Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ seviyesi iyi olmasına rağmen yağ lambası yanma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Arkadaşlar 150 ns'in biliyosunuz yağ seviyesi camı var. Oradan bakıyorum yağ var. Seviye güzel ama motoru çalıştırdıktan 1 dk sonra yağ lambası yanıyor. Tecrübesi olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    yağ müşiri bozuk olabilir yada yağ pompası yerine getirmiyor olabilir

Motosikleti
    Bu şekilde kullanmak sıkıntı olur mu hocam? Tam da yarın bir gezi planım vardı. Yağ var. Müşür sorunluysa bir zarar vermez doğru mudur?

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ustam kullanıcı kitabında yağ olmasına rağmen yanıyorsa basınc düşüktür yani yağ pompası görevini tam yerine getirmiyordur bu durumda motoru çalıştırmayın , servise götürüm baksınlar.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    hocam o sadece yağ eksik olduğunda yanmaz. yağ pompalamıyorsa veya az pompalıyorsa da yanar. müşürün bozuk olma ihtimali düşük. 1 dakika sonra yaktığına göre. motoru çalıştırmadan servise götürün.

Motosikleti
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam o sadece yağ eksik olduğunda yanmaz. yağ pompalamıyorsa veya az pompalıyorsa da yanar. müşürün bozuk olma ihtimali düşük. 1 dakika sonra yaktığına göre. motoru çalıştırmadan servise götürün.
    Hocam motor yan yattı hafif, öndeki araca dokundurunca dengemi kaybettim. Şamandıra takılmış olabilir mi?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motor yan yattı hafif, öndeki araca dokundurunca dengemi kaybettim. Şamandıra takılmış olabilir mi?
    en iyi ihtimalle öyle olsun. ama bunu riske atmaya gerek yok. servise götürün, üst kapağı açıp bi marşa bassınlar, yağ oraya kadar pompalanıyor mu, az mı geliyor, pompalarken seviye ne kadar düşüyor falan, bakılsın.

Motosikleti
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en iyi ihtimalle öyle olsun. ama bunu riske atmaya gerek yok. servise götürün, üst kapağı açıp bi marşa bassınlar, yağ oraya kadar pompalanıyor mu, az mı geliyor, pompalarken seviye ne kadar düşüyor falan, bakılsın.
    Hocam şimdi çıktım bi sürmeye. Yine 5 dk sora yandı. Stop edip tekrar çalıştırdım hemen. Ve nerdeyse yarım saattir yanmıyo.bu işin sıkıntılı yönü de bu. Arıza gösterse git yaptır. Şimdi de yanmıyo. Uzun bi yola çık yanar sora :D

Motosikleti
    takılcak bi şamandıra yok yağ pompası pompalıyorsa müşire yağ gelir müşirde bunu algılar göstergedeki ışığın yanıp sönmesine karar verir ya pompa basmıyor basınç düşük yada müşir bozuk

Motosikleti
    Büyük Üstad oktay abiyi aradım. Çalışıyorken yağ gösterge camında yağ hiç yoksa müşir bozuktur dedi. Bakıcaz artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Çok teşekkürler arkadaşlar

Motosikleti
    Büyük Üstad oktay abiyi aradım. Çalışıyorken yağ gösterge camında yağ hiç yoksa müşir bozuktur dedi. Bakıcaz artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Çok teşekkürler arkadaşlar
    aklıma gelmemişti mantıklıymış
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

NoWyld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Arkadaşlar 150 ns'in biliyosunuz yağ seviyesi camı var. Oradan bakıyorum yağ var. Seviye güzel ama motoru çalıştırdıktan 1 dk sonra yağ lambası yanıyor. Tecrübesi olan var mı?
    Merhaba. Aynı sorun bende de var ve tıpkı sizinki gibi, motor ısınırken yanıyor ve aç kapa yapınca bir daha yanmıyor. Serviste müşür ve yağ pompası değişti ancak bu sorun çözülmedi. Siz neler yaptınız acaba?

Motosikleti
    pulsar 150 ns
    merhaba aynı sorun bende de var.Ben motoru yıkadıktan sonra bu sorunla karşılaştım müşürü değiştirdim fakat aynen devam ediyor. Bunun bir çözümü yok gibi seninde motoru yıkadıktan sonramı bu olay basına geldı merak ettim.

Sercan_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r--13
    Hondayla bacac karşılaştıranlar nerede acaba.

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    yagın incelmiştir dostum yuksek devir ceviriyorsan hep normal :D degiştir adam akilli bir yag koy

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    *yağ müşürü
    *yağ pompası
    başka olası tahmin olduğunu sanmıyorum.

Hocam motor 22700 km'de aynı sorunu ben de yaşamaya başladım çözdünüz mü ? hala forumdaysanız cevaplarsanız çok sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Alıntı Omerstif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba aynı sorun bende de var.Ben motoru yıkadıktan sonra bu sorunla karşılaştım müşürü değiştirdim fakat aynen devam ediyor. Bunun bir çözümü yok gibi seninde motoru yıkadıktan sonramı bu olay basına geldı merak ettim.
    Benim de yıkadıktan sonra başıma geldi diye tahmin ediyorum siz problemi bulabildiniz mi ? elektriksel arızaysa motoru açtırmayayım boşuna

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)