Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motoran torro debraj balatası hemen ölüyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Motoran Torro
    öncelikle merhaba arkadaşlar bu sitedeki ilk konum acmak için baya ugrastım neyse 4 yıl önce 0 motoran torro aldım gecen yıla kadar sıkıntısızdı. gecen yıl debraj sıyırmaya basladı değiştirildi. biraz kullandım yag değişimi geldi değiştirdim debraj balatasını yemişim yag değiştikden sonra debraj sıyırmaya basladı yine değişti. bir sonra ki yağ deşiminden sonra yine sıyırmıs yine değişti her yağ deşiminde debraj balataları dğiştiriyorum sebebi nedir acaba ?
    Motoran torro

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Motoru sert kullansan bile bu kadar kısa sürede balata ölmez.Ayrıca debriyajın bittiğini nasıl anlıyorsun?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Debriyaj setini komple alıp değiştirmeyi dene kapaklarda yaylarda sorun olabilir birde debriyajı taktırırken güzelce yağlıyorlardır umarım set olarak değiştirirsen sorun düzelir gibi kullanımda çok etki eder bu duruma ama

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    debriyaj yayların ve sacların bitmiş olabilir. önce onlara bak.
    ayrıca debriyaj balatası takılmadan 1-2 saat yağda bekletilmesi gerekir ki içine yağı iyice yesin erkenden bitmesin diye. o işlem yapılıyor mu, direk mi takıyorsunuz?

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Gerektiğinden fazla yağ koyarsanız o yüzden kaçırma yapıyor olabilir başıma geldi usta fazla yağ koymuş kaçırıyodu

Motosikleti
    Motoran Torro
    vites 1de son gaz cekiyorum 2 ye cekiyorum 2. vitesde sani 100le gidiyor gibi bagırıyor motor gazı bırakıp tekrar gaz veriyorum düzeliyor bu sekilde anlaşılıyor bagırıyo ama gitmiyo yani son bi kaç gündür 2,vitesdede yapmaya basladı şimdi tek sıyırmayan vites 1. vites yarın bir gün o da gider

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

peki yag seviyesini azaltsak düzelirmiki ? yoksa yine mi değişecek ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

bilmiyorum ben motoru aldıgım gibi garantisini bozup burada ustam var ona götürdüm her işlemi o yapıyor daha hiç merak etmedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

motoru sert kullanmak da etkilimi ? 16 lık ön dişli 36lık arka dışlı taktırdım yeni
    1. vites 35 2. vites 70 3. vites 95 4. vites 120 dedim sallamaya basladı bu sekilde kullanmak da zarar werirmi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj yayların ve sacların bitmiş olabilir. önce onlara bak.
    ayrıca debriyaj balatası takılmadan 1-2 saat yağda bekletilmesi gerekir ki içine yağı iyice yesin erkenden bitmesin diye. o işlem yapılıyor mu, direk mi takıyorsunuz?

bilmiyorum ben motoru aldıgım gibi garantisini bozup burada ustam var ona götürdüm her işlemi o yapıyor daha hiç merak etmedim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler