Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

0 km Honda Cbf 150 almalımıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Tecrübeyle sabittir. Bende ilk motorumu çin malı aldım buradan okuduğum yorumlar üzerine tabiki. Herkeste şu var bakarsan bağ bakmazsan dağ olur vs vs. Aldım motoru kullandım biraz ön zincir dişlisini temizleyeceğim kapağın vidalarını sökerken yuvasını aldı geldi. Km bozuldu sağı solu paslandı amortisörler patladı. Dikkatlide kullanırım halbuki. Ybr de hiç bir sıkıntım yok şimdilik. Cbf iyidir bakımı kolay gayette kaliteli arkadaşın motorunu söktüydük parçalar ybr den kaliteliydi yani. Siyah bir cbf bence on numara olur. Far koruması demiri,motor koruma demirini felan almayı unutmayın düşerseniz o kısımlar pahalı biraz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübeyle sabittir. Bende ilk motorumu çin malı aldım buradan okuduğum yorumlar üzerine tabiki. Herkeste şu var bakarsan bağ bakmazsan dağ olur vs vs. Aldım motoru kullandım biraz ön zincir dişlisini temizleyeceğim kapağın vidalarını sökerken yuvasını aldı geldi. Km bozuldu sağı solu paslandı amortisörler patladı. Dikkatlide kullanırım halbuki. Ybr de hiç bir sıkıntım yok şimdilik. Cbf iyidir bakımı kolay gayette kaliteli arkadaşın motorunu söktüydük parçalar ybr den kaliteliydi yani. Siyah bir cbf bence on numara olur. Far koruması demiri,motor koruma demirini felan almayı unutmayın düşerseniz o kısımlar pahalı biraz
    İlk iki motorumu çin malı olmasına rağmen bakımlarını yaparak sakin bir şekilde kullandım. Benden yana hiçbir sorun çıkarmadılar. Bu motorada iyi bakacağım.
    Yav arkadaş adamlar çin malı kuba cr1 s modeline 6000 tl para istiyor. Kimse demiyorki bu çinliler nereye gidiyor?

Motoru aldığımda yeni konu açıp insanları bilgilendireceğim. Koruma demirlerini komple alacağım.

BekTürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LİFAN KP150 LF150-10B
    Bir ses derinlerden kulağına fısıldadı usulca "KP150 iyidir şansın varken KP150 AL" Dedi

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk iki motorumu çin malı olmasına rağmen bakımlarını yaparak sakin bir şekilde kullandım. Benden yana hiçbir sorun çıkarmadılar. Bu motorada iyi bakacağım.
    Yav arkadaş adamlar çin malı kuba cr1 s modeline 6000 tl para istiyor. Kimse demiyorki bu çinliler nereye gidiyor?

Motoru aldığımda yeni konu açıp insanları bilgilendireceğim. Koruma demirlerini komple alacağım.
    Şuan senin alıcağın 9999999999999999999999 cbf150 olucaktır ve konusuda 9999999999999999 olucaktır bildim bileli cbf 150 aynı cbf 150 90 100 üzerisi sıkıntılı kibar kulanmasan erken yağ eksiltmeler başlar gerçi ne kadar yumuşak davransan da yağ eksiltiyor bi zaman sonra selesi alçak gidon dipleri fazla su görmesin silmek lazım devamlı pas tutuyor kendisi 150cc ama gidişi 100 cc daha neler neler işte he küçük görüyorum sanma kazasız belasız kulanmak nasip olsun h.olsun ve lakin yılardan beri bildiğimiz cbf 150 anlıcağın

Kısa not hiç cbf 150 im olmadı bu kadar ezberledim kulanmışlığımda vardır

Parana yazık günah başka bir şey demiyorum
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan senin alıcağın 9999999999999999999999 cbf150 olucaktır ve konusuda 9999999999999999 olucaktır bildim bileli cbf 150 aynı cbf 150 90 100 üzerisi sıkıntılı kibar kulanmasan erken yağ eksiltmeler başlar gerçi ne kadar yumuşak davransan da yağ eksiltiyor bi zaman sonra selesi alçak gidon dipleri fazla su görmesin silmek lazım devamlı pas tutuyor kendisi 150cc ama gidişi 100 cc daha neler neler işte he küçük görüyorum sanma kazasız belasız kulanmak nasip olsun h.olsun ve lakin yılardan beri bildiğimiz cbf 150 anlıcağın

Kısa not hiç cbf 150 im olmadı bu kadar ezberledim kulanmışlığımda vardır

Parana yazık günah başka bir şey demiyorum
    6 bin tl her tarafı dağılan, paslanan çinliye vereceğime buna vermeyi tercih ederim.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 bin tl her tarafı dağılan, paslanan çinliye vereceğime buna vermeyi tercih ederim.
    Çinli al dediğimi hatırlamıyorum velhasıl doğru yoldasın tam gaz ileri marş marş
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli al dediğimi hatırlamıyorum velhasıl doğru yoldasın tam gaz ileri marş marş
    6000 tl ye japon alınmayacakta ne alınacak bi söyler misin? Gidip çinli mi alalım? Neyse hocam düşüncelerin için teşekkür ediyorum. Alıp pişman olursam seni hatırlarım

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    marka bilinirliği olan, yedek parçası ustası her yerde bulunup, huyu suyu bilinen piyasası olan motor almak her zaman mantıklı ve güvenli bir tercihtir. hayırlı olsun.
    bu arada siyahı kalmadıysa kırmızıya da bir şans ver bence. çıkartmaları söküp parlatınca güzel görünüyor.

Arkadaşlar herkesin agzında bir eski teknoloji ,yok enjeksiyon yok, yok su suğutma yok. Ben size soruyorum son kullanıcı olan biz tüketicilere 150cc motorda enjeksiyon ve su soğutma ne kadar lazım. Tamam Enjeksiyon olsa güzel olurdu yakıt düşerdi ama 5,950Tl ye enjeksiyon beklememek lazım. Ayrıca böyle karbüratörlü temel bir motosiklet olması daha az arza ve daha uzun ömür demek. Cbf basarsın çalışır gider. Hiç gıkını çıkartmaz. En güzel yanıda arkasında honda var. Mesela bakıma gidiyorsun, motoru teslim ediyorsun müşteri bekleme odasında ücretsiz çay kahve börek çörek ikram ediyorlar, oturyorsun deri koltugunda. Yani ne biliyim alt tarafı 150cc motor işte alet hakkını olması gerektigi gibi veriyor.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marka bilinirliği olan, yedek parçası ustası her yerde bulunup, huyu suyu bilinen piyasası olan motor almak her zaman mantıklı ve güvenli bir tercihtir. hayırlı olsun.
    bu arada siyahı kalmadıysa kırmızıya da bir şans ver bence. çıkartmaları söküp parlatınca güzel görünüyor.
    Teşekkürler. Siyah alacağım %90. Bence her motor orijinal kaldımı daha güzel duruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkesin agzında bir eski teknoloji ,yok enjeksiyon yok, yok su suğutma yok. Ben size soruyorum son kullanıcı olan biz tüketicilere 150cc motorda enjeksiyon ve su soğutma ne kadar lazım. Tamam Enjeksiyon olsa güzel olurdu yakıt düşerdi ama 5,950Tl ye enjeksiyon beklememek lazım. Ayrıca böyle karbüratörlü temel bir motosiklet olması daha az arza ve daha uzun ömür demek. Cbf basarsın çalışır gider. Hiç gıkını çıkartmaz. En güzel yanıda arkasında honda var. Mesela bakıma gidiyorsun, motoru teslim ediyorsun müşteri bekleme odasında ücretsiz çay kahve börek çörek ikram ediyorlar, oturyorsun deri koltugunda. Yani ne biliyim alt tarafı 150cc motor işte alet hakkını olması gerektigi gibi veriyor.
    Beni cbf almaya iten sebeplerden biride çin malı motosikletlerin fiyatlarının bu kadar yükselmesi. Hadi çin malı aldık diyelim kim arkasında duracak? Yedek parça bolluğu ne kadar? 0 km kuba marka cg tipi motor almıştım. 2 yıl sözde garantisi vardı. 6 ay 10 gün sonra aküsü sorun çıkardı.değiştirmeye götürdüm elektrik aksamın 6 ay garantisi var dedi, 10 gün için değişmedi. Satıldımı dönüp bakmazlar bile.
    crxforever bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Bu sabah 500 kişinin cbf150 almak için koştuğunu gördüm aman yarabbi nasıl bir kalabalıktı nedir özelliği dedim sorunsuz dediler :D

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Tamam CBF150 konforludur falan. Fakat bu motora birisi çıkıp ta Japon motoru deyince biraz garip olmuyor mu? Düpedüz Çinli. Orijinal Çinliye göre daha az sorun çıkarır. Yani orijinal değil. Çakma Çinli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam CBF150 konforludur falan. Fakat bu motora birisi çıkıp ta Japon motoru deyince biraz garip olmuyor mu? Düpedüz Çinli. Orijinal Çinliye göre daha az sorun çıkarır. Yani orijinal değil. Çakma Çinli.
    bindiğin x city has japondur xmax lardan bile daha sağlam ve kalitelidir

ben eski sym hd2 kullanıcısıyım gts evodan joymax dan bile daha sağlam bir motor

büyük tekerlekli motorlar hep öyle oluyor hayalim xcenter di ama yamaha malesef pahalı bende fakirim alamıyorum

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    O para verilmez oyle bir hata yapma bence. Farkli tercihlere yonelmeni tavsiye ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O para verilmez oyle bir hata yapma bence. Farkli tercihlere yonelmeni tavsiye ederim.
    hocam neler söylüyorsun cbf 150 sorunsuz makina :D:D:D

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bindiğin x city has japondur xmax lardan bile daha sağlam ve kalitelidir

ben eski sym hd2 kullanıcısıyım gts evodan joymax dan bile daha sağlam bir motor

büyük tekerlekli motorlar hep öyle oluyor hayalim xcenter di ama yamaha malesef pahalı bende fakirim alamıyorum
    Motorumu severim. Fakat, Japonya değil, avrupa üretimidir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu severim. Fakat, Japonya değil, avrupa üretimidir.
    mekanik parça sağlamlık olarak demek istemiştim;)

Herkes birşey söylemiş, bende söyleyim bari.
    1- Cbf 150, tamam Honda, teknoloji eski mi, hemde çok eski ama Honda. Tabiki hem kötü hem iyi tarafları var, adamlar motor nasıl olsa satılıyor diye üzerine hiç bir teknolojik parça koymadan yıllardır satıyorlar, Arkadaş 2017 modeli için bayiye sormuş, bayi, yenilik yok demiş. Eyyyyyy honda, insan şuna ufakta olsa dijital bir gösterge koyar, ne biliyim vites olur, trip metre olur bakarsin.
    Aklima Tofaş in kuşları geldi, adamlar 25 sene aynı teknolojiyi halka sattılar, konfor 0 guvenlik 0 değil - 10 . peki ne oldu, bizim millet çatır çatır satın aldı ve hâlâda alıyor,12-15 isteyen var veren var. Her kazada konserve tenekesi gibi açılır ve ikiye bölünür ama parçası ucuz olsun.
    Ikinci ele bakarsak en çok satılan motor cbf 150 ben 0 km eski teknoloji motor alır mıyım almam, herkesin kendi bileceği is.
    Bana göre Honda yerine sağlamlığını kanıtlamış( hemen dökülmeyen ) japon olmasada başka bir motor alınabilir, arkadaşlar bazı örnekler vermişler.
    Sadede gelirsem Türk halkının genel begenileri beni bağlamaz arkadaş, otomobil olsun motosiklet olsun benim için bir zevk ve tutkudur, A noktasindan B noktasına götürsün diyenlerden değilim, onun için ben genelde mümkün oldugu ladar piyasada az olani tercih etmeye çalışırım.
    Bu yüzden otomobil alacağım zaman, bana git vw al ikinci eli tutuluyor diyen arkadaşları dinlemeyip Alfa Romeo aldım, pişman mıyım bir gün olsun pişmanlık duymadım.
    Umarım anlata bilmisimdir.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Benim zaten motora bir sozum yok ne kadar teecih edildigi ortada, sadece bu kadar eski bir makineye bu fiyat fazla geliyor benim kanaatim bu yonde. Bu fiyatlardan alinmaya devam edildikce de eski teknolojiyi daha da yüksek fiyatlardan mororu yenileme kaygisi hissetmeden satmaya devam edecekelr.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes tutturmuş bir "parasını haketmiyor, o para bu motora verilmez" lafı. Kardeşim senin ülkenin 6500 lirası anca bu motora yetiyor. senin paran değer kaybediyor diye adamlar 3000 tlye mi satsın motoru. Burada fiyatı 6500 tlye yükselen ybr 125 İngilterede kaç yıldır 2600 paund. Senin alım gücün düşük diye mecburen düşük bütçeli motorlar getiriyorlar. Yoksa inanın Honda mühendisi, strateji uzmanı, Türkiye müdürü falan sizden iyi biliyordur bu işi.

Gelelim cbf 150'ye. Ben, kickstart'sız, traktör ampüllü, yan ayaklığı dahi olmayan, yağ yakan, sınıfına göre fazla yakıt tüketen bu motoru almam. Zaten Çin ve Türkiye dışında talep gören bir ürün değil.
    Ne alırım, ybr 125 alırım. Birazdaha şekil ve güç olsun dersen pulsar 150ns alırım. Tvs Apache de çok kaliteli ve güzel motor ama şunun titreşimsizini bi getirmediler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)