Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

15-17 milyara 4 silindir tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    pokeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 ybr sattı 2006 cbr 600 f sattı,yeni arıyor:)
    Hoşgeldin Mikail uzun km.tecrübelerin yeterli eğitimlerin yoksa 600 f ölüm makinesi olur 2006 modelin sahibiydim birçok küçük motor da kullandım kurallara uyarak kullanmama ve dikkatli bir sürücü olmama rağmen beni her zaman heyecanlandırırdı,çok seri bir alet gazı hassas biraz fazla açarsan vites pek farketmeksizin arkayı kaydirir direk,deneme amaçlı dijital ekranda redline da gördüğüm hız 1.vitesde 122 2.de 188 di gps ile doğru çıkmaz büyük ihtimalle şehir içi motoru değil biraz süreyim dersen dur kalk hemen 100 dereceleri görüp fan acar ayakların yanar hızlı ve biraz yol yapman lazım.Yazdıklarından yeterli bilgi ve tecrübelerinin olmadığını düşünüyorum,600 lük makine hata affetmez, bir arkadaşım bendeki aynı modelden kaza yapıp ölmüştü, sonrasında bende iyice soğudum.Başka bir arkadaşımda 1000rr vardı,motorumda 30 binlere yakın km olsa da 600 lük 4silindir makineleri sevsemde hiç 1000lik düşünmedim.(600 lük uçuyor zaten) Biz seni bu forumda sağlıklı bir şekilde daha çok görmek isteriz,böyle bir motor alıp hata yapma derim ayrıca temiz bulmak zor bakım vs. derken sana maliyetli olur.Benzin de pahalı olunca yakıtından memnun olmazsın.Mazda 323 aracım varken araba ile yaklaşık 130 km git gel yapınca bir ölçüm yapmıştım aynı mesafeyi hemen hemen aynı paraya hatta daha fazla yakmıştı Uygun fiyatlı 200-250 cc bandında araçlara bakmanı tavsiye ederim.Parasina göre hoşuma giden araçlar tnt 25-sym wolf (tutulmuyor ama egzoz hariç güzel motor) tavsiye ederim,daha uyguna sorunlar yaşayan olsa da pulsar 200 ns e de bakabilirsin.(çok şık) Bütcen uygunsa mt25-inazuma derim.Hayirlisi olsun..
    levend84, espresso, mikail19o5 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Al bi xj6 nagıt, yavaş yavaş yükselt
    mikail19o5 bunu beğendi.

mikail19o5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200NS
    Alıntı PiedPiper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de yavas yavas CcC yukseltmelisin.
    ))) iPad'den yazdım otomatik düzeltmiş cc demek istedim

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Kardeşim sen şimdi şunu bunu bırak. Akıllı ol vazgeç bu sevdadan. Yok öyle alır almaz basmıcam falan. Basarsın duramazsın. Al o paralara 200-300 cc bişeyler sonra bize teşekkür et

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    mv agusta f4 rr al 17bin euroya rahat bulursun

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ilk defa motor alma heyecanı ile 15.000 tl nasıl heba ediliri sormuş genç kardeşimiz olur ya şansa o dört silindirli temiz çıkarsa Allah korusun sen heba olursun kardeşim annen baban üzülür...etme, o paraya en iyisinden korumalar bitane de sıfır 150 lik 200 luk al yazanları dinle..
    espresso bunu beğendi.

avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Bu tarz insanlara uzun uzun yazip tavsiyeler vermeyin. Ne kadar yazarsaniz yazin o hevesi bilirim parasi varsa gider alir onu.
    Dogal seleksiyon iste karismayin.
    Kardesim kusura bakma ama senin gibiler vefat edecek ki akli basinda insan sayisi cogalsin yuzdeye vurdugumuzda.

Belki boyle konusunca zoruna gider de vazgecersin. HAYIRLI GUNLER

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Haci cbf 600 abs verelim sana 4 silindir sekil ve yormaz

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı avmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim kusura bakma ama senin gibiler vefat edecek ki akli basinda insan sayisi cogalsin yuzdeye vurdugumuzda.
    Asıl bunun gibiler yüzünden sigorta ücretleri kol gibi çıkıyor.

Konuyu açan arkadaşa da tavsiyem 600 lük yetmez biraz daha koyup turbo busa ile filan başlasın.
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ben "büyük cc" fobisine karşıyım, ve anlamsız buluyorum.

Gel gelelim 7 yaşındaki bir 4 silindir 600cc makina, güncel 1000cc ve üstü bir çok makinadan daha tehlikeli. Ne ABS var, ne traction control... Fren yapınca low side, gaz verince dengesiz teker, virajda high-side riski var...

Son model 1300cc 180 beygir Superduke, eski ikinci el 4 silindir 600cc makinadan çok daha güvenlidir ve daha kolay kullanılır... Ağırlık farkı da çok yok zaten...
    jimi_hendrix, vdeger ve -ZERO- bunu beğendiler.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir deli yine kuyuya tas atti, cikarmaya calisiyorsunuz.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    abi 600f yapacam almanyadan geldim vututu vututu kızlar hasta sizi severek izliyoz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gel gelelim 7 yaşındaki bir 4 silindir 600cc makina, güncel 1000cc ve üstü bir çok makinadan daha tehlikeli. Ne ABS var, ne traction control... Fren yapınca low side, gaz verince dengesiz teker, virajda high-side riski var...

Son model 1300cc 180 beygir Superduke, eski ikinci el 4 silindir 600cc makinadan çok daha güvenlidir ve daha kolay kullanılır... Ağırlık farkı da çok yok zaten...
    hocam cruiser-chopperların cc'si neden yüksek ve neden tehlikeli değil veya tehlikeliyse anlatırmısınız 1 2 yıllık deneyimle almayı düşünüyorum da çekincem var.Aydınlatırsanız sevinirim konu yararlı bi yöne dönsün bari

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ninja 300 al.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Mr.Duke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam cruiser-chopperların cc'si neden yüksek ve neden tehlikeli değil veya tehlikeliyse anlatırmısınız 1 2 yıllık deneyimle almayı düşünüyorum da çekincem var.Aydınlatırsanız sevinirim konu yararlı bi yöne dönsün bari
    Çok ayrıntılı yazmak zor. Kısmen burada paylaşmıştım fikrimi:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...lmayin-ss.html

Motosikleti
    Yamaha Tenere
    Bazı arkadaşlar hardcore girmişler ama haklılar!
    Yeterli tecrübe ve cc bazlı ekipmana ayrılan bütçe yetersizliği ivedilikle bu sevdadan vazgeçmene sebep.
    Hatta zinhar uzak durmalısın.

Yaklaşık 15 sene tecrübem var, ama o ses ve sürat yapabilirliğine kendimi kaptırırım ki acemi için iç açıcı değil!
    Youtube: https://www.youtube.com/motolojivlog
    Instagram: @motolojivlog

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ölmesi kalması bi yana 15-17 milyara çöp alınabilir ancak. Ben daha iyi bi kosulda elveda demek isterdim.
    Şimdi çöp bi motosikletle kaza yapsam, tecrübesiz derler, motosiklet yüzünden derler, çok dikkat çekmez falan. Bi de kafa karışıklığı olur hem sonrasında...

Yeni bi motosiklet olduğunda, maddiyatçı insanoğlu şöyle der; çok süratliydi

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bakış açınıza göre haklısınız fakat ülkemiz şartları, kültür, yol-trafik güvensizliği, yaş ve tecrübesizlik birleştiğinde klişe bir senaryo ortaya çıkıyor. Malesef.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Günümüzde otomobilde e30 kasa bmw ne ise 2001-2006 arası 600f de odur maalesef. İkisi de zamanında çok özel makinelerdi ama artık imajı yerlerde.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki zx 636 2006
    Benim makina satılık hocam 2006 kawasaki ninja zx636 düşünürsen haberleşelim..

Bu paralara temiz 4 silindir bulmak imkansız neden dersen piyasadaki uyanıklar yüzünden çamurlu malda aynı para temiz malda aynı para.Bence alma paranı biriktir 0 km al.
    Bazı arkadaslarda dalga geciyorlar anlamıs değilim herşeyi alaya alırsak gün gelir bizide alaya alırlar
    vdeger bunu beğendi.

vdeger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Intruder C800
    Forumdaki bu dalga geçme sevdası sıkıcı olmaya başladı. Bir iki bilgi gelir mi diye girdiğim başlıklarda hep aynı alaycılık, hep aynı aşağılama. Motor almadan önce çok faydasını gördüm bu forumun ama işin boku çıkmak üzere beyler bayanlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)