Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbf150 0Km Motorda Tuhaf Vites Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar . Bu benim sahip oldugum 2.Cbf 150 motorum öncelikle. İlkini 5000 Km kadar kullandım şimdi yazacagım şeylerin hiç biri bir kere bile olmadı. 2 gün önce bayiden 0Km cbf150 aldım. Daha 40km de ancak 3.vitese atmaya çalışınca geçmiyor çoğu zaman. Debriyajdan elimi çekince gene 2 de oluyorum. Tecrübesiz bir sürücüde değilim 3.motorum bu. Birde bu sorun oldugu zaman boş ışığı yanmasına ragmen 2 kere debriyajdan elimi çekince vitesteydi motor. Bir diğer belirtide böyle tren gidişi gibi "tak tak tak" ses çıkarttı arada. Diğer motorunda rodajını ben yapmıştım hiç böyle şeyler yoktu. Forumlardada araştırdım ama tam tarifime uyan birşey bulamadım. Ne olabilir acaba sorun?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Daha fazla kullanmadan aldığınız yere götürüp tamamen açık bir şekilde geçmişinizi ve motorla ilgili sorununuzu anlatın.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bu sorunu daelim ve benzeri yeni markalar yapsaydı hemen çamur atılırdı. Abi o zaten kalitesiz derlerdi. Keske honda yamaha alaydın derlerdi. Oysaki durum farklı iste. Her markada sorun çıkabiliyor
    06Serhat bunu beğendi.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    yeni motosiklette bu tarz probemler doğaldır. Muhtemelen debriyaj ayarı gözden geçirilmeli. Ayar harici bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. Muhtemelen de debriyaj manetinde bırakılması gereken boşluk doğru hesaplanamamıştır. Servisine kısa zamanda uğramakta fayda var.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Honda cbf 150 motora castrol yağ koyduk. Vitesler çok sertti. Vites yumuşasın diye motul 5100 10w40 koyduk. Vitesler yine çok sert ve sarsıntılı bu motorlarda kronik galiba

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sorunu daelim ve benzeri yeni markalar yapsaydı hemen çamur atılırdı. Abi o zaten kalitesiz derlerdi. Keske honda yamaha alaydın derlerdi. Oysaki durum farklı iste. Her markada sorun çıkabiliyor
    bajaj olaydı ortalık yıkılıyordu Sanki honda yamaha da hiç olmuyormuş gibi.
    fatih.met bunu beğendi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Motorda bir sıkıntı var, vakit kaybetmeden aldığınız yere götürün. Yakınlarda varsa bir kurye arkadaşa denetip aynı yorumu duyabilirsiniz. Normalde yağ gibi akan, mülayim bir makinedir kendileri.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)