Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fiyatları Düşürmek İçin Artık Sesimizi Çıkarma Vakti Gelmedi Mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı sarpgray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda buna benzer bir konu daha açılmış, ordada söyledim burda da söylüyorum. Gerçekten geleceğe dair iyi bir şeyler yapmak istiyorsanız, ülkenin geleceğini karartmak istemiyorsanız, 16 nisan da gidin oyunuzu kullanın. Mesele artık ucuz motosiklet almak yada yüksek, zorunlu trafik sigortası ödemek değil, mesele bir ülkenin geleceği meselesi.
    Ülkenin ekonomik, siyasi durumu ortada. Sanat merkezine molotof atıp yakmaya çalışan adam serbest kalıyor, piyanist adam tutuklaniyor. Adamin birisi iç savasa hazir olun diyor, bir diğeri silahlanin diyor. Arkadaşlar gözünüzü açın, Suriye nin, Libya nin, Irak in başına gelenler bize olmaz demeyin.
    Son olarak tekeriniz duz bassın. Kalın sağlıcakla.
    Eski konulardan gorenler benim siyasi gorusumu bilir hocam. Ben yurt disinda olmama ragmen gidip oyumu atacagim ve sandiktan hayir ciksa bile bu millet akillanmadikca bu herifler yine orada olacak. O yuzden direk soruna odakli bir cozum bulalim istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yine populer olmayacak, ama dogru oldugunu bildigim bir sey yazacagim:

1. Hakli olup olmadigimiz hic onemli degil. Imza da toplasak, sokakta da yurusek hic bir sey olmaz. Meseleye hukumet acisindan bakmak lazim. Dediginizi yapmazlarsa ciddi bir oy kaybina ugrayacaklarina ikna olmalilar. Oyle olursa siz OTV'yi arttirin deseniz de azaltirlar. Gercekten motosiklette OTV'yi indirseler, kaybettikleri para karsiligi yeterince oy alacaklar mi? Yoksa ayni parayi baska yere harcalasalar daha fazla oy gudebilirler mi? Kaciniz hukumet destekcisi, ve onlarin kaci icin bu cok kritik bir karar? Acikcasi bana cok mantikli bir oneri gibi gelmiyor onlar acisindan. Taksicilerle karsilastirmayin bence, onlar esnaf, bir suru insanla iliski icerisinde.

2. "Bizden bi b?k olmaz" beni rahatsiz eden bir ifade, dogru olsa da, umitsizlik icerdigi icin. "Karaktersiziz, durust degiliz, hakliyi degil gucluyu destekliyoruz" gibi tespitler bence daha faydali, duzeltmemiz gereken yanlislara isaret ettigi, ozelestiri oldugu icin.

Trump muslumanlara ayrimcilik yapti diye Amerika'da hristiyanlar kiliselerde ezan okuttu, yahudiler havralarinin bir kismini mescid yaptilar. Bizde gik yok... Sorsan en dindar biziz, en milliyetci biziz, en delikanli biziz, en karakterli biziz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden ülkemiz demokrasi ile yönetilirken GREV diye bişey vardı.
    Yine guldurdun beni COQ... Milattan once Efeste yasayan Yunanlilari diyosun herhalde.

Beylikler donemi, Osmanli, sonrasi tek partili donem, sonra da mutat darbelerle gecen cok partili donem, simdi de tekrar tek partili doneme dogru bir gecis icerisindeyiz. Arada demokrasi oldu da ben mi kacirdim yoksa? Cok kisa surduyse demek ki? (Bunu Leyla ile Mecnun'daki Mecnun soyluyomus gibi dusunun) Ordu baskisi ve kontrolu altindaki demokrasimsi durumu demokrasi mi zannettin yoksa? ilahi COQ.
    Crenox ve schumacher__ bunu beğendiler.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine populer olmayacak, ama dogru oldugunu bildigim bir sey yazacagim:

1. Hakli olup olmadigimiz hic onemli degil. Imza da toplasak, sokakta da yurusek hic bir sey olmaz. Meseleye hukumet acisindan bakmak lazim. Dediginizi yapmazlarsa ciddi bir oy kaybina ugrayacaklarina ikna olmalilar. Oyle olursa siz OTV'yi arttirin deseniz de azaltirlar. Gercekten motosiklette OTV'yi indirseler, kaybettikleri para karsiligi yeterince oy alacaklar mi? Yoksa ayni parayi baska yere harcalasalar daha fazla oy gudebilirler mi? Kaciniz hukumet destekcisi, ve onlarin kaci icin bu cok kritik bir karar? Acikcasi bana cok mantikli bir oneri gibi gelmiyor onlar acisindan. Taksicilerle karsilastirmayin bence, onlar esnaf, bir suru insanla iliski icerisinde.

2. "Bizden bi b?k olmaz" beni rahatsiz eden bir ifade, dogru olsa da, umitsizlik icerdigi icin. "Karaktersiziz, durust degiliz, hakliyi degil gucluyu destekliyoruz" gibi tespitler bence daha faydali, duzeltmemiz gereken yanlislara isaret ettigi, ozelestiri oldugu icin.

Trump muslumanlara ayrimcilik yapti diye Amerika'da hristiyanlar kiliselerde ezan okuttu, yahudiler havralarinin bir kismini mescid yaptilar. Bizde gik yok... Sorsan en dindar biziz, en milliyetci biziz, en delikanli biziz, en karakterli biziz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Yine guldurdun beni COQ... Milattan once Efeste yasayan Yunanlilari diyosun herhalde.

Beylikler donemi, Osmanli, sonrasi tek partili donem, sonra da mutat darbelerle gecen cok partili donem, simdi de tekrar tek partili doneme dogru bir gecis icerisindeyiz. Arada demokrasi oldu da ben mi kacirdim yoksa? Cok kisa surduyse demek ki? (Bunu Leyla ile Mecnun'daki Mecnun soyluyomus gibi dusunun) Ordu baskisi ve kontrolu altindaki demokrasimsi durumu demokrasi mi zannettin yoksa? ilahi COQ.
    İlk tek partili dönem dediğiniz gibi beyliklerden beri gelen düzen sonrası demokrasiye geçişe hazırlıyor, demokrasinin şartlarını oluşturmak için zemin inşası yapıyordu.. şimdiki tek partili dönem, zemini oluşturulmadan geçilen sakat demokrasiyi terk etme hazırlığı yapıyor...

Amerika'da klisede ezan okutulmuş, havralarda mescid kurulmuş çok mu yani , burada da hepimiz ermeniyiz diye sokaklarda bağırdı millet.. Üstelik oradaki durumun çeyrek porsiyonu kadar kapsamlı olay olmasa da... Çok çok üst düzeyde kişilerin olaylara direk dahil olması ile ruhban okulları açıldı, karşılıklı dişleri görünecek şekilde gülücüklerle papaz elbiseleri giyildi... Tüm bunlar için konuşulacak o kadar çok şey var ki neyse...

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    ''Ordu baskisi ve kontrolu altindaki demokrasimsi durumu demokrasi mi zannettin yoksa?''

Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    talep olmasa, düşer. (arz talep eğrisi)

çözüm basit baba.
    2. el ile idare edin, almayın.
    newmoto76 bunu beğendi.

Son yıllarda motosiklet müşterisi tabiri caiz ise "kazıklanıyor"

Bir motosiklete otomobil fiyatı istemenin ( otomobil 7-8 bin parçadan oluşur ) ne dövizle nede başka bişeyle ilgilsi olabilir. Yedek parça fiyatları otomobil yedek parça fiyatlarının çok üzerinde.. Buda yetmezmiş gibi Trafik sigortlarındaki elle tutulur hiçbir gerekçesi olmayan manasız artışla karşı karşıyayız.

Aynen katılıyorum. Çok mecbur degilsen ( iş için kullanmıyorsan ) Sıfır motosiklet alma / aldırma..

20 bin TL ye motora bindirecekler bizi üstünede 1.500 TL trafik sigortası ödeyeceksin. Servise gidincede 500 TL ohh ne güzel hayat.. Distributore gelince ebrbat servis, pahalı yedek parça hiç indirilmeyen motosiklet fiyatları oh hayat ne hoş ne güzel..
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Fuardan çok indirim yapıldığını ilk defa görüyorum.Hudson mağazasına teşekkürler.

Fuarı gezdim hiç keyif alamadım bu sene. Boykot edilmesi gereken hareketler bunlar.Ben Hudson Deri Şirinevler mağazasından tüm alışverişimi yaptım ve fuarı kapattım bu sene için. Alışveriş yapmak için fuar bekleyenlere sabırlar dilerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    talep olmasa, düşer. (arz talep eğrisi)

çözüm basit baba.
    2. el ile idare edin, almayın.
    Cozum kulaga guzel gelse de, talep Turkiye'den ibaret olmadigi icin islemesi mumkun degil. Hic bir firma hayatini Turkiye pazarina baglamis durumda da degil. Satmayi birakir Turkiye'ye. Alim gucu yuksek baska yerlere satar. Bu kadar basit. Olacagi da budur sonucta... Sonucta TL'yi degersizlestiren, alim gucunu azaltan, vergileri abartan motosiklet ureticileri degil.

Birinci el fiyatlari artinca ikinci ele olan talep de ikinci el fiyatlarini arttirir. Bu talep sadece Turkiye ile sinirli oldugu icin de etkili olur...

Velhasil elimizde bi kontrol mekanizmasi yok. Baska yerlerde verdigimiz kotu kararlarin sonucunu cekiyoruz. Durumu kabullenip cekmeye alismakta fayda var.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Vatan sevgisi gözlerinden fışkıran çocuk büyüdü, şimdi hangi ülkeye kaçabileceğini düşünüyor, yazık.

Cok saygıdeğer bir abim diyordu kulağı çınlasın "Cennet vatanımın ...na koydunuz."
    jimi_hendrix ve efendy06 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Hasarlı, hasar kayıtlı, pert, yarısı olmasada olur motorlarınız itinayla alınır, binilir... :/

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir bayi ve moto aksesuar magazalari sahibi arkadasimla konustum bugun fuarda. Soyle dedi:

"Fiyatlar ne olursa olsun millet gelip aliyor. Neden aliyorlar bilmiyorum. Bizim sikayetimiz yok tabii ama musterinin sikayeti yok yav, yarisi bir urunun eski fiyatini arastirmamis bile".

Durumunuz boyle arkadaslar.
    GP500-1st bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vatan sevgisi gözlerinden fışkıran çocuk büyüdü, şimdi hangi ülkeye kaçabileceğini düşünüyor, yazık.

Cok saygıdeğer bir abim diyordu kulağı çınlasın "Cennet vatanımın ...na koydunuz."
    Burada Iranli, daha dogrusu Azeri Turku (Tebrizli) cok iyi bi arkadas "Turkiye de Iran gibi olacak diye cok uzuluyorum" dediydi gecenlerde...

Tabi bunun ulusalcilarilarin ezelden beri dile getirdikleri "Irticacilar! Turkiye'yi Iran yaptirmayiz" soylemiyle bi alakasi yok. Cunku aslinda meselenin dinle de bi alakasi yok. Zaten Perincek ile Erdogan yakinlasmasi durumu acikliyor...
    MrMud bunu beğendi.

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Arkadaşlar kampanyayı 1300 küsür kişi imzalamış haberini vermek istedim. Sanırım facebook'ta bir motosiklet sayfası görüp imza istedi. Forum yöneticileri de bir destek verse, kampanyayı daha çok kişiye göstersek. Bir 10 bin civarı olursak işe yarayabilir.
    Youtube Channel:
    https://youtube.com/cihankocofficial

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Dövlete karşı mı geleceniz.
    Terörik misiniz siz.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Yahu ev, araba fiyatları ortada. Satışlarda eksilme var mı? Akşamları millet park etmek için sokaklarda 3-5 tur atıyor, her geçen gün trafiğe çıkan yeni araç sayısı artıyor. Ev fiyatlarını zaten kafam almıyor, 100 bin maliyetli daireler 300 e satılıyor. Motosiklet fiyatlarını protesto etsek ne olur?

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Bozuk para kalıbını buzdan yapıp kola makinesinden bedava içecek alan bir millete bedava benzin verirsen daha ne hikayeler duyarsın, bırak aklını bedenin yerinden çıkar..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu ev, araba fiyatları ortada. Satışlarda eksilme var mı? Akşamları millet park etmek için sokaklarda 3-5 tur atıyor, her geçen gün trafiğe çıkan yeni araç sayısı artıyor. Ev fiyatlarını zaten kafam almıyor, 100 bin maliyetli daireler 300 e satılıyor. Motosiklet fiyatlarını protesto etsek ne olur?
    İstanbul'da 300bin'e ev mi var? :D
    Konut satışlarında eksilme var aslında, sokaklarda park yeri olmamasının sebebi ise hala ama hala otoparksız apartman yapılabilmesi. Şaka gibi..
    Eski oturduğum semtte inşaat minşaat işleri başlamış.. ufak ufak 2 katlı evler vardı, 2-3 arabası oluyordu o binanın.. Yerine 5 katlı 10 daireli apartman yapıyorlar, 12 araba geliyor.. otopark yok. Şaka gibi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1395 kişide kalmış, enteresan yorumlar var!

yorumlar

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bayi ve moto aksesuar magazalari sahibi arkadasimla konustum bugun fuarda. Soyle dedi:

"Fiyatlar ne olursa olsun millet gelip aliyor. Neden aliyorlar bilmiyorum. Bizim sikayetimiz yok tabii ama musterinin sikayeti yok yav, yarisi bir urunun eski fiyatini arastirmamis bile".

Durumunuz boyle arkadaslar.
    ilk cümle gerçekten çok komik hemde trajikomik. Başlığı ve mantığını da bir anda boşa çıkardı bu girdi.

Demek ki sektör herzaman ve her durumda ''ihtiyaç değil, zevk işi'' mantıkla değil tutkuyla taban buluyor. Motor fiyatları ortalama, orta sınıf ve biraz üstüne hitap ederken, tüketim mantığı sanki super spor otomobil alan kitlenin davranışları gibi, 500 beygir bir arabaya ihtiyaç yok ama çok güzel alıp kırbaçlamak lazım

Reklam olmasın ama olayı özetliyor gibi. Aldımda, sanki ihtiyacım yoktu...

http://www.dod.com.tr/arac-detay/LAM...ADOR/163410146

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yıllar önceydi, güzel şeyler yapacaktık bu ülke için. Şimdi yurt dışına çıktı diğer arkadaşlar. Hani lan bu memleket için çalışacaktınız diyorum, b.ku çıktı diyorlar. İçlerinde en işe yaramazı olan ben kaldım, az kaldı ben de kaçarım.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)