Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Zincir Kilit Onguard 8016L beast 14mm 180cm

Motovento
    REKLAM ALANI
    inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen gün konusu olduğunda bu kilit hakkında sorular da sorulmuştu, ben de buradan en azından fotoğrafını paylaşayım dedim. Biraz fazla büyük ve ağır, zinciri tutan arkadaş da 1.90 boyunda, yaba gibi ellere sahip, bunu göz önünde bulundurun. Acayip güven veriyor, sağlam bir yere bağlandığında hiçbir hırsızın oturup bununla uğraşmayacağını düşündürtüyor insana. Kilit kısmı da oldukça güven veriyor. Büyüklüğü ve ağırlığı nedeniyle topcase içerisinde taşınacak bile olsa yanınıza almanız biraz zor, bunu söylemeliyim. Ben ayrıca bir asma kilit alarak zinciri bulunduğu yere bu asma kilitle bırakmayı, zincirin kendi kilidini yanıma almayı düşünüyorum. 358 lira gibi bir fiyatı vardı. Ben 180cm olan modeli aldım, 110cm olan da var, almayı düşünüyorsanız uzunluğuna dikkat ediniz. Saygılarımla.

Ergün Er. ve gursus bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün konusu olduğunda bu kilit hakkında sorular da sorulmuştu, ben de buradan en azından fotoğrafını paylaşayım dedim. Biraz fazla büyük ve ağır, zinciri tutan arkadaş da 1.90 boyunda, yaba gibi ellere sahip, bunu göz önünde bulundurun. Acayip güven veriyor, sağlam bir yere bağlandığında hiçbir hırsızın oturup bununla uğraşmayacağını düşündürtüyor insana. Kilit kısmı da oldukça güven veriyor. Büyüklüğü ve ağırlığı nedeniyle topcase içerisinde taşınacak bile olsa yanınıza almanız biraz zor, bunu söylemeliyim. Ben ayrıca bir asma kilit alarak zinciri bulunduğu yere bu asma kilitle bırakmayı, zincirin kendi kilidini yanıma almayı düşünüyorum. 358 lira gibi bir fiyatı vardı. Ben 180cm olan modeli aldım, 110cm olan da var, almayı düşünüyorsanız uzunluğuna dikkat ediniz. Saygılarımla.

http://i.hizliresim.com/Pny4X6.jpg

http://i.hizliresim.com/g27zmZ.jpg
    Hayırlı olsun , size sorum ; bu zincir kilidin 180cm 10mm olanı var ondan alsam sizce çok mu ince olur ? Motoru tekerden ziyade , şasiden bağlamayı düşünüyorum çok kalın olursa şasi aralığından geçmez diye düşündüm.

Bu benim aldığım çok çok yüksek ihtimallçoğu motosikletin şasisinden geçmez. İnanılmaz kalın, büyük ve ağır. 10mm olan da yeterli olur diye tahmin ediyorum. Çok fazla güven veriyor. İş arkadaşlarım bunu görünce benimle dalga geçti "vinç operatörü mü olacaksın" diye.
    Ergün Er. bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben aynı zincir kilidi N11 de 15 20 gün önce 265tl ye aldım.Kupunla falan baya uyguna gelmişti.Şimdi aldığım yeri kontrol ettim de orada da 350 olmuş.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aynı zincir kilidi N11 de 15 20 gün önce 265tl ye aldım.Kupunla falan baya uyguna gelmişti.Şimdi aldığım yeri kontrol ettim de orada da 350 olmuş.
    Hayırlı olsun sizin de alışverişiniz. Sanırım dolar kurundan dolayı fiyatları yükseltmişler. Ben de almaya karar verdiğimde 300 liraydı ama geciktim, şimdi de n11 kuponuyla falan 311 liraya geldi taksitle.
    Evrim her zaman dört ayaktan iki ayağa doğru olmuştur...

Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz hafta , motosiklet akseuarı ve ekipman , bir çok ürüne %30 zam geldi maalesef :(

mistikbaklav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250
    Hocam bu kaç mm'lik?

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bende kullanıyorum 110 luk galiba bendeki. 2 yıl olucak heralde. Ama gereksiz ağır taşıması zor. Alırsanız uzun alın.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Merhaba, ben de geçtiğimiz günlerde grade-80 gemi zinciri aldım. Fakat zinciri kilitlemek için uygun kilit bulamadım bir türlü.
    Önerisi olan varsa sevinirim.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    alabildiğinin kalınını al,14mm makasın ağzına girmez,10mm girer ve armut gibi kesilir,ne kadar kalın olursa okadar güvenlidir,,tek dezavantajı ağırlığı
    espresso bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı mistikbaklav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu kaç mm'lik?
    14mm gibi bişey olması lazım 10mm den kesinlikle kalın. Motora yakın olsam gider ölçerdim.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Başlıkta yazmıştım 14mm'lik bu, bir 180 cm bir de 110cm uzunluğunda seçenekleri var.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Ergün Er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz hafta , motosiklet akseuarı ve ekipman , bir çok ürüne %30 zam geldi maalesef :(
    ithalatına geldi. bu itoğulitlerin stoklarındaki eski ürünlere yansıtmaması lazım bunu. gerçi ülke de kim doğru dürüst iş yapıyor ki..

mistikbaklav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250
    Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlıkta yazmıştım 14mm'lik bu, bir 180 cm bir de 110cm uzunluğunda seçenekleri var.
    haha :D yazdığınızı okudum fakat başlığa dikkat etmemişim kusura bakmayın.

12 mm'lik seçeneğini almayı düşünüyorum ben de umarım yeterince dayanıklıdır

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alabildiğinin kalınını al,14mm makasın ağzına girmez,10mm girer ve armut gibi kesilir,ne kadar kalın olursa okadar güvenlidir,,tek dezavantajı ağırlığı
    12mm makasın ucuna gelir herhalde değil mi?

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Hayırlı olsun , size sorum ; bu zincir kilidin 180cm 10mm olanı var ondan alsam sizce çok mu ince olur ? Motoru tekerden ziyade , şasiden bağlamayı düşünüyorum çok kalın olursa şasi aralığından geçmez diye düşündüm.
    Şasiden bağlamak istiyorsan aşağıdaki ürünü de düşünebilirsin. Çok rahat kıvrılabiliyor ve o pozisyonda sabit kalabiliyor. Motosikleti çizmeyen bir dış kaplamaya sahip. Tabii ki bir granit değil lakin yerden yüksekte yani şasiden bağladığın için de makaslarla kesilme şansı düşük. Ve granit zincir kilide vereceğim para ile yine Abus'un alarmlı disk kilidini bu şifreli kilit ile kullanmak bana daha mantıklı geldiği için tercihim o yönde oldu. Hırsız sadece granit kilidi kesmek için sabaha kadar uğraşabilir ya da motora zarar verebilir ama alarmlı disk kilidi olduğu zaman en ufak bir sallantıda alarm öteceği için cesaret edemez diye düşünüyorum. Alarm gece mahalleyi intetir cinsten bir şey çünkü. Brandayı da unutmayalım tabii ki. Yalnızca granit zincir kilit yerine alternatif olarak düşünülebilir... He granit zincir kilit artı alarm alabiliyorsan en iyisi tabii.

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Abus-Motosiklet-Zincir-Kilit-Steel-O-Flex-1360-110_8099.html

14mm ve 16mm agizli makaslar mevcut. O yuzden 14mm zincir makasin agzina girebilir. Kesip kesememesi ayri konu.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14mm ve 16mm agizli makaslar mevcut. O yuzden 14mm zincir makasin agzina girebilir. Kesip kesememesi ayri konu.
    14 mm ağızlı makas olması demek kesebilmesi demek değil,,14 mm makasın ağzına zorda olsa girer ama kesmeye kalktığında kalın olduğundan makasın ağzından dışarı kayar,yani insan gücüyle kesilmez,,ancak bu 14mm sertleştirilmiş çelik için geçerli,sıradan 14 mm inşaat demiri tabiki yumuşak olduğundan makasın ağzından kaymaz ve zorda olsa kesilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Alıntı mistikbaklav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haha :D yazdığınızı okudum fakat başlığa dikkat etmemişim kusura bakmayın.

12 mm'lik seçeneğini almayı düşünüyorum ben de umarım yeterince dayanıklıdır

12mm makasın ucuna gelir herhalde değil mi?
    14mm den aşağısını almanı tavsiye etmem,14 ve yukarısı

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Ben kullanıyorum harika bi kilit

Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı Lazasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şasiden bağlamak istiyorsan aşağıdaki ürünü de düşünebilirsin. Çok rahat kıvrılabiliyor ve o pozisyonda sabit kalabiliyor. Motosikleti çizmeyen bir dış kaplamaya sahip. Tabii ki bir granit değil lakin yerden yüksekte yani şasiden bağladığın için de makaslarla kesilme şansı düşük. Ve granit zincir kilide vereceğim para ile yine Abus'un alarmlı disk kilidini bu şifreli kilit ile kullanmak bana daha mantıklı geldiği için tercihim o yönde oldu. Hırsız sadece granit kilidi kesmek için sabaha kadar uğraşabilir ya da motora zarar verebilir ama alarmlı disk kilidi olduğu zaman en ufak bir sallantıda alarm öteceği için cesaret edemez diye düşünüyorum. Alarm gece mahalleyi intetir cinsten bir şey çünkü. Brandayı da unutmayalım tabii ki. Yalnızca granit zincir kilit yerine alternatif olarak düşünülebilir... He granit zincir kilit artı alarm alabiliyorsan en iyisi tabii.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...-110_8099.html
    Tavsiyen icin tesekkur ederim kardeşim. Benimde aklimda boyle bir sistem vardi dogrusu

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Tavsiyen icin tesekkur ederim kardeşim. Benimde aklimda boyle bir sistem vardi dogrusu
    bu halatlar çok kolay kesiliyor en ucuz kilitler de bunlar zaten.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)