Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

0 km Honda Cbf 150 almalımıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Dostum 6400 tl az para degil su zamanda. 15.000 km tecruben varmis bence 250 cc lere bak. 6400 tlye 250 cc eski model temiz bir motosiklet bulursun diye dusunuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Biraz ikinci el ilanlarına baktım. Eski kasa ikinci el cbr250 ilanları 9 bin tl civarlarında. Para biriktirip beklemelimiyim acaba? Kafam çok karıştı.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz ikinci el ilanlarına baktım. Eski kasa ikinci el cbr250 ilanları 9 bin tl civarlarında. Para biriktirip beklemelimiyim acaba? Kafam çok karıştı.
    Pişman olursan beni hatırla
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    bence*
    cbr ile cbf arasında dağlar kadar fark var.
    biri dik oturuş rahat sürüş sessiz sakin gidişi kaldırım dağ taş demeden sürebileceğin daha çok enduro tipi.
    biri süper sport tarzı eğimli oturuşlu yere daha yakın kaldırım toprak gidemeyeceğin, yani daha çok yarış tipi motor severlerin başlangıç motoru.
    benim kanaatim, kendi tarzını belirleyip ona göre karar vermen.
    motosiklet klasmanları karakteristik yapıları birbirinden çok farklı olduğu için önce bi kendi tarzını belirle sonra model için arayışa gir.

sikayetname - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    şu an cbf 150 de kampanya var peşin fiyatı 6 bine veriyolar taş gibi makinadır al eşşek niyetine bin gık çıkarmaz

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pişman olursan beni hatırla
    Hahahahahhh :D üstad cbf alıp kullanıp pişman olsam neyse. Burada sizlerin fikirlerini sorguluyorum. Birkaç ay daha bekleyip cbr250 almakta var?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Param olsada ben alsam cbr 250

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence*
    cbr ile cbf arasında dağlar kadar fark var.
    biri dik oturuş rahat sürüş sessiz sakin gidişi kaldırım dağ taş demeden sürebileceğin daha çok enduro tipi.
    biri süper sport tarzı eğimli oturuşlu yere daha yakın kaldırım toprak gidemeyeceğin, yani daha çok yarış tipi motor severlerin başlangıç motoru.
    benim kanaatim, kendi tarzını belirleyip ona göre karar vermen.
    motosiklet klasmanları karakteristik yapıları birbirinden çok farklı olduğu için önce bi kendi tarzını belirle sonra model için arayışa gir.
    Hocam zaten ben motoru dağda taşta kullanmayacağım. Süpersort tarzı tam benim tarzım. Ancak sıfır fiyatı 16 bin tl. :/ İkinci el almam içinde 3-4 ay daha beklemem lazım.
    Sizce ikinci el cbr için beklemelimiyim?

sikayetname - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Hocam zaten ben motoru dağda taşta kullanmayacağım. Süpersort tarzı tam benim tarzım. Ancak sıfır fiyatı 16 bin tl. :/ İkinci el almam içinde 3-4 ay daha beklemem lazım.
    kardeş 7 ay para biriktirdim ve devamlı piyasayı araştırdım 10 bin tl mi koydum cebime 13 model 10 bin km de hatasız çiziksiz makinamı yapıştırdım böyle birşey yok hani ben cbf de kullandım ama cbr 250 r üstüne bindigin sürdügün zaman bu fenaymış dedirtiyo yani genede sen bilirsin
    06Serhat bunu beğendi.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    tarzı benimsiyorsanız, cbr çok güzel motosiklettir. yalnız burada çok fazla faktör devreye girer ki; kullanılmış motosikletlerin geçmişini bilmiyorsanız, ne kadar kontrol ettirirseniz ettirin sıkıntı çıkarma ihtimali oldukça fazladır. yani lastiklerine bakın çalışma sesine bakın efendim krankı zorlanmış olabilir gibi şeyler söylememe luzüm yok diye düşünüyorum zira bunları dikkate alacak kadar aklı başındasınızdır. amma velakin uyarmak istediğim konu, cbr kullanıcıları gazlamayı sever her ne kadar sıkıştırma gücü yüksek olursa olsun, hor kullanılmaya müsait motosikletlerdir, hasarsız diye sunulan ama km si düşürülmüşler mi dersiniz sağa sola vurulup yamalar ile kapatılanlarmı. neler neler var sahibinden.com da. konu super sport tipi olunca açıkçası ben bir adım geride duruyorum, istanbul trafiğinde bu arkadaşların nasıl fantastik işler yaptığına şahit oluyoruz.

örnek vereyim, ben burgman 400 kullanıyorum, motosikletim maxi scooter. ışıklarda zannediyorum cbr 125 di yaklaştı yanıma ara gazı vermeye başladı, bozuntuya vermedim. benim motosikletimin torku ve hızlanması biraz fazla yüksek, neyse ışık yandı ben gaza bastım (bizim motorlar otomatik aktarmalı) arkadaş vitese geçirip gaza basana kadar ben diğer ışıklara gittim. yanıma geldi bu sefer bekledim, arkadaş nasıl gaza geldiyse önce biraz pati çekti, sonra arkası yalpalıyınca bıraktı gazı ben hala bekliyorum bu arada tekere kaldırdı motoru. yani şunu diycem, super sport kullananlar çok çabuk gaza gelip çok fazla hırpalıyorlar motosikletlerini. onun için 0 sizin için çok daha doğru karar olacaktır.

bence sabredin. mümkünse 0 km alın yada varsa çevrenizde tanıyıp çok güvendiğiniz birinin motosikletini alın.
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı sikayetname adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş 7 ay para biriktirdim ve devamlı piyasayı araştırdım 10 bin tl mi koydum cebime 13 model 10 bin km de hatasız çiziksiz makinamı yapıştırdım böyle birşey yok hani ben cbf de kullandım ama cbr 250 r üstüne bindigin sürdügün zaman bu fenaymış dedirtiyo yani genede sen bilirsin
    Teşekkür ederim biraz daha beklemek mantıklı geliyor.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha büyük cc bir şey düşünmüyorsan, tercihin güzel arkadaşım. Alternatifi ise Ybr dir.
    Bu paralara şu var bu varken neden hala Cbf alınır diyen arkadaşlar,
    O tavsiye ettiğiniz modellerde, insanı yolda koymadan, orası burası çürüyüp dökülmeden bi 70-80 bin km yapsınlar hele, o günden sonra onları da tavsiye ederiz, ama henüz erken.
    06Serhat ve cenkyenmez bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarzı benimsiyorsanız, cbr çok güzel motosiklettir. yalnız burada çok fazla faktör devreye girer ki; kullanılmış motosikletlerin geçmişini bilmiyorsanız, ne kadar kontrol ettirirseniz ettirin sıkıntı çıkarma ihtimali oldukça fazladır. yani lastiklerine bakın çalışma sesine bakın efendim krankı zorlanmış olabilir gibi şeyler söylememe luzüm yok diye düşünüyorum zira bunları dikkate alacak kadar aklı başındasınızdır. amma velakin uyarmak istediğim konu, cbr kullanıcıları gazlamayı sever her ne kadar sıkıştırma gücü yüksek olursa olsun, hor kullanılmaya müsait motosikletlerdir, hasarsız diye sunulan ama km si düşürülmüşler mi dersiniz sağa sola vurulup yamalar ile kapatılanlarmı. neler neler var sahibinden.com da. konu super sport tipi olunca açıkçası ben bir adım geride duruyorum, istanbul trafiğinde bu arkadaşların nasıl fantastik işler yaptığına şahit oluyoruz.

örnek vereyim, ben burgman 400 kullanıyorum, motosikletim maxi scooter. ışıklarda zannediyorum cbr 125 di yaklaştı yanıma ara gazı vermeye başladı, bozuntuya vermedim. benim motosikletimin torku ve hızlanması biraz fazla yüksek, neyse ışık yandı ben gaza bastım (bizim motorlar otomatik aktarmalı) arkadaş vitese geçirip gaza basana kadar ben diğer ışıklara gittim. yanıma geldi bu sefer bekledim, arkadaş nasıl gaza geldiyse önce biraz pati çekti, sonra arkası yalpalıyınca bıraktı gazı ben hala bekliyorum bu arada tekere kaldırdı motoru. yani şunu diycem, super sport kullananlar çok çabuk gaza gelip çok fazla hırpalıyorlar motosikletlerini. onun için 0 sizin için çok daha doğru karar olacaktır.

bence sabredin. mümkünse 0 km alın yada varsa çevrenizde tanıyıp çok güvendiğiniz birinin motosikletini alın.
    Teşekkür ederim hocam. Zaten motosikleti almadan önce servise götürüp detaylı bir şekilde baktıracağım. Km orijinal mi, kazası belası var mı, bakım periyodları sisteme girilmiş mi vs vs. O zaman acele etmeden biraz daha bekleyip temiz birşey alayım.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Serhat bey ,

Öncelikle mümkünse ikinci el motor almanızı tavsiye etmem şayet motorun geçmişini bilmiyor ve sahibini tanımıyorsanız!

Mesela ben sıfır ( kırmızı tercih ettim zaten her yer siyah dolu )cbf 150 aldım ekim ayında 2016 model ve çok memnunum. Bildiğin katır eşek demeyelim biraz hakaret olur. Ben 120 kiloyum boyum 1.81 yokuşta falan canavar gibi makine banamısın demiyor.

Ancak araç falan sollarken biraz zorlanabilirsin. Açıkçası bende 250 cc bir motosiklet almayı düşünüyorum ama cbf 150 mi satmadan.
    06Serhat bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)