken anlarda batırırım gibi geliyor.

İlk zamanlar korumalarımı giyip, motorun yanına gidiyordum. Kalp atışı anında hızlanıyor falan, o an bir tedirginlikle tekrar eve dönüp üstümü değiştirip otobüse gittiğim çok oldu.

Bot için ayırdığım bir para vardı, onunla honda'nın güvenli sürüş 2 eğitimine yazıldım, bu ay içinde gideceğim. Yakalayabildiğim kadar da motorcu bir iki arkadaşımla ufak turlara çıkarım. Ehliyet sürecinde hiçbir sıkıntım yokken yıllardır hayalini kurduğum kendi motorumla bu şekilde bir durum yaşamam bana da baya koyuyor
    Capitao_3 ve yqeren bunu beğendiler.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ah be arkadaşım biz motoru alabilsek de okula motorla gidip gelsek diye hayal kurarken sen bu imkanını metrobüste harcıyosun. Valla bin git gez dolaş. İlk motoru ehliyet kursunda sürdüm o berbat motora rağmen çok zevkli birşeydi. Tekerin düz bassın.
    HONDA

#BZ3082

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    superlightın sürüşünün pulsardan kolay olacağını düşünüyorum pulsar oldukça seri bir motor ona göre. bence pazar günleri boş yerlerde sürekli antreman yapın. metrobüs ise okula gittiğinizi söylemişsiniz demek ki istanbuldasınız ben yıllardır motosiklet kullanıyorum istanbul trafiğinde bende tedirgin oluyorum gelince. kendinizi hazır hissedene kadar trafiğe çıkmamanızı tavsiye ederim.
    özellikle pazar ve tatil günleri istanbul cennet gibi oluyor o günlerde bolca egzersiz yapın. aslında en basit yöntem artçı olarak öğrenmektir ama tanıdığım yok demişsiniz.

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Superlight kullanışı oldukça kolay bir motor dostum, 200ns'den sonra ayakların alışmamış anladığım kadarıyla ama kapalı bir yerde 10 dakika kullanmanla çözülecek bir sorun. Niye motoru bırakıp metrobüse yöneldin öğrenmek yerine çok anlamsız geldi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Kendi motorunla ehliyet sınavı parkuruna tamamlamaya çalış. Bu arada superlight 200 kullanımı pulsardan zordur.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bendede emanet motor alınca başımıza bişey gelmese bari diye bir duygu durumu oluşuyor.Kendi motorumu eşeğe biner gibi biniyorum.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendede emanet motor alınca başımıza bişey gelmese bari diye bir duygu durumu oluşuyor.Kendi motorumu eşeğe biner gibi biniyorum.
    ben de tam tersi

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Ben de öncelikle eğitim alın derim. Gerisi kendiliğinden gelecektir. Bu arada koruma ekipmanlarınız tam öyle değil mi?

Scooterin kolaylığı (debriyaj, ayak freni ve vites olmaması) belki işi daha kolaylaştıracaktır.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Jemand bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)