Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Taksitli altinla motor sahibi olmak NASIHAT?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hotrob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Loading
    Oncelikle merhaba arkadaşlar.
    Biraz kendimden bahsederek mevzuya gireyim ufakdan. Ozel bi sirkette aylik 1700 net gelirim var. Ama birikim yapamiyorum. Zaten aldigim paranin min 1000 tl sini eve veriyorum. Onu kafadan dusuyorum. Bu para benim deil ailemin gecim derdi ). Bosuna "e aylik at koseye birikim yap be adam" demeyin olmuyor. Bi türlü başaramadım. Kredi cekme olayina girmeden (kredi cekmek kesinlikle yok ) hepsiburada vb guvenilir online alisveris sitelerinden 4 taksitle altin alip koseye atacagim. borcu 4 ay icinde kapatip sonra bu islemi tekrar yapip kendime butce cikartmayi düşünüyorum. Ardindan bu altınları bozdurup nakit olarak verip ustunude taksitle yapip veyahut direk vu mebla ile uygun bi motosiklet almayı düşünüyorum. Suan bana gelen en mantikli şey bu. Tabi altin fiyatlarinda dusme de olabilir bu risk oldugu gibi artip kar etme durumumda var. Bu kardesinize bi nasihat edin beyler bayanlar. Banka kredi cekme vs haric baska fikirleriniz varsa yazin lütfen. Simdi yardim zamani Saygilar...
    zealous bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kredi harici çözüm arıyorsanız bence mantıklı bir yol bulmuşsunuz. Her ay kenara para koymaya niyetlenirseniz, azıcık sıkıştığınızda aman bu ay koymayayım diyebiliyorsunuz (Başıma geldi). Ama dediğiniz gibi kendinizi taksitle altına bağlayacağınız için bu ay kenara para koymayayım deme şansınız olmayacak. Yani bir şekilde 4 ay boyunca para biriktirmeyi bırakma özgürlüğüne elveda diyorsunuz. Düzenli para biriktirmek iyi bir geliriniz yoksa çok zor ve irade isteyen bir iştir. Bulduğunuz yöntem, iradenizi en azından 4 ay dert etmemenizi sağlayacak bir yöntem. Altının artmasını çıkmasını çok dert etmeyin. Uzun vadede altın yükselir.
    hotrob ve espresso bunu beğendiler.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Biraz karışık bir plan olmuş, umarım işe yarar.

Neden kredi yok mesela onu pek anlayamadım ama en azından şunu söylemem lazım,
    ekipmana da para ayırmayı unutma.

Kolay gelsin.
    hotrob bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Ata sözlerine daima güven işten artmaz dişten artar
    yaşam şekline dışardan bak yoksa muazzam para kazanıyorsun işin şakası bir yana merakımdan soruyorum telefonun modeli ne ?
    Altın alıp yatırım yapmak mantıklı illa bir şey alacağım diye değil kenarda durması adına mantıklı.

Motosikleti
    Loading
    Watercolours, değerli yorumun icin Sağol moral oldu.

Kizil Pars, Açıkçası kredi olayina bulaşmadan faize girmeden almak istiyorum.

Bektanist telefon markam ne alaka gerçekten anlam veremedim. hemen merakini gideriyim samsung alpha. Parmak okuyucusu arizali ucuza almıştım. 250 tl. Altin konusuna donersek Kafadan zarar edecegim rakami tam kesin hesaplamadim.Haklisin en kotu ihtimal birikim olarak kalır.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Ee sen benim yaşam mücadelemi yazmışsın. Kredi tek çözüm başka yolumuz yok. Haftada birde sayısal loto.
    Osm@n bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler kredi tek çözüm değil
    bence motosikletinize iyi bakın ve kenarıya para koyun

Motosikleti
    Loading
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ee sen benim yaşam mücadelemi yazmışsın. Kredi tek çözüm başka yolumuz yok. Haftada birde sayısal loto.
    Eee herkesin bu hayatta kırmızı çizgileri farklı. Şahsen ben asla kredi, sans oyunlari vs. Ile bi mal alma taraftarı değilim. Şuan 2. El yat ilanlarina bakıyor olsak böyle bi derdimiz yoktu Konu yine ülkemizin lanet sistemimize dönecek en iyisi burda tatlı dille sonlandirayim.
    EmreKocyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Borç yiğidin kamçısıdır. Ben çeker krediyi binerim sonra satarım kredimi kapatırım yada üstüne para koyar değiştiririm. Borçtan korkmamak lazım yoksa yok, hayat şartları. Herkesin kendi tercihidir. Motosiklet almak için böyle altın işlerine girceğine krediyle alır zaman kaybı yapmam,ama altını başka bişey için yapıcaksan bişey diyemem.
    Selametle..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    çalışan, aza kanaat eden biriyle evlen.

Motosikleti
    Tmax 530
    Dostum, alacagin altin ne olacak?
    Gram ise mantikli olmaz. Ceyrekde de zor da..
    Paranizin ne kadarlik bir kismi ile yatirim yapmak istiyorsunuz? 100 mu 200 mu?

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Eğer ilk motorunsa ekipman + sigorta + plaka/ruhsat + yoksa ehliyet masrafları gibi şeyleri de göz önünde bulundur hocam. Benim bunlara harcadığım parayle neredeyse aynı motosikletten bir tane daha alabilirdim. Çok az bir fark kalmıştı.

Onun dışında ben de tıpkı senin gibiydim. Maaşım var ama birikimim yoktu. Aynı senin gibi altın olayına gireyim dedim zira mevcut maaşımla almayı düşündüğüm motosikleti taksitle bile zor alırdım. Ama sonra almayı düşündüğüm motosikletten başka bir motosiklet buldum daha çok hoşuma gitti ve yarı fiyatınaydı. Ben de direkt yapıştırdım taksitle aldım.

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen altınla motor alana kadar motor fıyatları yukselecek. Ayrıca uzun surecek. Borcla yasamayı ogren. Sanırım bekarsın, yarın obur gun o borclar sayesınde yukselen kredı notun kurtulusun olacak evlenırken. Ayrıca cekersın kredıyı, kullandıgın sure zarfında taksıt taksıt borcunu odersın. Motoru satınca da kapatırsın borcunu konu kapanır. Kalan cozum yolları motor alman ıcın sureyı uzatıyor. Mevzu haramsa, aldıgın altının fıyatı yukselırse karsılıgında alacagın fazla para da faıze gırer yıne haram.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Arkadaş, faizle işi olsun istemiyor anladığım kadarıyla.

Motosikleti
    Loading
    Alıntı acgh1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, alacagin altin ne olacak?
    Gram ise mantikli olmaz. Ceyrekde de zor da..
    Paranizin ne kadarlik bir kismi ile yatirim yapmak istiyorsunuz? 100 mu 200 mu?
    Hocam aylik max 700 tl ile gr altin taksitlendirmek istiyorum. 10 gr 4x394 tl.5 gr ise 4x 198 tl. Gr neden mantikli olmaz 1 gr şandiniz herhalde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş, faizle işi olsun istemiyor anladığım kadarıyla.
    Evet üstad kesinlikle öyle. Bu arada evliyim arkadaşlar ailem ile kalıyorum. Evimin geçimine 1000 tl bütçe ayirdim üstü motor icin suan grm altin düşündum alternatif fikirlere açığım kredi hariç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen altınla motor alana kadar motor fıyatları yukselecek. Ayrıca uzun surecek. Borcla yasamayı ogren. Sanırım bekarsın, yarın obur gun o borclar sayesınde yukselen kredı notun kurtulusun olacak evlenırken. Ayrıca cekersın kredıyı, kullandıgın sure zarfında taksıt taksıt borcunu odersın. Motoru satınca da kapatırsın borcunu konu kapanır. Kalan cozum yolları motor alman ıcın sureyı uzatıyor. Mevzu haramsa, aldıgın altının fıyatı yukselırse karsılıgında alacagın fazla para da faıze gırer yıne haram.
    Evet harama bulasmak istemiyorum. Boyle dusunuyorum. Bu arada evliyim. Suan boyle vi sevenek tek var baska cikmaza duatum Altınin değerinin artmasi neden faiz olsun ki? Ben malimi bugun 50 tl yarin canim sıkılır dostuma 20 tl satarim. Bunun adi faiz mi? Değerli vaktini ayırdığınız icin sagolun.
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    Joymax 250i- 2014-2016 / Tvs Neo X3i
    Sayın hotrob, faiz, şanş oyunu v.s. gibi şeyleri istememe nedeniniz eğer inançlarınız gereği ise; altının taksitle alınması da dinen uygun değildir bilginize.
    Kızıl pars ve MetinK. bunu beğendiler.

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    hocam faize girmemek istemeniz cok guzel. su an degil ama bir sene sonra emin evim sirketinin sistemlerine katilmayi dusunuyorum. tavsiye edebilirim.

Motosikleti
    Loading
    Alıntı Lazasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer ilk motorunsa ekipman + sigorta + plaka/ruhsat + yoksa ehliyet masrafları gibi şeyleri de göz önünde bulundur hocam. Benim bunlara harcadığım parayle neredeyse aynı motosikletten bir tane daha alabilirdim. Çok az bir fark kalmıştı.

Onun dışında ben de tıpkı senin gibiydim. Maaşım var ama birikimim yoktu. Aynı senin gibi altın olayına gireyim dedim zira mevcut maaşımla almayı düşündüğüm motosikleti taksitle bile zor alırdım. Ama sonra almayı düşündüğüm motosikletten başka bir motosiklet buldum daha çok hoşuma gitti ve yarı fiyatınaydı. Ben de direkt yapıştırdım taksitle aldım.
    Ilk motorum değil üstad. Dediğin gibi o masraflar kafamı cok kurcaliyor. Suan ekipmanlar hemen hemen tam takir kask hariç.ama sigorta olayi ozellikle cok masraf cikaracak. Yine işin içinden çıkamadım.

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı muratozt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın hotrob, faiz, şanş oyunu v.s. gibi şeyleri istememe nedeniniz eğer inançlarınız gereği ise; altının taksitle alınması da dinen uygun değildir bilginize.
    hocam yanlis biliyorsunuz. taksitle altin alinmasinda haram bir durum soz konusu degil.

Motosikleti
    Loading
    Alıntı muratozt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altının peşin fiyatina yani tek fiyat ile 4 taksitle alinmasina haram diyen bi beyyine bilmiyorum. Varsa bu konuda bi illet kesinlikle bu istende cayarim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler