Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Prof. Zihni Sinir Alarm Procesi :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Pazar günü evde canım sıkıldı. Gezecek hava yok. Yapacak iş yok v.s. linkteki bozulmuş olan alarmlı disk kilidimi söküp kurcalamaya karar verdim. (Sakın almayın bu kilidi. Çok dandik) 4 adet vida sökülünce açılıyor. Titreşime duyarlı elektronik bölümü söktüm. İki adet kablo lehimlenmiş metal pul kısmını sökemedim. Açık olan bir oto tamircisi bulup söktürdüm. Pille çalışan bu elektronik üniteyi bir kutunun içine koyup kapı kolu üzerine iple astım. Kapı açılınca alarm çalışıyor mu denedim. Vay be! Aslanlar gibi çalışıyor. Evini MTS alarmlı disk kilidi ile korumak isteyenlere itina ile yardımcı olunur. "O basit alarmlar nalburda 3 TL ye satılıyor" deyip asabımı bozmazsınız herhalde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

"O basit alarmlar nalburda 3 TL ye satılıyor" diyip , dayak yimeden kaçıyorum.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ohoooo, millet ağaç motorunu bisikletine takmış, siz nelerle uğraşıyorsunuz

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    [IMG][/IMG]
    Bakın 3 adet 8.90

Motosikleti
    speederbike
    Bu alarm siz evdeyken mi, yoksa evde değilken mi çalışacak? Evdeyken çalışacaksa, mağazalarda olduğu gibi tavandan zil mil asın, kapı açılınca ötsün.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız benim yaptığım alarm çok özenli çalışıyor. İlk harekette sadece bip-bip-bip yapıyor. İkinci harekette (yani hırsız evden çıkarken) ötmeye başlıyor. Böylece hırsız ve ev sahibini karşı karşıya gelmekten koruyor. Bu özellik henüz icad edilmedi. MTS alarmlı disk kilidi 60 TL. Tamirci masrafı 10 TL. Alarmı 5 TL den satarım.
    Kaç para kazanırım acaba bu işten?
    Erhan Tosun bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Hayır duasından başka bir şey kazanamazsınız gibi duruyor rakamlara bakılırsa.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bu da başka bir proje. Porof. Zihni Sinir'den;
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Bir arkadaşımın evine 1 yıl içerisinde 3 defa hırsız girdi, bekar adam çalınacak hiç bir şeyi yoktu tek zararı kilit masrafıydı, son hırsızlık olayından sonra çelik kapı değişmesi gerekti, bu da nasılsa değişecek bir deneyim diye elinde bulunan, tofaş ların merkezi kilit sistemini çelik kapı kasa içine monte etmiş, kapıda anahtar girişi yok, (üst,orta,alt) 3 adet ve akü takviyesi ile devreye almış, kapıyı çekiyor uzaktan kumanda tek tuşla kilitliyor, 4 hırsızlık olayında 3 daire ye giren hırsız bu kapıyı manivela ile 8 bükmüş ama açamamış, yakın zamanda aynı sistemi bende kendi evime düşünüyorum.
    acemi60 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Erhan Tosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşımın evine 1 yıl içerisinde 3 defa hırsız girdi, bekar adam çalınacak hiç bir şeyi yoktu tek zararı kilit masrafıydı, son hırsızlık olayından sonra çelik kapı değişmesi gerekti, bu da nasılsa değişecek bir deneyim diye elinde bulunan, tofaş ların merkezi kilit sistemini çelik kapı kasa içine monte etmiş, kapıda anahtar girişi yok, (üst,orta,alt) 3 adet ve akü takviyesi ile devreye almış, kapıyı çekiyor uzaktan kumanda tek tuşla kilitliyor, 4 hırsızlık olayında 3 daire ye giren hırsız bu kapıyı manivela ile 8 bükmüş ama açamamış, yakın zamanda aynı sistemi bende kendi evime düşünüyorum.
    El elden üstündür. Bu projeyi "Gül gibi Şahin Kapı Kilidi" diye lanse edebiliriz ustamla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Porof Zihni Sinir proceleri;

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler