Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YENİ! R6, GSR600, CBF 600, R25 ve Viraj Keyfi / Diablo Rosso 3

Motovento
    REKLAM ALANI
    EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Merhaba arkadaşlar.
    19 Mart'ta yapılacak olan Kıbrıs Mersinlik Tırmanma yarışına hazırlıklarımız devam ediyor.
    Bu hafta yeni lastiklerimiz Diablo Rosso 3 ü de test etmiş olduk ve tam anlamıyla bi yarış lastiği diyebilirim. Biz bu yeni lastiklere BAYILDIK
    Keyifli seyirler.

Video linki : https://www.youtube.com/watch?v=w1myS8Zkydk

Kanalımızda ki diğer videolar için : https://www.youtube.com/channel/UC_L...p-ExXrzgUOrNGA

İnstagram hesabımıza da üye olmayı unutmayın : https://www.instagram.com/a.t.a.mcy/

Kuzey Kıbrıs'da Bir Motovlog Kanalı. Tek teker - Servis - Top Speed - Viraj - Yarışlar ve çok daha fazlası...

www.youtube.com/channel/UC_LM3TAaRp-ExXrzgUOrNGA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz kıbrısın yerlisi miniz yoksa öğrenci mi ?
    EsHero bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    izlerken biraz tedirgin oldum,yol kenarlarına çok yakın geçtiniz , bariyeler ve çubuklara aman dikkat edin. belki yarış için hazırlanıyorsunuz ve teknik böyledir , bilemiyorum ama korktum
    EsHero bunu beğendi.

Motosikleti
    joymax 250, R25 mat gri
    Kıbrıs olduğunu fark edene kadar gözlerimiz açık izledik 😱
    EsHero bunu beğendi.

r6 sahibi tırmanma yarışına katılma konusunda ciddi mi?
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz kıbrısın yerlisi miniz yoksa öğrenci mi ?
    Kırmızı r6 kullanan hariç hepimiz ogrenciyiz.

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izlerken biraz tedirgin oldum,yol kenarlarına çok yakın geçtiniz , bariyeler ve çubuklara aman dikkat edin. belki yarış için hazırlanıyorsunuz ve teknik böyledir , bilemiyorum ama korktum
    Hocam inanın bizim de en büyük kanayan yaramiz o. Teknik değil malesef daha hızlı gidelim diye apexi yol sonundan alıyoruz fakat çubuklar olduğu için oralarda çok yatiramiyoruz. Antrenmanla biraz daha dışardan almayı deniyorum. Özellikle parkurun ilk sola virajı olan tepede.
    Ve karşıdan çok nadir de olsa araba geldiği için de viraj cizgilerimiz izleyince bizede hiç iyi gelmiyor. Normali en sağdan sola gecmektir ama hem tepe hem kör viraj olunca araba geliyor mu diye kontrol edilemiyor. Yarışta çok daha iyi olucagina inanıyorum.
    Alıntı hiter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıbrıs olduğunu fark edene kadar gözlerimiz açık izledik ��
    Aman hocam açıklamada yazdım o kadar

Bu arada video da ve forumda yazmayı unuttum. R6 karburatorlu ve motoru modifiyeli binlik tokatlayan cinsten yani
    Değerli bilgili arkadaşlardan bana(gsr 600) veya diğer arkadaşlarım için keşke şu virajda şöyle yapsan diye tavsiyeleriniz olursa kapımız açık. Haftaya tavsiyeleri deneyip videolu şekilde burada yine paylaşırız
    Kuzey Kıbrıs'da Bir Motovlog Kanalı. Tek teker - Servis - Top Speed - Viraj - Yarışlar ve çok daha fazlası...

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    gsr600 lü arkadaşın çizgisi güzel, fakat çekim yapan arkadaş maalesef araba kullanırmış gibi giriyor.O kadar çok yol kenarına yaklaşmaya gerek yok.
    o kadar içeri girmek iyi viraj almak değildir.Zaten haliyle motor da yatmıyor.
    EsHero ve manofsteel bunu beğendiler.

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Geneç arkadaşlar siz motorları ufaltın en iyisi bu şelikde kendinizi geliştiremezsiniz. ;)

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r6 sahibi tırmanma yarışına katılma konusunda ciddi mi?
    Niye ciddi olmasın? Hiçbirimiz annemizin karnından motorla çıkmıyoruz sonuçta
    Bol antrenman ve azimle yapılamayacak bir iş değil.

Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gsr600 lü arkadaşın çizgisi güzel, fakat çekim yapan arkadaş maalesef araba kullanırmış gibi giriyor.O kadar çok yol kenarına yaklaşmaya gerek yok.
    o kadar içeri girmek iyi viraj almak değildir.Zaten haliyle motor da yatmıyor.
    Hocam değerli yorumunuz için teşekkürler. Trollemeden yapıcı yorum yapan herkesin tavsiyesini ciddiye alıyoruz. Videoyu da tekrar tekrar izliyoruz ve kendi yanlışları mızı ertesi hafta ki antrenmanda düzeltmeye çalışıyoruz. R6 süren abimiz de aslında iyi yatiriyor lastikte pay kalmıyor fakat dediginiz gibi çoğu virajda şerit kenarlarına çok yakın geçiyo bende aynı şekilde bu yüzden motordan sarkamadan yatiriyor. Böyle olunca video da kötü çıkıyor.
    Alıntı halilom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geneç arkadaşlar siz motorları ufaltın en iyisi bu şelikde kendinizi geliştiremezsiniz. ;)
    Genç arkadaşlar derken? R6 sahibi 35 yaşında adam. Malum şiir de bu yaş yolun yarısı sayılıyor
    Ha bana diyorsanız ben internette çok iyi viraj dönen ustaların videolarını izlemekten ve izleyip kendimi geliştirmekten çok keyif alıyorum. Eğer sizin viraj videonuz varsa yollayın izleyip kendime ders çıkarmayı çok isterim.
    Potenza bunu beğendi.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    https://youtu.be/_EEfke1eyng hadi kolay gelsin
    halilom, essegesse, EsHero ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı manofsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Belki 10 defadan fazla izlemisimdir fakat iyi oldu hatirlattiginiz yine izlerim

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Abiniz benle yaşıtmış, 35 güzel yaştır beyler

R6 nın Torku ve vites oranları tırmanma için çok kötü normalde tırmanmada gsr yi geçemez standard bir R6 o arkadaşın pilotluğuna laf söyleyemem 2 dk lık videoyla... kendim kapışmam lazım fakat daha hiçbiriniz yolu bile ezberlememişsiniz. Bu paylaştığınız videoları izleyin.Antreman yaparken de doğru gidiş reçetesini bulduktan sonra yaptığınız manevraları sayıklayarak o anda yüksek sesle tekrar etmeniz gerekir ezber böyle olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Her viraj dönülebilecek en yüksek hızda dönülemez. 4'er 5'er viraj zaman kasmak için birleştirilip toplam yol sanal olarak sektörlere ayrılır önce sektör sektör zorlayıp duruma bakılır sonra bu sektörler tek tek birbirine bağlanır. Aynı ayarlarla her viraj dönülebilecek en üst hızda dönülemez bir sonraki veya bir önceki virajda aşırı zaman kaybedilir.
    halilom ve EsHero bunu beğendiler.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Biraz eleştiri yapacağım,R6 kullanan abimiz, arkadaşımız yatık konumda iken çok gaz açıp kapıyor,yol müsait gözüküyor ama belirli bir çizgi yok, söylediklerimi taşlamak olarak anlamayın,birbirimizin hatalarını göstererek daha iyi yerlerde olabiliriz, Bu yüzden twist of the wrist adlı muhteşem belgesel-film'i size hatirlatmak istedim, iyi forumlar.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Hocam yarışa hazırlanan piste girer :D
    EsHero ve Salurbey bunu beğendiler.
    Feel the way

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oo stunt selam. Doğru haklısın. Tırmanma Yarışı'na hazırlık yazdı arkadaşımız fakat trafiğe açık alan. Parkur burası olucaksa idman zamanı trafiğe kapatilsa daha saglikli olur. Tehlikeli durum.
    EsHero bunu beğendi.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Oo stunt selam. Doğru haklısın. Tırmanma Yarışı'na hazırlık yazdı arkadaşımız fakat trafiğe açık alan. Parkur burası olucaksa idman zamanı trafiğe kapatilsa daha saglikli olur. Tehlikeli durum.
    Selam, dediğine kesinlikle katılıyorum bariyerler jilet gibi ne sürücüler vefat etti..
    Feel the way

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Alıntı EsHero adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Genç arkadaşlar derken? R6 sahibi 35 yaşında adam. Malum şiir de bu yaş yolun yarısı sayılıyor
    Ha bana diyorsanız ben internette çok iyi viraj dönen ustaların videolarını izlemekten ve izleyip kendimi geliştirmekten çok keyif alıyorum. Eğer sizin viraj videonuz varsa yollayın izleyip kendime ders çıkarmayı çok isterim.
    Tedirgin kullanıyorsunuz. benim virajla ilgili bi iddam yok kendi çapımızda idare ederiz. Üste paylaşılan belgeseli izlemişsiniz. benim diyeceğim tek şey trafğe açık alanda dikket edin ;)
    2008 Kanuni seyhan 125, 2013 Kuba xr 125, 2006 Kawasaki ER-6F, 2013 Honda Cbr 600 RR, 2014 YAMAHA XT660ZA

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı manofsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz eleştiri yapacağım,R6 kullanan abimiz, arkadaşımız yatık konumda iken çok gaz açıp kapıyor,yol müsait gözüküyor ama belirli bir çizgi yok, söylediklerimi taşlamak olarak anlamayın,birbirimizin hatalarını göstererek daha iyi yerlerde olabiliriz, Bu yüzden twist of the wrist adlı muhteşem belgesel-film'i size hatirlatmak istedim, iyi forumlar.
    Haklısınız hocam zaten burda yazılanları kendisine okumadan önce bende kendisine diyordum gazla çok oynadığını. Zaten bu tarz hatalarimizi yenebilmek için gidiyoruz ya antrenmana
    Bu arada videoyu akşam tekrar izledim daha önce de defalarca izlemiştim ama bilgileri pekiştirmek iyi geldi.

Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok doğru diyorsun da Kıbrıs da altın elbiseli adamın r25 le düştüğü gokart pistinden başka pist vardı da biz mi girmedik.
    Alıntı halilom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tedirgin kullanıyorsunuz. benim virajla ilgili bi iddam yok kendi çapımızda idare ederiz. Üste paylaşılan belgeseli izlemişsiniz. benim diyeceğim tek şey trafğe açık alanda dikket edin ;)
    Çok teşekkürler. Ama Salurbey in de dediği gibi yarışın yapılacağı alan orası ve malesef yarış dışında trafiğe kapatmiyorlar. Haliyle karşıdan nadirde olsa araba gelir korkusu yasanabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R6 nın Torku ve vites oranları tırmanma için çok kötü normalde tırmanmada gsr yi geçemez standard bir R6 o arkadaşın pilotluğuna laf söyleyemem 2 dk lık videoyla... kendim kapışmam lazım fakat daha hiçbiriniz yolu bile ezberlememişsiniz. Bu paylaştığınız videoları izleyin.Antreman yaparken de doğru gidiş reçetesini bulduktan sonra yaptığınız manevraları sayıklayarak o anda yüksek sesle tekrar etmeniz gerekir ezber böyle olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Her viraj dönülebilecek en yüksek hızda dönülemez. 4'er 5'er viraj zaman kasmak için birleştirilip toplam yol sanal olarak sektörlere ayrılır önce sektör sektör zorlayıp duruma bakılır sonra bu sektörler tek tek birbirine bağlanır. Aynı ayarlarla her viraj dönülebilecek en üst hızda dönülemez bir sonraki veya bir önceki virajda aşırı zaman kaybedilir.
    Hocam aslında r6 yı yüksek devirlerde kullanmak gerekiyor. Yani biz tempolu sürüş yapalım dediğimizde genelde hep öyle. Asılınca ilk anlarda da ben önde kalıyorum fakat hem devir fazlalığı hem torkun sonradan gelmesi aynı Viteste bile olsak yüksek süratte r6 daha rahat uzuyor.
    Videoda r6 nın kadran pek gözükmüyor fakat benim açımdan cekildiginde çoğu viraj 90-130 arası değişiyor. E haliyle buda benim için bi + oluyor.
    manofsteel bunu beğendi.

o zaman interkom sistemini kuruyosunuz parkur girişlerine birer arkadaşınızı bırakıyorsunuz parkura giren araç olduğunda antreman yapan arkadaşı uyarıyorsunuz. Biz genelde arkadaşlarla böyle yaparız.Hiçbir şey canınızdan kıymetli değil...
    EsHero bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)