Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Plastik grenajdaki lekeler nasıl çıkar? Resimli!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam plastiğin niteliği çok önemli. Ancak boya ustasından öğrendiğim kadarı ile, boyasız plastiğini boya tutması için astar olarak kullanılan bir kimyasal varmış. O olmazsa zamanla atar eski hyundai taksilerin tamponlarında attığı gibi dedi.
    bu tip parçalar için astarlar var evet söylemeyi unutmuşum hocam.güzel ince bi zımpara ve daha sonra sırayla astar ve 2 at siyah sprey boya iyi görünür
    efendy06 bunu beğendi.
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    İyi akşamlar,Sorunun çözümünü biliyorum.Bu sorunun meydana gelmesinin sebebi kötü oto şampuanı kunlanılması veya katı pastadır.Eğer parlak yüzeylere pasta yaparken o bölgeyede gelirse aynı izler oluşur.Bölgedeki tırtıkların içinde pasta kalır.Bunun sonucunda böyle lekeler oluşur.Aynısı defalarca kendi motoruma pasta atarken başıma geldi.Başkasının motorunuda pasta atarken başıma geldi.Ama üzülecek bir şey yok çözümü var.Ipone renovator kunlanacaksın.Ipone plastik ve bakalit motosiklet grenajları için üretilmiş mükemmel bir sprey cilası.Ipone revonator bu izleri geçirir.Sorunlu parçaya uygulamadan önce bölgesi temizle.Sonra spreyi sık ve 2-3 dk bekle.Güneşin altında sakın yapma.Sonra mikrofiber bir bezle bölgeyi iyice ovala.Sıvı cilayı iyice yedir.Tamamıyle veya en azından çoğunlukla parçanın 0 gibi bir hal aldığını görüceksin.Bu arada sakın zımpara sprey boya felan girişme.Çok kötü sonuçlar alırsın.Boyacıyla muhatap olursun.
    Salurbey bunu beğendi.

Torpido sütü isimli bir ürün var ona bir bak. Silikon gres varsa onu da uygulayabilirsin.
    Sokollu bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Bence tam plastidiplik gibi bende uygulamalara hazirlaniyorum bakalim )

avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Kenway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar,Sorunun çözümünü biliyorum.Bu sorunun meydana gelmesinin sebebi kötü oto şampuanı kunlanılması veya katı pastadır.Eğer parlak yüzeylere pasta yaparken o bölgeyede gelirse aynı izler oluşur.Bölgedeki tırtıkların içinde pasta kalır.Bunun sonucunda böyle lekeler oluşur.Aynısı defalarca kendi motoruma pasta atarken başıma geldi.Başkasının motorunuda pasta atarken başıma geldi.Ama üzülecek bir şey yok çözümü var.Ipone renovator kunlanacaksın.Ipone plastik ve bakalit motosiklet grenajları için üretilmiş mükemmel bir sprey cilası.Ipone revonator bu izleri geçirir.Sorunlu parçaya uygulamadan önce bölgesi temizle.Sonra spreyi sık ve 2-3 dk bekle.Güneşin altında sakın yapma.Sonra mikrofiber bir bezle bölgeyi iyice ovala.Sıvı cilayı iyice yedir.Tamamıyle veya en azından çoğunlukla parçanın 0 gibi bir hal aldığını görüceksin.Bu arada sakın zımpara sprey boya felan girişme.Çok kötü sonuçlar alırsın.Boyacıyla muhatap olursun.
    teşekkürler hocam 60 liraymış maşallah
    Ride4Joy

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Torpido sütü isimli bir ürün var ona bir bak. Silikon gres varsa onu da uygulayabilirsin.
    Birisi yazacak mi diye bekledim, yazilmis

Ne boyasi arkadaslar, ne zimparasi. Kostik lekesi iste.

Torpido bakim urunlerinin yaninda Motul`un sattigi shine & go parlatici da geciriyordu bu lekeyi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Isı tabancasıyla düzeliyor. Folyocuların kullandığı tipte ısı tabancasıyla ısıtırsanız mucizevi şekilde düzeldiğini göreceksiniz. Çok ısıtmayın plastik esner bombe yapar.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Benim'de depo'da olmuştu buna benzer lekeler metro avm'den kireçlerle felan sadece su ile başaçıkabilen 10 liraya temizlik süngeri aldım çıkarmıştım.

http://www.hepsiburada.com/nanoeraser-mucize-temizleme-sungeri-090025-p-HRMAR090025?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.yapi-market-banyolar.pla&gclid=CNyX6sa0j9ICFUOdGwod_dgIdw

şöyle bir şeydi benim sünger

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)