Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar 200ns aynalar ve gidon

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Bugun 80-90 km hizla giderken sol ayna birden ters dondu duzeltmeye calistim biraz duzelmedi neyse dedim ayna kapali gittim
    Sonra gidicegim yere gidip isimi hallettikten sonra geri gelip tekrar aynayla ugrastim baktim yalama olmus galiba bunun bir tamir yolu varmidir ?
    Birde gidonun sol tarafi ufaktan oynuyor gibi gidonu sıkı tutup orayi oynatinca kendi kendine yukari asagi hafiften sallaniyor boyle bir sorunu yasayan var mi benden baska acaba ?
    endurocu adayı :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı yqeren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun 80-90 km hizla giderken sol ayna birden ters dondu duzeltmeye calistim biraz duzelmedi neyse dedim ayna kapali gittim
    Sonra gidicegim yere gidip isimi hallettikten sonra geri gelip tekrar aynayla ugrastim baktim yalama olmus galiba bunun bir tamir yolu varmidir ?
    Birde gidonun sol tarafi ufaktan oynuyor gibi gidonu sıkı tutup orayi oynatinca kendi kendine yukari asagi hafiften sallaniyor boyle bir sorunu yasayan var mi benden baska acaba ?
    Aynayı bilemiyorum ama gidondaki oynama sorun değil. Hepsinde var. Titreşimin gidon yoluyla ele ulaşmasını azaltmak için arada elastik bir parça var bundan dolayı oynuyor için rahat olsun

Bir dahaki sefere en azından bir fotoğraf atın.
    Aynanın bağlantı yerinde yeterli boşluk varsa arkasına bir tane daha somun takın.

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir dahaki sefere en azından bir fotoğraf atın.
    Aynanın bağlantı yerinde yeterli boşluk varsa arkasına bir tane daha somun takın.
    hocam aynayi dondurerek ayarliyoruz zaten vidalar gibi ama ayna normalde durmasi gereken yerde tabit durmuyor ileri geri gidiyor normal konumundan cok daha ileride sabitleniyor arkayi hic gostermiyor suan durdugu yerde ve durduk yere olan bi durum bu

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    aynayı gerekli ayara getirin ve somunu sıkın sabit kalacaktır tabi eğer dişleri yedirmedi iseniz, kolda hafif esneme olabilir çünki çift oring var kolun içerisinde, eğer boşluk var diyorsanız iç kısımda plastik bir kapak göreceksiniz o kapağı ince düz tornavida ile çıkartın ve içerde alyenli vidayı göreceksiniz vidayı kontrol edin.

Alıntı yqeren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam aynayi dondurerek ayarliyoruz zaten vidalar gibi ama ayna normalde durmasi gereken yerde tabit durmuyor ileri geri gidiyor normal konumundan cok daha ileride sabitleniyor arkayi hic gostermiyor suan durdugu yerde ve durduk yere olan bi durum bu
    Sabitleniyorsa yalama olmamıştır.
    Bu pulsarın aynaları nasıl bilmiyorum. Tamamen varsayımlarla cevap verirsem anladığım kadarıyla somun yerine gidona gömülü yivlerin içine sabitleniyor. Tam sıkıldığı zaman orjinal konumundan farklı duruyor.
    Aklıma gelen ilk çözüm bir pul almak. Bunu taktıktan sonra aynayı sıkmak. Tam istediğiniz pozisyona gelene kadar 2-3 tane ekleyebilirsiniz. Yada aynayı çıkarıp uyacak bir somun takın. Sonuna kadar çevirin ama sıkmayın. Sonra yerine monte edin.
    Anlatmak yapmaktan daha zor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hiç uraşmayın zaten arkayı göstermiyor uyumlu bir ayna set alın derim.benmde brandadayken kedi çıktı ve ucundan yamulduğu için koptu.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    gidonun alyanları gevsemıstır sıktır düzelir aynalar bom boook bom boook

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Denenmiş çözüm discovery ya da tvs apache aynasıdır.

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    aynanın bağlantı yerindeki lastik körüğü çıkarın vidalar var. onları sıkın

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynayı bilemiyorum ama gidondaki oynama sorun değil. Hepsinde var. Titreşimin gidon yoluyla ele ulaşmasını azaltmak için arada elastik bir parça var bundan dolayı oynuyor için rahat olsun
    hocam gidonun sol kısmı sag kısmına gore fazla esniyor bir tarafı diğerine göre daha gevsek yapmamıslardır herhalde bilerek ?
    endurocu adayı :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)