Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plaka basımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kdr543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 aydır plakasiz dolaşıyorum. Ruhsati yeniletip emniyetten plaka çıkarmak istemiyorum, malum 300 liraya yakın tutuyor. Bildiginiz plaka basan (appci) yer var mı? Muhurlu basiyorlar.
    Malum sitedeki app'cilere guvenemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kdr543 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsati yeniletip emniyetten plaka çıkarmak istemiyorum
    Biz gerizekalıyız çünkü çıkartıyoruz
    espresso bunu beğendi.
    Evrim her zaman dört ayaktan iki ayağa doğru olmuştur...

Su an icin cikaracak durumum olsa zaten çıkartırım emin ol. Gereksiz polemigin de luzmu yok.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    usulden şaşmayın, sonra çok canınız yanar, 300 lira için motorun bağlanır. yazık günah.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    https://www.otomobilcem.com/2016/11/...n-duzenlemesi/

https://www.otomobilcem.com/2016/11/...n-duzenlemesi/

Eylül ayında polis benide durdurdu küçük app plaka vardı.

Sahte plakadan 4000 TL. keserim, motoruda bağlarım dedi, sen dedi bilinçli birine benziyon bidahakine affetmem dedi saldı. ( Allah razı olsun.)

Ne kadar kaba görünsede orjinal plakayı takmak zorunda kaldım.

N11' de basan bir sürü yer vardı. Artık yok sanırım,

çünkü app yada benzeri plaka yapımı kanunca yasaklandı bu arada onlarada ceza var.

Yani seçim senin...

Standart motor plakası yaptıracağım zaten. Standart boyutlarda olacak yani ufak, cercevesiz vs degil. 15x25 cm

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Son yaşanan terör olaylarından sonra bu plakalar için ciddi yaptırımlar geldi. Orjinal plakanı kullanmanı tavsiye ederim.

"Yönetmelikte belirtilen nitelik veya ölçülere aykırı plaka takan, öngörülen sayıda plaka takmayan ya da farklı
    okunmasına veya okunamamasına neden olacak şekilde plakasında değişiklik yapan araç sahibine 412 Türk Lirası idari para
    cezası verilir, plakanın uygun duruma getirilmesi için 7 gün süre tanınır. Bu süre sonunda tescil plakalarını uygun duruma
    getirmeyenler hakkında 844 Türk Lirası idari para cezası verilir ve tescil plakası uygun duruma getirilinceye kadar araç
    trafikten men edilir.

Tescilli aracı plakasız kullanan sürücüye 1.698 Türk Lirası idari para cezası verilir ve tescil plakası takılıncaya kadar araç trafikten
    men edilir.
    Başka bir araca tescilli veya sahte plakayı takan veya kullananlara 5.000 Türk Lirası idari para cezası verilir ve araç trafikten men
    edilir. Ayrıca bu kişiler Türk Ceza Kanununun 204 üncü maddesi hükmüne göre cezalandırılır."
    Kdr543 bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    geçenlerde birisi - lütfen acil yardım motorum elimden gidecek - başlığı altında motor çalma konusunda yardım istiyordu. başka biriside - hgs den kaçmak - başlığı altında nasıl para ödemeden köprüden geçerim diye akıl soruyordu. diğer bir kaç üyede para ödemeden köprülerden geçmenin yöntemini tarif edip nasıl bir erdem olduğunu anlatıyordu. bu günde bir arkadaş nasıl sahte plaka bastırabileceğini danışıyor. bu hızla gidersek yarında birisi dürüst bildiğiniz torbacı var mı diye sorarsa şaşırmayın.

Abart amca sen abart. Ruhsatsız plaka çıkarmıyorlar zaten. Kendi plakamı çıkaracağım. İster parşömen kağıdına basarım, ister saman kağıdına. O rakam ve numaralar aynı olduktan sonra...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:50 ----------

Alıntı olcaytoshow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son yaşanan terör olaylarından sonra bu plakalar için ciddi yaptırımlar geldi. Orjinal plakanı kullanmanı tavsiye ederim.

"Yönetmelikte belirtilen nitelik veya ölçülere aykırı plaka takan, öngörülen sayıda plaka takmayan ya da farklı
    okunmasına veya okunamamasına neden olacak şekilde plakasında değişiklik yapan araç sahibine 412 Türk Lirası idari para
    cezası verilir, plakanın uygun duruma getirilmesi için 7 gün süre tanınır. Bu süre sonunda tescil plakalarını uygun duruma
    getirmeyenler hakkında 844 Türk Lirası idari para cezası verilir ve tescil plakası uygun duruma getirilinceye kadar araç
    trafikten men edilir.

Tescilli aracı plakasız kullanan sürücüye 1.698 Türk Lirası idari para cezası verilir ve tescil plakası takılıncaya kadar araç trafikten
    men edilir.
    Başka bir araca tescilli veya sahte plakayı takan veya kullananlara 5.000 Türk Lirası idari para cezası verilir ve araç trafikten men
    edilir. Ayrıca bu kişiler Türk Ceza Kanununun 204 üncü maddesi hükmüne göre cezalandırılır."
    Teşekkürler

Motosikleti
    MT 07 abs Race Blue
    Hadi kardeşim saman kağıdına bas da gez şehir içinde bi hafta adam mevzuat bilgisi veriyo abartma vs yok. Mevzuat bu işine geliyosa. Niye herkes illa kanuna ayrkırı bişey yapacam diye yırtınıyo biz salağız plaka takıyoz muayene sigorta gününü aksatmıyorz çok mu takıntılı enayiyiyz

Mevzuat bilgisi veren hocama tesekkurumu ettim zaten. Benim lafim amcayaydi.
    Ayrica niye kendinize salak, enayi yaftası yapıştırmaya bu kadar heveslisiniz anlamıyorum. Ben anarşistligimden yapmıyorum bunu, yazdiklarimi okusaydin durumumu belirtmiştim, anlardın. Bu arada epeydir plakasiz dolaşıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)