Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Açma kapama egsoz yapılabilirmi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Motoran Torro
    arkadaşlar dediğim gibi motoran torro motorum war dişli takımını değiştirdim şimdi motora elektronık acma apama yapmak istiyorum acaba nasıl yapabilirim şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    şahinde olan manifortlu egsoz gibi heee mi??

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bu egzos merakı nedir anlamıyorum. Gürültü yapıp etraftan küfür yemek hoşunuza mı gidiyor. Orjinal egzosların ne kötülüğü var. Sessiz sakin sürün işte. ille gürültü yapacaksınız.

Az önce dışarıda caddeden böyle gürültülü egzosu olan bir motor geçti. 5. katta olan işyerinde bile duyuldu. Sinirlendim yine.
    Umarım bilerek gürültü yapan egzosları takanlar belasını bulur.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devamli acik egzozla gezmekle servolu egzoz valfi ile egzozda modifikasyon yapmak arasinda fark var gencler.

Biri trafik kanununda kabahattir, oburu dolandiricilik kapsaminda degerlendirilir.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    elektronik bir mekanizma sayesinde egzoz un açılıp kapanması mı soru?

bu arada tdk ya göre doğru yazılışı egzoz arkadaşım

http://tdk.gov.tr/index.php?option=c...is&kelimez=120

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Varex desenize şuna
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Motoran Torro
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu egzos merakı nedir anlamıyorum. Gürültü yapıp etraftan küfür yemek hoşunuza mı gidiyor. Orjinal egzosların ne kötülüğü var. Sessiz sakin sürün işte. ille gürültü yapacaksınız.

Az önce dışarıda caddeden böyle gürültülü egzosu olan bir motor geçti. 5. katta olan işyerinde bile duyuldu. Sinirlendim yine.
    onun için değil ses için değil ustam egsoz rahat olursa motordan cıkan hava miktarı artar motor rahat gider uzun yolda(uzundan kastım usakdan sivaslı ilcesine ) giderken daha rahat seri ve hızlı gitmesi için yapıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektronik bir mekanizma sayesinde egzoz un açılıp kapanması mı soru?

bu arada tdk ya göre doğru yazılışı egzoz arkadaşım

http://tdk.gov.tr/index.php?option=c...is&kelimez=120
    aynen soru bu

Motosikleti
    150-100-49cc
    Piyasada satılan cup egzozlari var. Susturucusu var üstünde. Onu sokupte kullanırsanız ses daha farklı olur(fazla ve tok)

Motosikleti
    Motoran Torro
    Alıntı unoturbo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada satılan cup egzozlari var. Susturucusu var üstünde. Onu sokupte kullanırsanız ses daha farklı olur(fazla ve tok)
    bana ses lazım değli ustam maksat motor rahatlasın o yuzden susturucuya gelmeden direk boş bogaz vereceğim

Motosikleti
    Alıntı punishery adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onun için değil ses için değil ustam egsoz rahat olursa motordan cıkan hava miktarı artar motor rahat gider uzun yolda(uzundan kastım usakdan sivaslı ilcesine ) giderken daha rahat seri ve hızlı gitmesi için yapıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

aynen soru bu
    dostum aklıma gelen 1 şey var bu konuda. egzozun ortasından bir v bağlantı yaptıracaksın.

bu v bağlantının içine elektronik olarak hareket edebilen bir yuvarlak vana monte edeceksin

malzeme de bu

https://turkish.alibaba.com/promotion/promotion_electronic-butterfly-valve-promotion-list.html

sonra atıyorum elcikten bastın mı kelebek vana açık konumdayken, açık olan egzoz boşluğunu kapatacak ve standart egzoz yolundan çıkış yapacak.

kelebek vana kapalı konumdayken bu sefer standart egzoz yolunu kapatıp, yeni açtığın boşluktan direk çıkış yapacak bu da direk borudan gelen egzoz sesi olacak.

aklıma gelen en pratik çözüm bu

he pratik derken ustaya götürsen anlatsan büyük ihtimalle uğraşmaz bununla ama kafaya koyup, malzemende var ise bence yapılmayacak şey değil.

bu arada, egzozu açık ve öküz gibi bağırtan kekolardan hiç hoşlanmam. çocuk uyuyo olm evde çocuk. hastası var yaşlısı var çocuğu var.

az duyarlı olun.

Motosikleti
    Motoran Torro
    dostum aklıma gelen 1 şey var bu konuda. egzozun ortasından bir v bağlantı yaptıracaksın.

bu v bağlantının içine elektronik olarak hareket edebilen bir yuvarlak vana monte edeceksin

malzeme de bu

https://turkish.alibaba.com/promotion/promotion_electronic-butterfly-valve-promotion-list.html

sonra atıyorum elcikten bastın mı kelebek vana açık konumdayken, açık olan egzoz boşluğunu kapatacak ve standart egzoz yolundan çıkış yapacak.

kelebek vana kapalı konumdayken bu sefer standart egzoz yolunu kapatıp, yeni açtığın boşluktan direk çıkış yapacak bu da direk borudan gelen egzoz sesi olacak.

aklıma gelen en pratik çözüm bu

he pratik derken ustaya götürsen anlatsan büyük ihtimalle uğraşmaz bununla ama kafaya koyup, malzemende var ise bence yapılmayacak şey değil.

bu arada, egzozu açık ve öküz gibi bağırtan kekolardan hiç hoşlanmam. çocuk uyuyo olm evde çocuk. hastası var yaşlısı var çocuğu var.

az duyarlı olun.
    bizim usak sivaslı yolunda sanayiyi gectikden sonra hiç ew yok ama :D

Motosikleti
    ev yok diyosan yabıştır hemşerim. ev varsa sakin.

motor 1 silindir ve 1 egzoz ise, yada birden fazla silindir ama tek egzoza bağlanıyor ise, bağlantı yerinden hemen sonra bu vana işini yapabilirsin. hatta bence manuel bişey bile olabilir elektronik kelebek oluşacak ısıdan dolayı çabuk zarar görebilir.

kolay gelsin.

Motosikleti
    Motoran Torro
    ev yok diyosan yabıştır hemşerim. ev varsa sakin.

motor 1 silindir ve 1 egzoz ise, yada birden fazla silindir ama tek egzoza bağlanıyor ise, bağlantı yerinden hemen sonra bu vana işini yapabilirsin. hatta bence manuel bişey bile olabilir elektronik kelebek oluşacak ısıdan dolayı çabuk zarar görebilir.

kolay gelsin.
    sağolasın ustam

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı punishery adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana ses lazım değli ustam maksat motor rahatlasın o yuzden susturucuya gelmeden direk boş bogaz vereceğim
    Kimsenin olmadığı yerlerde açacaksan, kimse rahatsız olmayacaksa bir şey demem.
    Şehiriçinde gürültü yapanlara ve bunu matah bir şeymiş gibi savunanlara benim lafım.

Ama açık egzozla motorun rahatlamasından kazanacağın fazladan güç ne kadar farkedecek ki? riske girmeye, uğraşmaya, masraf etmeye değer mi? Yarışçı değilsin, en fazla 3-5 dakika farkeder varacapın yere varmanda.

vdeger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Intruder C800
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi resmen beddua etmişsin. Bende insanlar rahatsız olmasın diye gül gibi cobra egzozlarımı söktürdüm ama seninki bir başka tepkiymiş. Egzoz takan arkadaşlar "belasını bulsa" mutlu olacak mısın?

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Valla bazı egzozlar var, tok gürül gürül ses geliyor rahatsız etmiyor, hatta benim hoşuma gidiyo, devil egzozlu r6 gibi mesela.

Ama bu gelmisini geçmişini mumyaladigim 14 yaşındaki çocukların scooterlara yaptıkları o feryat sesi....

Cidden öyle bir sövüyorumki , küfür etmiyorum yanlız sövüyorum, soy ağacında kim varsa, son baharda o soy ağacında, bir tane bile yaprak dökmeden ....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    kardeş altındaki cup neyin rahatını bekliyosun ki.boş boğaz vereceğim diyorsun zaten öyle satılıyor ve aşırı ses yapıyorlar.hem yakıtı hem cebini üzer.o ustada sallamış.

Motosikleti
    Motoran Torro
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş altındaki cup neyin rahatını bekliyosun ki.boş boğaz vereceğim diyorsun zaten öyle satılıyor ve aşırı ses yapıyorlar.hem yakıtı hem cebini üzer.o ustada sallamış.
    ustam cebimi yaksın zaten 3 kurus para alıyoruz onuda mezara götürecek değilz ki zaten bizim amacımız hızlı giden bişeye binmek değil. yapılan hızdan daha fazla hız wermek

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam gecenlerde egsoz koptu 90 zor diyen motor 110 ları gördü 20 km fark etti su an dişli takımını değiştirdim 120 rahat grüüyor egsozu da acarsam 130/140 bana yeter
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    150-100-49cc
    Boş egzoz alt devirleri öldürür yakıtı arttırır vs vs

Dediğim Gibi şuan alüminyum olan jantlar varsa tel jant alın

Daha hafifler çünkü motor daha rahatlar ve iyi gidebilir

Açık hava filtresi takın daha iyi nefes almak gibi düşünün

Shark vb markaları olan egzozlardan alın

Arka çanta demirini sökün mesela hafifler daha rahat yol alır.

Size bunları öneririm. Boş egzoz affedersiniz istemesenizde apaçi görüntüsü ve sesi verecektir. Hem itibarınıza hem çevreye yazık

Dediklerimi yapmanız yetecektir

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten muhendısler bu motor uzun yolda sıser ama bız yıne de pıyasaya surelım demısler. Araba-motosıklet farketmıyor, o kulak kemıren, kafa .... her turlu sesı duydugumda muzık sesı dahıl acayıp sovuyorum.
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)