Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Az önce kaza yaptım ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R

Arkadaslar az önce bi araç kalkış hızında sol yandan bana çarptı motor sağa devrildi bende sağa düştüm görünürde bişey olmadığı için fotoyu çektim numaraları aldık daha snra dönüş yaparz diye.Sorum şu bu düşüşle sağ tarafta olan fren diski yamulmuş olabilir mi çünkü motoru park ederken hafif yana yatırarak ilerletince baya sürtme sesi geliyor eskiden disklerden birinde hafif bi yamukluk vardi hangisi bilmiyordum ama simdi ses daha cok gibi deneyimli abiler yardimci olursaniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CHAYLAQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran mtr 100
    Cok gecmis olsun ALLAH daha beterinden saklasin.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Tesekkur ederim Sagolasın

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    2 kere geçmiş olsun.
    1.si size bir şey olmamış gibi gözüküyor (şimdilik)
    2.si neden zabıt tutmadınız, ne olursa olsun tutmalıydınız. İleride sorun olacak.

tlgknbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Naked
    Geçmiş olsun.

Normalde motoru yana yatırdığında Fren diskini sürtünme pozisyonu olarak hareketlilik olmaması lazım.
    Yamulma olmuş olabilir fakat dediğin gibi yana yatırdığında bariz bir şekilde frenleme veya ses değişiyorsa disk ve frenleme bağlantı vidalarını kontrol etmende fayda var.
    Fren diskini sökebilirsen bir ayna üzerine koyarak yamulma olup olmadığını gözlemleyebilirsin.
    Herşey normal görünüyor problem hala devam ediyorsa tamirci yolu göründü demektir.

Cbr250 gibi granajlı motosikletlerde çiziksiz atlatılan kazalar şaşırtıcı oluyor

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Bir kazaya karıştığınız için mutlaka zabıt, tutanak tutmuşsunuzdur. Tutmamış olma ihtimalinizi geçiyorum. Böyle bir olayda ben arabadaki kişi olsam, zabıt tutulmadıysa beni bir daha kimse bulamaz, ulaşamaz.

Yapacağınız şey eğer ki haklıysanız, tutanakla beraber yetkili servise gidip hasarlı parçaları değiştirmek.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Olaya ait elimde fotograf var plakasi ismi var etraftaki dukkanlardan kamera kaydı da alabilirim.Kaçacak kisi az once beni arayip aklim sende kaldi kardesim iyi misin diye aramazdi bence.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Diskte yamulma ihtimali çok zayıf büyük ihtimal amortisör çatallarında oynama olmuş olabilir. Bunu düzeltmek mümkün amortisörlerde eğilme yoksa gerçi onuda tamir edebilirler.

Motosikleti
    Kawasaki ZX-6R 636 2006, Ducati Scrambler
    Öyle bir ihtimal var. Mesnet'e de baktır. Ben de benzeri bir kaza yapıp sağa yatırmıştım. Sürtünmeyi hissediyordum hatta motosiklette.

Kazadan hemen sonra sürmeye çalışmam:

Epey zorluk çekmiştim. 500 metre işkence gibi idi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadsslar hondada expertize girdim jant disk yamuk cikti.cizilen karenajlarla birkikte 4.000 e yakin bi tutar cikti.rapor tuttuk sucu kabulbetti.esengule gittim cok garip sekikde sigortayla anlasmalirinin olmadigini tutarı kendik ödeyip sonrasında sigorta sirketinden tahsik edeceğimi söylediler.buda bana uymadi artı ya gittim ödeme yapılana kadar motosikleti rehin bıraktığım tsktirde sorun olmadigini soylediler.yarin motoru honda artı ya teslim edicem bakalım sonuç ne olacak.

Motosikleti
    R25
    Araba almak daha mantıklı sanki bu fiyatlar nedir abi ya sözde ekonomik olsun diye motora bineriz

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok gecmis olsun. Muhtemelen sag gidon yamulmustur. Bence servise gidip baktir. Resmi cekmissin ne guzel birde tutanak tutsaydiniz keske... enazindan hakliysaniz motorunuzun parcalari deisse zararinizi karsilardiniz.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar tutanak tutuldu öğle saatlerinde bilginize.Motosikletin yakıtı dışında hicbiseyı ekonomik değil valla.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Gelen geçende cbr öneriyor ama napsakki ybr bile binilmez bu devirde.Bu arada çok geçmiş olsun dostum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)