Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motorunuza alarım - kilit - vb ne varsa takın

Motovento
    REKLAM ALANI
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    selamlar

cuma gecesini cumartesiye baglayan saatlerde dükkanımın önünde alarımı acık direksiyonu kitli halde bıraktıgım motorumun cumartesi sabahı camurlugu kırık gidonu yamuk ve amansörler egri buldum .

ilk önce biri çarpmıs zannettim dükkanımdan kamra kayıtlarına bakıcaktım Kİ Bİ BAKTIM KAMERALARIM DURMUS KAYIT ETMİYOR.

sonra yapacak bise yok dedim tamircime gittim motorun çalınmaya calısıldığını çalamayıp bıraktıklarını söyledi.

motorun dreksiyon kilidini kırmaya çalışmışlar catlatmıslar sagı solu yamultmuslar alarım calınca kaçmışlar anladığımız.

eğer alarm olmasaydı büyük ihtimal motor gitmişti. aman dikkat edin olabildiğinizce fazla kilit alarım vb takın motorunuza . şerefsizin biri gelipte götürmesin.
    YERUÇAĞI ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    aynen katılıyorum,sağlam zincir,ve en azından kaliteli alarmlı disk kilidi olması kesinlikle gerekli,ne kadar kaliteli alarmlı kilit ve zincir takarsanız hırsız için okadar caydırıcı oluyor,,uyduruk takarsanız çalmak için uğraşır ,çalar ,çalamasada motora zarar verir,,ama kaliteli sağlam açılması kırılması kesilmesi çok zor olan kilit takarsanız,kesinlikle riske girip uğraşmayacağından motorunuzada zarar vermemiş olur
    antilop_skul bunu beğendi.

Motosikleti
    joymax 250, R25 mat gri
    Çok çok geçmiş olsun şerefsiz doldu memleket. Şu piyasada zaten motor almak zorken elimizdekinden de olmak var Allah korusun.

En iyi, en dayanaklı kilit KASKOdur arkadaşlar. Ben öyle yapıyorum
    antilop_skul, espresso, hknzrdm ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı hiter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok çok geçmiş olsun şerefsiz doldu memleket. Şu piyasada zaten motor almak zorken elimizdekinden de olmak var Allah korusun.

kasko diyosunda kardeşim,kaskoyu bidefa yapıp ömür boyu kullanamıyorsunki,her yıl yeniliyorsun

zaten trafik sigortasının fiyatları uçmuş,adam her yıl 1000-1500 tl trafik sigortasına veriyor,üstüne bide 1500-2000 tl daha her yıl kaskoya paramı versin

kaskoya heryıl okadar para verene kadar,bence abus 8077 alarmlı disk kilidi ve bu zinciri bir defa alsın,
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...FRLcGQodHIMFOw

http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/a...tail_crosssell

ömür boyunca kullansın,,artı 100 tl isterse motosiklet alarmıda takarsa ,osura osura içi rahat uyusun derim
    kalidor bunu beğendi.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Zincir, alarm ve hepsinden önemlisi kasko.
    Sigorta pahalı, kasko da çok külfet diyen arkadaşlar, kusura bakmayın da, bu masrafları karşılayamıyorsanız satın şu anki motorunuzu, daha düşük bir model alın, masrafınızı da kısarsınız. Aynı şeyi onbinlerce lirayı motora verip kask için 100-200 TL ayıranlara da söylerim. Zira elinizdeki bir malın masrafını karşılayamıyorsanız, o zaman gereksiz yere borca, riske girmenize gerek yok.
    Motosiklet veya araba, ne olursa olsun, ne önlem alırsanız alın, çalınmasına mani olmak neredeyse imkansız, en azından deneyen motora ağır hasar verebilir. Bu yüzden kasko yaptırıp rahat uyuyabilirsiniz.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir, alarm ve hepsinden önemlisi kasko.
    Sigorta pahalı, kasko da çok külfet diyen arkadaşlar, kusura bakmayın da, bu masrafları karşılayamıyorsanız satın şu anki motorunuzu, daha düşük bir model alın, masrafınızı da kısarsınız. Aynı şeyi onbinlerce lirayı motora verip kask için 100-200 TL ayıranlara da söylerim. Zira elinizdeki bir malın masrafını karşılayamıyorsanız, o zaman gereksiz yere borca, riske girmenize gerek yok.
    Motosiklet veya araba, ne olursa olsun, ne önlem alırsanız alın, çalınmasına mani olmak neredeyse imkansız, en azından deneyen motora ağır hasar verebilir. Bu yüzden kasko yaptırıp rahat uyuyabilirsiniz.
    hocam kaskoya verilen para ile 5 sene sonra zaten motorun kendi parası çıkıyor.
    YERUÇAĞI, fazil ve antilop_skul bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kaskoya verilen para ile 5 sene sonra zaten motorun kendi parası çıkıyor.
    Hmmm. 20000 TL verdim Duke 390 motora. Bu yıl 960 TL kasko ödedim, ki buna sadece motor değil kullandığım ekipman da dahil. Hadi diğer senelerde de aynı rakamı ödedim diyelim. Eder 5000 TL civarı bir rakam. Kalan 15000 TL nereye gitti dostum? ;)

Yahu bu polisler gece gezerken, hırsız orçolara hiç denk gelmiyor mu
    ozansntrk ve antilop_skul bunu beğendiler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Hmmm. 20000 TL verdim Duke 390 motora. Bu yıl 960 TL kasko ödedim, ki buna sadece motor değil kullandığım ekipman da dahil. Hadi diğer senelerde de aynı rakamı ödedim diyelim. Eder 5000 TL civarı bir rakam. Kalan 15000 TL nereye gitti dostum? ;)
    Ekipman ve motor üzerindeki fabrika çıkışı olmayan aksesuarlarıda kapsayan bir kasko için çok uygun bir fiyat.

Hangi şirket ve yaş sehir ? Bilgi verirseniz sevinirim. Nisanda bende yenilicem.

Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipman ve motor üzerindeki fabrika çıkışı olmayan aksesuarlarıda kapsayan bir kasko için çok uygun bir fiyat.

Hangi şirket ve yaş sehir ? Bilgi verirseniz sevinirim. Nisanda bende yenilicem.
    Ekipman olarak giydiğim kask, mont vb.
    İstanbul, yaş 41.
    Nur Sigortadan Serkan Bey ile çalıştım. Dilerseniz özelden numarasını verebilirim.
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Sigorta yaptırdığım sigortacı, 'motosiklete kasko yapmıyoruz' dedi. Sigortam.net yetkilileri de aynı şekilde söylediler. Yaptıranlar hangi şirketlere yaptırıyor acaba?

Motosiklete bazı firmalar 250 cc üstüne, (kapalı otopark şartıyla) kasko yapıyor. Bazıları da şart şurt aramadan ucuza kasko yapıyor. Bu ucuza kasko yapan sigorta şirketleri pek güven vermiyor nedense

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete bazı firmalar 250 cc üstüne, (kapalı otopark şartıyla) kasko yapıyor. Bazıları da şart şurt aramadan ucuza kasko yapıyor. Bu ucuza kasko yapan sigorta şirketleri pek güven vermiyor nedense
    Dediğiniz gibi kasko yaptırıp, olası bir sorunda ödeme yapılmasını beklemek, sigortacıyla sorun yaşamak üzüntü verir.
    “Falsehood flies, and truth comes limping after it" J.S.
    "A lie can travel half way around the world while the truth is putting on its shoes" M.T.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Kasko yaparken ekipmanları ve motorun üzerinde varsa aksesuarlarıda unutmayın.

Benim kaskom anadolu sigorta fakat bu dönem tekrar hepsi ile konusucam.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı french press adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta yaptırdığım sigortacı, 'motosiklete kasko yapmıyoruz' dedi. Sigortam.net yetkilileri de aynı şekilde söylediler. Yaptıranlar hangi şirketlere yaptırıyor acaba?
    Sigortam net zaten tam enkaz. 15 20 dakika evrak bilgileri istedi, sigorta kestircektim. Finalde motosiklete sigorta kesemiyoruz dedi. Foruma bakıyorum baya insan oraya sigorta kestirmiş. Ne yaptıkları belli değil..

Ben kaskoyu şair sigortaya yaptırmıştım.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    yaw motor ybr olsaydı 5 senede çıkardı.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hiter adlı üyeden alıntı Mesajı göster

biliyorlar çünkü hukuk tarafında boşluk olduğunu ve salıverildiklerin, ah birileri kırza ağzını burnunu her dakika bak bakalım yapıyorlarmı.

Motosikleti
    joymax 250, R25 mat gri
    R25 2016 model 1 ay dolmadan kasko yaptırdım. Motorun fatura değeri 15000 tl idi üzerinde ki lastikler ve takozlarla beraber 1000 tl aksesuar yazıldı. Kask+ceket toplam 3000 teminat La beraber 1600 tl tuttu. Kaskoda sıfır şartı var çalınır yada perte çıkarsa sıfır motor verilicek aksesuarla beraber. Tabi anahtar ibraz şartı var iki anahtarı da verirsem böyle veremezsem %80 i veriliyor. Bence tüm kilitlerden daha garanti

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Serkan abi candır. Ben ve çevremdeki herkesin sigortasını ondan yaptırırız. Sbmden deneyin gene serkan abi ucuza çıkar
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Kasko kilide alarma göre pahalı diyorsunuz ama bu işin sadece çalınma değil tek taraflı ya da iki taraflı kaza riski de var.
    Motoru yan yatırıp sürükletsem maazallah sol grenaj, gidon, ayna, sinyal, egzos, radyatör belki maşa vs. derken onarım bedeli zaten 5bini bulur. Ya da duramayıp bir otomobile arkadan çarptığınızı düşünün.
    Muafiyetsiz bir kasko poliçem var kafam rahat. 2.900 TL ödedim ama ne yapayım en ufak bir hasarda 5-6bin TL ödemek ihtimalinden iyidir. Öte yandan örneğin bir avmye gidip park ettiğim zaman kafam rahat kilitti halattı uğraşmadan otoparka bırakabiliyorum aklım kalmıyor. Gece ve uzun süreli parklarda çalınmaya karşı ekstra önlem alıyorum tabi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)