Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bayan sürücülerde de çakallık başlamış

Motovento
    REKLAM ALANI
    Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Merhabalar, başlıktan da anlaşılacağı üzere artık trafikte bazı bayan sürücülerin gözü açılmış resmen çakal olmuşlar. Bu sabah bir ara sokakta giderken önümde ne yaptığı belli olmayan bayan bir sürücü vardı. Bir yavaşlıyor bir hızlanıyordu. Yolu da öyle bir kaplamış ki güvenli geçişim yoktu. Bir de aksilik ne olduysa kornamın sesi kısılmış ben bile zor duyuyorum. Neyse selektör yapmama rağmen kendimi fark ettiremedim. Derken sağa yanaştı ve yavaşlamasıyla bende bunu fırsat bilip sollamaya kalkmamla aniden direksiyonu sola önüme kırıp solda ki sokağa girmek istedi. Fren yapıp durdum o da beni fark edip durdu. O da ne, bi de ne göreyim kadın sol sinyali yaktı. Sinir olmuştum ama karşımda ki bayan diye sakinliğimi korumaya çalışıp "aynaya baksaydın iyi olurdu" dedim. "Sinyal verdim görmüyor musun" demez mi. "Sinyal kaza olmaya yakın verilmez, dönmeye başlamdan önce verilir" dedim ama ısrarla önceden sinyal verdiğini ısrar ediyor. Resmen dumur oldum bayan sürücüden öyle bir hareket beklemezdim doğrusu bu trafikte onlar da çakal olmuşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yıllar önceydi, tahminen 15 sene. Babam rahatsızlanmıştı. Boğaz köprsünden dörtlüler açık halde, yardırarak gidiyorum. Boğaz köprüsünden sol şeritte geçerken önümde bir bayan sürücü ve hiç umrunda değilim. Korna sellektör hiç tınmıyor. Babam olmasa arkadan kasıtlı olarak çarpacağım. Çok ama çok sinirlenmiştim. Umarım o bayan kocasının ihanetine uğramıştır.

Okumadım, başlığa istinaden.
    Sizde de hayvanlar aleminden "ayılık" başlamış.
    Sj's bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Daha niceleri var bunlar birşey mi?
    Benim en sevdiğim model araba kullanmayı çok biliyormuş gibi birde telefonla oynayıp bir yere çarpınca da ağlayanlar.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genelleme yapmak sizi de baska genellemelere sokar. Yapmayalim.
    pea, ellaksakir ve Kızıl pars bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    zaten çakallık yapıyorlar, geneli...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Bizim halk insanlarla yüz göz olmaktan çok korkuyor ondan biraz da bu tarz olaylar. Trafikte çözüm odaklı çok az insan var, haliyle korkuyor insanlar(özellikle kadınlar, fiziki unsur var çünkü işin ucunda). Herkes ne kadar haklı çıkarsam o kadar başım az ağrır mantığında. 5 senedir araç kullanırım kendi babamla bile tartışırım bu konuda insanlara trafikte tölerans tanımadığı için.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Abla çakallık yapmış hakkaten.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Bir ay oluyor alibeyköy den eyüp istikametine gidiyorum, yoğun trafik ve önümde nissan micra bayan var, orta konsola vites kolunun yanına telefonu monte etmiş, üç parmak daktilo yazıyor mübarek, neyse kırmızıya yakalandık bu tıkır tıkır yazarken yeşil yandı ama bu hala whatsapp da yazışıyor gözü yolda deyil, derken arkamdaki araçlar kornaya bastı bu fişek gibi kalkış yaptı.

Bir sonraki ışıklarda kırmızıya kaldık ve yine bayanın arkasındayım, az ileride trafik aracı ve iki polis var, araç dışında konuşuyorlar, derken karşı yoldan bir motorlu geçiyordu ve bana kafa sallayarak selam verdi, bende kısa korna ile selamını aldım birde baktım ki micra tam gaz yola fırladı, bir anda kıyamet koptu derken polis bayanı çevirdi, camdan birşey konuşuyorken yeşil yandı tam gaza bastım polis bana işaretle kenara çek dedi çektim,

Buyurun memur bey,

Bayan kırmızı ışık da geçmesi için, taciz edildiğini söylüyor doğrumu.?

Hayır memur bey asla öyle bir şey yapmam, kırmızı ışık ihlal edecek kadar acelem olsa bile, bu motosiklet aradan rahatlıkla geçerdim.

Bayan lafa giriyor, yalan konuşma terbiyesiz, dat dat kornaya basmadın mı sen.?

Memur bey ben bayan için kornaya basmadım, motosikletli arkadaş selam verdi bende korna ile selamını aldım, bayan telefonla oynuyor gözü yolda ya da ışıklarda değil ki, bir önceki ışıklarda ben hariç herkes kornaya bastı anca hareket etti, telefona değilde ışıklara baksaydı kırmızı da geçmezdi, beni çevireli 3 dakika oluyor telefonuna bakın eğer 3 dakika önce mesaj atmamış sa taciz suçlamasını kabul ederim, buyurun isteyin telefonunu dedim.

Bayan da ki tepki, sana ne sana mı soracağım mesajlaşırken dedi çantayı kafama patlattı , ve karakolluk olduk, kara kolda bayanın eşi geldi özür diledi ve suçlarını kabul ettiler, bayan kımızı ışık ihlali ve cep telefonu cezası kesildi, benimse bayanın ceza yememek için yaptığı çirkeflik den dolayı 2 saatim boşa gitti.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    "Bayanlarda çakallığa başlamış" cümlesi aslında "Kadın" sürücüler tarafından gurur duyulacak birşey bence.
    Bu zamana kadar çakallık yapmadan durabildilerse piyasada mükemmel yetenek.

Valla cinsiyetçi değilim, ve bir erkeğe ne tepki vereceksem aynısını kadın sürücüyede veririm.
    Hatalıysa eğer !

Bir yaz ayı hava yanıyor resmen, kafam kaskın içinde pişmiş bildiğin, kadın yolu tıkamış sağ elinde telefonu kulağa dayamış ve araba otomatik değil.
    Durumu hayal edin.
    En son indirdim ayakligi stop ettim şoför camına tıklamak maksadıyla 2 defa yan yumruk vurdum "Seni mi bekliycez lan telefonla konuşacaksan defol git kenara cek" dedim.
    Bayağı korktu yazık telefonu yan koltuğa atıp çırpına çırpına vitese sarıldı.
    Erkek olsa muhtemelen yerdik birbirimizi ama aynısını derdim bir kelimesi değişmez.

Ama genelleme yapmak doğru olmaz, Bayan şoför cakalliga başlamış demek yerine ortalık çakal dolmuş desen daha adil olurdu hocam.
    ellaksakir bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bir kurye olarak İstanbul trafiğinde açıkcası çok cektiğim kişilerdir.
    Gözlemlerim sonucu, bayanlar seyir halinde çok kilitleniyorlar. İki eli direksiyon da sıkı sıkı sarmış, ne sağa ne sola ne aynaya kilit vaziyette gidiyor. İyi bir araba, motosiklet sürücüsü önce kendi aracını sonra önündeki aracı sonrada arkasındaki aracı sürendir.

Haftanın 6 günü çalışıyorum, ortalama 5 ayna açıyorum seyir halinde. Bir insan hiçmi bakmaz soruyorum kendime. Allaha emanetiz. Aynaları açmaya çalışırken araçlara yanaşıp el, kol hareketi korna ne varsa yapıyorum o kadar kilitlerki döndüklerinde başlıyorlar hakarete, sonra aynayı gösterip açtığımda bi gülücükler, bi hareketler bi özürler, aaa kapalıymışlar!!! Bu ayna kapalı olayıda hep bayanlara denk geliyorum nedense..

Genelleme yapmak yanlış olur.

Bi alt komşum var bayan kuran çarpsın Ken block gibi araba sürüyor.

Aramızda eşi araç kullananlar mutlaka vardır. Empati yaparak yorum yapıp kırıcı olmazsak iyi olur..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Bayanlarda çakallığa başlamış" cümlesi aslında "Kadın" sürücüler tarafından gurur duyulacak birşey bence.
    Bu zamana kadar çakallık yapmadan durabildilerse piyasada mükemmel yetenek.

Valla cinsiyetçi değilim, ve bir erkeğe ne tepki vereceksem aynısını kadın sürücüyede veririm.
    Hatalıysa eğer !

Bir yaz ayı hava yanıyor resmen, kafam kaskın içinde pişmiş bildiğin, kadın yolu tıkamış sağ elinde telefonu kulağa dayamış ve araba otomatik değil.
    Durumu hayal edin.
    En son indirdim ayakligi stop ettim şoför camına tıklamak maksadıyla 2 defa yan yumruk vurdum "Seni mi bekliycez lan telefonla konuşacaksan defol git kenara cek" dedim.
    Bayağı korktu yazık telefonu yan koltuğa atıp çırpına çırpına vitese sarıldı.
    Erkek olsa muhtemelen yerdik birbirimizi ama aynısını derdim bir kelimesi değişmez.

Ama genelleme yapmak doğru olmaz, Bayan şoför cakalliga başlamış demek yerine ortalık çakal dolmuş desen daha adil olurdu hocam.
    Nasıl crosscusun sen!!!!! Üstünden geçeceksin.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Erhan Tosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ay oluyor alibeyköy den eyüp istikametine gidiyorum, yoğun trafik ve önümde nissan micra bayan var, orta konsola vites kolunun yanına telefonu monte etmiş, üç parmak daktilo yazıyor mübarek, neyse kırmızıya yakalandık bu tıkır tıkır yazarken yeşil yandı ama bu hala whatsapp da yazışıyor gözü yolda deyil, derken arkamdaki araçlar kornaya bastı bu fişek gibi kalkış yaptı.

Bir sonraki ışıklarda kırmızıya kaldık ve yine bayanın arkasındayım, az ileride trafik aracı ve iki polis var, araç dışında konuşuyorlar, derken karşı yoldan bir motorlu geçiyordu ve bana kafa sallayarak selam verdi, bende kısa korna ile selamını aldım birde baktım ki micra tam gaz yola fırladı, bir anda kıyamet koptu derken polis bayanı çevirdi, camdan birşey konuşuyorken yeşil yandı tam gaza bastım polis bana işaretle kenara çek dedi çektim,

Buyurun memur bey,

Hayır memur bey asla öyle bir şey yapmam, kırmızı ışık ihlal edecek kadar acelem olsa bile, bu motosiklet aradan rahatlıkla geçerdim.

Memur bey ben bayan için kornaya basmadım, motosikletli arkadaş selam verdi bende korna ile selamını aldım, bayan telefonla oynuyor gözü yolda ya da ışıklarda değil ki, bir önceki ışıklarda ben hariç herkes kornaya bastı anca hareket etti, telefona değilde ışıklara baksaydı kırmızı da geçmezdi, beni çevireli 3 dakika oluyor telefonuna bakın eğer 3 dakika önce mesaj atmamış sa taciz suçlamasını kabul ederim, buyurun isteyin telefonunu dedim.

Bayan da ki tepki, sana ne sana mı soracağım mesajlaşırken dedi çantayı kafama patlattı , ve karakolluk olduk, kara kolda bayanın eşi geldi özür diledi ve suçlarını kabul ettiler, bayan kımızı ışık ihlali ve cep telefonu cezası kesildi, benimse bayanın ceza yememek için yaptığı çirkeflik den dolayı 2 saatim boşa gitti.
    Hocam belki 2 saat boşa gitti ama iyi bi ders vermiş oldun.Bu kadın bunu arkadaşlarına akrabalarına da anlatacak belkide onlar da birilerine anlatacak ve böyle bi hata yapmaya daha çekinir olacaklar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:01 ----------

Cinsiyetçilik yapmışsın,kabalık olmuş diyenlere hiç aldırma.Bence gayet guzel bi baslik olmus.Ben kadınlar erkekler diye ayırmadan herhangi bi konuda değerlendirme yaparken sadece insan olarak değerlendiririm .Bana göre bile herhangi bi sorun teşkil etmiyor bu başlık,erkek sürücüler çakallığa başlamış desen kimse gıkını çıkarmazdı nedense umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Lengeli Fötr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, başlıktan da anlaşılacağı üzere artık trafikte bazı bayan sürücülerin gözü açılmış resmen çakal olmuşlar. Bu sabah bir ara sokakta giderken önümde ne yaptığı belli olmayan bayan bir sürücü vardı. Bir yavaşlıyor bir hızlanıyordu. Yolu da öyle bir kaplamış ki güvenli geçişim yoktu. Bir de aksilik ne olduysa kornamın sesi kısılmış ben bile zor duyuyorum. Neyse selektör yapmama rağmen kendimi fark ettiremedim. Derken sağa yanaştı ve yavaşlamasıyla bende bunu fırsat bilip sollamaya kalkmamla aniden direksiyonu sola önüme kırıp solda ki sokağa girmek istedi. Fren yapıp durdum o da beni fark edip durdu. O da ne, bi de ne göreyim kadın sol sinyali yaktı. Sinir olmuştum ama karşımda ki bayan diye sakinliğimi korumaya çalışıp "aynaya baksaydın iyi olurdu" dedim. "Sinyal verdim görmüyor musun" demez mi. "Sinyal kaza olmaya yakın verilmez, dönmeye başlamdan önce verilir" dedim ama ısrarla önceden sinyal verdiğini ısrar ediyor. Resmen dumur oldum bayan sürücüden öyle bir hareket beklemezdim doğrusu bu trafikte onlar da çakal olmuşlar.
    sanki "bayanların sürüş esnasında dünya ile bağlantıyı kestiklerini" söylemiştim diye hatırlıyorum.

zevk için günde 2 bayan sürücüsüne eşlik edin 5 dakika ve beni anlayacaksınız.

bence onlara araç verilmesi daha zorlaştırılmalı halkın güvenliği için.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    @Alonedark93

Abi araba nissan qasqhai, o benim üstümden geçer diye korktum :D
    Alonedark93 bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Alonedark93

Abi araba nissan qasqhai, o benim üstümden geçer diye korktum :D
    Beni bağlamaz croscu cocuk atlıycan üstünden. Sana ceza bir hafta bu hateketi çalış!!!!

https://youtu.be/Sv5nvFdXJ6s
    MrMud ve özgürgenc bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okumadım, başlığa istinaden.
    Sizde de hayvanlar aleminden "ayılık" başlamış.
    Ne alaka??
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni bağlamaz croscu cocuk atlıycan üstünden. Sana ceza bir hafta bu hateketi çalış!!!!

https://youtu.be/Sv5nvFdXJ6s
    Ya buda biseymi, ben bunu ışıklarda soğuktan donunca ısınmak için yapıyorum
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Alıntı Erhan Tosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Buyurun memur bey,

Vay arkadaş,geçmiş olsun da, bu konulardan bence dizi yapılmalı hayat ağacı kadar uzun konu çıkar

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Arabalar dönüş yaparken, misal sola dönecek diyelim. Önce sağa yanaşır gibi hamle yapıp sonra sola dönüyorlar. 2 dakika beklesen böyle olmazdı. Her bulduğunuz açıklığa dalmayın sizde.
    manofsteel ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Olay kadın erkek olayı değil. Olay toplumun çakallaşması. Öte yandan dar dönüşler öncesinde ters tarafa yanaşmak normal ama bu, kişinin önceden sinyal verme zaruretini kaldırmaz.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)