Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zinciri Şaseden Geçirmek? Resimli!

Motovento
    REKLAM ALANI
    avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar cbr 250den şaseden geçirmek için nerden geçirmemiz gerekiyor ? Şu geçirdiğim yer bence yan ayaklık bağlantısı çıkarılırsa direk zincir arka kuyruktan sökülür atılır. Nerden geçirsek en sağlamı olur? Tekerden geçirmeye nedense forumda yazılanlardan sonra karşıyım. Tekeri sökmek çok da zor birşey değil sanırım. Kilit de 14 mm olunca biraz sıkıntı her yerden sokmak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mistikbaklav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250
    Aynı zincirden aldım aynı soruyu merak ediyorum sen açmasan ben açacaktım konuyu isabet olmuş. Takipteyim

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    hocam bana kalırsa yine jant'a bağlayın.fakat alarm ile tamamlayın bu işi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Oha zincire bak gemi bağlar gibi :D hırsız ürküten. Düşman başına bereken tanrısı heykeli gibi ahahah kolay gelsin

Motosikleti
    joymax 250, R25 mat gri
    En garantisi arka tekerden geçirmek. Evet tekeri sökmek kolay ama ön teker için. Arka tekeri sökmek biraz mesele uğraştırır. Zaten aldığımız önlemler biliyorsun ki caydırmak için kafaya taktıysa zaten çalıyor ( örnek barkın abi ). Arka tekerden geçir, selede kitle. İstersen alarm ile tamamla uğraşırken öter mis gibi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    motorda çok temizmiş depo ayna gibi yansıtıyor..

Kilitleyeceğin yere ayrı bir zincir bağlıyorsun, sonra o zincire senin zinciri motorun gövdesinden geçirip kitliyorsun. Şasiye kitleyemiyorsan, gövdeye kiiltle

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilitleyeceğin yere ayrı bir zincir bağlıyorsun, sonra o zincire senin zinciri motorun gövdesinden geçirip kitliyorsun. Şasiye kitleyemiyorsan, gövdeye kiiltle
    Bir zincir en zayıf halkası kadar sağlamdır dersek; aynı zincirden ve kilitten bir tane daha alması gerekiyor öyleyse

Bu nedir le kardesim gemi bilenbaglamiuorlsr bunla

Motosikleti
    TRACER 700
    Bence zincir güzel ama o zinciri gören hırsız senin motoru bırakıp uzakta oldugunu yani motorla göz tamasının olmadığını bilir bu da bence büyük bir tehtit hırsız için iştah açıcı olabilir

avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Tesekkur ederim hocam elimden geldigince temiz bakiyorum. Sadece su plastik kisim canimi sikti. 1 liralik kopuklerden oldu sanirim. Onuda halledicem en kisa zamanda

İnkan varsa hem arka hem ön janttan da zincirle. Yine ön ve arkaya alarmli disk kilidi tak. Tek zincir varsa denildigi gibi arka janttan kilitle.

Zincir doğru geçmişe benziyor da zincirin bağlandığı teller oyle gözükmüyor. Zinciri kesmek için gelseler zincirle uğraşmayıp neredeyse yan keski ile telleri keser, zinciri yukarıda tutar ve gider. Bari tellerin bağlandığı dik borunun etrafından geçirin.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Aynı zinciri kullanıyorum. Arka jantın üstünden bağlayıp ön diske bir de ABUS 8077 takıyorum.

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Zincirin bağlanma şekli iyi gibi de bağlandığı yer çok kötü.Senin kilitle uğraşmazlar bile direk panel çiti keserler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)