Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anlas Viento Sport vs. Pirelli Angel City

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Evet arkadaşlar. iki lastikte çıkalı 1 sene civarı olmuş. ama ben ikisine dair tam anlamıyla bir kullanıcı yorumu bulamadım. kabaca kendi duyduklarımı yazayım.

Anlas : öncelikle kendi ustam lastiği baya bi övdü. o kadar yumuşak ki elinle sıkınca bile yumuşaklığı hissediyorsun diyor. lakin çabuk bitebileceği yazılmış bir kaç yerde. hatta 5000 km'de bitiyor diyen bile var. fiyat olarakta emsallerin den çok avantajlı. bir kaç yerde de çok övüldüğünü gördüm.

Pirelli : bu lastikte Angel GT versiyonundan türemiş, daha düşük hacimli motorlar için yapılmış. fakat kullanıcı yorumu sıfır. Angel GT'nin yorumları çok olumlu, fakat o lastiği kullananlar da büyük hacimli motor sahipleri. öyle bir lastikten türeyen bir modelin iyi olma olasılığı yanında, hem fiyatının uygun olması hemde bir alt versiyonu olduğu için Angel GT'nin verdiği performansı vermemesi gibi olasılıkları doğuruyor kanımca.

Peki bu iki modelden aramızda kullanan var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cf 250 nk
    ikiside iyi lastık gibi duruyor kullanmadım ama yorum yapan arkadaşların tecrübelerine göre seçim yapacağım
    ahmetmert58 bunu beğendi.

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/204293-viento-sport-vs-rosso-ii.html#post4581151

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Pirelli hiç kullanmadım ve nasıldır çok merak ediyorum. Marka fanatizmi ve benzeri nedenlerle, yorumlardan neyin ne olduğunu anlamak güç. Bir takım Pirelli kullanıp değerlendirmemi ona göre yapacağım. Ben 2 takım Mitas kullandım, 2 takım Viento kullandım ve ikiside güzel lastiklerdi. Pirelli kullandıktan sonra bu Viento'ya göre çok çok iyiymiş demez isem Viento kullanmaya devam edeceğim.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kardeş bu sorumu allasen...

tabi ki Pırelli...ben angel gt kullandım nc 750 de aşık oldum..virajı duruşu ısınması yağışlı hava performansı kuru soğuk hava deneyimlerim oldu...angel gt için yazıyorum ama angelş city modelini bilmiyorum...

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı TempesTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pirelli hiç kullanmadım ve nasıldır çok merak ediyorum. Marka fanatizmi ve benzeri nedenlerle, yorumlardan neyin ne olduğunu anlamak güç. Bir takım Pirelli kullanıp değerlendirmemi ona göre yapacağım. Ben 2 takım Mitas kullandım, 2 takım Viento kullandım ve ikiside güzel lastiklerdi. Pirelli kullandıktan sonra bu Viento'ya göre çok çok iyiymiş demez isem Viento kullanmaya devam edeceğim.

https://i.hizliresim.com/QLvErO.jpg
    Hocam fotoğraftaki Viento mu? Yumuşacık duruyor(tam ısırmalık) . Peki ömrü nasıl lastiğin?

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam fotoğraftaki Viento mu? Yumuşacık duruyor(tam ısırmalık) . Peki ömrü nasıl lastiğin?
    Fotoğraf hala kullandığım 2. takım Viento'ya ait. 2019 üretimi bir lastik. Lastik ömrü kişinin kullanımına göre değişeceğinden bu konuda yorum yapmak çok da doğru olmaz aslında ama benim gözlemim, daha önce kullandığım Mitas'a göre daha uzun ömürlü olduğu yönünde..
    emenyasin ve ahmetmert58 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş bu sorumu allasen...

tabi ki Pırelli...ben angel gt kullandım nc 750 de aşık oldum..virajı duruşu ısınması yağışlı hava performansı kuru soğuk hava deneyimlerim oldu...angel gt için yazıyorum ama angelş city modelini bilmiyorum...
    evet GT modelinin yorumları iyi fakat City modeli GT'nin bir alt versiyonu olduğu için aynı performansı gösterirmi acaba ?

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Ben bu viento lastiği ne zaman görsem birileri olumlu yorum yapıyor. Ben mt 07 motorumda kullandım. Kabak lastiklerle geziyordum viento yu taktırınca çok beğendim ama anlamadığım kısım 1 hafta geçti aradan lastik daha iyi olur üstünde ki mum erir diye beklerken çok kötü bir hal aldı lastik bende şaşırdım tabi ki acaba lastikte mi sorun var dedim firmaya mesaj attım ama görüp cevap vermediler bende üstüne çok düşmedim çünkü motorumu 1 hafta sonra sattım.

Pirelli den şaşma bence.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250,Bajaj Dominar 400,Mt07 Tracer
    Dominar varken kullanmıştım 3bin km. kadar Angel ct'yi üstelik Mitas sport force plustan sonra, En az onun kadar yeri tutuyor zaten onun da güncel rakibi dediğin gibi viento sport. Pirelli, mitas ve viento ya göre bir tık geç ısınıyor belki. Fakat uzun ömürlü olması için yapıldığını sanıyorum onlar kadar viraj ve tutuş performansı var tercih edebilirsin.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Dominar için angel city kullanmıştım. Kışın taktırmıştım lastiği. Islak performansı gayet güzel. 5bin km kadar kullandıktan sonra sattım motosikleti. Lastik açıklamasında hem kuru hem ıslak performansı hem de uzun ömürlü olduğu açıklaması sebebiyle tercih etmiştim. Ömrü konusunda tecrübe edinemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet GT modelinin yorumları iyi fakat City modeli GT'nin bir alt versiyonu olduğu için aynı performansı gösterirmi acaba ?
    GT ve city arasındaki fark ağırlık endeksi olarak biliyorum. Bir alt versiyondan ziyade aynı teknoloji ile daha hafif motosikletler için üretilmiş bir lastik.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Bende mt 25 e viento taktirdim,daha 200km oldu.ilk izlenimlerin oldukça iyi.açıkcası pirelli angel city ile arasında kalmıştım mt 25 facebook grubunda yapılan olumlu yorumlara istinaden viento aldım.

Motosikleti
    Nc 700 S
    evet arkadaşlar sanırım burada seçim önceliğimiz lastikten beklentimiz olucak. ben şahsım adına çok yol yapan birisiyim ve öyle hafta sonları gideyim, viraj kasayım gazlayayım diyen birisi de değilim. benim için daha çok uzun ömürlülük ve her türlü zeminde kullanılabilmesi önemli. Pirelli angel city'nin yabancı sitelerde ki yorumlarını araştırdım. genelde asya ülkelerin de ağırlıklı kullanılıyor. ve yorumların çoğunda hem kuru hem ıslak zeminde iyi tuttuğunu, ayriyetten ömrünün bi hayli uzun olduğunu yazmışlar. adamların yolları da bizim yollardan dahi kötü, asfaltlarının her yerinde çukur ve yama dolu.

Ayda 1500-2000 km arası yol yapıyorum ve 6-7 bin km'de lastiğin bitmesini pek hoş karşılayamam maalesef şuanda Angel city benim için 1-0 önde gidiyor.

bu lastiklerin kullanıcılarının çok olduğunu düşünürsek (r25, mt25, cbr 250r, cb250r, bilimum ktm modelleri vb.) lütfen tecrübelerinizi ve fikirlerinizi belirtin. belki bu konuda kafası karışık insanlara bi nebze faydası olur.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar sanırım burada seçim önceliğimiz lastikten beklentimiz olucak. ben şahsım adına çok yol yapan birisiyim ve öyle hafta sonları gideyim, viraj kasayım gazlayayım diyen birisi de değilim. benim için daha çok uzun ömürlülük ve her türlü zeminde kullanılabilmesi önemli. Pirelli angel city'nin yabancı sitelerde ki yorumlarını araştırdım. genelde asya ülkelerin de ağırlıklı kullanılıyor. ve yorumların çoğunda hem kuru hem ıslak zeminde iyi tuttuğunu, ayriyetten ömrünün bi hayli uzun olduğunu yazmışlar. adamların yolları da bizim yollardan dahi kötü, asfaltlarının her yerinde çukur ve yama dolu.

Ayda 1500-2000 km arası yol yapıyorum ve 6-7 bin km'de lastiğin bitmesini pek hoş karşılayamam maalesef şuanda Angel city benim için 1-0 önde gidiyor.

bu lastiklerin kullanıcılarının çok olduğunu düşünürsek (r25, mt25, cbr 250r, cb250r, bilimum ktm modelleri vb.) lütfen tecrübelerinizi ve fikirlerinizi belirtin. belki bu konuda kafası karışık insanlara bi nebze faydası olur.
    Selam, ben Mart ayında Angel City aldım eski motorum Duke 200 için. Hatta alırken muhtemelen aynı siteyi bulduk seninle, malezyalı mı taylandlı mı ne birisi yazmış uzunca :D Ben de onu görüp aldım. Pişman etmedi açıkçası. Islakta da temkinli kullandığımda şaka yapmayan bir lastik oldu. Tek sıkıntısı pek kolay ısınmıyor, ısınınca baya güven veriyor virajda. Kışın kullanmadığım için belki o konuda olumsuz bir şey yaşarsın diye çekincem var. Belki de motorum küçük cc idi diye olabilir.

Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, ben Mart ayında Angel City aldım eski motorum Duke 200 için. Hatta alırken muhtemelen aynı siteyi bulduk seninle, malezyalı mı taylandlı mı ne birisi yazmış uzunca :D Ben de onu görüp aldım. Pişman etmedi açıkçası. Islakta da temkinli kullandığımda şaka yapmayan bir lastik oldu. Tek sıkıntısı pek kolay ısınmıyor, ısınınca baya güven veriyor virajda. Kışın kullanmadığım için belki o konuda olumsuz bir şey yaşarsın diye çekincem var. Belki de motorum küçük cc idi diye olabilir.

https://i.hizliresim.com/cR3enL.jpg
    evet malezya'dan bir kullanıcının blogunda okudum bende. sizin yorumlarınızda şuan kararımı destekler nitelikte. geç ısınması benim için bir problem değil. sanırım bunun sebebide uzun ömürlülüğünün artmasından kaynaklanıyor. neticede bu bir yaz lastiği. kış lastiği performansı beklemek ayıp olur gibi. fakat ıslak zemin performansınında hiç fena olmadığını görmeye başladım. buda benim için geçer not vermeye devam ediyor. tecrübenizi aktardığınız için teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)