Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Lorenzo ve yeni takımı Ducati (2017 Motogp)

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Hazır motor demişken, şu an yaptığım iş ile alakalı olarak karşıt pistonlu motorlar hakkında bişeyler araştırıyordum. 1 tane silindirin içine 2 piston var ve silindirin başında ve sonunda 2 farklı kranka bağlı bir motor dizaynı bu, bu motorların yanma verimi %60'a yakın ve inanılmaz hafifler ve 2 zamanlı...

Bu motoru kullanarak motosiklet yapmayı herhangi bir firma denemiş mi acaba? Haşmet abimden yanıt bekliyorum özellikle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

titreşim de yok ayrıca
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inline blok genis oldugu icin aerodinamik olmuyormus. V4 daha ince.

Bir de piston kollari V4'te daha kisa oldugu icin esneme olmuyormus.

Hatta Honda bi ara V5 denemis... ama sonra vazgecmisler.

---

Velhasil yaris icin yapilan AR-GE'den gunluk motosikletlerin faydalanmasi guzel...
    Ama yine yaris icin yapilan tavizlerin gunluk motosikletlere yuklenmesi de yanlis...

Bu noktada KTM diger tum ureticilere bariz bir fark atti. Sifirdan naked motor yaptilar... ve basarili oldu tabii ki.
    Farkindaysaniz hemen hemen tum diger buyuk naked'lar SS'ten devsirme...
    Hatta MT10 gibi en iyi orneklerinde bile grenaj icinde kalmasi icin dizayn edilmis bilimum kablo ve borunun sagdan soldan sarktigini goruyoruz...
    Abi ktm sokak motorlarında çok yol aldı ama fikrimce Japonlar sadece naked için uğraşmaya vakit ayirmiyor ve Ar ge için para harcamak istemiyor nasıl olsa her türlü satılıyor. Racing i soy tork beygir değerleriyle oyna piyasaya sür harcamadan çok kazanıyorlar.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazır motor demişken, şu an yaptığım iş ile alakalı olarak karşıt pistonlu motorlar hakkında bişeyler araştırıyordum. 1 tane silindirin içine 2 piston var ve silindirin başında ve sonunda 2 farklı kranka bağlı bir motor dizaynı bu, bu motorların yanma verimi %60'a yakın ve inanılmaz hafifler ve 2 zamanlı...

Bu motoru kullanarak motosiklet yapmayı herhangi bir firma denemiş mi acaba? Haşmet abimden yanıt bekliyorum özellikle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

titreşim de yok ayrıca
    Birkac sene once gormus, okumustum. Ama sonrasinda cok ciddi bir adaptasyon olmadi galiba... Guncel bilgim yok malesef.

Benzeri ilginc motor dizaynlari var bu arada...

Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ktm sokak motorlarında çok yol aldı ama fikrimce Japonlar sadece naked için uğraşmaya vakit ayirmiyor ve Ar ge için para harcamak istemiyor nasıl olsa her türlü satılıyor. Racing i soy tork beygir değerleriyle oyna piyasaya sür harcamadan çok kazanıyorlar.
    Oyle ama piyasaya yavas yavas ayaklarinin altindan kayiyor. Superduke Amerika ve Avustralya'da yok satti. Gelismekte olan ulkelere 50cc-250cc hacimli dayanikli ve hesapli ulasim araci satmaya dogru gidiyor Honda.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sene 2012'ydi heralde senle istanbul parkta tanışmıştık ben sağ viraj dönemiyordum da anlatıon bana hey gidi heyy
    Bir zamanlar İstanbulpark'ta yarış yapılıyordu vay be.
    Duygulandım şimdi.
    Sen ne yapıyorsun devam ediyormusun yarışmaya?

Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @COQ

Marquez bu sene yine şampiyonluğa oynar. Ama Yamaha takımıyla epey mücadele edecek gibi gözüküyor.
    Özellikle de Maverick Vinales. Yamaha'ya çok çabuk adapte oldu ve iddalı tur derecelerine sahip.
    Rossi 2014 senesinden beridir epey istikrarlı gidiyor, yaşına rağmen şampiyonluğa aday isim olduğunu kanıtladı.

Ducati'de ise Lorenzo'nun yarış kazanması biraz zor gibi.
    Takımı sırtlayacak kişi ise çilekeş Dovizioso.

Öte yandan İannone ve Johan Zarco' baş göstericekmiş gibime geliyor.
    Hatta Jonas Folger'ı podyum mücadelesinde görürsem epey mutlu olurum.

KTM bu sezon için umutsuz vaka. Nedeni ise tamamen yanlış isimleri takıma dahil etmeleri.
    Özellikle Pol Espargaro'nun bu işi kıvırabiliceğini hiç zannetmiyorum.

Umarım yeni üreticileri yeni isimleri üst sıralarda görürüz. Kızışmalı bir sezon olsun.
    Ducati'nin pilotları baya başarılıydı bence ama Lorenzo'nun bu bocalamasının kısa süreceğini düşünüyorum.
    Bu sevimsiz herifte müthiş bir kapasite var.
    Vinales için bir şey söylemek zor.
    Alttan gelen ve yeni bir takıma giden her pilot bir süre üstleri zorluyor.
    Ama şampiyonu bunu sürekli yapabilme yeteneği belirliyor.
    Yani tüm bir sezon iyi yarışan başarıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Ben Spies vardı.
    Adam fırtına gibi eserken bile bundan bi halt olmaz diye fikir belirtmiştim.
    Şimdi adını hatırlayan yok.
    Halbuki gayet yetenekli ve cesur bir pilottu.
    Ama sezon uzun!

Vinales hırsını ve kalitesini tüm sezona yaymayı başarırsa zaten hepimize şapka çıkartır.
    Fakat Rossi'nin bunu kaldırabileceğini zannetmiyorum.Bir çelme takabilir.

Bunun dışında eğer Suzuki iyi bir makina yaptı ise ve ayarlarını tüm sezon boyunca tutturmayı başarırsa Iannone herksin başına bela olur.
    Çok beğendiğim ve iyi olduğuna inandığım bir pilot.
    Yine gözden kaçmaması gereken Crutchlow var.

Geçen yıl Zarco'yu takip ettiğimi burada yazmıştım.
    Beğendiğim bir pilot olmasına rağmen bu sene büyük bir çıkış beklemiyorum doğrusu.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Yohhh
    Honda nın motorunda denenen birkaç parçanın çalışmadığını fakat çalıştığı anda motorun felaket gittiğine benzer bişey söylenmiş Crutchlow tarafından. Bu dereceler de ondan kötüymüş. 2017 ile 2016 motosikletindeki motorları karşılaştırıp geri bildirim isteniyormuş honda tarafından.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Honda nın motorunda denenen birkaç parçanın çalışmadığını fakat çalıştığı anda motorun felaket gittiğine benzer bişey söylenmiş Crutchlow tarafından. Bu dereceler de ondan kötüymüş. 2017 ile 2016 motosikletindeki motorları karşılaştırıp geri bildirim isteniyormuş honda tarafından.
    Hocam efsane bu laflar ama honda her zaman istikrarlı olur tabii

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Honda'nın Crutchlow'ın takımına ne kadar destek verdiğini bilmek lazım yorumlamak için.
    Her Honda'yla yarışan aynı desteği alıyor anlamına gelmiyor.

Çok karışık nane bu yarış ortamları.
    Sbk'da fabrika takımının zıçıp modifiye firmalarının uçtuğunu az görmedik.
    İyi hakim olmak gerekiyor.
    Biz anca gördüğümüzü yorumluyoruz.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir zamanlar İstanbulpark'ta yarış yapılıyordu vay be.
    Duygulandım şimdi.
    Sen ne yapıyorsun devam ediyormusun yarışmaya?

Ducati'nin pilotları baya başarılıydı bence ama Lorenzo'nun bu bocalamasının kısa süreceğini düşünüyorum.
    Bu sevimsiz herifte müthiş bir kapasite var.
    Vinales için bir şey söylemek zor.
    Alttan gelen ve yeni bir takıma giden her pilot bir süre üstleri zorluyor.
    Ama şampiyonu bunu sürekli yapabilme yeteneği belirliyor.
    Yani tüm bir sezon iyi yarışan başarıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Ben Spies vardı.
    Adam fırtına gibi eserken bile bundan bi halt olmaz diye fikir belirtmiştim.
    Şimdi adını hatırlayan yok.
    Halbuki gayet yetenekli ve cesur bir pilottu.
    Ama sezon uzun!

Vinales hırsını ve kalitesini tüm sezona yaymayı başarırsa zaten hepimize şapka çıkartır.
    Fakat Rossi'nin bunu kaldırabileceğini zannetmiyorum.Bir çelme takabilir.

Bunun dışında eğer Suzuki iyi bir makina yaptı ise ve ayarlarını tüm sezon boyunca tutturmayı başarırsa Iannone herksin başına bela olur.
    Çok beğendiğim ve iyi olduğuna inandığım bir pilot.
    Yine gözden kaçmaması gereken Crutchlow var.

Geçen yıl Zarco'yu takip ettiğimi burada yazmıştım.
    Beğendiğim bir pilot olmasına rağmen bu sene büyük bir çıkış beklemiyorum doğrusu.
    Rossi'yi desteklememe rağmen Lorenzo'ya karşı bayağı sempati beslerim.
    Sürüş stili ve yaptığı geçiş hamlelerini çok temiz buluyorum.
    Yarış esnasında büyük hatalar yapmıyor.(Kuvvetle muhtemel ben göremiyorum)

Ben Spies'in başarılı olamayacağını az çok ben de tahmin etmiştim.
    ''Adet yerini bulsun, koltuk boş kalmasın'' mantığıyla takıma dahil edildiğini düşünüyorum.
    Gerçi üzerinde çok düşünmeye gerek kalmadı emekliliğe ayrıldı, bizede tatlı hatıralarını bıraktı.

Crutchlow konusunda haklısınız. Onu söylemeyi unutmuşum.
    Potansiyeli iyi.
    Fakat aynı potansiyeli Danilo Petrucci'de görüyorum.
    Yanılıyor muyum?

KTM takımı ve yeni sürücüleri hakkında bir öngörü var mıdır?

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sene Rossi geri dönüş için kendisini zorlayacaktır iyice. Yaşı gereği yavaşladı ama eğer günündeyse canına okuyor ortalığın.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Gpnin olduğu günler link paylaşılırsa efsane olur. Link arayıp bulamayan benim gibi çok kisi vardir.

Ktmyi görünce şaşırdım. Pek bir şey beklemiyorum açıkçası. Lorenzo temiz bir sürüşe sahip fakat ducati onu harcayacak gibime geldi.

Vinales için yeteneği var suzukide ne uzanır ne kısalır diyordum ki yamahaya geçmiş. Vinales in lorenzo out diyorum.

Motosikleti
    Yohhh
    Marquez de yeni motorda çok fazla tork olduğunu fakat mevcut elektronik sistem ve ecu ile uyum sağlayamadığını belirtmiş...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Marquez de yeni motorda çok fazla tork olduğunu fakat mevcut elektronik sistem ve ecu ile uyum sağlayamadığını belirtmiş...
    Ecu ünitesine sağlikli kodlanmis performans parametreleri her durumda süreklilik arzeder,bu durumun olasi handikapi ise krank milinin ürettiği enerjiyi tekere kadar olan kisminin sorunsuz analizi,sonuç itibariyle tork ve hiza engel olan durum sadece elektronik ve mekanik diyemeyiz,senkronize ve istikrarli calisan bir sistem ile kayiplari minimize edebilecek ciddi kafa yorulmasi gereken bir durum.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lorenzo'nun gitmesiyle bu sezon hiç podyum görebilecekler mi acaba diye merak ettiğimiz yamaha ne yapacak?
    Hocam sen de vur dedik öldürdün yahu.Yamaha MV ve VR varken nasıl podyum görmesin

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Sanırım 2012 MotoGp, Rossi'nin Ducati yıllarında idi, düzlükte Stoner'ın kullandığı Honda'yı geçiyordu, ama virajda Honda onu geçiyordu.
    Farklı bir sürüş şekli var anlaşılan.

Bu arada Stoner - Rossi efsaneydi.
    Şöyle bir hayır amaçlı yarış falan yapsalar ne güzel olur.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Gözlerim yaşardı, şurada böyle bir GP muhabbeti görmeyeli o kadar uzun zaman olmuş ki...
    Her mesajı dönüp dönüp ikişer üçer kez okudum mutluluktan

İlk mesajda ayrı bir kalbim çarptı, Stoner döndü de ben mi kaçırdım diye apar topar motogp.com'a koştum. Geçen yıl o kadar sıkıcıydı ki, sezon yerine Stoner'ın testlerini takip eder olmuştuk, bu sezon da devam demek ki buna

Lorenzo konusunda niyeyse ben aynı olumlu beklentide değilim, özellikle ilk zamanlarda adapte olmak bir yana; Ducati'nin şusu kötü, busu uyumsuz, bunu mühendisler benden gizliyorlar, bunu takım arkadaşlarım bozuyorlar, Dovi frenlerimi, Casey lastiklerimi kurcalıyor şeklinde serzenişler göreceğimizi düşünüyorum.

Vinales de sevdiğim, hırslı, güçlü, yetenekli bir arkadaş fakat her sezon başında heyecan yaratıp 2., 3. yarıştan itibaren sezon sonunda podyum dışına doğru ilerleyen yetenekli pilot rolü görünüyor bence ona da bu sene yine. Şansı biraz da Lorenzo'nun adaptasyon sürecine bağlı.

Iannone de farklı olmayacaktır, potansiyeli daha yüksekken, son zamanlarda bir Simoncelli riskseverliğine ve çılgınlığına kaptırmış gidiyor kendini. Stoner'dan sonra Ducati'ye sürüş stili uyan çok güzel bir ikilinin parçası oldu bence, ama bu tez canlılık yüzünden yazık etti kendine.

Bu vesileyle Suzuki'ye de veriştireyim biraz, ki bu marka da bu pilotların marka olanı tamamen; her sezon bin bir güzel gelişme, bin bir umutla başlayıp, sonra adı sönükleşiyor hak etmediği bir şekilde... Ne pilotlar heba oldu Suzuki'yi parlatacağız diye, bakalım daha kimler gelecek geçecek...

Bu kadar kötümser yorumun yanında hiç mi iyi bir şey yok? Var tabii... Öncellikle bir aradan sonra Honda-Yamaha-Ducati çekişmesini güzel bir şekilde seyredebileceğimiz bir sezon bekliyor sanki bizi. Rossi son zamanlarda bolca çabalıyor, bu oynayan taşlarda artık bir çıkış yapacak bir fırsat yakalamaya çalışacaktır bence kendine (bu pek tarafsız olmadı, içimden geçen oldu pardon ), artık öyle hatırlatacak güzel anılar biriktirmek lazım... Marquez hem bu oynamalardan hem artık iyice artan deneyiminden güç alıp daha şova dönük bir sezon geçirebilir, beklenen sürprizler olmazsa fazla erken bir şampiyonluk bile duyurabilir... Zirveye yakın bir pozisyon beklemesek de Zarco'yu izleyecek olmak beni heyecanlandırıyor, umarım arttırarak devam ettirir o da performansını. Son olarak Vinales'in renk katacağı, hiç olmazsa geçen yıldan daha üst bir pozisyon için varını yoğunu ortaya koyacağı belli, değişen motorla birlikte umarım daha da sarılır, daha da güzel anlar yaşatır bize.
    Maslak, Sj's ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    stoner neden bırakmıştı yarışı şu italyan bir pilot vardı kazada hayatını kaybeden. Onun yüzünden miydi

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Temel sebep olarak Simoncelli'nin ölümünü göstermedi; sağlık sorunları, ailesine zaman ayırmak istemesi gibi sebepler açıkladı, ama kesinlikle onun da etkisi vardır.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temel sebep olarak Simoncelli'nin ölümünü göstermedi; sağlık sorunları, ailesine zaman ayırmak istemesi gibi sebepler açıkladı, ama kesinlikle onun da etkisi vardır.
    Genel olarak sağlık sorunları, laktoz intoleransı vs.
    Yanlış hatırlamıyorsam pek dillendiremediği Honda ile yaşadığı kaza ve sonrasındaki hayal kırıklığı da vardı.

http://www.crash.net/motogp/news/179...ng-motogp.html
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Yohhh
    Görüldüğü üzere hondanın yeni denediği elektronik sistem çalışmış ufaktan. Phillip island daki tur zamanları çok iyi. Efsane değilmiş.
    http://tr.motorsport.com/motogp/news...stirdi-874444/

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    By Ducati ne menem bir motor, Stoner'dan başka doğru düzgün kullanmayı becerebilen olmadı.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)