Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Lorenzo ve yeni takımı Ducati (2017 Motogp)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Lorenzo, Rossi yle aralarında olanlardan dolayı Yamaha takımını bırakmak zorunda kaldı. Yeni takımı Ducati yle kariyerini bitirmeyi hedefliyor. Yamaha takımında yerini Suzuki takımından gelen 21 yaşındaki Vinales dolduracak. Valencia testlerini lider bitiren Vinales 0.2 sn Rossi den önde tamamladı. Ducati ye alışmaya çalışan Lorenzo Sepang testlerini 17. sırada bitirdi takım arkadaşı Stoner aynı motosikletle 1.sırada Lorenzo dan 1.7 sn önde yer aldı. Ducati nin Yamaha dan çok farklı bir karaktere sahip olduğunu ve çok şaşırdığını söyleyen Lorenzo alışma sürecinde güçlük çekiyor. Farklı sürüş tarzı isteyen Desmosedici(Ducati motogp motosikleti) özellikle frenaj konusunda Yamaha dan çok farklı, Lorenzo şaşkınlığını böyle anlattı ;

"Bu kadar yavaş olmak beni çok şaşırttı. Çok zor olmasını beklemiyordum."

"Özellikle frenaj bölgesinde gelişmemiz gereken uzun bir yol var. Yamaha'da yarışırken frene daha erken basıyordum, bundan dolayı şimdi çok fazla zaman kaybediyorum."

"Bu motosiklet farklı bir şekilde sürülmeli ve ilk etapta bunu anlayamıyorsunuz. Bu yüzden en hızlı isimler arasında olmak şu an için çok zor."

"Bu prototipte daha geç fren yapıp, viraja fren yaparak giriyorsunuz, yani Andrea Dovizioso'nun stilinde. Testlerin başından beri bu benim için çok farklı bir durumdu."

Desmosedici'yi kontrol altına almanın en önemli noktalarından birisi arka fren, Yamaha'da arka frenin etkisi çok fazla yoktu. İşleri kolaylaştırmaya çalışmak için, Ducati mühendisleri Lorenzo ya bir alternatif fren sistemi sunacak. Tardozzi(Ducati takımı patronu), Ducati nin Lorenzo için sol eliyle kontrol edebileceği arka fren sistemini deneyeceklerini söyledi.

tiawern, CrazyBullet ve orumcekadam bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Güzel konu.
    Tek sorun Lorenzo'nun Stoner diye bir takım arkadaşı yok.
    Stoner gpyi yıllar önce bıraktı.
    Şu an ducatinin test pilotluğunu yapıyor.
    Ducatiyi şampiyon yapan Stoner'dan başka kimse o motoru kullanamıyor.
    Bildiğin gibi Rossi de gidip yerlerde sürünüp dönmüştü.
    oialdemir bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Kendisini tebrik ediyorum.

Motosikleti
    Pistte görünce takım arkadaşı zannettim yanılmışım test sürücüsüymüş, takım arkadaşı 2. olmuş :D Bunu fark ettirdiğin için teşekkür ederim @coq, dünya şampiyonu Stoner la ilgili detaylı araştıma yapacağım.

SEPANG 1.gün

Poz. Sürücü Motor Süre Fark

1 Casey Stoner -Ducati- 1'59.681
    2 Andrea Dovizioso -Ducati- 1'59.796- 0.115
    3 Maverick Vinales -Yamaha- 2'00.128- 0.447
    4 Alvaro Bautista -Ducati- 2'00.134- 0.453
    5 Andrea Iannone -Suzuki- 2'00.490- 0.809
    6 Cal Crutchlow -Honda- 2'00.570- 0.889
    7 Jonas Folger -Yamaha- 2'00.643 - 0.962
    8 Valentino Rossi -Yamaha- 2'00.695- 1.014
    9 Marc Marquez -Honda- 2'00.737 - 1.056
    10 Hector Barbera -Ducati- 2'00.744- 1.063
    11 Danilo Petrucci -Ducati- 2'00.850 - 1.169
    12 Scott Redding - Ducati- 2'00.852- 1.171
    13 Dani Pedrosa -Honda- 2'00.970 - 1.289
    14 Johann Zarco - Yamaha- 2'01.224- 1.543
    15 Aleix Espargaro -Aprilia- 2'01.271- 1.590
    16 Pol Espargaro -KTM- 2'01.338- 1.657
    17 Jorge Lorenzo -Ducati- 2'01.350 - 1.669
    18 Loris Baz -Ducati- 2'01.351- 1.670
    19 Takuya Tsuda -Suzuki- 2'01.812- 2.131
    20 Alex Rins -Suzuki- 2'01.889- 2.208
    21 Karel Abraham -Ducati- 2'01.926- 2.245
    22 Jack Miller -Honda- 2'01.942- 2.261
    23 Kohta Nozane -Yamaha- 2'02.187- 2.506
    24 Katsuyuki Nakasuga -Yamaha- 2'02.290 - 2.609
    25 Tito Rabat -Honda- 2'02.316- 2.634
    26 Sam Lowes -Aprilia- 2'02.942- 3.261
    27 Bradley Smith -KTM- 2'03.034- 3.353

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ducatinin motoGP aletleri bayagi problemli anlasilan...

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ducatinin motoGP aletleri bayagi problemli anlasilan...
    Ducati nin normal aletleri de problemli abi fakat sırlamalara bakarsak Ducati nin motorları üst sıralarda altından Yamaha geliyor Honda ortalarda kalmış. :D Honda dan da Marquez şikayet ediyor 2016 da olan sorunları aşamamışlar hala aynı sorunlar devam ediyormuş viraj çıkışı hızlanmada problem yaşıyormuş rc213v tek tekere geliyormuş, hepsinin kendine has sorunları var tabii Ducati v4 Honda v4 Suzuki v4 Ktm v4 Aprilia v4 ama Yamaha inline 4 sanırım virajda v4 den geride kalmamak için de crossplane krank şaftı kullanıyorlar.
    Feel the way

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ağlama sezonunu erken açmış.
    mostro ve Sj's bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Vaaay, MotoGP'de bu kadar V4 kullanıldığını bilmiyordum açıkçası...

Motosikleti
    Abi çoğu v4 tercih ediyor virajı daha hızlı dönmek için, ben hiç racing v4 sürmedim Aprilia rsv4 1000 süren varsa bize kıyaslama yapabilir.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2017 sezonunun epey olaylı olacağı kanaatindeyim. Lorenzo konusunda ise o kadar ümitsiz değilim açıkcası. Önlerinde Philip İsland testleri var. Ve yeni deneyeceği parmak fren sistemi varmış. Bakalım orada neler olucak.

Şahsen yeni gelen isimler ve sürpriz transferlere de odaklanmak lazım. Suzuki ikilisi ve iki çaylak Tech3 ikilisini de dikkatle takip etmekteyim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi çoğu v4 tercih ediyor virajı daha hızlı dönmek için, ben hiç racing v4 sürmedim Aprilia rsv4 1000 süren varsa bize kıyaslama yapabilir.
    V4 motor sistemlerinde yanma odasi tasarimi,performans egrisi diger bloklara oranla oldukca farkli,benzer oran otomobillerde kullanilan V motorlarda normal tasarimla sunuluyor...demek bu muhendisler ciddi manada teknoloji ve ar-ge olarak şartlari zorluyorlar..onlari bu konuda tebrik ederek darisi başimiza diyorum...

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Vfr800'de v4.İnline sesini seviyorum.Yoksa vtec için bile alınırdı vfr.

Motosikleti
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vfr800'de v4.İnline sesini seviyorum.Yoksa vtec için bile alınırdı vfr.
    vfr çok çirkin yahu :D ama parçaları çok kaliteli

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    VFR nin yeni kasası çok güzel. Eskiler biraz çirkin. Tek sorun 240 küsür kilo olması. O motor böyle bi 200-210kg olacak gör ozaman keyfi.

MotoGP deki en büyük zorluk ağırlığın 157kg ile sınırlandırılmış olması.
    0-800cc için 150kg iken 800-1000cc için 157kg bir ağırlık sınırlaması var. En büyük arge motor ile ağırlık olsa gerek. VFR bunlardan yoksun

Moto3'de ise sürücü ile birlikte max152 kg olabiliyor. Adamların nasıl bir ağırlık anlayışı var anlamak zor

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Bir hatayı daha düzeltelim, verdiğin sonuçlar sadece ilk gün sonuçları, birleşik zamanlarda lorenzo 10. sırada ve liderle arasında 0.399 gibi ufak bir zaman var, Lorenzo bu senede yardırcaktır, fakat Vinales'i moto2 den beri takip ederim, bu sene favori diyebilirim bu sezon çok eğlenceli geçecek gibi

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Lorenzo sevimsiz adam.
    Ama gerçekçi olmak gerekirse şu an motogpde onunla rekabet edebilecek çok az pilot var.
    Marquez gününde olduğu zaman Lorenzo falan dinlemiyor ama bunda altındaki motorun büyük payı var.
    Honda yarış takımı diğerlerinden çok önde.
    Bunu da bişey bildiğimizden değil, diğer takım yetkililerinin ya da pilotlarının zaman zaman yaptığı açıklamalarda söyledikleri,
    - bu sezon iyi hazırlandık, honda ile rekabet edecek güçte olduğumuza inanıyorum
    Ya da
    - hondayı bile alt edecek seviyeye ulaştık
    gibi bir takım satır arası sözlerinden anlıyoruz.

Ducatinin problemli bir motor olmaktan ziyade sürüş stili ile ilgili bir enteresanlığı var.
    Lorenzo bunu çözecektir.
    Daha geç fren yapma, freni virajın içine taşıma gibi mevzular sürüş tekniği ile ilgili ve yılların alışkanlıklarını bir çırpıda değiştirmek kolay değil.

Ducati'nin kış testinde Stoner'ı neden piste çıkardığını daha çok merak ediyorum ben.
    Başta motorda bir takım radikal değişiklikler yaptıklarını ve bunu kurallara uygun bir zeminde test etmek istediklerini düşündüm.
    Fakat ister istemez insanın aklına puştluk geliyor.
    Diğer pilotlara gözdağı vermek için de olabilir.
    Hepimiz başarısız bir sezon geçiren pilotların ağızlarını her açtıklarında motordan şikayet ettiklerini biliyoruz.
    Stoner'ın yaptığı dereceden sonra ducati pilotlarının bu konuda daha dikkatli konuşacağı aşikar.

Bu sezon yeni markalar var ve bu durum yarışlara olan ilgiyi arttıracak.
    Ben oldukça başarısız spor motor yapma ve nihayetinde boyunun ölçüsünü alıp vazgeçme aşamalarından geçmiş Ktm'in neler yapacağını merak ediyorum doğrusu.
    Önce alt segmentte girip akıllıca bir iş yaptılar ama asıl savaş alanı burası.

Yine dayanıklılık yarışlarında krallığını ilan etmiş ama başkaca bir başarısını göremediğimiz suzuki var.
    Lorenzo'nun gitmesiyle bu sezon hiç podyum görebilecekler mi acaba diye merak ettiğimiz yamaha ne yapacak?

Kısaca sürpriz bir cengaver çıkmazsa Marquez sezon başlamadan şampiyonluğunu ilan etmiş gibi duruyor.

Bense sonu sürpriz biten yarış haftaları hayal ediyorum.
    Bakalım ne olacak.

Geçtiğimiz yıllarda sbk ve gp başlıkları açar sezonu ordan takip ederdik.
    Sonradan ben de ilgimi kaybedince forum uzaklaştı sanki yarış aleminden.
    Bu yıl Kenan'ın yarışlarını bir şekilde seyrettirme gibi bir planım var.
    Millet her yarış haftası seyredecek link arıyor.
    Buna gpyi de ekleyebiliriz ve ilgi olursa tekrar yeni başlıklar açabiliriz.

Türkiye'de en hızlı motora sahip olmak, herkesi geçmek ve herkesle yarışmak isteyen ama yarışlara ilgisiz enteresan bir motorcu topluluğu var.

Ülkemizde yapıldığı dönemlerde bile tribünler boş kaldı.
    Bunun en büyük sebebi galiba yapabilme ihtimalinin düşüklüğü.
    İnsanımız kendisinin de yapabileceği sporlara ilgi gösteriyor.
    Bunu aşmak pek kolay iş değil.
    Sj's, Maslak, Kızıl pars ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Lorenzo soğuk bi adam, sevilmemesinin nedeni ise motogp'nin ilk yıllarında epey ukala olup, bunlar adam mı yaw çok kolay geçiyorum şeklinde takılmasıydı,

marquez ruh hastası, onla baş edecek delilikte 2 pilot var biri rossi ki hiç acıması yok, diğeri intihar komandosu Iannone,

Iannone de iyi çalışıyor ve ducatiye ne kaybettiğini göstermek istiyor ki sepang testlerinde genel sıralamada 2. oldu, Suzuki de güzel makine yaptı, bu sene epey podyum alabilirler,

Stoner keşke bırakmasaydı, efsane olcak adamdı ama oda motogp'nin zorunlu sosyalliğinden ve yapmacık duruşlardan sıkılıp bıraktı ama adam hala taş gibi alayını tokatlar bugün dönse,

Türkiye'de otoban gazcıları var ve aslında çok yetenekli adamlar var fakat sende bilirsin ki coq performans sürüşü otobanda gazlamaya benzemez,

sene 2012'ydi heralde senle istanbul parkta tanışmıştık ben sağ viraj dönemiyordum da anlatıon bana hey gidi heyy
    COQ bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Lorenzo kavramı zihnimde " GICIK " ide'sine karşılık geliyor. Bunu bir kenara bırakırsak gerçekten de iyi bir pilot. Ducatiler son yıllarda gelişse de halen Yamaha ve Hondanın teknik olarak gerisinden geliyor. Bu yüzden alışamaması normal. Doviziovo ve Ianone gibi çılgın sürücüler sürüş karekterleri ile bu açığı bir miktar kapatıyorlar. Bu arada Casey Stoner halen yarışıyor da ben mi bilmiyorum ????

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @COQ

Marquez bu sene yine şampiyonluğa oynar. Ama Yamaha takımıyla epey mücadele edecek gibi gözüküyor.
    Özellikle de Maverick Vinales. Yamaha'ya çok çabuk adapte oldu ve iddalı tur derecelerine sahip.
    Rossi 2014 senesinden beridir epey istikrarlı gidiyor, yaşına rağmen şampiyonluğa aday isim olduğunu kanıtladı.

Ducati'de ise Lorenzo'nun yarış kazanması biraz zor gibi.
    Takımı sırtlayacak kişi ise çilekeş Dovizioso.

Öte yandan İannone ve Johan Zarco' baş göstericekmiş gibime geliyor.
    Hatta Jonas Folger'ı podyum mücadelesinde görürsem epey mutlu olurum.

KTM bu sezon için umutsuz vaka. Nedeni ise tamamen yanlış isimleri takıma dahil etmeleri.
    Özellikle Pol Espargaro'nun bu işi kıvırabiliceğini hiç zannetmiyorum.

Umarım yeni üreticileri yeni isimleri üst sıralarda görürüz. Kızışmalı bir sezon olsun.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inline blok genis oldugu icin aerodinamik olmuyormus. V4 daha ince.

Bir de piston kollari V4'te daha kisa oldugu icin esneme olmuyormus.

Hatta Honda bi ara V5 denemis... ama sonra vazgecmisler.

---

Velhasil yaris icin yapilan AR-GE'den gunluk motosikletlerin faydalanmasi guzel...
    Ama yine yaris icin yapilan tavizlerin gunluk motosikletlere yuklenmesi de yanlis...

Bu noktada KTM diger tum ureticilere bariz bir fark atti. Sifirdan naked motor yaptilar... ve basarili oldu tabii ki.
    Farkindaysaniz hemen hemen tum diger buyuk naked'lar SS'ten devsirme...
    Hatta MT10 gibi en iyi orneklerinde bile grenaj icinde kalmasi icin dizayn edilmis bilimum kablo ve borunun sagdan soldan sarktigini goruyoruz...
    jimi_hendrix ve tyrung bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)