Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Cbr 250 satip Rx3i almak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu soruyu RX3i başlığında sorsan daha iyi olur. CBR250R, Honda olmasının dışında matah bir motor değil. Diğer yandan ben RX3'ün de motorunu ve sesini sevemedim. Biraz daha pürüzsüz çalışsa ve sesi biraz daha iyi olsa gönül rahatlığıyla alınabilirdi. Aynı paraya ikinci el Benelli TNT 250 de bakabilirsin. Hem kalite olarak çok iyi hem de CBR250R'dan çok daha rahat ve güzel bir motor. Çanta takılabiliyor mu emin değilim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıymetli avmert 5 sene Chine FYM 250 4 sene Honda falcon nx 400 erinize kullandıktan sonra 60 yaşımda 2 senedir RX3İ EVO ya biniyorum. Geçen yaz ben üzerinize afiyet 125 kilo, eşim 85 kilo artı motorun üzerindeki dolu 3 çantanın dışına iple bağlı 2
    valiz, toplamda 280 kilo yükle Bursa'dan İzmir Çeşme'ye 465 km tatile gittim . Bir ay sonra dönüşte de 250 kilom vardı. Haziran
    ve temmuz ayları hava sıcaklığı 30-35 derece. 28 hp Honda Falcon'dan sonra 25 hp RX3İ büyük eksiklik hissettirmedi. Nasib olursa aynı seyahati bu sene de yapmayı arzu ediyorum. ya nasib. RX3İ nin uzun yolu cbr 250 r den daha rahat. SAYGILARIMIZLA.
    Ali amca valla helal olsun, ellerinden öperim. Bu arada aman diyeyim kendine dikkat et, yediğine içtiğine, sürüşüne ekipmanına... Kilo vermeni de şiddetle tavsiye ederim.

Saygılar
    bursalıali bunu beğendi.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    dene motoru kullan , beğenirsen al

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor için 2 bin km de bir bakım var denmişti doğru mudur
    Mondial'lerin hemen hemen hepsinin periyodik bakım aralığı 2.000km . Yalnız bu , bakımlarda mineral yağ kullanılacağı düşünülerek yazılmış bence , normalde tam sentetik yağ kullanıldığında (1 yılı doldurmadan) 4 bin km gider..
    Dr. Fatih bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA-CBR125R-KAWASAKİ NİNJA250R
    kardeşim enduro tecrübem olmadığı halde yazıyprum..
    tabi rahat konforluk istersen öncelikle en başta ama en başta hangi grup kategoride motorsikletçi olacağına karar vermen gerek..
    SS ler tabiki bel ağrıtır fakat üzerindeyken o hissi çoğu motorsikletçi anlamıyor bende dahil yol bittikten sonra anlıyorum ben..
    enduro tabi hem uzun yol motorsikleti hemde rahattır SS genelde aksiyon gerilim veya zevk için kullanılan bir makinadır..

NOT::: UNUTMADAN MARKA ÖNEMLİ BÜTÇENİ BEN DEĞİL SEN DÜŞÜNÜRSÜN FAKAT ÜSTÜNE BASA BASA DİYORUM MARKA ÖNEMLİ..

SEÇİMLERİNDE VE HAYATINDA KAZASIZ BELASIZ BAŞARILAR...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Neyse olur da o değişikliği yaparsan detaylı bir karşılaştırma yapar bizimle paylaşırsan seviniriz.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Etrafımda uzun süredir kullanan bir kac kisi var pismanim diyenini gormedim gercek hayatta tanik olduklarimdan yola cikarak.(mondial)

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli Dr.Fatih evet rx3i nin bakım aralığı 2000 km. Fakat aynı rx3i yi USA'da satan Csc cyclone 2000 mil yaklaşık 3300 km
    bakım aralığı var diyor. Acaba diyorum UMA servislerine iş çıksın diye mi ? Bu soruyu 2 senedir kendime sorarım. Henüz cevabını
    bulamadım. Bir cevabı olan varsa samimiyetle bekliyorum. Yoksa T.C.de satılan yağ ile USA'daki arasında bu kadar büyük fark mı
    var. SAYGILARLA.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ali amca olay şöyle. Yağ için belirli bir ömür vermeleri lazım. O yüzden yuvarlak ve düşük rakamlar tercih ediliyordur. Türkiye'de 2000km, ABD'de 2000mil.

3300km'de bir yağı değiştirsen muhtemelen çok bir sorun olmayacaktır. Zaten yağ tamamen bozulduğu için değil kirlendiği için değiştiriyoruz. Yağın içindeki o mikroskopik parçacıklar zımpara gibi motoru aşındırıyor. Hatta bununla ilgili bir çalışma vardı böyle çok daha etkili hava filtresi takarak motorun ömrünü iki katına çıkarmışlardı.

Bundan dolayı sık sık hava filtresi ve yağ değiştirin deniyor. Hatta mümkünse yağlı hava filtresi kullanmak çok daha iyi.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Bakım aralığını sadece yağ olarak düşünmeyelim ,
    ülkemizdeki asfalt kalitesi pek başarılı değil , sık aralıklarla bakım yapmak faydalı olabilir

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bence pek maceraya girme. olaya motosiklet olarak değil de servis kalitesi, garanti muhabbeti ve ikinci eldeki değer kaybı/satış kolaylığı olarak bak. hondanın servisleri gibi bir servis olmayacak asla mondialde. ha diyorsanki bakımını ben yaparım bu sefer de 10.000'e aldığın cbr250 yi 1 yil sonra 11.000 e satma gibi bir olayın da olmayacak mondialde. kesin olarak değer kaybı yaşayarak satacaksın desem yalan olmaz. rx3 sever arkadaşlar kızacak ama durum böyle. gerçekler acıdır bazen
    Benim servis aynı zamanda yamaha servisi,ne marka olursa olsun hiç bi servis benim motorumu benden çok sevmiyor.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Attan inip eşeğe binmek...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)