Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Az önce başıma gelen garip olay

Motovento
    REKLAM ALANI
    toprakg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    İstanbulda yaşıyorum, malum bugün hava kötü ve her sağanak yağmurda olduğu gibi bu yağmurda da motorun disk kilidi sürekli ötüyordu bende mahalledekiler rahatsız olmasın diye indim ve kilidi çıkarttım. Evime döndüm aradan biraz zaman geçti su içmek için mutfağa yöneldim ve dışarıdan sesler geldiğini fark ettim çıktım pencereye, bir adam yerde diğer adam ayakta onu hırpalıyor vuruyor belli ki dayak atmış biraz, allah allah dedim noluyor kimse de tepki göstermiyor falan diyorum kendi kendime, buraya kadar her şey normal daha sonra yerde ki adam kalktı, (motosikletim ile arasında 2-3 metre var) ve benim motosikletimin yanına gidip aynasına vurdu ve motoru devirmeye çalıştı, lan noluyor demeye kalmadan bu ayakta ki adam o adamı, tutup fırlattı biraz daha hırpaladı seni bu mahallede görmicem bir daha falan dedi ite kaka götürdü mahalleden... sonra acaba dedim bu herif benim motoru çalmaya çalışıyordu da esnaf ya da herhangi biri bunu yakaladı benzetti mi? belki döven adam motorcuydu falan yoksa bu serseri tipli herif bu adama bulaştı da rastgele dayak mı yedi? eğer öyleyse benim motorun suçu neydi ona neden saldırdı...

her neyse koştum aşşağı gittim motora baktım bir şey var mı motorda bir şey yok. direksiyon kilidini kontrol ettim acaba dedim kırdı mı zaten kitlemeyi unutmuşum direksiyonu galiba, kitledim kilit sağlam duruyor, yani kilidi kırmadan kilidi açabilir mi bilmiyorum da belki öyle bir şey yapmıştır sonuç olarak alarmı taktım ve eve döndüm fikirlerinizi merak ediyorum sizce paranoyaklaşmalı mıyım önümüzdeki haftalarda çalınacak motosiklet benimki mi? bu arada güvenlik kamerasının önünde duruyor motor yarın gidip rica etsem (bankaya ait güvenlik kamerası) görüntüleri izleme şansım olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Acaba? Neden? Niçün? 5N1K

Abijim biz ne bilelim , şahid olan sen , çıkıp ademlere ses ede'idin , hem maturuna vurmuş , harp olmuş şahid olmuş , muharip gazi sensin...?

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    hocam balkondan izleyene kadar görür görmez aşağı ineydin ya izleyeceğine ..
    banka hayatta izin vermez varsa etraftaki esnafta kamera falan belki..
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Eğer çalacaksa o kişi dayağı yedikten sonra hele dayak yediği adamın sanıyorsa o motoru şimdiden geçmiş olsun.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam balkondan izleyene kadar görür görmez aşağı ineydin ya izleyeceğine ..
    banka hayatta izin vermez varsa etraftaki esnafta kamera falan belki..
    Hızlı gerçekleşti olaylar birazda çekindim açıkcası, olay döner bana patlar cana geleceğine mala gelsin dedim motorda her hangi bir hasar yoktu zatende yarın bi sokaktaki kameralara bakayım o açıyı gören kamera varsa rica ederim esnaftan bankada da şansımı denerim belki olur, öğrenciyim ve zar zor aldım motoru kaybedersem bir daha alamam hırsızlık tarzı bir olaya giriştiyse gerekirse kapalı otoparka çekeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Alıntı kursaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer çalacaksa o kişi dayağı yedikten sonra hele dayak yediği adamın sanıyorsa o motoru şimdiden geçmiş olsun.
    dayak değil tam olarak yani ağzı burnu dağılmadı da hırpalama diyelim olayın öncesini kaçırdım ben cama çıktığımda herif yerdeydi, diğer adam ayakta bağırıyordu falan filan
    The PAIN you feel today will be the STRENGTH you feel tomorrow...

Aşağı indiğinizde dayak atan şahıs da yokmuydu ortalarda. Meselenin aslını sanırım dayak atan şahıs biliyor

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağı indiğinizde dayak atan şahıs da yokmuydu ortalarda. Meselenin aslını sanırım dayak atan şahıs biliyor
    ite kaka götürdü adamı, ben indiğimde yoktu kimse ortalıkta yağmurdan dolayı boştu sokak, normalde kalabalık bir sokak kahvehaneler falan var.

Motosikleti
    MT-25 (2020)
    Banka görüntü göstermez.
    Bence motoru çalmaya felan çalışmıyordur. Öyle olsa kimse müdahale etmezdi bence
    Neyse motora birşey olmamış geçmiş olsun.
    Ama benim motoruma öyle birşey yapsaydı çoktan atlamıştım üstüne adamın. bir posta da ben geçerdim üstünden ))

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı gamerdevil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banka görüntü göstermez.
    Bence motoru çalmaya felan çalışmıyordur. Öyle olsa kimse müdahale etmezdi bence
    Neyse motora birşey olmamış geçmiş olsun.
    Ama benim motoruma öyle birşey yapsaydı çoktan atlamıştım üstüne adamın. bir posta da ben geçerdim üstünden ))
    Haklısın dostum benimde aklıma geldi direkt çünkü alarm falan takılı değildi direksiyon kilidini bile unutmuşum yani üstüne binse bişeyler yapsa kimse sormaz hayırdır diye bence, motora bir şey olsaydı bende atlayabilirdim ama olmayınca dedim nolur nolmaz çıkarır takar bıçağı değmez 3 kuruşluk masraf için yaralanmaya/ölmeye, merak ettiğim bir konu daha var direksiyon kilidini kırmadan açmak mümkün mü? yani tekrar kitlenmeyecek şekilde kırılıyor dimi zorla açıldığında?
    espresso bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    bende garip bi olay yaşadım...
    2-3 sene önce...

dışardan duyduğum sesler üzerine koşa koşa sokağa çıkıyorum. adam bağırıyor "allah belanı versin garı seninle evleneceğime şu köpekle evlenseydim daha eyiydi" , kadın diyor "banyo yapmaktan aciz herif sen onu bile haketmezsin"... tartışma kavga dövüş. karı koca kavgası, akrabalar gelmiş akraba kavgasına dönüşmüş.. motosiklette dışarda kavganın ortasında... milletin canı burnunda, ben onların arasında motoru düşünüyorum.. diyorum ki boşver, motora bişe olmaz..

3-5 gün sonra bi kavga daha, kadın bağırıyor; "şerefsiz adi herif" adam da ona bağırıyor, "bi vururum sana amele sümüğü gibi yapışırsın boşucam seni" evlendiğim güne yazıklar olsun falan filan. 3-5 dakika sonra akrabalar toplanıyor, motosiklet yine arada sıkışıyor... ortam çok gergin. diyorum ki boşver, motora bişe olmaz...

bir iki hafta ses seda yok. herifin arabası da ortada yok. kadın evde galiba, ışıkları yanıyor. evde tek kişiyse şuan neden 2-3 odanın ışığı aynı anda yanıyor, çok fazla elektrik faturası öder o şekilde olursa, acaba evde başka birisi mi var? olsun ama, motosiklet rahat uyuyor, problem yok.

sonra adam çıkageliyo bi gün, şevrole kruz model arabasıyla. arka stop lambası yanmıyo yine yaptırmamış. muhtemelen boşanma davası falan açtı çok parası ve vakti yok. aslında iyi giyinen ve selamsız geçmeyen bi adam.
    neyse; akşamına yine kavga. bağırıp duruyorlar. bunlar kavga edince kadın direk akrabasını arıyor heralde çünkü 5-10 dakikaya onlar geliyor. onlar yürüyerek geliyor arabaları yok heralde. yada onlar da benim gibi kısa mesafeye araçla gitmiyorlar, bisiklet alsalar tasarruf ederler. neyse; kavga büyüyor polis molis geliyor benim motor yine arada derede, hatta göremiyorum bile motoru... diyorum ki boşver, bişe olmaz.

adam yine yok 3-5 gün. nerde kalır bu adam? metresi mi var? babasının evine falan mı gidiyor? babası bu şehirdeyse, kavga edince niye gelmiyor? otele her gün para da veremez, stop lambasını yaptıramıyor daha... olsun ama, motosiklet rahat uyuyor, problem yok.

sonra adam yine geliyor, şevrole kruz ile... o akşam kavga yok, belki kadını evde bıçakladı diye düşünüp pencereden hep bakıyorum ama bıçaklanma sesi de gelmiyor. bıçaklanma sesi ne ola ki? ufaktan çığlık atar bıçaklanan insan heralde diye düşünüyorum. neyse. olsun ama, motosiklet rahat uyuyor, problem yok.

ertesi gün sabah, köpeğimi gezdirmeye çıkarınca bi bakıyorum bunlar yine sokağa çıkmış kavga ediyor. köpeğimin ırkı irlanda seteri, irlanda'da seterler çok sevilir, ava gidilir sürekli bunlarla. lâkin bu irlanda seterlerini türkler falan pek sevmez, çünkü bizim arazilerimiz çok fazla dikenli bitki türlerini barındırıyor, bu seterler bu arazilerde ava doğru koşarken bu bitkilerden yaralanabilir, tüy yapısı sebebiyle dikenleri üzerinde biriktirebilir ve kulaklarının savunmasız olmasından dolayı ölümcül zararlar görebilir. irlanda'da bitki örtüsü biraz daha farklı olduğu için bu hayvanlar orda çok iyi iş görür. ben ava gitmiyorum ve karşıyım. neyse

kavga fena halde büyüyor, motosiklete bakıp diyorum ki boşver, bişe olmaz... ben köpeği eve geri götürüyorum ve dışarı çıkıp abla-abi diye ayırmaya çalışıyorum. yok olmuyor. akrabalar falan doluşuyor... adam bir anda arabaya doğru yöneliyor, "ezecem lan seni maymun garı" diye. ben tutuyorum adamı "abi yapma etme ver anahtarı" falan... kadın bağırıyor "bırak lan kocamı, ezsin ezsin de sürünsün mapuslarda şerefsiz herif" diye. adamı tutuyorum gücüm yetmiyor. bi anda elimden kurtuluyor kadına doğru koşturuyor vurmak için, bu sırada akrabalarından biri çelme takıyor, pat benim motosikletin üzerine doğru adam devriliyor, canım motosikletim de diğer yana devriliyor...

kuzum benim... nasıl da her gün yıkıyordum onu, güzel güzel siliyordum. bi tur isteyen arkadaşlara "hayır" diyordum. insan hiç sevgilisini bi tur kullandırır mı? kullandırmaz... "nolcak len" falan diye laf ederlerdi ama ben wife sharing'e karşıydım, hiç bir zaman vermedim. dokundurmadım. şimdi benim canım metal kalpli kuzum yerdeydi, kırmızı kırmızı yere motul 7100 tam sentetik kanını akıtmıştı. hemde 10/40...

herkes şoktaydı. kadın durmuştu, adam kalkmıştı. herkes dönüp motosiklete bakıyordu. kavga durmuştu. akrabalar gidip motosikleti kaldırıyordu. ben en ufak bi tepki vermedim. eve döndüm. deposundaki eziği motosikletin yanına gitmeden görmüştüm...

1 ay sonra kapım çaldı. bi açtım, bu maymun suratlı karı... noldu dedim abla noldu? sevgilimi kopardınız benden, canımı mı alcan abla?
    "yok dedi ablacım ben taşınıyorum da, şu dışardaki kolileri alabilir miyim?" al abla dedim onu da al...
    bu kadın taşındı.

bi kaç gün sonra sokakta çocuklar top oynuyor, motosikletim rahat rahat uyuyor...
    önce motosiklete bakıyorum sonra topa bakıyorum diyorum ki boşver, bişe olmaz...
    banno1957, tcourb, espresso ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

Mamba 09 dostum öyle güzel yazmışsın ki , yani çayı ocağa koydum, çayla beraber tekrar okumak için
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    zaten motoruna kilit takmaya ve hırsıza karşı önlemini almaya üşenen kişide aynen böyle diyor ,, boşver, bişe olmaz...

sonrası malum,pişmanlık
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli tnt25
    mamba09, bazen diyorum ki kendime
    'ulan su forum(lari) bu kadar okuyacagina, tirnak(bildigin el ayaktakinden bahsediyorum) nicin vardir ve maddesi nedir gibi seyleri merak edecegine baska seylere de kafa yorsana!'
    ama yok, diyorum ki bosver bisey olmaz

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bak bunu aklınız bi köşesine not edin kardeşler abiler ablalar !
    Bişey olmaz dediğiniz an o motorun çalınma olasılığı %85.

Her bişey olmaz dediğinizde aklınıza gelsin bu.
    YERUÇAĞI ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Bu ülkede artık akla yatkın olsun olmasın herşey olabilir.
    O yüzden eşeği sağlam kazığa bağlamakta yarar var

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    iş senin motora dönünceye kadar niye müdahale etmedin? Kusura bakma ama içindeki insanlık ölmüş gömenin yok be kardeş.
    Hayır bide demez mi bi adam bi adamı yatırmış yere buraya kadar herşey "NORMAL" diye...
    emc2 bunu beğendi.
    Kuzey Kıbrıs'da Bir Motovlog Kanalı. Tek teker - Servis - Top Speed - Viraj - Yarışlar ve çok daha fazlası...

www.youtube.com/channel/UC_LM3TAaRp-ExXrzgUOrNGA

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı EsHero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iş senin motora dönünceye kadar niye müdahale etmedin? Kusura bakma ama içindeki insanlık ölmüş gömenin yok be kardeş.
    Hayır bide demez mi bi adam bi adamı yatırmış yere buraya kadar herşey "NORMAL" diye...
    Çünkü beynim var ve olayları kavramadan müdahale etmiyorum genel olarak, 1-2 dakika izleyince adamın kafasının trilyon olduğu ve muhtemel olarak bir boklar yediği için o dayağı yediğini anlayabiliyorum ki inip adama müdahale etsem, benim motoruma zarar verme isteği içinde olan birine yardım etmiş olacaktım kimse kimseye durduk yere saldırmaz, onun dışında olaya eminim ki tanıklık etmiş insanlarda etrafta vardı, dayak yiyen adam haksız yere dayak yiyor olsaydı birileri elbette müdahale ederdi ve ayrıca adama bir şey olmadı zaten hırpalandı sadece dediğim gibi ağzı burnu yerindeydi benim motora saldırdıktan sonra tutup yere atılınca birileri napıyorsunuz falan diye çıkıştı adama sonra da götürdü, sokakta ki tinercileri kurtarmak için gidip kavganın ortasına mı gireyim? lütfen gerçekten düşündükten sonra saçma sapan ithamlarda bulununuz. Kimse kimse için hayatını riske atmak zorunda da değil ayrıca Türkiyede yaşadığımızı unutma, hiç mi okumadık? kavgayı ayırmak isteyen insanın araya girip katledildiği haberleri, eğer kendimi düşünüp gidip sokak tinercisini kurtarmadıysam ve bunun için insanlık öldüyse bırak insanlık ölsün
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Benim aklıma geln de bu adamların kavga ediyor numarasıyla motoru kontrol ettikleri oldu. Bakalım motoru itip kakınca hemen biri geliyor mu yoksa gelmiyor mu diye kontrol ediyorlardır. Alarmı çaldırıp çaldırıp en sonunda motorun sahibi alarmı sökünce üzerinde alarm olmayan motoru daha kolay götürürüz amacındalar mı diye okudum.

Ne günlere geldik, kavga ettikleri gerçek bile olsa böyle şeyler düşünüyoruz, kimseye güvenimiz kalmamış deyip kendimden utandım ama.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim aklıma geln de bu adamların kavga ediyor numarasıyla motoru kontrol ettikleri oldu. Bakalım motoru itip kakınca hemen biri geliyor mu yoksa gelmiyor mu diye kontrol ediyorlardır. Alarmı çaldırıp çaldırıp en sonunda motorun sahibi alarmı sökünce üzerinde alarm olmayan motoru daha kolay götürürüz amacındalar mı diye okudum.

Ne günlere geldik, kavga ettikleri gerçek bile olsa böyle şeyler düşünüyoruz, kimseye güvenimiz kalmamış deyip kendimden utandım ama.
    Hiç aklıma gelmemişti mantıklı aslında baya, ama alarmı duyduğumda kontrol etmem 3 saniye falan sürüyor 3 saniyede 200 metre koşan biri gelmezse çaldırıp söktürme olayı pek tutmayabilir, bu zamana kadar çok nadiren bir başkasından dolayı alarmın öttüğünü duydum genelde yağmurdan dolayı ilk önce uyarı çalıyor 3 kere dit dit dit diye eğer 10 20 saniye içinde bir daha dokunursa o zaman alarm ötüyor 60-90 saniye falan evet kimseye güvenimizin kalmaması çok kötü bir şey ülkede böyle şeylerin sürekli yaşanması kötü, motosiklet hırsızlığının bu kadar rahatça yapılması cezaların düzgün yaptırımları olmaması daha da arttırıyor bu tür olayları biz de diken üzerinde duruyoruz mecburen.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ben birşey olmaz derken plakasını kıvırıp götürmüşler.Elimde zincir ucunda kilit makinayı görsem üstündekinin beynini patlayacağım.Deli dana gibi elimde zincir suratımda katil yapısı sokaklarda dolanıyorum.Derken bir telefon polis arıyor motoru şuraya sokarken görmüşler.Bir hışımla gittim ayaklığa almışlar birde neyse biryerinde birşey yoktu.Sonra polis geldi motorun başındayım motoru ben çaldım sandı.Şuan birşey olmaz demiyorum.Ne zaman desem oluyor.Uzun vadeli plan bile yapmıyorum.Hiç tutmuyor.Mesela ben 1 yıla kadar s1000rr alamam deyip totemimi yapayım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)