Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Trafik cezaları özel şirketlere devrediliyor..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Bakan açıklama yapmış şimdiden yolunu yapıyor. Özelleşsin diye.. özelleşince çok canlar yanacak deli tuzak kurarlar heryere..rant kapısı.. trafik polislerini çook arıcaz..
    Pisman bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    ABD öyle galiba, değnekçi gibi görevliler var, cezayı yapıştırıp kayboluyorlar ortadan, sonra sen uğraş dur.

Yakında bizim evdeki kedileri bile özelleştirecekler. Satacak bir kulak arkamız kaldı. Onun da satılması yakın...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Memleketi toptan devretsinler de rahatlasınlar. İnsanların hayatlarını zora sokacak ne kadar uygulama varsa devreye alıyorlar. Vatandaşlarını kan emici soysuzların kucağına atıyorlar. Bunları yaptıkları işleri görmeden, anlamadan körü körüne destekleyenlerin tümü bunların sorumlusudur. Hiçbirisine hakkımı helal etmiyorum.

Neyse en azından ceza kesenler polis olmazsa haksızlık durumunda ağızlarını burunlarını kırabilirsiniz.
    bursalıali ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ya arkadaş, buna da kulp bulmayın artık. ben hükümetten gene nefret ediyorum o ayrı da, bu bence yerinde bi karar.

sağa sola mal gibi park edenler düşünsün, trafikteki magandalar düşünsün, jöleli saçla motora binen abazan motorcu düşünsün, sigorta-muayene yaptırmayan angutlar düşünsün, ehliyetsiz kurye çalıştıran şark kurnazı esnaf müsveddeleri düşünsün.

sen ne düşünüyon aga?

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaş, buna da kulp bulmayın artık. ben hükümetten gene nefret ediyorum o ayrı da, bu bence yerinde bi karar.

sağa sola mal gibi park edenler düşünsün, trafikteki magandalar düşünsün, jöleli saçla motora binen abazan motorcu düşünsün, sigorta-muayene yaptırmayan angutlar düşünsün, ehliyetsiz kurye çalıştıran şark kurnazı esnaf müsveddeleri düşünsün.

sen ne düşünüyon aga?
    Plakasini katlayip kopruden otoyoldan beles gecen serefsuzler dusunsun...
    bursalıali, Mstkdrglu, mhmtesk ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Zaten arkadaşların düşünceleri bu işler değil.Haksız ceza kesilmesi.Hani 5 metreye bir radardan ceza gelmesi.Falan o tarz şeyler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Şu anki sistem bildiği kadarıyla örnek olarak şöyle işliyor;

İstanbul'da diyelim 100 tane radar,eds var.

Haftanın 2-3 günü sistemin başında 3-5 tane görevli oturuyor, 9.00-11.00 arası e-5 hız koridoru, 11.00-12.00 arası TEM emniyet şeridi, 12.00-14.00 arası yemek paydosu, 14.00-16.00 arası kırmızı ışık ihlalleri, 16.00-17.00 arası taralı alan ihlalleri gözetleniyor. Akşam oldu mu düğmeyi kapatıp eve gidiyorlar, 2-3 gün sonra yine açıp belli saatlerde belli yerleri avlıyorlar. Bu durumda misal öğlen 12 den sonra tem de emniyet şeridine girersen, sistem çalışmadığı için ceza meza yok. Yazdığım saat ve lokasyonlar tamamen benim uydurmam.

Ben e-5 de maksimum 88 le giderken yanımdan 120 ile geçen olursa, ceza yeyip yemeyeceğini bilmiyorum. Akıllı mıyım, keriz miyim ikilemine düşüyorum. Devleti yanımda hissedemiyorum. Adam 120 ile geçti ama aptal adam ceza yiyecek diyemiyorum.

Emniyet şeridinden gidenler için de aynı. Hatta devletin ceza kesip kesmediğine güvenmeyen vatandaşlar, emniyet şeridini kendileri kapatıyor, kendi kurallarını-cezalarını kendileri uyguluyor. O parti-bu parti, evet-hayır fark etmez. Devleti düzgün vatandaşlar yanında, barzolar ensesinde hissedecek.

Herkese eşit ve adil olacaksa ben bu işin taraftarıyım. Beni de korur. Ama ülkemizde genellikle bu işler adaletsizce bir rant kapısı olarak görülüyor ve sistem düzgün işlemiyor.
    essegesse, simurgg, Onur34 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Emin olun arkadaşlar özelleşirse.. yolmak için elşnden geleni yapacakkar.. çoğumuz özel sektör çalışanıyız.kepçeyle alıp kaşıkla dağıtmaktır öze sektör..
    espresso, YERUÇAĞI ve bursalıali bunu beğendiler.

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Ben Çorum/Osmancık'ta 3'er dakika arayla 4 radar cezası yedim. İndirimli haliyle 600 lira ceza ödedim. Özelleşirse yine öderim. Sorun değil. Yeter ki devletimiz daim olsun. 120 km/h lik yolda 60 la radar cezası yeriz önemli değil. Cebimizde para kalmasın aman ha. Paramız biterse donumuzu felan veririz artık ne yapak. Hatta taş yeriz yine de öderiz merak etmesinler.
    bursalıali bunu beğendi.
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Beyler Ordu'lu yok mu aramızda? En iyi oralı anlatır. Resmen tuzak kurmaya dönüşmüş durumda iş. En fazla zararı biz motorlular görürüz bu işten mevcut hız sınırlamaları nedeniyle.

Motosikleti
    R25
    Özel şirkete devredilirse devralan şirketi bi araştırın, bakalım bu sefer kime peşkeş çekecekler ...
    fz6_fazer ve hasmet bunu beğendiler.

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Şimdi muhalif bir yorum yazıcam silinecek o yüzden yazmıcam iyi yönünden bakıcam :D
    Günümüzde polisi takmayan vatandaş özel şirket görevlisini neresine takar ;D bolbol kavga dövüş olur.
    Yada tam tersi 1300 tl asgari ücretle çalışacak o görevliler tamamen rüşvetle çalışır malum güncel trafik cezaları belli her çevirmeden 20 tl vermek daha mantıklı eksik evragı yada kusuru olan adam için günde 50 kişi çevirse 1000 tl ayda 25 bin tl ;D
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Motosiklet kullanan biri neden ceza yer??

1-kask takmazsa
    2-trafik ışık ihlali yaparsa
    3-hız, radar cezaları
    4-muayene yoksa
    5-park ihlali
    6-plaka takmamak
    7-app plaka, mühürsüz plaka vb.
    8-egzoz,eksoz,egsos vs, vs cezaları
    9-sigortasız araç kullanımı
    10-ters yön
    Vs, vs.. Bu kurallara uyanlara durduk yere ceza kesilmez diye düşünüyorum. Tabi inşallah özelleşmez ama, sanki yarası olan gocunuyor gibi. (siyasi olarak değil kurallar olarak)

@Irau. Bu platformda plaka takanda var, harf kapatanda var bu onların sorunu onların riski. Belki bişeyleri protesto etmek için yapılan bi hareket. Kimseye şerefsiz deme gibi bir lüksün yok dostum.
    fazil ve bursalıali bunu beğendiler.

Aman aman türlü türlü fantastik fantastik cezalar da gelebilir
    bursalıali bunu beğendi.

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Açık konuşayım, motorla İstanbul'da emniyet şeridini kullanamazsak motorun tüm şehir içi cazibesi gider benim için.
    Denetim artar belki trafik de daha az kural çiğneyen tipler olur ama çok fazla tuzak olur. çünkü bizim insanımızın mantığı böyle çalışıyor.
    Adil bir denetleme mekanizması kurmazlar. keşke kursalar önce ben destekleri ama motorların emniyet şeridini kullanmasını kısıtlamasınlar ya

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1-kask takmazsa
    3-hız, radar cezaları
    4-muayene yoksa
    5-park ihlali
    6-plaka takmamak
    10-ters yön
    Vs, vs.. Bu kurallara uyanlara durduk yere ceza kesilmez diye düşünüyorum. Tabi inşallah özelleşmez ama, sanki yarası olan gocunuyor gibi. (siyasi olarak değil kurallar olarak)

@Irau. Bu platformda plaka takanda var, harf kapatanda var bu onların sorunu onların riski. Belki bişeyleri protesto etmek için yapılan bi hareket. Kimseye şerefsiz deme gibi bir lüksün yok dostum.
    bu saydıklarınızdan benim uymadıklarım/uyamadıklarım: topcase mevzuu, radar (yerine gore, otobanda o hızlarda gitmemi kimse beklemez herhalde) ve emniyet şeridi ihlali. Bunların hiçbiri için yapabileceğim birşey yok. Çanta ruhsata işleten yoktur herhalde, otobanda 60-70'le gidemem ve istanbulda emniyet şeridi kullanmayacaksam motora binmem zaten. Özel sektör bunların hepsine çatır çatır ceza keser, gönderir.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı flea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu saydıklarınızdan benim uymadıklarım/uyamadıklarım: topcase mevzuu, radar (yerine gore, otobanda o hızlarda gitmemi kimse beklemez herhalde) ve emniyet şeridi ihlali. Bunların hiçbiri için yapabileceğim birşey yok. Çanta ruhsata işleten yoktur herhalde, otobanda 60-70'le gidemem ve istanbulda emniyet şeridi kullanmayacaksam motora binmem zaten. Özel sektör bunların hepsine çatır çatır ceza keser, gönderir.
    Bende İstanbul'da yaşıyorum. Top caseden tek ceza yemeyen benmiyim? Emniyet şeri konusunda hemfikiriz ama bize özel yol yapılmasını beklemeyin. Bu özel sektöre geçmesi sadece bizim için değil o beğenmediğimiz araba sürücülerini daha çok üzücek. Trafik kurallarına uyan araç sürücüleri ile daha keyifli olmazmı bu iş. Bence tek taraflı düşünmemek lazım.

Lafa geldimi yurtdısı trafik kuralları diyoruz sıkı yönetim diyoruz nerde o düşünceler.??
    bursalıali bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1-kask takmazsa
    3-hız, radar cezaları
    4-muayene yoksa
    5-park ihlali
    6-plaka takmamak
    10-ters yön

protesto edeceklerse başka yol bulsunlar bence protesto filan değil

adamların mantığı nolcak ya yaaa bu motosiklet zaten harf kapatırım plaka tamam her yerden geçerim para vermem.
    bide bizim gibi plakalı gezenlere orda burda enayide derler.

bence çok iyi oldu hiç acımadan yesinler cezayı.

ayrıca hakaret etmedim şerefsiz demedim şerefsuz dedim biraz mizahi yaklaşmaya çalıştım.

saygılar..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Komple devleti de özelleştirsinlerde rahatlasınlar.
    fz6_fazer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)