Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125-200 CC ARASI MOTOR TAVSİYELERİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba umarım doğru yere konu açıyorumdur.

ilk motorumu alacağım ve 2.el alma taraftarıyım 2sene kullanıp daha sonra cc yükseltmeyi düşünüyorum.
    Bütçe bakımından problem yok sonuçta 2 sene kullanacağım için pek zorlanmayacağımı düşünüyorum 2.5 bin tl maaşım var.yazın kredi çekip bankadan 2 senede öderim diye düşünüyorum.

Benim için en önemli olan şey görünüş ve trafikte manevra kabilyetinin yüksek olması yani aralarda rahat rahat geçmek istiyorum.
    CBR 125 'e baktım herşey güzel ama deposuna bilekler çarpıyormuş yani manevrası kötü.

bajaj pulsar 200 RS'ye Baktım ondada titremenin olduğunu ve gidonun yüksekte olduğu için Racing havası vermediğini söylediler ama manevra kabiliyeti yüksek varmı benim derdime derman olacak tecrübeli motorcular ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    KUBA CİTA GOLD HYOSUNG 250 AL FAZLA SÜRE BİN 30-000-60-000 125 CC ALİCAKSİN 120 120 EEEH YETER BE DİYE VURACAKSIN DUVARA YAŞIN 15-16 DEGİLSE 20 FALANSA 250 İLE BAŞLAYA BİLİRSİN KASK MONT AL BAK KEYFİNE
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ktm Duke 200

yaşım 20 olduğu için 35 KW ' ve üstü motor alamıyorum bu da demek oluyor ki 200 CC'yi geçemiyorum yoksa R25 veya CBR250 düşünmüştüm ama 200CC'lerin en iyisini bulmak zorundayım manevra hız ve görünüş 3 ü bi arada yokmudur.yeni yasada 2 yıl 200 CC motor kullanmam gerekiyor daha yüksek cc motor kullanmak için.

Motosikleti
    ne istersen var
    R25 ALMA SORUNLU CBR250 TEK SİLİNDİR AZ YAKAR AZ KAÇAR ARIZA ÇIKARMAZ HYOSUNG GT250R YAĞ SOGUTUCU V2 SES OLARAKTA EGZOZ LA BERABER KATLİAM YARATIR VE BÜYÜKTÜR MESELA CBR 600 LE AYNİ YERE PARK ET DAHA BÜYÜK SEVERSİN TATMİN EDECEKTİR 180 KM GİDER

Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GodAreS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşım 20 olduğu için 35 KW ' ve üstü motor alamıyorum bu da demek oluyor ki 200 CC'yi geçemiyorum yoksa R25 veya CBR250 düşünmüştüm ama 200CC'lerin en iyisini bulmak zorundayım manevra hız ve görünüş 3 ü bi arada yokmudur.yeni yasada 2 yıl 200 CC motor kullanmam gerekiyor daha yüksek cc motor kullanmak için.
    http://www.yakittuketimi.net/ktm-200-duke/

Motosikleti
    ne istersen var
    KTM Duke 200 - Top Speed 137 Km/h - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=0jSdSeQUdcY

KUBA CİTA GECER DUKE U ALMA SAKİN

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Benim bilegim cbr 125 zamaninda hic carpmadi, alacagin her tek silindir motor cok titreyecek, Yzf 125 e de bakabilirsin.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bumoto calibre al

Motosikleti
    mt 25
    Sanırım ehliyetiniz A2 evet A2 35kw sınırı var ama bu sınırlar r25 hatta rc390 da kullanabilirsin

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hero t-tports 200 lük bakabilirsin.
    ''Ya olduğun gibi görün,
    Ya göründüğün gibi ol''

Alıntı kerem999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM Duke 200 - Top Speed 137 Km/h - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=0jSdSeQUdcY

KUBA CİTA GECER DUKE U ALMA SAKİN
    Kuba cita vs KTM duke?

Allah iyiliğini versin iyi güldürdün.

Arkadaşım 1000 kez sorulmuş, cevaplanmış konudur. İlk kez motosiklet kullanacak kişilere hafif, kelepir motosiklet önerilir. 2. el YBR yada CBR önerilir. 2. 125cc japonlar el 3000 tl civarına bulunuyor. Zaten bu ayar örnekler oldukça ucuz çinli alıp da iyice ucuza kaçarsanız o makine uğraştırır. Biraz çıtayı yükseltmek isterseniz bajaj pulsar 200 önerenler var.
    Şimdilik en iyi alternatifi değil de temiz ve ucuz olanını arayın. Evladiyelik olmayacak. Bu işe gönül verdiyseniz biraz deneyim kazanınca değiştireceksiniz zaten.
    Yeni başlayan biri olarak 120 km hız yaparsanız annenizi, babanızı üzmek istiyorsunuz demektir.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    A2 ehliyette cc sınırlaması yok. Ki zaten CBR 250 yi de R25 i de sürebilirsin A2 ile. İkisi de güç sınırları içerisinde. CBR 500 bile sürebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Yanlış anlaşılmaya müsait yazmışım biraz. CC sınırlaması yok fakat güç sınırlaması var. Yani yeni A2 ile hepsi sürülebilir anlamı çıkabiliyor benim yazdığımdan, onu düzeltmek istedim.
    SweentLy bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Mt 125 ve duke 200 senin dediklerine uyan motorlar. Karizma, yakıt ekonomisi, kıvrak lık ve hız. Duke'ün abs'lisini bile bulabilirsin ayrıca ki bence çok önemli bir kriter motorda.

BekTürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LİFAN KP150 LF150-10B
    2.rl taraftarıysan kesinlikle LİFAN KP150 158cc Su soğutmalı ön arka disk fren ve dijital göstergesi olan az yakan ve çok rahat 120 140km arası çıkabilen milletin bana Çin malı bu sakın alma dediği ve benimde tam 1 yıldır keyifle kullandığım bakımı dışında hiç servis görmeyen yarım marşla tak diye çalışan benzini bitmesi dışında asla yolda bırakmayan KP150 ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM merak edersen bana ulaşabilirsin ayrıca şekliyle göz alıcı formun satılık motorlar kısmında resimleri mevcut
    ASFALT DENİLEN ZIMPARADA , 2 TEKERLE GİDEBİLENLERDENİM...!

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı Killer1691 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım ehliyetiniz A2 evet A2 35kw sınırı var ama bu sınırlar r25 hatta rc390 da kullanabilirsin
    Honda CBR500R dahil 35kw yı geçmez bknz. ''35 kW / 8500 dev/dak'' .

ARKADAŞLAR VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.YALNIZ BEN YANLIŞ ANLAMIŞIM 35 KW' Sadece 200 cc ve altı için zannetmiştim.şuan fikirlerim çok değişti.200 cc sınırımız yoksa CBR 250 yada R25 Alacağım yinede cevaplarınız içinin teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)