Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Teker yaparken düştüm

Motovento
    REKLAM ALANI
    kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Uzun bi süredir tekerle uğraşıyordum bi kaç gün önce kafama esti Bakırköy adliyesinin arkasındaki otoparka gidip teker çalışayım dedim neyse başladım 1-2-3 derken yavaş yavaş ısınmaya başladım daha sonra devam ederken bir anda dengemi kaybettim ve (sağa doğru) yere baya sert bi şekilde düştüm düşer düşmez kafamı yere sağlam vurdum kask olmasaydı patlardım herhalde dizlerimi ve omuzumu da baya sert vurdum ondan sonra sürüklenmeye başladım ekipmanın değerini bir kez daha iyi anladım onun haricinde en çok sıkıntı çıkaran şey bacağımın motorun altında kalıp sürüklenmesi oldu kasık bölümünün sağındaki kemiği baya sert vurmuş olmalıyım ki 2 gündür ayağa dahi kalkamayıp yürüyemiyordum acısından şimdi yavaş yavaş geçmeye başladı onun haricinde sağ kısımlarının ıslak odunla dayak yemiş gibi acıması ve vücudumun sağ bölgesi felç gibi olması dışında pek birşey olmadı anlıyacağınız iyi yırttık

Motorda 1000 TL den fazla masraf çıktı ne yazıkki...
    ekipmanlarım pantolon ve bot hariç tam olduğu icin yine pek birşey olmadı ama siz siz olun ekipmansız böyle seyler denemeyin hele trafiğe açık alanlarda asla birde cebinize güvenmiyorda altınızda parçası pahalı olan motor varsa böyle abudik gubidik işlerden uzak durun derim
    yürekçe ve Pisman bunu beğendiler.
    Varlığım TÜRK varlığına armağan olsun.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Geçmiş olsun. Çok ucuz atlatamamışsın gibi görünüyor ama Allah beterinden korusun.
    Trafiğe açık alanda yapmaktan kesinlikle kaçınmak lazım.

http://www.hurriyet.com.tr/motosikle...kadin-40351040

http://www.sabah.com.tr/yasam/2013/10/14/tek-teker-gosterisi-sonu-oluyordu

Bir de video var https://antidiary.com/video/watch/vid47J04rq946-awW0

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun,
    Bu teker yapmanın mantığını anlamış değilim,
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ekipmanın değerini bir defa daha anlamışsın, güzel tecrübe olmuş. İnşallah aklın değerini de anlamışsındır yazacaktım ki, şükür nispeten emniyetli biryerde yapmışsın çalışmanı. Bu sana bir ders olsun, trafiğin olduğu yerde yapma tekeri. Bakırköy pazar yerinde işi öğrenip, sonra trafikte de yapmaya çalışmazsın inşallah.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam burada yanlış birşey yok eleştirilecek birşeyde yok.Bunu yapmak öğrenmek kötü birşey de değil.Ayrıca ekipmanın önemini vurgulamışsınız.Kapalı alanda denemeler yapmış ve bunu tavsiye etmişsiniz.Millet neyi eleştiriyor anlamadım ben.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili kardeşlerim,

Bu tür hareketleri öğrenmenin bedeli , antremanlar esnasında bolca düşmektir. Bu nedenle bu işi profesyonelce yapan/öğreten kişilerin motorlarında cege (kafes) tipi koruma demirleri olur ve düşmelere karşı motoru korur. Aynı şekilde bu çalışmaları yapan kişilerin standart korumalardan ziyade body armor tarzı korumalar ile kendileri korumaları gereklidir.

Kapalı alanda kaldığı sürece bu tür çalışmalar ve hareketler eğlendiricidir. Trafiğe açık alanda yaptığınızda ise apaçilikten başka birşey değldir maalesef.

Bu nedenle kapalı alanda bu tür çalışmalar yapan arkadaşlarımızı eleştirmek yerine takdir ve teşvik edelim. Trafikte yapanları ise eleştirmekten vazgeçmeyelim.

Sevgilerimle
    pea, Uğur Gündüz, Salurbey ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Geçmiş olsun.
    ekipmanlarım pantolon ve bot hariç tam olduğu icin
    aslına bakarsan epey bir eksikmiş.

Bot düşme ve sürüklenmede çok önemlidir.

Erdost'u buraya alalım.
    pea bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Evet geldim

Benim olayım sadece yere düşmeydi, bot harici ekipman vardı ama bot yoktu!

Düşük bir süratle yere düştüm ve ayağım motorun altında kaldı, sürüş hızım 10 km olmasına rağmen 1 ay yattım 2 ay acısıni çektim, yaklaşık 3 ay olacak daha yeni yeni düzgün yürümeye başladım.

Hemen gidip motosiklet çizmesi aldım ancak iş işten geçmişti.

Sürekli anlatıyoruz, motor ciddi bir iştir, buna tam ekipman binilmelidir, ne sadece kask ne sadece mont, hepsi üzerimizde olmalıdır.

Bana birşey olmaz demeyin, oluyor, herşey bir anda oluyor, ne olduğunu idrak edemeden kendinizi ya yerde ya havada buluyorsunuz.Onun için
    *Kask
    *Mont
    *Eldiven
    *Motosiklet Pantolonu
    *Motosiklet Çizmesi
    *Komple sirtlik
    Kullanmamız gerekiyor.Kullanmazsak maddi manevi daha büyük zararla ödüyoruz örnek olarak ben..

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/173362-13-000-km-sonunda-ilk-kazami-yaptim-buyrun.html

Şunu da bırakayım incelersiniz
    Kızıl pars bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    potasyum bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    hocam öğrenmeye çalışıosun tamam güzel ama motora neden koruma demirleri taktırmadın.
    koruma demirini taktırıp 300-500 neyse bi kere masraf yaparsan daha sonra motoru 100 kere de düşürsen hiç masraf çıkmaz.

Kapalı alanda tek teker pratiği yaptıktan sonra bunu trafikte de yapmayan 1 tane bile insan var mıdır acaba?
    Kızıl pars, espresso ve efendy06 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Konunun içinde'botum yoktu' kelimesini her duyduğumda paylaşmak boynumun borcu. Kendileri benim ayak oluyor.
    [IMG][/IMG] soğukta çok sızlıyor.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendileri benim ayak oluyor.
    Geçmiş olsun kardeş.
    Yürürken sorun oluyor mu?
    Tam bilekten kırılmış gibi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeş.
    Yürürken sorun oluyor mu?
    Tam bilekten kırılmış gibi.
    Evet bilekten.
    Oluyor hala iyileşme aşamasındayım. Aksama var. Ama düzelir.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapalı alanda tek teker pratiği yaptıktan sonra bunu trafikte de yapmayan 1 tane bile insan var mıdır acaba?
    Beni hiç teker yaparken gördün mü
    Kızıl pars bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni hiç teker yaparken gördün mü
    Hımmmm... Bilemedim şimdi... Görmüş olmam mı, görmemiş olmam mı daha uygun olur, karar veremedim.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    dedik ya YAPMAA diye..

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Çok ucuz atlatamamışsın gibi görünüyor ama Allah beterinden korusun.
    Trafiğe açık alanda yapmaktan kesinlikle kaçınmak lazım.

http://www.hurriyet.com.tr/motosikle...kadin-40351040

http://www.sabah.com.tr/yasam/2013/10/14/tek-teker-gosterisi-sonu-oluyordu

Bir de video var https://antidiary.com/video/watch/vid47J04rq946-awW0
    Teşekkürler hocam eski kazalarıma göre ucuz kurtardım
    Bende ileride böyle bir gazetede manşet olmamak niyetiyle kapalı alanda calısıyorum.

Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,
    Bu teker yapmanın mantığını anlamış değilim,
    Motor kullanmayanlarda neden bizim canımız pahasına araba varken kullandığımızı anlamıyorlar zaten.

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmanın değerini bir defa daha anlamışsın, güzel tecrübe olmuş. İnşallah aklın değerini de anlamışsındır yazacaktım ki, şükür nispeten emniyetli biryerde yapmışsın çalışmanı. Bu sana bir ders olsun, trafiğin olduğu yerde yapma tekeri. Bakırköy pazar yerinde işi öğrenip, sonra trafikte de yapmaya çalışmazsın inşallah.
    Aklın değerini yere düşünce yine anladım ama kanımız biraz deli akıyor herhalde bazen söz geçiremiyoruz.

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam burada yanlış birşey yok eleştirilecek birşeyde yok.Bunu yapmak öğrenmek kötü birşey de değil.Ayrıca ekipmanın önemini vurgulamışsınız.Kapalı alanda denemeler yapmış ve bunu tavsiye etmişsiniz.Millet neyi eleştiriyor anlamadım ben.
    Bende anlayamadım..

Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşlerim,

Bu tür hareketleri öğrenmenin bedeli , antremanlar esnasında bolca düşmektir. Bu nedenle bu işi profesyonelce yapan/öğreten kişilerin motorlarında cege (kafes) tipi koruma demirleri olur ve düşmelere karşı motoru korur. Aynı şekilde bu çalışmaları yapan kişilerin standart korumalardan ziyade body armor tarzı korumalar ile kendileri korumaları gereklidir.

Kapalı alanda kaldığı sürece bu tür çalışmalar ve hareketler eğlendiricidir. Trafiğe açık alanda yaptığınızda ise apaçilikten başka birşey değldir maalesef.

Bu nedenle kapalı alanda bu tür çalışmalar yapan arkadaşlarımızı eleştirmek yerine takdir ve teşvik edelim. Trafikte yapanları ise eleştirmekten vazgeçmeyelim.

Sevgilerimle
    Değerli yorumunuz için teşekkürler hocam. Dediklerinize sonuna kadar katılıyorum arada bir kata kulliye gidiyoruz ne yazıkki.

Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Teşekkürler hocam

Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet geldim

Benim olayım sadece yere düşmeydi, bot harici ekipman vardı ama bot yoktu!

Düşük bir süratle yere düştüm ve ayağım motorun altında kaldı, sürüş hızım 10 km olmasına rağmen 1 ay yattım 2 ay acısıni çektim, yaklaşık 3 ay olacak daha yeni yeni düzgün yürümeye başladım.

Hemen gidip motosiklet çizmesi aldım ancak iş işten geçmişti.

Sürekli anlatıyoruz, motor ciddi bir iştir, buna tam ekipman binilmelidir, ne sadece kask ne sadece mont, hepsi üzerimizde olmalıdır.

Bana birşey olmaz demeyin, oluyor, herşey bir anda oluyor, ne olduğunu idrak edemeden kendinizi ya yerde ya havada buluyorsunuz.Onun için
    *Kask
    *Mont
    *Eldiven
    *Motosiklet Pantolonu
    *Motosiklet Çizmesi
    *Komple sirtlik
    Kullanmamız gerekiyor.Kullanmazsak maddi manevi daha büyük zararla ödüyoruz örnek olarak ben..

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/173362-13-000-km-sonunda-ilk-kazami-yaptim-buyrun.html

Şunu da bırakayım incelersiniz
    Genellikle öyle oluyor hocam zaten konunuzu daha önce okumuştum tekrar geçmiş olsun biz ucuz yırttık yine eksik olan 2 ekipmanı tamamlamaya calısıyorum fakat su aralar maddi durum sıkıntı olduğundan beklemedeyim. Umarım diğer arkadaşlarda sizin gibi ekipmanın değerini geç anlamaması dileğiyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah keşke daha önce görseydim bunu da böyle de zevki çıkmaz ki be :D

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam öğrenmeye çalışıosun tamam güzel ama motora neden koruma demirleri taktırmadın.
    koruma demirini taktırıp 300-500 neyse bi kere masraf yaparsan daha sonra motoru 100 kere de düşürsen hiç masraf çıkmaz.
    Takozun grenajları kırdığını duydum korumaktan daha çok şasiye baglanan bi koruma demiri varmış ama onu almayı da ertlemistim şimdi keşke alsaydım diyorum.

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hiç makas,yüksek sürat gibi herhangi bir tehlikeli hareketler yaptınız mı ?

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun içinde'botum yoktu' kelimesini her duyduğumda paylaşmak boynumun borcu. Kendileri benim ayak oluyor.
    http://<a href="http://hizliresim.co...XA.jpg</a></a> soğukta çok sızlıyor.
    Çok geçmiş olsun hocam platin takıldı sanırım bu kırığa bakarak öyle gözüküyor.

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dedik ya YAPMAA diye..
    Görmedim ki..
    Varlığım TÜRK varlığına armağan olsun.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    her zaman full koruma tam koruma , istisnası yoktur sıcak soguk ter mer ne olursa olsun daima full+full

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kursaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motorda 1000 TL den fazla masraf çıktı ne yazıkki...
    Masraflar listesine bir adet de kask ekle sayın kardeşim..

Anlattığına göre baya bir sert vurmuşsun kafanı.. O kasktan emin olamazsın..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)