Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

15-17 milyara 4 silindir tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    z750s'e bak veya fz1 fazer'a. ölürsün diyenlere de inanma. ya binemedikleri için çekememezlik yapıyorlardıŕ ya da oradan buradan duyduklarını kulaktan kulağa yayıyorlardır. arkadaşlara cbf150 ybr125 ile ölen arkadaşları gostersen tek diyecekleri kötü araba sürücüleri yüzünden veya yol yüzünden oldü olur. onlara yuzbinlerce km yapıp cbf ybr ile olmüş olan kurye arkadaşlaari sor. tek cevap veremez kıvırırlar suçu arabacılara atarlar. ayni şey buyük cc ile olsa kimse bakmaz o arabacılara ama. samimiyetsizler sizi. atıyorum adam yavaş hızda suda kayıp düşse eğer altında güçlü motor varsa bak tecrübesiz büyük motora bindiği yüzünden düştü derler. ama küçük cc ise vay karaktersiz belediyeler yolları suluyorlar diye tatava yaparlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bu konuyu hortlatmak istiyorum. 25.000 - 35.000 bandında 4 silindir " sorun çıkarmaz, yüksek kilometre gider, işlerim maliyeti uygundur " diyebileceğimiz neler var ?

Cbr 650 F ( Gelecekteki planım buna sahip olmak, her ne kadar titreşimli denilse de )

Yamaha XJ 6 Diversion F

CB 600 F Hornet ( Eski model ama sağlam olduğunu duymuştum )

--------------------------

Başka neler olabilir ?
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Suzuki gsf 650-1000 bandit.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet özellikle 4 silindir yüksek hacimli motorlar artık lüx tüketim arkadaşlar,
    Cepteki son para ile en ucuza 4 silindir veya en az yakan rayzing hangisi gibi şeyleri geçin,
    12 senelik motor başınıza ne işler açar? Kim bilir kaç kişinin elinden geçti?
    Ne apaçilikler yaşadı,kullanamadan alır bi köşeye atarsınız,
    Servise,yedek parçaya para yetiştiremezsiniz.
    Parası bol olan adam işi rayzing,en az 4-5bin ekipmana veren,yetkili servise direk kredi kartını uzatan
    Benzin istasyonuna gidip, hesap yapmadan doldur diyen adama uygun,
    Ekonomik şekilde havalı olmanın yöntemi alın bir "Yamaha R25" kasıla kasıla gezin,
    Amaca oldukça uygun güzel bir motor.
    Aynen katılıyorum. Bir arkadaş vardı r25 kullanıyordu, birisi buna fazer 6 ile kafa kafaya takas yapalım demiş. Üstüne para vermiş 5k kadar. İnsan bir kıllanır değil mi? Lap diye atlamaz. Motoru aylardır sanayiden çıkmıyor şimdi. Değdi mi? Ben racing motorlarının olduğu özel bir gruptaydım(misafir olarak) ulan adamlar öyle kazalar yapmışlar ki sonra hep yan yatmamış şeklinde satmışlar. 600'ün üzerine çıkınca hor kullanılan bir makinalar oluyor. O yüzden racing kategorisinde temiz motor bulmak samanlıkta iğne aramaya benziyor.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki gsf 650-1000 bandit.
    CBF 600

CBF 1000

geldi aklıma ayrıca.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Son model sslerin bile canı alınıyor ki gayet normal bu amaca hizmet etmek için üretiliyorlar zaten. eski model mi? Allah düşmanımın başına vermesin. motoru yeni yapılmış almaya çalışın. yıllardır çevremde düzgün birtane eski SS örneği göremedim.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 600

CBF 1000

geldi aklıma ayrıca.
    CBF 1000 olabilir diyecektim zaten sizin de aklınıza gelmiş.

O zaman kendi motorumu önereyim

VFR 800

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Bu konuyu hortlatmak istiyorum. 25.000 - 35.000 bandında 4 silindir " sorun çıkarmaz, yüksek kilometre gider, işlerim maliyeti uygundur " diyebileceğimiz neler var ?

Cbr 650 F ( Gelecekteki planım buna sahip olmak, her ne kadar titreşimli denilse de )

Yamaha XJ 6 Diversion F

Başka neler olabilir ?
    Üst sınırınızı biraz daha yukarı çekerseniz K1200 serisini değerlendirebilirsiniz. Elimden geldiğince karşılaşılacak çoğu problem ve çözümüyle yazdım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4514966

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBF 600

CBF 1000

geldi aklıma ayrıca.
    CBF serisi bence de mantıklı. Nispeten az devir çevirdiği ve kullanıcı kitlesi orta/üst yaş grubu olduğu için.
    Ben 5 sene önce olsa düşük bütçe ile tekrar CBR 600 F alırdım, ama yaş kemale erince seçimimi CBF600'den yana kullandım. Beygiri muadillerine göre düşük olsada, diğerleri gibi çılgın agresif tepkiler vermesede 77 beygir 200+ km hız gayet yeterli. ABS ise tek başına seçim sebebi bile olabilir.
    Yok CBF 600 kesmez ise, CBF 1000 olsun madem
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son model sslerin bile canı alınıyor ki gayet normal bu amaca hizmet etmek için üretiliyorlar zaten. eski model mi? Allah düşmanımın başına vermesin. motoru yeni yapılmış almaya çalışın. yıllardır çevremde düzgün birtane eski SS örneği göremedim.
    Benim tarzım daha çok Spor Touring aslında, mesela 600 RR değil de 650 F daha sempatik geliyor bana ..

Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 1000 olabilir diyecektim zaten sizin de aklınıza gelmiş.

O zaman kendi motorumu önereyim

VFR 800

VFR 800 eski kasa çift egzoz, her egzozda 2 çıkış .. tam bir görsel şölen .. Crossrunner'da güzel gerçi ama yeni kasa değil 2011 falam, aklımda bu da.

Alıntı Herscel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üst sınırınızı biraz daha yukarı çekerseniz K1200 serisini değerlendirebilirsiniz. Elimden geldiğince karşılaşılacak çoğu problem ve çözümüyle yazdım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4514966
    K1200 gerçekten bomba gözüküyor, model yılı biraz eski sadece, biri referans olsa, anlayanı el altında olsa girilir böyle bir riske aslında ..

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF serisi bence de mantıklı. Nispeten az devir çevirdiği ve kullanıcı kitlesi orta/üst yaş grubu olduğu için.
    Ben 5 sene önce olsa düşük bütçe ile tekrar CBR 600 F alırdım, ama yaş kemale erince seçimimi CBF600'den yana kullandım. Beygiri muadillerine göre düşük olsada, diğerleri gibi çılgın agresif tepkiler vermesede 77 beygir 200+ km hız gayet yeterli. ABS ise tek başına seçim sebebi bile olabilir.
    Yok CBF 600 kesmez ise, CBF 1000 olsun madem
    CBF 1000 benim de radarımda, muhtemelen o gün geldiğinde ya Cbr 650 F almış olacağım ya da CBF 1000 gibi geliyor ama işte " güncel teknoloji, güncel model " durumundan dolayı aklım hep CBR 650 F modeline kayıyor, sanki alsan böyle 20 sene kullanacaksın güveni veriyor bana nedense, bindiğimden ya da bildiğimden de değil ..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Konu 2017 de acilmis,

O zaman 17-18 e 4 silindir makina vardi ama,

Şimdilerde anca böbreksizi bulunur,ciğeri zaten bitmiştir..

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu 2017 de acilmis,

O zaman 17-18 e 4 silindir makina vardi ama,

Şimdilerde anca böbreksizi bulunur,ciğeri zaten bitmiştir..
    25.000 - 35.000 bandı olarak hortlattım konuyu 18.000 e anca NMAX şimdi

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021

K1200 gerçekten bomba gözüküyor, model yılı biraz eski sadece, biri referans olsa, anlayanı el altında olsa girilir böyle bir riske aslında ..
    İşte en kritik nokta o zaten Borusana bağlı kaldığınız nokta sözün bittiği yer. O nedenle temiz ve bakımlısını bulmak önemli.

15 milyara, motosiklet fabrikası alabilirsin!
    ozaman ister 4, istersen 44 silindirli motor alırsın.
    dükkan senin nasıl olsa!

edit: 21 yaşında gencin, eski para birimini kullanarak cümle kurması.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)

Yamaha XJ 6 Diversion F

Başka neler olabilir ?
    Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 milyara, motosiklet fabrikası alabilirsin!
    ozaman ister 4, istersen 44 silindirli motor alırsın.
    dükkan senin nasıl olsa!

edit: 21 yaşında gencin, eski para birimini kullanarak cümle kurması.
    Konuya odaklanalım hocam, konuyu açan arkadaş öldü mü ? kaldı mı ? kaç mevsim geçmiş aradan zaten hemen aldın taşı atıyorsun sağa sola

Forumda yeni konu açmayayım dedim ama soru şu ;25.000 - 35.000 bandında 4 silindir " sorun çıkarmaz, yüksek kilometre gider, işlerim maliyeti uygundur " diyebileceğimiz neler var ?

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Sport touring illa 4 silindir diyorsan cbf 600-1000 en makul seçenek, ama eskiler işte, çift silindir vstorm, tracerlara ya da nc serilerine de bakabilirsin.

Ammaaa bir 4 silindir varki dibim düşüyor cb900 hornet, bayyılıyorum yuvarlaak far kafaya.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sport touring illa 4 silindir diyorsan cbf 600-1000 en makul seçenek, ama eskiler işte, çift silindir vstorm, tracerlara ya da nc serilerine de bakabilirsin.

Ammaaa bir 4 silindir varki dibim düşüyor cb900 hornet, bayyılıyorum yuvarlaak far kafaya.
    Eski motorda referans çok önemli işte, ben de tanıdığım bir ustadan referans ile CB 600 F Hornet alacaktım mesela 22.000 TRY gibi bir fiyata ama nasip olmadı. Yani anlayanını bulduktan sonta alınır yine, niye alınmasın Abs'li falan var o dönemlerde. Sesi de çok güzeldi CB 600 F'in Depo falan dev gibi, güzel bir havası vardı .. Sarı renk bir de parlak ahh ahhh ..

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    2018 haziran ayında 2011 model xj6 diversion f aldım, 45binde ağır bakımdan çıkalı 300km olmuş bir tanıdık vesilesi ile balıkesirden aldım.Hemde ustaya mustaya göstermeden atladım geldim istanbula.şuan 60bin küsürde yaptığım masraf ne sence ? 3 kere yağ,fren hidrolikleri,soğutma suyu zaten elimden geliyor kendim yaptım.he birde lastiğe çivi girdi yama yaptırdım.hor kullandımmı? motoru aldım alalı uzun yolda bir kaç kere top speed denedim okadar,oda zaten çanta manta 225 i geçmedi.çoğunluk şehir içi kullanıyorum açık egzoz var ama fazla ses hoşuma gitmediği için 7 bin deviri nadir geçmişimdir.peki satarmıyım şuan ilanda motor çok teklif,çok takas geldi ama yazanlar hep benim malımı öldürdü satacaksamda km psikolijik sınırın üstünde olsa bile ölü fiyatına vermem çünkü verirsem o paraya birdaha böyle motor alamam.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Eski motorda referans çok önemli işte, ben de tanıdığım bir ustadan referans ile CB 600 F Hornet alacaktım mesela 22.000 TRY gibi bir fiyata ama nasip olmadı. Yani anlayanını bulduktan sonta alınır yine, niye alınmasın Abs'li falan var o dönemlerde. Sesi de çok güzeldi CB 600 F'in Depo falan dev gibi, güzel bir havası vardı .. Sarı renk bir de parlak ahh ahhh ..
    Eski motor işi biraz sıkıntı işte hocam, sen gel bu 4 silindir sevdasından vazgeç, 2015-2016 çift silindir 650-750cc bir makine al keyfine bak.
    Ne olursa olsun fırtınanın şiddeti, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2018 haziran ayında 2011 model xj6 diversion f aldım, 45binde ağır bakımdan çıkalı 300km olmuş bir tanıdık vesilesi ile balıkesirden aldım.Hemde ustaya mustaya göstermeden atladım geldim istanbula.şuan 60bin küsürde yaptığım masraf ne sence ? 3 kere yağ,fren hidrolikleri,soğutma suyu zaten elimden geliyor kendim yaptım.he birde lastiğe çivi girdi yama yaptırdım.hor kullandımmı? motoru aldım alalı uzun yolda bir kaç kere top speed denedim okadar,oda zaten çanta manta 225 i geçmedi.çoğunluk şehir içi kullanıyorum açık egzoz var ama fazla ses hoşuma gitmediği için 7 bin deviri nadir geçmişimdir.peki satarmıyım şuan ilanda motor çok teklif,çok takas geldi ama yazanlar hep benim malımı öldürdü satacaksamda km psikolijik sınırın üstünde olsa bile ölü fiyatına vermem çünkü verirsem o paraya birdaha böyle motor alamam.
    Samanlıkta iğne bulmuşssun denir buna ama böyle istisnalar olabilir bu da eski büyük cclerin hor kullanılmadığı anlamını değiştirmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)