Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motorunuza alarım - kilit - vb ne varsa takın

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    joymax 250, R25 mat gri
    Bende bu kafadayım @chopperrider akşam huzurla uyuyorum. İki motorumuzunda ikisi de kaskolu şükür
    chopperrider bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    para sorunu olmadıktan sonra problem yok

adı üstünde ...para var huzur var....

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    para sorunu olmadıktan sonra problem yok

adı üstünde ...para var huzur var....
    Mesele para değil aslında arkadaşım.
    Örneğin ben 30bin TL'lik motor almadan önce bu motorun kasko bedelini hesaplıyorum. 1500 TL mi çıktı. Bu rakamı iki ile çarpıyorum ve çıkan 3.000 TL'yi motorun bedeli olan 30bine ekliyorum. Üzerine bir de trafik sigortası ve ilk bakım masrafını vs koyuyorum. oldu mu sana 35 ? Eğer cebimde 35 yoksa alacağım motorun model yılını düşürüp ona göre arıyorum sıfır alacaksam da başka modele yöneliyorum.
    Kimse parayı kolay kazanmıyor ama sigorta alışkanlığı yerleşmedi bizim ülkede.
    Pek çok arkadaşım Suzuki Hayabusa, BMW GS serisi gibi pahalı motorlar kullanıyor ama kasko yaptırmıyorlar. Paraları olmadığı için mi ? Değil. Gereksiz gördükleri için. Sonra 20 km/h süratte motoru yatırınca da yine kendileri ağlıyorlar. Çalınır diye de uykuları kaçıyor resmen.
    Bu demek değil ki 5.000 TL bedelli bir motor için yıllık 2.000 TL kasko primi ödeyelim. Fayda maliyet dengesi elbette korunmak zorunda. zamanla motosiklet kaskosu arttıkça primler de düşecek inşallah yani
    Rhombeuz bunu beğendi.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Benim motor hep kapalı yerde sokakda 5 dakika dahi bırakamam güvenemem . Park yolundan apartmanın bahçesine oradan bodruma sokuyorum 3 tane kapı kilitliyorum . İş yerine gidincede motopark alanı güvenlik xray cihazının önünde motosiklet için özel park alanı var . oradaki demire kilitliyorum zaten personelim 3 yldır güvenlikleride tanıyorum bi sıkıntı olmuyo şükür , misafirliğe felan gittim mi sıkıntı hep . . .

Kilit , kasko, kapı üstüne kapı, kilit üstüne kilit, hepsi iyi güzel de; hayat bu değil ki be dostlar. İnsanlık ahlaklı dürüst olsa, bırakın kilidi vesaireyi, motorunuzun anahtarını üzerinde bile bıraksanız kimsenin dönüp bakmaması gerekir. Mutlu huzurlu yaşam böyle olur. Mutlu huzurlu bir ülkede yaşamaktan bahsetmek için, canınızın istediği saatte, istediği yerde gezip dolaşabiliyor olmanız gerekmektedir.
    Bugün hırsız dediğimiz insanlar, evinize girip malınıza canınıza ve iffetinize zarar vermiyorsa, bu yapamadıkları veya bize kıyamadıkları, acıdıklarından değilsir. Fırsatını cesaretini bulamadıkları içindir. Fırsatını ve cesaretini buldukları an bu vicdansız hainler, siz evde film seyrederken evinizi basıp istediklerini yapacaklardır. Gidişat bu yönde.
    Cezalar çok çok ağırlaşmalıdır. Başka çare yok. Yoksa herşeyimiz tehlikede
    gitaristgkn bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Yaptırımı olması lazım , hırsız adamı gaspediyor yakalatıyor , gaspcı madurdan önce çıkıyor karakoldan . ..

Motosikleti
    NC750x - 2019
    bir dönem bilenler bilir kapkaçtan çok şikayetçiydi toplum. Haberlerde hergün kapkaç vardı. o dönemde polis kapkaçtan tuttuğunu karakolda salıyordu.
    Şaaaaak. Bir düzenleme. Kaldı mı kapkaç haberi ? Kalmadı değil mi.

Şimdi kadın ve çocuk istismarı var gündemde her gün kadın cinayeti çocuk tacizi vesaire. Bir takım düzenlemeler zaten yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.
    Oda bitecek inşallah.

Sıra inşallah motosiklet hırsızlarına da gelecek. şu anda bir motor çalıp yakalansanız hapse girme olasılığınız girmeme olasılığınız dan çok daha düşük.
    Bir düzenlemeye bakıyor sonrasında kimse cesaret edemez. hemen akabinde de kasko rakamları da olması gerektiği gibi araç kaskolarının da altına düşer.

Türkiye nin eksiği hiç bitmiyor gelişmekte olan ülke olmak işte böyle bir şey.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    ALARIM

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

hırsızlara şerefsiz denmiş , D çok yanlış yani onlar işlerini yapıyorlar , asıl şerefsiz başka , bu adamları asıp kesmiyorlar geri bırakıyorlar , yine yapıyor yine yapıyor. idam şart , desteklemesemde şeriat şart bizim bu arsız ırkımıza

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı ]-[@LuI{ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir dönem bilenler bilir kapkaçtan çok şikayetçiydi toplum. Haberlerde hergün kapkaç vardı. o dönemde polis kapkaçtan tuttuğunu karakolda salıyordu.
    Şaaaaak. Bir düzenleme. Kaldı mı kapkaç haberi ? Kalmadı değil mi.

Şimdi kadın ve çocuk istismarı var gündemde her gün kadın cinayeti çocuk tacizi vesaire. Bir takım düzenlemeler zaten yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.
    Oda bitecek inşallah.

Sıra inşallah motosiklet hırsızlarına da gelecek. şu anda bir motor çalıp yakalansanız hapse girme olasılığınız girmeme olasılığınız dan çok daha düşük.
    Bir düzenlemeye bakıyor sonrasında kimse cesaret edemez. hemen akabinde de kasko rakamları da olması gerektiği gibi araç kaskolarının da altına düşer.

Türkiye nin eksiği hiç bitmiyor gelişmekte olan ülke olmak işte böyle bir şey.
    Hocam bazı sorunların çözülmesi için mutlaka sabah-akşam manşetlerde haber mi yapılması gerekiyor.

Madem "Şaaaak" diye bir düzenleme getirilip sorunlar halledilebiliyor niye o zaman bu kadar insan mağdur oluyor kendimi bildim bileli?!

Her bir konu-sorun için "Şaaaak"düzenlemeleri ayrı ayrı mı çıkacak.

Seneye motor hırsızlığı, öbür sene trafik kazaları, daha sonraki sene adam yaralama? Böyle iş mi olur. Devletimizin her türlü gücü, imkanı, techizatı, adamı-personeli, bekçisi-kamerası-telsizi-uydusu var. Suç kalemlerinin sırayla çözüleceğini beklemek yersiz. Bir an önce sizin yazınızda belirttiğiniz bu "şaklama" gerçekleşmeli.

Saygılar.
    ]-[@LuI{ bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Motosikletim için kasko fiyatı sordurdum sigortacıma.

Axa:4585
    Anadolu:5930
    Allianz:4630

Motosiklet çalınsa hırsız 2-3 Bin ister. 1500-2000'e anlaşırız. Bu sene da kasko hırsızdan yapılacak anlaşıldı.
    ]-[@LuI{ ve hacidayi bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750x - 2019
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bazı sorunların çözülmesi için mutlaka sabah-akşam manşetlerde haber mi yapılması gerekiyor.

Madem "Şaaaak" diye bir düzenleme getirilip sorunlar halledilebiliyor niye o zaman bu kadar insan mağdur oluyor kendimi bildim bileli?!

Her bir konu-sorun için "Şaaaak"düzenlemeleri ayrı ayrı mı çıkacak.

Seneye motor hırsızlığı, öbür sene trafik kazaları, daha sonraki sene adam yaralama? Böyle iş mi olur. Devletimizin her türlü gücü, imkanı, techizatı, adamı-personeli, bekçisi-kamerası-telsizi-uydusu var. Suç kalemlerinin sırayla çözüleceğini beklemek yersiz. Bir an önce sizin yazınızda belirttiğiniz bu "şaklama" gerçekleşmeli.

Saygılar.
    Saygılarınıza saygılar. Şaaak

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    hırsızı yakaladığında polisle uğraşmıycan, müsait biyere getirip geberttikten sonra ya küçük küçük parçalara ayırıp ormana atılan köpeklere yem diye vericen yada kaşıkçı cinayetinde yaptıkları gibi asitte eritip yok edicen,anca böyle biter bu mikroplar

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mevki bir yere aslında hurda ama dıştan pahalı ve şık bir görünüme sahip bir motor bırakıp yakın bir çatıya çıkacaksın. elinde dürbünlü sniper tüfeği olacak. termal kamera, o biçim alet edevat. hırsızlar motoru ayaktan indirdiği an headshot yapacaksın. basacaksın mermiyi, basacaksın şarjörü. makarna süzgeci gibi delik deşik edip izini kaybedeceksin. sonra yeni bir mevki, yeni avlar.. böyle böyle derken üç beş headshot, beş on kişiyi kevgire çevirdikten sonra olay kulaktan kulağa yayılır ve insanlar motorun yanına dâhi yanaşmaya cesaret edemezler.

ne fantazi yaptım ama akşam akşam..
    tommygun bunu beğendi.

hırsızlar
    en azından vergimizi çalamasa
    ödediğimiz vergi, taşıt değil de bize iliştirilse
    taşıt alım vergisi, taşıt kullanım vergi(lisans)sine dönüşse

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Bi kafeye arkadaşa gidersin vs ayrı ama o kadar motosiklete para veriyorsanız otoparkada paranız olsun. 80 tl veriyorum kafam rahat.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletim için kasko fiyatı sordurdum sigortacıma.

Axa:4585
    Anadolu:5930
    Allianz:4630

Motosiklet çalınsa hırsız 2-3 Bin ister. 1500-2000'e anlaşırız. Bu sene da kasko hırsızdan yapılacak anlaşıldı.
    Valla iyi güldüm ama beni üzen haklılık payının fazla olması
    chaqalqarlos bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı hacidayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla iyi güldüm ama beni üzen haklılık payının fazla olması
    Otopark için her ay 150 tl vermek istemiyorum. Daha doğrusu motorumu zor sokup çıkarıyorum o kadar dar alana bırakıyorum motoru. Yani 150 verip değeceğini bilsem sorun yok. Dedim kilit ve kasko yapayım oda bütçemi aştı. Şuan kararsızlıktan motoru kullanamıyorum malesef.
    hacidayi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)